The Sims 3 - Ciekawostki

Dział poświęcony trzeciej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: simunia » 17 wrz 2016, 23:19

Jeśli sim jest emerytem i porwa go kosmici to też może zajść w ciążę kosmiczna. Właśnie mi się to przytrafiło w mojej obecnej rodzince.

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Sebosz » 15 gru 2016, 21:04

Gdy Sim jest wampirem i jednocześnie ma cechę 'wegetarianin' i gdy pije z Sima to też ma nudności, jedynie plazmosoczek i te owoce normalnie na niego działają

W kontaktach widać kto jaką szkołę ukończył.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: figa » 15 gru 2016, 21:06

Gdy Simy dobrze się czują po drinkach (nastrójnik szalona zabawa itp) na czas działania nastrójnika zmieniają im się cechy charakteru na np. dusza towarzystwa.

Jeśli korzystamy z usług sprzątających, a mamy strasznie brudny dom mogą do nas przyjść dwie sprzątaczki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Plamula
Renciści
Renciści
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:54

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Plamula » 15 gru 2016, 21:11

- Każdy dorosły stworzony przez nas sim od razu będzie miał w wyposażeniu dyplom ukończenia szkoły średniej.
- Dorośli, których stworzymy, od razu mają w plecaku dyplom ukończenia szkoły średniej.
- Dżin może magicznie wyczyścić naszego sima oraz przywołać różnego rodzaju babeczki, ciasta i smakołyki ;)
- Lampę dżina można przywołać zaklęciem występując dla napiwków, ale nie pojawi się ona w naszym wyposażeniu.
- Jeżeli simka dowie się o ciąży podczas festiwalu simowego pojawi się dymek z informacją, że zostaje zdyskwalifikowana, ponieważ nie jest w stanie wystąpić :wat:
Gdy na terenie restauracji/baru itp. znajduje się lokum Kościldy tak jak w "Czerwonym Aksamicie" pokojówka będzie stać przy barku przygotowując drinki. Można się napić, ale nie ma ona takich interakcji jak prawdziwy barman. (Trzeba ją najpierw obudzić)
- Będąc zombie nie można zaatakować kasjera np. w sklepie Aleistera, tak samo jak nie można od niego nic kupić.
- Eliksir Dotyk Midasa pozwala zamieniać simów oraz niektóre obiekty w złoto. Ci ze złota nie mogą się ruszać, można ich oglądać jak rzeźby.
- Jeżeli na naszej parceli pojawi się złodziej i policjant, który skuje złodzieja w kajdany, to po dodaniu do aktywnej rodziny złodzieja, będziemy grali z kajdankami na rękach!
- Jeżeli nie dojemy tortu weselnego (zostanie chociaż jeden kawałek) to można go sprzedać za 23 simoleony.
- Jeżeli zakupimy naszym simom frytkownicę i maszynkę do lodów, pojawi się komunikat, że zostają oni kucharzami i każdy z rodziny otrzymuje 500 punktów szczęścia życiowego.

Awatar użytkownika
Sev4e
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2014, 11:22

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Sev4e » 15 gru 2016, 21:13

- Można innych simów pytać o rodzaj uczelni
- Miła jest możliwość ponownej zamiany ożywionego wymyślonego przyjaciela w nieożywionego (czyli tego szmacianego, który tak dziwnie chodzi).
- Wymyślony Przyjaciel po ożywieniu ma w ekwipunku misia o tym samym imieniu co on sam.
- Źrebak adoptowany z schroniska ma zazwyczaj Sima jako "ojca/matkę". To może i nie ciekawostka dla wszystkich, ale dla kilku osób pewnie tak. Poza tym wymaga troski, bo na nastrójnik "z dala od matki". Przez to jest nieufny.
- Sim może ulepić bałwana "Mroczny Kosiarz" ;D Cudnie wygląda.
- Na środku pustyni w OL, możemy znaleźć tajemniczy wrak statku. Drzwi są zamknięte, lecz gdy znajdziemy 4 części klucza - wchodzimy do pomieszczenia w którym znajdziemy kilka obiektów oraz hologram z wizją - przyszłości/innej alternatywy, która przedstawia nam katastrofy, wybuchy, etc.
Jednym z tych przedmiotów jest chip senny, który pozwala nam ujrzeć wizję... The Sims 4!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Kasim Hazim » 15 gru 2016, 21:15

- Jeśli córka naszego sima ma zamiar wyjść za mąż to jej narzeczony może poprosić jej ojca o jej rękę
- Jeśli przechwalamy się wnukami to sim pokazuje zdjęcia simów z The sims 2
- Jeśli sim nie wypełni wystarczającą liczbę pragnień podczas kryzysu wieku średniego to będzie miał nastrojnik "Niespełniony"
- Podczas balu może dojść do pierwszego pocałunku i do nawiązania między simami stałej sympatii
- Nawet przy ustawieniu niewidocznych ścian widać drzwi wejściowe w domu xD wcześniej tak nie było ( przynajmniej ja nie zauważyłem)
- Koń ma potrzebę "Ćwiczenia"
- Jeśli koń będzie nosił za długo siodła będzie miał negatywny nastrójnik
- Za wygraną w konkursach konnych dostajemy puchar ;D
- Jeśli nasz koń dużo ćwiczy potrzeba "pragnienie" spada w dół szybciej
- Pies może przynosić pani/panu gazetę
- Jeśli koń nasiusia na dworze to wtedy opcja "pasaj się" nie będzie dostępna ponieważ "to nie jest odpowiednie miejsce" jak powie nam komunikat
- Zwierzak mogą mieć ponad 5 cech. Mimo że w trakcie tworzenia zwierzaka można dać mu tylko 3 cechy to w czasie rozgrywki gry zwierzak może otrzymać kolejne cechy. Przykładowo mój pies ma w tej chwili 6 cech. Jest to więcej niż u simów
- Gdy koncert jest słaby widownia może czymś cię obrzucić. Mnie przykładowo obrzucili cebulą XD
-Nie wiem czy ktoś zauważył, ale w grze dochodzi koszulka z motywem podobnym do Nyan Cata ^,^.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Rai » 15 gru 2016, 21:16

- Można wydawać przyjęcia herbaciane dla misiów! :)
- Jeśli często budujesz dzieckiem zamki z piasku, masz dostępne nowe. :D Np. ośmiorniczkę.
- Czasem dzwoni do nas pewien Sim z propozycją.. Pojawia się komunikat w rodzaju: Felipe Pantero-Lenti pyta, czy Twoje dziecko chciałoby się pobawić z jego dzieckiem. Czy mają przyjść?
- Jeśli Wymyślony Przyjaciel zostanie przemieniony w prawdziwego Sima, będzie dostawał pozytywne nastrójniki, kiedy zrobi pierwszy raz 'ludzką' czynność, np. spanie w łóżku, jedzenie posiłku, używanie toalety. :)
- Jeśli nasze dziecko będzie chodzić na zajęcia pozalekcyjne, nauczy się czegoś, czy może się popisywać. Np. w balecie jest to coś, czego nazwy nie pamiętam, ale dziecko przykuca, łapki nad głowę. Oczywiście w stroju baletowym. Następnie może wziąć udział w recitalu (jeśli chodził na balet), na który może iść też jego rodzina. Dostaje za to coś w rodzaju statuetki.
- Ożywiony ZP nie może zostać wampirem. Nie może poprosić o ukąszenie. Ale może urodzić dziecko. :)
- Dzieci, które zostały urodzone lub spłodzone przez ZP, też mogą "zamienić się w formę zabawki"!
- W skrzyni z zabawkami pojawiła się nowa zabawka - CZOŁG. ;D (Wcześniej go nie widziałam.)
- Można robić bara bara w nowej szafie.
- Jeśli w arboretum czy jak to się nazywa każemy Simowi rozmawiać z łyskaczem czy coś takiego (XD), Sim dostanie nastrójnik, że ma ochotę na miłość i bara bara, pojawi mu się obrazek bociana z pieluchą. :>
- Postacie nadnaturalne mają fajne interakcje, np.
- można zapytać ducha "jak kopnął w kalendarz" lub "pochwalić jego upiorny wygląd";
- wilkołaka możemy za to podrapać po brzuchu, bawić się z nim w aportowanie, pochwalić jego futro;
- wilkołak może powąchać kogoś niestosownie, trącić nosem innego wilkołaka, pokazać zęby, żartować o linieniu;
- ukochany może poprosić czarownice, by rzuciła czarnoksięstwo;
- w opcjach romantycznych jest nowa opcja "przyznaj się do przyglądania się, jak Sim śpi";
- Dotykiem Midasa możemy zmieniać rożne obiekty w złote, np. drewniany stół w stół ze złota, itd. Możemy też zmieniać ludzi! Ale nie martwcie się, po kilku godzinach zaklęcie zniknie i złote rzeźby-Simowie staną się na powrót żywy;
- doszły nowe zabawki dla dzieci w skrzyni z zabawkami: yeti, nessie, krokodyl, coś tam jeszcze.
- W mieście występują nawiązania nie tylko do Zmierzchu (rodzina Swain), ale też do Being Human (trójka przyjaciół: wampir, wilkołak i kobieta-duch) oraz Czystej Krwi (blondynka mieszkająca sama, w opisie ma, że wychowała ja babcia i że niedawno dopiero odkryła, że jest wróżką). Może być tego więcej, ale obczaiłam tylko sąsiadów. ;)
- Małe dzieci, które są wilkołakami, wyją aiuuuuu bardzo cieniutko i tak uroczo.
- Podczas uczestniczenia w zawodach, mój bot Ka'mee walczył przeciwko botowi o imieniu Ja, Plumbot, co na pewno jest nawiązaniem do filmu Ja, Robot z Willem Smithem. ^^
- Kiedy nasz pisarz napisze trzy egzemplarze z danego gatunku, odblokuje nowy gatunek.
Np. napisanie trzy razy powieści fantastyczno-naukowej odblokowuje możliwość napisania powieści fantasy. Są też inne rodzaje, które w ten sposób odblokowujemy, np. powieść wodewilowa czy satyryczna.
Po napisaniu pewnej ilości dowolnych książek, odblokowujemy możliwość napisania arcydzieła.
- Gdy umieści się Drzewo Prosperity oraz Studnię Życzeń na jednej parceli, podczas nocy nad studnią fruwać będą małe wróżki i świetliki. [+]
- Koty (ludzie pewnie też) mogą złowić rybę o nazwie ROZGWIAZDA NINJA.
- Wraz z nową aktualizacją doszedł nowy składnik do dań (tofu) oraz nowe przepisy (dostępne w księgarni) na np. smażoną kanapkę z masłem orzechowym i bananem, rybę wegetariańską czy stek z sera tofu. [+]
- Jeśli mamy głodnego Krowo-kwiata, wystawia on tort, którym wabi Simów. Jeśli Sim z cechą "Lubi przyrodę" (czy jakoś tak) będzie próbował zjeść tort, krowo-kwiat go połknie, ale... chwilę później wypluje. I pojawi się komunikat (coś w stylu): Krowo-kwiat nie chce mieć na sumieniu takiego wielbiciela przyrody jak Ty. Tym razem.
- Sim zjedzony przez Krowo-kwiata ma różowego ducha. [+]
- Fajne są korzyści z posiadania rozwiniętej na full charyzmy. Przywitam się z kimś i już jest moim przyjacielem.

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Dodo » 15 gru 2016, 21:18

Dzieci, po kliknięciu na małe dzieci przebywające poza łóżeczkiem, mają opcję "nakarm na podłodze". Wydaje mi się, ze tego nie było wcześniej, bo aż tak strasznie nie wgłębiałam się w grę, ale chyba była tylko opcja "baw się w 'a kuku'", czy jakoś podobnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Guuki » 15 gru 2016, 21:19

- Po osiągnięciu maksymalnego poziomu w karierze opiekunki do dzieci, Sim dostaje służbowy samochód - samochód opieki dziennej
- A po uzyskiwaniu awansów w tej karierze odblokowują się specjalne opcje wobec dzieci, np. Skarć.
- Policjanci w Appaloosa Plains patrolują miasto konno, jak w Londynie, o ile się nie mylę
- Basen w kształcie kociego łba możemy znaleźć obok szkoły w Appaloosa Plains :)
- Pies może zjeść śmieci z przewróconego kosza, potem zwymiotować i to zjeść z powrotem xD
- Operacja plastyczna może się nie udać, przez co Sim będzie przypominał Krzysztofa Ibisza na przykład ;)
- W dziale z fotelami zauważyłem stertę gazet - nasi Simowie mogą usiąść na gazetach, haha!
- Można przez telefon zamówić piosenkarza, akrobatę, magika lub didżeja na swoje przyjęcie.
- Simowie z cechą "Urodzony, by występować na scenie" mogą wykonywać zwykłe codzienne czynności ze stylem (np. weź prysznic ze stylem).
- Ratownik ma romantyczną opcję "Zademonstruj technikę usta-usta"
- Ratownik może też biegać w stylu "biegu ratownika", wiecie, spowolnione tempo, napięcie wokół, itp. ;)
- Ratownik pływa też szybciej, kraulem.
- Na ręczniku ratownika znajduje się typowy ratowniczy krzyżyk
- W skrzyni skarbów możemy znaleźć obraz "Etapy ewolucji kryształka"
- Lodówkowy króliczek powraca! Tym razem jako nadruk na ręczniku
- Gdy wilkołak używa sauny ze Store, przechodzący obok Simowie mają nastrójnik "zapach mokrej sierści".
- Magiczne obiekty ze Store: księga czarów, lalka voodoo, kula jasnowidza i kocioł zyskają nowe funkcje po zainstalowaniu NZTŚ
- Czarodzieje rozpalają paleniska różdżką
- Wróżki i wróżkowie korzystając z wrotkowiska/lodowiska... nie zakładają wrotek/łyżew! Po prostu latają sobie w kółko
- Można ulepszyć parasolkę tak, żeby świeciła - i zadecydować o kolorze światła :)
- Na Uniwersytecie Simowym nie ma centrum spa, w którym można zrobić sobie tatuaż, więc pozostaje samemu takie umiejscowić w Edycji miasta lub kupić maszynę do tatuaży (Kariera).
- Ta dziwna, wielka maszyna naukowa trafia do wyposażenia rodziny naszych Simów po zdobyciu 10. poziomu umiejętności Nauka.
Czyli tak można ją zdobyć, bo ani w katalogach kupowania/budowania ani w buydebugu jej nie ma :)
- Co mnie bardzo rozczarowało - Simorośl nie może wchłaniać kałuż deszczowych, może jedynie wchłaniać te od zepsucia kranu/wanny/prysznica lub te od przemoczenia lub popuszczenia moczu przez Sima lub zwierzaka. Zero kompatybilności z dodatkiem Cztery pory roku.
- Simowie w przyszłości mają opcję "Uczcij lądowanie na Księżycu"
- Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale wampirów nie da się edytować w aplikacji Stwórz Sima kodem testingcheatsenabled true...
- Za oknami teatru w Appaloosa Plains znajdują się zdjęcia znanych osobistości z tego miasteczka. [+]
Felipe Marshall, Barrington Diamond, Honey Darnell oraz Jacquie Miller.
- Zwierzaki mogą uratować świeżo umarłemu Simowi życie! Gdy Sim umrze, zaprzyjaźniony z nim zwierzak podejdzie do Mrocznego i użyje opcji Nękaj Śmierć, poczym ten przywróci Simowi życie.
- Jeśli chcemy, by nasz Sim miał więcej strojów dziennych do założenia, należy kazać mu zrobić tatuaż w spa. Nie trzeba go tatuować, zaraz po włączeniu edytora można anulować, a Sim uzyska kolejny strój do zaplanowania. Domyślnie może mieć tylko 3 stroje dzienne, dzięki tatuażom w spa może mieć o wiele, wiele więcej.
- W księgarnii do kupienia jest książka nawiązująca do Lunar Lakes - Księżycowych Jezior. [+]
- Wilkołak nie może zjeść robo-ryby. [+]
- Nawiązanie do kosmitów z The Sims 2. [+]
- Wymyślony Przyjaciel (dodatek Pokolenia) może mieć conajmniej 12 różnych wariantów kolorystycznych - tyle udało mi się odkryć w grze. [+]
- Tak wygląda koniec tęczy w TS3. [+]
- W czasie podróży w przeszłość pojawia się też nawiązanie do Napoleona Bonaparte.
- Gdy położy się spiłowany stos z Tyberium na ziemi, to "wyrosną" z niego piękne kryształy. [+]
- We wnętrzu baru „Kwitnący Kaktus” z Lucky Palms znajdują się atrapy krzeseł i stolików z zestawu do jadalni „Ultra” w Store [+]
- Jako obiekt specjalny w Store pojawił się nowy obiekt: Stolik do blackjacka „Mocne Wejście”. W opisie produktu jest informacja: Zdobywaj poziomy nowej umiejętności Hazardu!
Super, po raz pierwszy obiekt specjalny wprowadza nową umiejętność - Hazard.
- Pod jednym z telewizorów, na półeczce, leżą płyty z okładkami gier MySims oraz The Sims 2 Castaway [+]
- Wewnątrz Laboratorium Naukowego znajduje się figura... Sługusa, robota, znanego nam z dodatku Własny biznes do The Sims 2! [+]
- Wieża Eiffla wisi w powietrzu nad wodą! [+]
- Na drzewie pieniężnym zanim się w pełni rozwinie rosną monety, zaś już potem - banknoty [+] [+]
- Sim obserwując flet podczas zaklinania węża robi przekomicznego... zeza [+]
- Podczas ładowania Bridgeport pojawiła się ciekawostka: Gdyby wszyscy kiedykolwiek stworzeni Simowie chwycili się za ręce i utworzyli łańcuch, mógłby on połączyć Sunset Valley i Bridgeport ponad miliard razy!
- Nie wiem czy ktoś już to zauważył, ale podczas pojedynków z innym Simem na wstrzymanie oddechu w basenie, znad naszego znika kryształek.
- Tajemniczy gnom z Pokoleń się starzeje. Gdy umiera zostaje po nim złoty nagrobek z napisem "Tu spoczywa Tajemniczy Pan Gnom. Będziemy o nim pamiętać". [+]
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkling
Posty: 177
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:08

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Darkling » 15 gru 2016, 21:21

- Wampiry mają dużo dłuższy kryzys wieku średniego (nie pamiętam dokładnie ile trwa, ale gdzieś około 30 dni).
- Pewnie już to bardzo dużo osób zauważyło, ale po kliknięciu Simem na małego kotka lub szczeniaka pojawia się opcja Oooch. ;D
Sim wtedy przygląda się zwierzęciu i robi właśnie takie "och". wink.gif Po tym pojawia się też na godzinę nastrójnik.
- gdy kot moich Simów gdzieś idzie, to można usłyszeć jak dzwoni jego dzwonek (czy coś w tym rodzaju) przy obroży.
- Można dostosować makijaż do stroju. Jest tak samo, jak z fryzurami.
- W Starlight Shores jest kawiarnia (królicza dziura), w której widać całe wnętrze
- Simowie mogą się opalić na kolorowo. Moja Simka dostała specjalny nastrójnik i miała taki zielonkawy kolor skóry przez kilka godzin
- W szpitalu za opłatą można sobie zrobić dziecko.Dodatkowa ciekawostka do tego dziecka- dwaj mężczyźni też mogą je mieć.
- Imię i nazwisko podróżnika w czasie (Emit Relevart) czytane od tyłu to Time Traveler.

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Annorelka » 15 gru 2016, 21:23

- Jednorożec ma kły.
- Dzieci w wieku szkolnym mogą być zaproszone przez kolegów do ich domu.
- Dziecko Mrocznego Kosiarza ma czarną skórę.
- Jeśli simka je ile się da w czasie ciąży i tak nie przytyje.
- Magiczne gnomy mogą przybierać różne pozy. [+] [+]
- Cała prawda o tym, co się odbija w lustrze, a co nie. [+]
- Simowie mają płaskostopie. [+]
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Dejmian » 15 gru 2016, 21:25

- Mój Sim jadł śniadanie, a pies miał interakcję: oglądaj jak je. I wtedy mój sim rzucił trochę jedzenia na podłogę psu!
- Pies może jeść odchody kota z kuwety, a także swoje wymiociny.
- W serialu M jak Miłość używają niekiedy ścieżki dźwiękowej z simsów!

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Szafirek » 15 gru 2016, 21:30

Konie boją się piorunów. Pokazuje się im wtedy nastrójnik przestraszony i trwa ok 3 godzin.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wafl Koons
Renciści
Renciści
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Posty: 117
Rejestracja: 28 paź 2013, 23:37

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Wafl Koons » 15 gru 2016, 21:31

- Jeśli nasz sim nauczy się billardowej sztuczki może ją potem wykonywać dla napiwków.
- Klikając na jezioro sim ma możliwość "puszczania kaczek" co podnosi poziom zabawy.
- Powróciła gra w kamień papier i nożyce.
- Można poprosić wróżkę o dar latania. Wtedy przez 24h mamy nastrojnik o lataniu i nasz sim unosi się nad ziemią jak dżin.
- Gdy simowi chce się spać po prysznicu/kąpieli od razu przebierze się w piżamę. Nie w ubranie codzienne.
- Gdy twój szef ma cechę oszczędny bardzo ciężko jest go namówić na podwyżkę.
- Najtańszy telewizor wyświetla obraz z zakłóceniami.
- Wszystkie miejsca do bara-bara

Awatar użytkownika
Jowisz
Fotograf
Fotograf
Posty: 59
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:34

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Jowisz » 15 gru 2016, 21:33

- Niektóre obrazy są zaczarowane, portrety Simów zmieniają się w nocy na inne...
- Częste podróżowanie przez budkę telefoniczną sprawia, że Sim ma nudności
- Jeśli naciśniecie na pojazd i "Wybierz się na parcele publiczną" pojawia się mapa i jest tam miejsce "Akademia Everglov i Koloseum". Napisane jest tam tak: "Tutaj miejscowe dzieci uczą się czytania, pisania i liczenia, ale także rzucania zaklęć, przemiany postaci oraz badań nadnaturalnych".
- Czasem magiczne lustro nie przyzna nam, że nasz Sim jest najpiękniejszy soft9 Wtedy pojawia się nastrójnik "Nie taki piękny/a"
- Można zarejestrować samozatrudnienie jako alchemik.
- Dziecko ducha dziedziczy po nim rodzaj śmierci.
- Wampir nie może "pić" z dżina. Gdy próbuje to zrobić, pojawia się informacja "dżiny nie mają plazmy."
But oh, my love, don't forget me, when I let the water take me

Obrazek

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Bang Bang » 15 gru 2016, 21:37

- W nowym świecie są aż 4 syreny, które często odwiedzają parcele do nurkowania oraz jedna jest uderzająco podobna do Arielki i w mieście są 2 cmentarze.
- Simorośle nie mogą się opalać, moim zdaniem powinny, mogłoby to dodawać energię. Fotosynteza jest naciągana, powinno być potrzebami tek, jak w The Sims 2.
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: cue » 15 gru 2016, 21:39

- Pod biblioteką i Kryptą Staroci w MF znajdują się tajemnicze podziemia, w których można znaleźć nagrobek sima Peanut Bahl, który zmarł od magicznej fasolki. Aby znaleźć owy nagrobek nasz sim musi przesunąć regał z książkami, za którymi są drzwi. Nagrobka nie można wciąć. Peanut ma niebieską skórę i włosy jako żywy sim. Był więc może dżinem. Dodatkowo zauważyłam, że na cmentarzu znajduje się nagrobek simki Enza Michaels, która tak samo jak Peanut zmarła od magicznej fasolki, a za życia miała niebieską skórę i włosy. Mogli być oni parką dżinów, lub coś w tym stylu ^^''
- gdy wampir opali się natryskowo pojawia się komunikat "moja blada, ziemista skóra... przepadła! Nareszcie mogę spróbować dopasować się do innych" :)
- Na Uniwersytecie Simowym można spotkać studenta, który nazywa się Garrison Fort :) Jego imię i nazwisko nawiązuje do aktora Harrisona Forda :)
- Dżiny nie mogą się opalać.
- Jedzonko WP. [+]
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Jackob » 15 gru 2016, 21:40

- Kamień pogodowy pojawia się losowo na parcelach. Może to być cmentarz, plaża czy też park główny ;)
- Grałem sobie w wiosce AP, a tu podczas grabienia liści wychodzą z nich wiewiórki ziemne
- Za spalenie sterty liści dostajemy 1$. Palenie liści gra uważa jako pożar na parceli.
- "Jeziora" w Lunak Lakes podczas przymrozków zamarzają i można jeździć po nich na łyżwach!
- Przed wydaniem Lucky Palms pojawiła się aktualizacja po której pojawiło się kilka pokryć ścian i podłóg.
Na dwóch z nich są takie "namalowane" zdjęcia. Widnieją na nich widoki Bridgeport, Hidden Springs, Lunar Lackes oraz Sunset Valley. [+]
- W store pojawiła się ostatnio szklarnia. A w pakiecie jest roślinka z gry PlantsvsZombie. Gdy zakupimy ją w grze od czasu, do czasu wokół niej zaczną się pojawiać promienie słońca, które możemy sprzedać a około 90 simoleonów.

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Dziub-Dziub » 15 gru 2016, 21:42

- Dżin nie moknie jak pada deszcz ^^
- Dżin nie może opalać się w kapsule opalającej ;D
- W okolicy studenckiej pojawiają się piosenkarze, akrobaci, magicy i mimowie
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 3 - Ciekawostki

Postautor: Cain » 15 gru 2016, 21:43

Jak każdy wie, w światach EA są poukrywane różne rośliny. Jednak na plaży mamy nie tylko zwykłe rośliny - jest tam też... kwiat śmierci!
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość