Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 1:19

Tematy reklam były wałkowane też ileś razy, ale widocznie, trzeba powtarzać. Kolejny sponsor z zewnątrz? Jak Focus czy EA, którzy chcieli potem sobie forum zawłaszczyć? I wyłączyć, bo im zysków nie przynosi? I nie oddać nam bazy danych? Nie o to z Rai walczyliśmy, nie po to przenosiliśmy się tutaj, na "swoje", żeby znowu ładować się w ten z przeproszeniem, bajzel. Już mieliśmy reklamy fruwające po forum, podziękowaliśmy.

Co do zmian w Kocie - owszem, mogę mu zmienić imię i wygląd na Zadecką, będzie pasować.

Co do inicjatyw. Na przykład takie konkursy. Był ostatnio jakiś konkurs, w którym nie było dramy? Bo nie pamiętam. Chcecie konkursu, a potem bierze w nim udział pięć osób na krzyż, a głosuje może z dziesięć. Reszta siedzi na shoutboxie i komentuje, jak to mało osób bierze udział w konkursie. A broni Wam ktoś brać udział?

Poruszę temat skórki do forum. Nie, żebym się wybielała, ale nie ja to przyblokowałam. Malo tego, usłyszałam w tym temacie, że jestem hipokrytką bo gadam o prawach do plików forum. Jak dla mnie mogliście zrobić i piętnaście skórek. Tylko że nie mogłam Wam udostępnić plików, skoro nie miałam pozwolenia od autora.

Następna rzecz. Narzekaliście, że nagłówki są stare. Guuki zrobił nowe. Ja wgrałam. I bardzo bym chciała, żeby teraz przy każdym nowym dodatku czy akcesoriach te nagłówki się zmieniały.

Chcieliście, by ktoś zajął się naszą Facebookową stroną. Ogłosiliśmy nabór na Newsmana. Co z tego, kiedy pierwszym dwóm panom prędko znudziła się ta zabawa, zresztą do naboru zgłaszało się mało osób, część dla żartu. Jak tu nie myśleć o słomianych zapałach? W drugim naborze na serio zgłosiła się jedna Galcia. I chyba nie powiecie, że źle redaguje nowinki?
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 28 lut 2017, 1:54

To i ja się wypowiem, aczkolwiek od razu muszę przyznać, że trochę mi przykro, że nie zostało do końca przedyskutowane to wszystko i odpowiedź nie została uformowana łączna, od wszystkich z Redakcji. .-. Tym bardziej mi przykro, że wszystko wywołało jedną, wielką aferę, bez której mogło się obyć.

Może pierw wyrażę własne zdanie na poszczególne tematy, które zostały zarzucone w stronę Redakcji, a potem pocytuję to i owo.

Brak nowości na forum:
Wydaje mi się, że użytkownikom nie chodzi o ciągłe wprowadzanie nowości, a raczej o dodanie rzeczy, o które prosili kiedyś i zostali zbyci. Wiadomo, że nie będzie nikt wprowadzał co miesiąc nowej rzeczy na forum i Bóg wie jak wymyślnych, chodzi raczej o takie ulepszacze jak wprowadzony kiedyś przez Rai status nad nickiem. Nie chodzi o jakieś rzeczy typu "Usuńmy cenzurę" raczej. Userzy nie raz prosili o możliwość komentarzy w profilu, nowej skórki na forum, wyszukiwarki (która została usunięta przez jakiś problem jak dobrze pamiętam), czy innych takich. No i konkursy, które przeważnie prowadzą użytkownicy, ale co do tego się nie odniosę za specjalnie, nikt z Redakcji nie ma super czasu prowadzić, a userzy sami wychodzą z inicjatywą, więc tego bym ogólnie nie używał jako argumentu braku inicjatywy ze strony Redakcji. :P Faktycznie, należy pamiętać, że to są tylko dodatki do forum, a forum jest o grze i tego trzeba się trzymać. Ale no, jedno nie wyklucza drugiego, Forum nie jest tylko miejscem by rozmawiać na owy temat, o którym jest forum. Owszem to główny cel - ale na moje to jest coś więcej. Dla niektórych forum to jakaś cząstka w życiu, która wpłynęła na ich życie. Wiele ludzi poznało się dzięki forum (i to przeważnie za pomocą tematów w Hyde Parku, shoutboxa, czy dodatków). Wiele ludzi się zaprzyjaźniło, ba, znalazło nawet tutaj miłość, a czy nie o to też w jakiś sposób chodzi? Forum powinno być miejscem, gdzie ludzie, których łączy jakaś pasja, podobne poglądy, problemy mogło się odnaleźć w tym miejscu, znaleźć jakiś "azyl" od codzienności, a przy okazji poznać podobnych w jakiś sposób do siebie ludzi. Forum jest o grze, owszem, ale magią naszego forum też jest rodzinna atmosfera, że każdy w jakiś sposób jest ze sobą zżyty. Dużo osób, które udziela się w tematach simowych, udziela się także w tych, jak to nazwano, "dodatkach" - jedno drugiego nie przekreśla. A warto czasem dodać coś, co jakoś urozmaici forum, zrobi forum bardziej przytulnym i ciepłym miejscem w internecie - a simsy odegrały, ba, odgrywają główną rolę w tym wszystkim.

Galcia ma dużo racji ze słomianym zapałem, dużo użytkowników pokazuje, że dużo chcą - mało robią. Aczkolwiek każdy kij ma dwa końca. Wiecie, forum jest dla użytkowników i bez nich forum nie ma. Mówię to od kiedy jestem w Redakcji i zawsze będę to powtarzał. i to im tu powinno być jak najlepiej (oczywiście do granic rozsądku), a nie Redakcji (znaczy Redakcji też, ale Redakcja powinna też liczyć się ze zdaniem użytkowników co do zmian, które niczym nie zaszkodzą i nie wpływają na regulamin. Ogólnie każdy pomysł, wydaje mi się, Redakcja powinna przedyskutować w całym gronie i zdecydować, a nie z góry odrzucać z przeróżnych przyczyn. Co do słomianego zapału jeszcze - fakt faktem, wiele razy userzy pokazali jak to dużo chcą, a jak samym im się nie chce, no ale mimo wszystko próbować dawać szansę trzeba, oczywiście nie koniecznie tym co szansę dostali i zmarnowali, ale no przykład Galci, Redakcja mogła uznać z góry, że będzie złym redaktorem i też spierdzieli obowiązki jak Niebezpieczny z Blurrym, gdy newsmanami byly (oczwyiście z szacunkiem do nich) i co? Daje radę, jest świetnym redaktorem i uważam, że lepszego znaleźć się chyba nie da. Oczywiście też trzeba napisać jakie zmiany byście chcieli, jakie widzicie i nie oczekiwać, że zmienione zostanie wszystko, ale to co zmienić można bo forum nie zaszkodzi, a może ulepszyć warto rozpatrzyć.

Minimod
Tu w sumie nie mam zdania. Ani mnie ta ranga nie swędzi, ani nie boli, ani nic. Ale uważam, że powinien mieć bardziej poszerzone możliwości, po prostu z autopsji wiem, że w Hyde Parku wykazać się nie da. Na starym forum też był minimod, moderował całe forum, ale nie miał wszystkich opcji moderatora. Może to jest jakieś rozwiązanie? Zresztą, chwilowo nikt nawet tej rangi nie ma, nie zapowiada się na kolejny nabór, więc chyba zastanawianie się nad tą rangą piorytetem nie jest?

Kwestia władzy
Temat rzeka, w sumie prawda taka, że zawsze osoba X nie będzie pasowała temu, osoba Y nie będzie pasowała tamtemu, a osoba C to mój brat, więc niech zostanie adminem. W sumie się tu jakoś wyrażać nie będę, bo chyba nie ma sensu, każdy ma prawo ocenić władzę, ale no, na każdym forum raczej władza jest dobierana przez "głównego" dowódcę i raczej demokracji na forum zrobić się nie da. Wydaje mi się, że nie chodzi tu też użytkownikom o tyle, by wywalić Indrę, Kasima, Plamę czy Guukiego, a raczej dodanie kogoś, kto by miał czas, pieniądze, umiejętności i pomysły by forum rozruszać i się zająć. No ale wszystko też wymaga w tej kwestii raczej keszu.

Usuwanie postów, kont, tematów
Też uważam, że to nie powinno mieć miejsca. Wprowadza chaos i niepotrzebne problemy. Potem X osób ma pretensje, że miało konto a nie ma, tworzą się jakieś luki w zabawach, aczkolwiek, ostatnio nie zaważyłem by kasowano posty zbanowanych? Przynajmniej posty Merciego dalej są na forum (y). Ale wszystko w tym temacie wyjaśniła Indra, więc chyba nie ma co drążyć.

Dobra opisałem jak rozumiem wypowiedzi innych mniej więcej i jak ja to wszystko widzę. Jak się mylę, czy cokolwiek - poprawcie mnie i dopowiedzcie.

A teraz czas na chłostę, czyli pocytujemy to i owo. XD

Herbatki nie cytuję, wszystko chyba co do jej wypowiedzi można znaleźć wyżej, prócz tematu kota na shoutboxie bo jest mi on obojętny, bez komendy nie przeszkadza raczej w pisaniu tam Jeśli faktycznie dodana zostanie mu opcja reagownaia na cenzurę - to w sumie spoko pomysł. :mysli: No i dodam jeszcze co do tematu władzy, że ogólnie jestem zdania, jak wspominałem, że Redakcja jest dla ludzi i powinna prowadzić z ludźmi dialog, wyjść do nich, znaleźć wspólny kompromis w razie "dram", o ile dyskusja na jakiś temat jest kulturalna, bo bez kultury dyskusji nie ma. Co do ankiet - wypowiem się na sam koniec. ~

Teraz Sangeyama.
Prawda jest taka, że trudno jest nie mieć słomianego zapału, kiedy wszystko jest z góry odrzucane.
Aczkolwiek nie raz była na coś zgoda, a zapał kończył się szybko, jak np. gdy Merci założył gazetkę. Nie obwiniam go za to, bo chłopak nie miał wyjścia innego, niż to zostawić gdy ekipa mu się z niej posypała, no ale reszta użytkowników raczej pokazała słomiany zapał. Przykłady podobnych sytuacji wymieniła Indra zresztą.
dlaczego usuwacie posty użytkowników, nie informując ich o tym?
Jak post jest off-topem, nic nie wnosi, jest nieregulaminowy to owszem, jest usuwany i szczerze, samemu nie chciałoby mi się pisać każdemu PW dlaczego usunąłem jego post. Sam może o to spytać i jestem pewny, że odpowiedź otrzyma.
Również prosiłabym o zaprzestanie usuwania postów zbanowanych userów, bo to wprowadza chaos w niektórych tematach. Po za tym, to zbanowani użytkownicy również są jakąś częścią, historią forum.
Na to się wypowiadałem, ale pocisnę lekko bekę, brzmisz jak taka groźna nauczycielka każąca klasie się uspokoić. XDDD
Na koniec chciałabym powiedzieć, że to nie pierwszy raz, kiedy jest taka dyskusja. Uważam, że to jest ewidentnym znakiem, że powinno się w końcu coś zmienić.
I tu też sie zgadzam, chyba inaczej takie dyskusje by nie wubuchały, jakiś powód ku temu być musi.

Kolejny do odstrzału - Smisiv.
W sumie co tu mogę napisać, moje zdanie na temat naszej społeczności, atmosferze na forum i tym, czym forum dla niektórych jest wygląda identycznie jak u tego pana. Sam na forum poznałem wiele wspaniałych ludzi, w tym przyjaciół, z którymi się trzymam, także w życiu realnym.
i zawsze uważam, że władza jest dla ludu, a nie na odwrót.
Powtarzam to po raz kolejny, ale powtórzę znowu, właśnie na tym jak dla mnie polega władza. Sam chciałem być modem, potem adminem by właśnie tak wykorzystywać władzę. Zresztą napisał to rencista, więc podejrzewam, że podczas swojej kadencji też miał taką "misję".
byłoby miło zobaczyć pozytywne nastawienie, rodzinność i dobry kontakt ze strony całej redakcji, a nie tylko Pawła. Mam nadzieję, że zostanę dobrze odebrany.
Tak mnie pan powychwalał w tym poście, że chyba się zarumienię. :wub:


Galci też nie zostawię bez komentarza.
O słomianym zapale się wypowiedziałem, aczkolwiek chciałbym jeszcze nadmienić to paru rzeczy w wypowiedzi.
No i nie bardzo rozumiem, co ma do rzeczy fakt posiadania przez kogoś rangi - takiego fotografa czy scenarzysty redakcja bardziej słucha? :D Bez urazy, ale to trochę niedorzeczne.
Myślę, że raczej chodzi o wrażenie (które sam miewałem przy niektórych dramach), że stosowany jest trochę podział - userzy aktywni w działach simowych, oraz starzy wyjadacze jak ja, którzy najwięcej udzielają się na shoutboxie i Hyde Parku, bo są na forum x lat i w simsy nie grają aż tak, jak kiedyś. Ale user to user, jak dla mnie każdy powinien być równy, bez jakiegoś zbędnego szufladkowania.
ile posty pisane przez użytkowników. Bo chyba o to w tym chodzi - żeby dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, opiniami i twórczością.
To jest mega ważne w forum. Ale drugą ważną sprawą jest to, że forum zszerza ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i pozwala poznać podobnych do siebie ludzi, a najlepiej w tym właśnie pomagają owe "dodatki". Ale to chyba też wyżej opisywałem.
Zauważyłam, że takie dyskusje zawsze zaczynają się w środku nocy. Przypadek? :P
Bo najwięcej przemyśleń człowiek ma nocą. XD

Teraz chwilka dla Simwooda.
Mój dziadek zawsze mi mówi "Demokracja to początek anarchii".
A mój nie mówi, bo umarł. Taki czarny humor. :P Aczkolwiek, jak dla mnie trochę bzdura taki wniosek.
Jestem tu od ponad roku i nie zauważyłem jakiś ogromnych spięć między użytkownikami a "władzą".
Ty nie widziałeś, co tu się działo 3 lata temu, forum nie raz przeżywało wojny na poziomie Redakcja - Użytkownicy. To dzisiaj to pikuś w sumie.
ejestrując się, akceptowaliśmy regulamin i musimy się podporządkować, że to redakcja ma tu główne prawo głosu chociaż nie zauważyłem by do tej pory pojawił się jakiś problem, który nie zostałby zbity konkretnymi argumentami. Żeby nie było - nie mam nic przeciwko ankietom, jeśli poprawią relację między userami a redakcją, ale boję się, że będzie z tego więcej problemów niż korzyści.
Nikt nie mówi nic o zmianie regulaminu, bo raczej nie ma co w nim zmieniać. Zresztą jak coś nowego się pojwia to jest modyfikowany i raczej do tego zastrzeżeń nie ma. :doge:

Lenkę i Lepkiego oszczędzę, bo raczej to co napisali to wyżej znajdą odpowiedzi czy moje zdanie na niektóre kwestie.

To czas na bossa w tej grze tudzież Indrę. Możecie obstawiać kto wygra tą walkę (just joke) :swelol:
Jak już wspomniałem przykro mi i nie podoba mi się, że post brzmi jak odpowiedź od całej Redakcji, a z tego co mi wiadomo, zdania są różne, a chyba lepiej byłoby napisać ogólnego posta, po dyskusji na owe rzeczy, ustalając wspólne sedno sprawy. No cóż, trudno
Tyle. A najwięcej spin jest o to, że w Zabawach posty nie pasują do siebie. Czy dział Zabawy naprawdę jest najważniejszy na naszym forum? I tak kiedyś Eq siedział pół nocy razem ze mną i te posty porządkował.
Ale tu chodzi o ogólnie porządek. Są perfekcjoniści i inni zboczeni na takim punkcie ludzie, którzy lubią jak coś jest uporządkowane, a nie jedno wielkie bajabongo. Sam kiedyś z Smisiem, jak był u mnie, porządkowaliśmy dział zabawy.
Tematy reklam były wałkowane też ileś razy, ale widocznie, trzeba powtarzać. Kolejny sponsor z zewnątrz? Jak Focus czy EA, którzy chcieli potem sobie forum zawłaszczyć? I wyłączyć, bo im zysków nie przynosi? I nie oddać nam bazy danych? Nie o to z Rai walczyliśmy, nie po to przenosiliśmy się tutaj, na "swoje", żeby znowu ładować się w ten z przeproszeniem, bajzel. Już mieliśmy reklamy fruwające po forum, podziękowaliśmy.
Tu chodzi chyba o reklamę forum w jakimś mniejszym stopniu. Współpraca z innymi forami, stronami o tematyce simowej, fanpage'mi na fejsie itp. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Jest wiele sposobów reklamy stron w internecie i nie koniecznie oznacza to współpracę z czymś, co nas zniszczyło. Rozumiem złe doświadczenia, no ale mimo wszystko warto pomyśleć o "mniejszych" sposobach reklamy.
Co do zmian w Kocie - owszem, mogę mu zmienić imię i wygląd na Zadecką, będzie pasować.
Jestem za! To świetny pomysł, tematycznie będzie. ^^

Powrócę do Herbatki, bo jak pisałem posta, napisała nowego. (do jutra nie skończę cytować XD)
Poza tym dlaczego kot, w końcu to forum o simsach, można by wymyślić jakiś ciekawszy gag związany z tą grą, dać zdjęcie policjanta z którejś generacji.
No w sumie tutaj masz rację Ci powiem.

No i na koniec ankiety. W sumie jak dla mnie ciekawy pomysł. Nie tyle o ile zrobić ankietę i wszystko zmienić bo tak ludzie zagłosowali, ale po prostu sprawdzić jakie ludzie mają zdania, oczekiwania, co by chcieli, co by zmienili i przedyskutować to. Fajny sposób by dowiedzieć się co ludzie ogólnie myślą, by sprawić by im było tu jeszcze lepiej i przyjemniej, skoro niektórzy (w tym ja) spędzają tu sporo czasu. Nie mówię o ankietach typu "czy zbanować osobę X, a osobie Y dać bana" ale wykorzystać ten pomysł jako pomoc do pracy nad forum - dla mnie fajny pomysł. Jak dla mnie warto słuchać co mają do powiedzenia użytkownicy. ^^

No i jeszcze tylko nadmienię o Rai i Eq, którzy pożegnali się z Redakcją dzisiaj (w sumie wczoraj). Rai ma swoje życie, jest mamą i też na pewno wiąże się to z dużym stresem, czy mniejszą ilością czasu. Od dawna się nosiła by zostać rencistą, Redakcja byłą przeciw, ale dzisiejsze dramy tylko napędziły ją do tej decyzji, całkiem możliwe, że przekroczyła swoje granice cierpliwości do forum, a każdy jakieś posiada, szczególnie gdy jest się w Redakcji. Zawsze może wrócić, jak będzie chciała, a pamiętajmy, bez niej nas by tu nie było. Trzeba uszanować jej decyzję. Odejście Eqa zaś nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi dramami, po prostu ma swoje problemy i życie i woli tym się zająć. Ale także ma otwartą furtkę, jakby chciał wrócić. Do tak słowem wyjaśnienia, iż uważam, że należy Wam się ono, by nie rodzić niepotrzebnych plotek.

I na koniec dodam, że nie ma co odbierać wszystkiego jako atak, czy się denerwować. Jak użytkownicy chcą kulturalnie wyrazić swoją opinię, spokojnie porozmawiać i wyciągają rękę w stronę Redakcji - warto z tego skorzystać, czasem fajnie podyskutować bez chamówy, :P

Miłego czytania tego eseju, chyba najdłuższy mój post od kiedy tutaj jestem. B)
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 lut 2017, 2:05

Indra - nie zrozumiałaś. Chodzi mi o automatyczne usuwanie nieaktywnych kont z mniej niż z 25 postami, bo wtedy te konta znikają wraz ze wszystkimi swoimi postami i jest bajzel. I tak, w Pogaduszkach jak i w innych tematach regularnie znikają posty, i nie to, że to Ty coś tam usuwasz itp., tylko chodzi o konta które poznikały. Gdy tylko jest automatyczna "czystka" od razu widać jak zmalała ilość postów na liczniku.
Nie ma sensu niczego porządkować w Zabawach, jak wystarczy zajrzeć na pierwszą stronę jakiejkolwiek zabawy i widać, że NIC się nie trzyma kupy, bo mnóstwo kont zostało potraktowane automatycznym usuwaczem xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 3:13

Tu chodzi chyba o reklamę forum w jakimś mniejszym stopniu. Współpraca z innymi forami, stronami o tematyce simowej, fanpage'mi na fejsie itp. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Jest wiele sposobów reklamy stron w internecie i nie koniecznie oznacza to współpracę z czymś, co nas zniszczyło. Rozumiem złe doświadczenia, no ale mimo wszystko warto pomyśleć o "mniejszych" sposobach reklamy.
Kasim, jeszcze jaka reklama, zależy i współpraca. Bo przecież taki Karol z DOTSim miał swego czasu na nas zakusy, żeby on był stroną główną, a my jego podrzędnym forum, tak to widział. I już chciał rządzić, tu tak, tu tak, najlepiej Centrum DOTSim. A chyba nie chcemy być podczepionym do kogoś dodatkiem, prawda?

Nawiązaliśmy też współpracę ze stronką SimPicturesTV. I teraz sporo ludzi od nich zagląda do nas i u nas publikuje filmiki ^^ To też jest "świeża krew".

Okej, co do kota/Zadeckiej. Imię zmienię i avek. Jeszcze proszę o pomysł koloru nicka dla niej XD
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 28 lut 2017, 3:14

Skomentuję po kolei fragmenty, które uważam, że mają jakieś błędy albo są niewłaściwe.

Najpierw Galcia.
Galcia pisze:Eh... zauważyłam,że temat "poprawiania" forum i "hurr-durr, zła redakcja w ogóle nas nie słucha" powraca co jakiś czas jak bumerang. soft1
Narzekacie, że redakcja nie daje Wam się wykazać i z góry zakłada, że każda inicjatywa to słomiany zapał. Przykro mi to pisać, ale zwykle właśnie na słomianym zapale się kończy. ;)
Po 1 staramy się tu rozmawiać na jakimś powiedzmy trochę wyższym poziomie, niż typowo prywatny, unikamy aluzji, ironicznych emotek itp. Na prawdę jest to niepotrzebne i prowokujące. Trudno brać to potem na poważnie.

Po 2 i najważniejsze, bardzo łatwo jest krytykować użytkowników za ich bierność, trudniejszym zadaniem jest namysł nad powodem takiego stanu rzeczy. Przykładowo do naboru na newsmana zgłosiłaś się sama - a to dlatego, że innych potencjalnie chętnych wtedy Indra rugała w 'pogaduszkach o forum'. I co w związku z tym? Otóż Indra jest chcąc czy nie chcąc główną przełożoną newsmana. Jak współpracować z adminką na polu promocji, kiedy ta jest przeciwna pomysłom rozwoju? Właśnie ta ranga powstała na przekór, jako jeden z wyników tamtejszej kłótni o promocję i reklamę. Miałem zostać newsmanem, chociaż Indra twierdziła, że chcę się wkupić w łaskę administracji? To tylko jeden i mój własny przykład, a jest wiele innych osób i czynników składających się na powód rezygnacji userów z chęci do prowadzenia fanpage. Chociażby wielu z nas chciałoby tam promocji nie tylko takiej jak "wchodźcie na relację! nowy post u krzesimirów." ale np. tematów z hyde parku - przecież to idealny scenariusz na następne kłótnie.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem powód braku chętnych do tej roli.
Galcia pisze:przypomnę, że w ostatnim zadaniu zagłosowało tylko 11 osób (!), co oznacza, że nawet osoby będące uczestnikami tegoż konkursu nie raczyły się pofatygować i napisać wiadomości składającej się z trzech słów
Tak, a to dlatego, że wcześniej były trzy inne głosowania w tym samym konkursie, wszystko się ciągnęło i niektórzy byli już zmęczeni, ponadto sposób głosowania został zmieniony na wysyłanie wiadomości prywatnych zamiast normalnej ankiety, w dodatku tylko dlatego, że nie działa na forum opcja anonimowego oddawania głosu... to wystarczy, by zniechęcić użytkowników. Fakt, że pomimo tego znalazło się 11 głosujących jest budujący, a nie martwiący i na pewno nie jest argumentem potwierdzającym bierność forum!
Galcia pisze:Ale co ja się produkuję, oczywiście zaraz pojawi się temat tego nieszczęsnego motywu i że zła redakcja nie udostępniła plików forum, a my tak bardzo chcieliśmy i byliśmy zaangażowani i wcale nie słomiany zapał. Eh.
Znów ironia i znów przeinaczenie - pliki do skinu nie zostały udostępnione i to się zgadza, a co do słomianego zapału, to już jest denerwujące powtarzanie tego w kółko tego samego w nieprawdziwej formie - bo otóż chętni zrezygnowali z robienia skinu, bo nie otrzymali plików, a nie nie otrzymali plików, bo wykazali się słomianym zapałem.

Teraz post Simwooda.
Simwood pisze:Mój dziadek zawsze mi mówił "Demokracja to początek anarchii".
Ale cóż z tego, skoro żyjemy w państwie demokratycznym i obowiązuje nas prawo także tutaj. Każdy ma prawo głosu i ja to popieram. Można się nie zgadzać, ale zawsze musi być prawo do wolnej wypowiedzi. To moje pojęcie sprawiedliwości, do której dążę, bo jest dla mnie bardzo ważna. Co innego, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli w momencie zamykania ust albo cenzury - wtedy faktycznie demokracja kuleje i dochodzi do anarchii, co widzieliśmy dzisiaj.

Fragment z ankietami - z tymi pomysłami na pytania typu "czy zdjąć cenzurę" itp - za ankiety byłaby odpowiedzialna rozsądna i inteligentna osoba, a pytania na pewno byłyby uzgadnianie, więc nie będziemy głosować nad takimi rzeczami, tylko zwyczajnie mądrzejszymi.


Indra.

Kapitan Indra pisze:Mini-mod - raczej nie przyjmę nikogo do redakcji od razu na admina albo na moda, bo to nie jest tylko kwestia fajnej rang
Pierwszy przykład z brzegu, to mnie przyjęto od razu na admina i co z tego? Już mówiłem, znamy się, mówimy po imionach, spotykamy, co to za problem dać komuś od razu moderatora. Wiele lat tak było i rozumiem, że może boisz się po Leigh, ale drugiej takiej userki na pewno nie ma i już raczej nie będzie. Są tu osoby wiele mądrzejsze.
Kapitan Indra pisze:Raczej nie podam kluczy do domu pierwszej osobie spotkanej na ulicy, o której nic nie wiem, prawda?

Tego typu porównanie nie ma sensu w kontekście minimodów, gdyż oni nie mają dostępu do panelu administratora albo serwera. Mogą za to zedytować post w hyde parku i gdyby ten wspomniany dom istniał, to minimod zamiast kluczy dostałby szczoteczkę i szorowałby wycieraczkę przed wejściem.
Kapitan Indra pisze:Kot nie obciąża forum i nie jest zachcianką kogośtam z redakcji, nie odzywa się póki się go nie zaczepi (...) a jeszcze może się przydać, jak mu się wgra fajną opcję warnowania za przeklinanie na przykład
Kot jest zachcianką i wiem, że Rai, bo szaleje za grumpy catem. Dodała to w dobrym zamiarze i nie mam jej tego za złe. Ale niektórym przeszkadza i warto wziąć to pod uwagę. A czy się przyda? Już nie, jeśli Rai była jedyną osobą, która umiałaby go przeprogramować, aby warnował za przeklinanie. Pytanie do was, czy tak jest, czy nie.


Z tym usuwaniem tematów i postów, co się przewija, powiem krótko - kiedyś była akcja z usunięciem kilkuset postów Championa i rax i to wtedy powstał ten chaos. To się nie powinno zdarzyć, bo serio powstały duże luki w tematach, również simowych. Ostatnio nie widzę żadnego usuwania. Posty Joan czy Pasożyta dalej wiszą i oby sobie spokojnie wisiały, bo ich usunięcie spowoduje chaos 2.0. Usuwanie wątków z nieaktywnymi zdjęciami - a był kiedyś taki zacny dział, jak archiwum, albo coś na jego wzór, gdzie nawet sam poprzenosiłem wszystkie tematy z nieaktywnymi zawczasu fotografiami. Był on na samym dole działu z twórczością. I zniknął. Nie wiem, czyja to sprawka, może jest tylko ukryty albo schowany głęboko, ale niezbyt to rozsądne. Gdyby moja parcela straciła zdjęcia, wystarczy szepnąć, żebym dodał je z innego hostingu, bo mam pozapisywaną każdą fotkę. Wiele osób postępuje podobnie i warto dwa razy się zastanowić przed zlikwidowaniem tematu. Ktoś włożył trochę pracy i należy to uszanować.
Kapitan Indra pisze:w Zabawach posty nie pasują do siebie. Czy dział Zabawy naprawdę jest najważniejszy na naszym forum?
Ale cóż tutaj ma za znaczenie, czy to dział zabawy, czy dział ubawy, kiedy na forum powinien panować porządek w każdym miejscu, a nie tylko tam, gdzie najwięcej osób zagląda. Specjalne do tego celu stworzona jest ranga moderatorów (i tych nieszczęsnych minimodów, przede wszystkim). Do pracy, rodacy!
Kapitan Indra pisze: Nie miałam dotąd pojęcia, że powinnam spowiadać się całemu forum, czemu zamknęłam jakiś temat, usunęłam posta
Powtarzam się, ale bez takiej ironii w wypowiedziach byłoby wspaniale. Oczywiście, że nie musisz nikomu się spowiadać. Ale użytkownicy chcą wiedzieć, co dzieje się na forum i mieć na to wpływ. Czy usunąć np. 200 postów zbanowanej userce? Wypada zapytać. Chociażby w tym właśnie temacie. To są w końcu Pogaduszki o Forum.
Kapitan Indra pisze:Tematy reklam były wałkowane też ileś razy, ale widocznie, trzeba powtarzać. Kolejny sponsor z zewnątrz?
Reklama a sponsor to dwie różne rzeczy. Sponsor to okropny pomysł.
Co do reklamy. Rai pisała przed odejściem, że nie ma kasy na jakąś bazę, która ma 25mb. Nie można przez to zaktualizować skryptu. Reklamy mogą za to zapłacić. Z resztą nie musimy ich mieć, bo są wśród nas osoby, które dobrowolnie mogą wpłacać na skarbonkę CS. Nie ma w tym nic strasznego, tym bardziej, jeśli administracji nie uśmiecha się wciąż dopłacać do działalności forum.
Kapitan Indra pisze:Już mieliśmy reklamy fruwające po forum, podziękowaliśmy.
Nie przypominam sobie, który to był rok? Ja wiem jedynie, że w 2014 był odnośnik do sklepu z podstawką The Sims 4, ale zniknął wraz z Ufnalem, bo sobie z tego czerpał prywatny zysk. To wszystko.
Kapitan Indra pisze:Chcecie konkursu, a potem bierze w nim udział pięć osób na krzyż, a głosuje może z dziesięć. Reszta siedzi na shoutboxie i komentuje, jak to mało osób bierze udział w konkursie. A broni Wam ktoś brać udział?
Dopiero co zakończył się konkurs, w którym brało udział 16 użytkowników, miał cztery etapy i trwał kilka miesięcy. Nie wzięło w nim udział pięć osób na krzyż, nie głosowało dziesięć, a reszta nie siedziała na shoutboxie, bo prawie każdy z shoutboxa brał udział. Minęłaś się z prawdą wyjątkowo mocno.
Kapitan Indra pisze: Poruszę temat skórki do forum. Nie, żebym się wybielała, ale nie ja to przyblokowałam.
Powiedziałaś, że Rai nie wyraziła zgody na użycie jakiś praw autorskich, chociaż nic nie mówiła że nie pozwala i sobie rości jakieś prawa, potem było, że nie ma pozwolenia i wszystko to było w momencie gdy była całkowicie niedostępna z wiadomych względów rodzinnych i nie mogła tego wyjaśnić. To się nazywa przyblokowanie, niestety.

Ostatni fragment o newsmanie - wyjaśniłem na początku postu.
Do reszty odniosę się później, albo jutro.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 3:39

Powiedziałaś, że Rai nie wyraziła zgody na użycie jakiś praw autorskich, chociaż nic nie mówiła że nie pozwala i sobie rości jakieś prawa, potem było, że nie ma pozwolenia i wszystko to było w momencie gdy była całkowicie niedostępna z wiadomych względów rodzinnych i nie mogła tego wyjaśnić. To się nazywa przyblokowanie, niestety.
Powiedziałam, że Rai nie wyraziła zgody bo nie wyraziła. Bo tak, rościła sobie prawa autorskie do tych plików. Bez jej pozwolenia nie mogłam ich dać nikomu. Nie musiała tego odtrąbić na całym forum, powiedziała to mnie. Kiedy ją sto razy prosiłam, żeby sama to udostępniła, mówiła, że nie, bo ona ma prawo do tych plików, i tylko ona może go udostępnić. I że to zrobi. To co, miałam działać jej za plecami, ukraść te pliki i potem dopiero oberwać po uszach? Fajnie. Tak to wygląda z mojej strony. Ale jak ktoś chce widzieć winę w Indrze, będzie ją widział. Bo ma tylko słowo Indry na to, jak było. Bo tylko Indra wszystko tu blokuje. Na złość innym. Pomyśl tylko jedno: jaki cel bym miała, żeby kłamać w tej sprawie?
Z resztą nie musimy ich mieć, bo są wśród nas osoby, które dobrowolnie mogą wpłacać na skarbonkę CS. Nie ma w tym nic strasznego, tym bardziej, jeśli administracji nie uśmiecha się wciąż dopłacać do działalności forum.
I mam brać kasę od uczniów i studentów? No Filip, opanuj się, proszę, na bogów. Ja nie jestem Leigh, haraczu ściągać nie będę.
Nie przypominam sobie, który to był rok? Ja wiem jedynie, że w 2014 był odnośnik do sklepu z podstawką The Sims 4, ale zniknął wraz z Ufnalem, bo sobie z tego czerpał prywatny zysk. To wszystko.
A wcześniej, jeszcze na forum z IPBB latały reklamy wstawione przez Focusa chyba, nie o sklepie czy o Simsach, tylko o czym się dało. Ale tego możesz nie kojarzyć, bo to było dawno temu, nie dam głowy czy nie wtedy, kiedy odszedłeś.
Pierwszy przykład z brzegu, to mnie przyjęto od razu na admina i co z tego?
Tak, dostałeś admina, przypomnę nawet, dlaczego. Bo Sel Cię spytała, czy chcesz, byłam przy tym. Bo miała taki humor. Czyli mam przyjmować do redakcji kogoś pod wpływem humoru, kogoś, kto potem będzie jak Szeli, którą pewnie pamiętasz, usuwał warny znajomym itd.? Kogoś, kto ze swoim dostępem do całego panelu moda rozpirzy forum? No wybacz...
Dopiero co zakończył się konkurs, w którym brało udział 16 użytkowników, miał cztery etapy i trwał kilka miesięcy.
I było w czasie jego trwania aż sześć dram. O to, że ten to oszust, ten wyzywa, ten wyśmiewa, ten zdradził tajemnicę czyja jest która praca, ten założył multikonto coby oddać głos...jak w przedszkolu. Potrzebne to było? Wyszło, że mimo deklaracji przyjaźni itd. współpracować ze sobą nie umiecie (mówię ogólnie, nie do kogoś konkretnie).
Zaś w konkursach krótszych też było posądzanie o oszustwo, co prawda ze strony Merci, ale bez tego można było się obejść.
A potem jest, że to redakcja z Indrą na czele psuje atmosferę na forum. Redakcja z Indrą na czele w konkursach udziału nie brała. Co najwyżej, jak w 4D, interweniowała, kiedy była o to poproszona.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 28 lut 2017, 3:58

Kapitan Indra pisze: Powiedziałam, że Rai nie wyraziła zgody bo nie wyraziła. Bo tak, rościła sobie prawa autorskie do tych plików. Bez jej pozwolenia nie mogłam ich dać nikomu. Nie musiała tego odtrąbić na całym forum, powiedziała to mnie.
No to biję się w pierś i przepraszam, ale znałem wersję tylko z tym, że blokowałaś, bo innej nie było publicznie. Dlaczego nie dałaś na ten temat postu, żeby to wyjaśnić? Byłoby to przejrzyste i uniknęlibyśmy tej pomyłki.
Ale jak ktoś chce widzieć winę w Indrze, będzie ją widział. Bo ma tylko słowo Indry na to, jak było. Bo tylko Indra wszystko tu blokuje. Na złość innym. Pomyśl tylko jedno: jaki cel bym miała, żeby kłamać w tej sprawie?
Nie atakuję cię, tylko chcę i myślę, że wszyscy tutaj chcemy pokojowo wyjaśnić problemy, na prawdę nie twierdzę że jesteś winna złu tego świata. Natomiast no faktycznie, personalnie zawsze odmawiasz jako pierwsza i Twoje słowo jest tuaj wiążące, zyskałaś prawo weta, więc największa krytyka spada na Ciebie. To nie znaczy, że kłamiesz, albo jesteś winna rzeczy, które nie są Twoją winą.
mam brać kasę od uczniów i studentów? No Filip, opanuj się, proszę, na bogów. Ja nie jestem Leigh, haraczu ściągać nie będę.
Tak działają fora. Tak działają strony. Istnieją skarbonki i składki są dobrowolne. Nikt nie ściąga haraczu, skąd taka myśl? Ja mówię, że chętna osoba może się dołożyć np. do serwera, a nie, że musimy wpłacać na forum, bo zniknie. Po prostu tak działa internet i już, a że są uczniowie, tak, są również pracownicy i każdy ma prawo się dołożyć lub nie, jeśli ma możliwość.

Fragment z tym o moim adminie - ja sobie tego tak nie przypominam, nawet sel nie pamiętam, by wtedy była. W ogóle zarejestrowała się na tym forum z rok później jak nie jeszcze dalej i nie była wtedy aktywna. Czasy msn minęły wiele wcześniej. Z tą szeli, leigh, focusem, błagam... Kiedy to było? W 2007? Kolejna Szeli, 2011? Mamy dzisiaj 2017 i trzeba iść do przodu, a patrząc na userów, których od lat nie ma znami, poznikali, nie wiadomo, czy w ogóle istnieją, nie ma sensu powracać, bo mamy innych aktywnych ludzi, bardzo zdolnych, miłych i pomocnych. Gdyby skupić się na teraźniejszości, zauważyć potencjał i go wykorzystać, a nie podchodzić z nieufnością do każdego, byłoby super. Idę spać.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 4:13

Fragment z tym o moim adminie - ja sobie tego tak nie przypominam, nawet sel nie pamiętam, by wtedy była. W ogóle zarejestrowała się na tym forum z rok później jak nie jeszcze dalej i nie była wtedy aktywna. Czasy msn minęły wiele wcześniej. Z tą szeli, leigh, focusem, błagam... Kiedy to było? W 2007?
Dlatego Ci przypominam. Byłam na forum od 2008, gdzieś w 2009 zostałam mini-modem. Na naborze przeprowadzonym przez Sel. Ty miałeś moda. A jak ja już byłam modem, Sel po prostu spytała: Smiś, chcesz admina? Tak to się odbyło. Nie chciałabym na tej zasadzie dobierać modów, bo to bez sensu - lubię Cię/jesteś moim bratem(kuzynem, "fumflem"), to dam Ci rangę, nie lubię, to nie. Jak dzieci w piaskownicy.
No to biję się w pierś i przepraszam, ale znałem wersję tylko z tym, że blokowałaś, bo innej nie było publicznie. Dlaczego nie dałaś na ten temat postu, żeby to wyjaśnić? Byłoby to przejrzyste i uniknęlibyśmy tej pomyłki.
Przecież od początku pisałam, że Rai nie pozwala bo ma prawa autorskie do tych plików skórek i sama Wam je musi dać. To z góry zarzucono, żem hipokrytka i kłamię, bo mnie się nie chce. Fajnie. No ale cóż...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 28 lut 2017, 9:44

smisiv pisze:bardzo łatwo jest krytykować użytkowników za ich bierność, trudniejszym zadaniem jest namysł nad powodem takiego stanu rzeczy. Przykładowo do naboru na newsmana zgłosiłaś się sama - a to dlatego, że innych potencjalnie chętnych wtedy Indra rugała w 'pogaduszkach o forum'. I co w związku z tym? Otóż Indra jest chcąc czy nie chcąc główną przełożoną newsmana. Jak współpracować z adminką na polu promocji, kiedy ta jest przeciwna pomysłom rozwoju? Właśnie ta ranga powstała na przekór, jako jeden z wyników tamtejszej kłótni o promocję i reklamę.
Kurczę, a ja myślałam, że zostałam newsmanem, bo jestem dobra w tym, co robię, a tymczasem dostałam tę robotę na złość zwolennikom zmian na forum. :P Tak, to było ironiczne i nie, nie miało na celu nikogo obrażać. A teraz na poważnie - zakładam, że jeśli ktoś był rugany, to był ku temu jakiś powód. Zakładam też, że jeśli potencjalny newsman podchodziłby do sprawy poważnie, miałby zapewnioną tak samo dużą dowolność w pisaniu postów, jaką mam ja. Nikt mi nie stoi z toporem nad głową i nie dyktuje tekstów. :P Kurczę, to znowu było ironiczne, wybacz, ja chyba po prostu inaczej nie umiem. Nie demonizujmy.
smisiv pisze:Chociażby wielu z nas chciałoby tam promocji nie tylko takiej jak "wchodźcie na relację! nowy post u krzesimirów." ale np. tematów z hyde parku
Powód, dla którego nie publikuję tematów z Hyde Parku jest banalnie prosty - ktoś, kto nie jest zarejestrowanym użytkownikiem, nie ma do nich dostępu. :P Zdaję sobie sprawę, że 90% "folołersów" na konto na forum i sama zastanawiałam się nad promowaniem niesimowych wątków, ale część tych osób zapewne śledzi fanpage dla newsów związanych z grą, a nie wymyślaniem, jak zginęło 2000 chomików (chociaż to bardzo fajna zabawa :D ). Ale chętnie poznam opinie innych osób i jeśli pomysł się spodoba, z przyjemnością dodam Hyde Park do swojego repertuaru. Nie jestem facebookowym tyranem, każdy może zaproponować temat na nowinkę czy podesłać ciekawy link. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 28 lut 2017, 9:47

Na początku chcę napisać, że jestem rozczarowany i zażenowany wczorajszym zachowaniem redakcji. Usuwanie SB, ukrywanie Hyde Parku, odebranie wypowiedzi forumowiczów jako 'kolejny' atak, i tak dalej, i tak dalej. Jestem człowiekiem spokojnym, unikającym konfliktów i nie chcę być kojarzony jako członek wybuchowej, tyrańskiej redakcji, której zarzuca się totalitarne podejście do spraw forum. Dlatego apeluję, Indra, o więcej dystansu, racjonalne podejście do spraw i otwartość na zmiany proponowane przez użytkowników, którzy nie działają przecież w złej wierze - chcą, by forum nie stało w miejscu i nie ma co od wszystkiego się odgrażać i w cyniczny sposób z góry odrzucać pojawiające się sugestie.
Odnosząc się do samych sugestii właśnie, jestem za wprowadzeniem ankiety badającej co należałoby usprawnić. Usuńmy Kota, skoro forumowicze go nie chcą (albo zastąpmy go Panią Zadecką - co bardzo mi się podoba, bo pomysł nawiązuje do tematyki forum i jest ukłonem w stronę kochanej 'Dwójeczki'). Zorganizujmy nabór na moderatora (albo od razu mianujmy nim Galcię - taka moja propozycja). Pomyślmy nad nowych konkursem. Pozwólmy forumowiczom stworzyć nowe skórki/nagłówki (przy okazji, ze swojej strony mogę obiecać zmieniające się nagłówki wraz z każdym nowym rozszerzeniem do TS4). Forum ma być miejscem przyjaznym przede wszystkim użytkownikom, nie redakcji. Jeśli widzą, że coś jest nie tak i chcą poprawy - wyjdźmy im naprzeciw. Jedyne na co się nie zgadzam, to jakakolwiek współpraca z kimkolwiek. Mamy z tym przykre doświadczenia i chcę mimo wszystko zachować niezależność.
Ciekawym pomysłem jest wpłacanie dobrowolnych datków na opłacanie serwera. To pokazuje, że naprawdę dobro forum nie jest użytkownikom obojętne, skoro są gotowi przekazywać swoje pieniądze. Nie byłoby to obowiązkiem każdego forumowicza, ale jeśli znalazłby się ktoś chętny, zawsze tych parę groszy by się przydało i odciążyło nas z tej rocznej opłaty, nie pamiętam ilu, chyba 160 zł. Dla wielu nasze forum jest czymś ważnym i jeśli ktoś chce nas wesprzeć, dlaczego mamy mu to utrudniać?
Jeżeli jakąś sprawę pominąłem, proszę mi o niej przypomnieć.
Na koniec jeszcze napiszę, że bardzo żałuję, że Rai przeszła na rencistę. Była dla mnie taką matką tego forum, podporą, i szczerze obawiam się, jak to będzie bez niej. Ale stało się. Wczorajsza sytuacja była apogeum kumulujących się frustracji. Decyzja o odejściu zbyt pochopna i pod wpływem emocji, ale jeśli Rai miała się denerwować i stresować problemami w życiu prywatnym, i potem też tu na forum, przy okazji przenosząc tu też swoje emocje, to faktycznie wyjdzie jej to na dobre i pozwoli się skupić wyłącznie na rodzinie. A nam w przyszłości oszczędzi to przynajmniej takich chorych akcji jak usuwanie shoutboxa, na przykład. Trzymaj się, Rai!

PS. A, i chyba zwariuję, gdy jeszcze raz zobaczę w jakiejkolwiek dyskusji nick Leigh i powoływanie się na całą dramę z tą użytkowniczką związaną. Kiedy to było? Wieki temu. Było, minęło. Zostawmy to za sobą i nie doszukujmy się za każdym razem kolejnej próby wywrócenia forum do góry nogami w stylu Leigh. Urosło to już naprawdę do zdecydowanie przesadzonej rangi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 28 lut 2017, 9:59

Ufff.. przebrnęłam przez wszystkie eseje itp. itd. i w sumie chyba w pełni zgadzam się ze Smisivem. Już nie chce mi się dokładnie cytować i tworzyć swojego małego eseju, ale:

- Przede wszystkim Kasim dobrze pisze, że szkoda trochę, że problemy nie są rozpatrywane i omawiane grupowo przez Administrację, tylko każdy sobie. Rozumiem, że każdy admin z osobna ma prawo do wyrażenia swojego zdania również, tak samo jak i Userzy, ale chyba jednak w pewnych kwestiach powinno powstać jakieś wspólne stanowisko.

- Nie wiem czy tylko ja to tak odbieram, ale o ile wszystkie posty są napisane kulturalnie i po prostu wyrażają swoje zdanie, tak z Twoich postów Indra, wyczuwam jakiś taki ironiczny ton, co jest kompletnie niepotrzebne, o czym ktoś już wspomniał. Może stąd też rodzą się później ciągłe konflikty na lini Userzy-Admini. I to, że Userzy uważają, że oni i ich pomysły uważane są za jakieś gorsze. Moim zdaniem działa to tylko i wyłącznie na niekorzyść w postrzeganiu Administracji przez innych Userów, a Admini szczególnie powinni mieć na uwadze dyskutowanie w sposób kulturalny, opanowany i nieironiczny.

- Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego temat "skarbonki" jest tak krytykowany... W momencie kiedy Userzy chcą jakiś zmian, słyszy się nie, bo to uniemożliwia, nie bo coś tam, a w momencie kiedy Userzy sami DOBROWOLNIE wyrażają chęć zrzucenia się jest to od razu odrzucane. Chcemy zmian na lepsze i jeżeli przeszkodę możnaby zniwelować dzięki pieniądzom, to chyba nie jest to taki zły pomysł. Nikt z nas nie oczekuje, że Admini z własnej kieszeni będą wykładać kasę na "nasze zachcianki", ale wydaje mi się, że znalazłoby się spore grono osób, które nawet jakąś "symboliczną" kwotę by wpłaciły. Jak to się mówi "grosz do grosza...". Sama jestem studentką i z chęcią bym się dorzuciła, jeżeli byłaby taka możliwość. Wystarczyłoby tylko w jakiś sposób temat ogarnąć i nie narzucać żadnej kwoty, tylko po prostu, żeby każdy wsparł forum tyle ile może i chce, i tyle.

edit: Guuki, na prawdę brawo za tego posta. W stu procentach zgadzam się z nim całym.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 13:42 przez Hanka Milanka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 lut 2017, 11:52

No ja tam nie chciałabym promocji postów z hydeparku
To forum o simsach, a hydepark ma więcej wejść i postów niż faktyczne tematy o simsach.. I jeszcze mielibyśmy je promować? :unsure:
Co do usuwania SB i Hydeparku.. Wg mnie to było takie dziecinne, że aż brak mi słów.. Takie pokazanie "władzy"
Nie wiem w jakim celu był ten "zabieg" ale to jest trochę nienormalne
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 28 lut 2017, 13:36

Powracam. :swelol:
staramy się tu rozmawiać na jakimś powiedzmy trochę wyższym poziomie, niż typowo prywatny, unikamy aluzji, ironicznych emotek itp. naprawdę jest to niepotrzebne i prowokujące. Trudno brać to potem na poważnie.
To tak na początek. Jak to napisała Hanka Milanka na shoutboxie, fajnie by było utrzymać dyskusję na takim poziomie jakim jest ona teraz, bo wydaje mi się, że jest to odpowiedni poziom na tego typu rozmowy. XD
Tak, a to dlatego, że wcześniej były trzy inne głosowania w tym samym konkursie, wszystko się ciągnęło i niektórzy byli już zmęczeni, ponadto sposób głosowania został zmieniony na wysyłanie wiadomości prywatnych zamiast normalnej ankiety, w dodatku tylko dlatego, że nie działa na forum opcja anonimowego oddawania głosu... to wystarczy, by zniechęcić użytkowników. Fakt, że pomimo tego znalazło się 11 głosujących jest budujący, a nie martwiący i na pewno nie jest argumentem potwierdzającym bierność forum!
To prawda. Sam brałem udział w konkursie i po prostu był długi, niektórzy nie potrafili przejść konkurs bez dram i to mega męczy, do tego stopnia, że na sam koniec każdy tylko marzył o wynikach i zakończeniu konkursu. No i zdecydowanie, ankiety są łatwiejszym i lepszym sposobem głosowania, niż prywatne wiadomości.
Powiedziałam, że Rai nie wyraziła zgody bo nie wyraziła. Bo tak, rościła sobie prawa autorskie do tych plików. Bez jej pozwolenia nie mogłam ich dać nikomu. Nie musiała tego odtrąbić na całym forum, powiedziała to mnie. Kiedy ją sto razy prosiłam, żeby sama to udostępniła, mówiła, że nie, bo ona ma prawo do tych plików, i tylko ona może go udostępnić. I że to zrobi. To co, miałam działać jej za plecami, ukraść te pliki i potem dopiero oberwać po uszach? Fajnie. Tak to wygląda z mojej strony. Ale jak ktoś chce widzieć winę w Indrze, będzie ją widział. Bo ma tylko słowo Indry na to, jak było. Bo tylko Indra wszystko tu blokuje. Na złość innym. Pomyśl tylko jedno: jaki cel bym miała, żeby kłamać w tej sprawie?
O ile pamięć mnie nie myli to prawdą jest, że Indra latała za Rai i prosiła o udostępnienie skórek, a Rai albo nie miała czasu, albo jej nie było, albo miała problemy z komputerem. Także tutaj chyba zawaliła Rai, aczkolwiek, chyba ostatecznie pliki udostępniła? Czy mi się coś powaliło?
Z resztą nie musimy ich mieć, bo są wśród nas osoby, które dobrowolnie mogą wpłacać na skarbonkę CS. Nie ma w tym nic strasznego, tym bardziej, jeśli administracji nie uśmiecha się wciąż dopłacać do działalności forum.
I mam brać kasę od uczniów i studentów? No Filip, opanuj się, proszę, na bogów. Ja nie jestem Leigh, haraczu ściągać nie będę.
Napisał to Guuki i chyba Hanka Milanka i napiszę ja. Dawno temu już to zaproponowałem, chyba z Herbatką o ile pamięć mnie nie myli, za jej moderowania, i podtrzymuję swoje zdanie. Wiele for i stron stosuje "portfel" i każdy CHĘTNY może DOBROWOLNIE wpłacić wyznaczoną PRZEZ SIEBIE kwotę, by wspomóc forum. Nie jest to żaden haracz, ani zbrodnia, nikt do tego nie będzie zmuszany, nie chodzi o zasadę "Wpłacasz albo wylatujesz", a na bank znajdą się osoby, które by forum pomogły w taki sposób. I nie ma się tu co zasłaniać Leigh, bo jaka nie była, ale haraczu też nie ściągała, każdy na jej forum wpłacał dobrowolnie.
Ale jak ktoś chce widzieć winę w Indrze, będzie ją widział. Bo ma tylko słowo Indry na to, jak było. Bo tylko Indra wszystko tu blokuje. Na złość innym. Pomyśl tylko jedno: jaki cel bym miała, żeby kłamać w tej sprawie?
Indra, nie chcę Ci wytykać, ani nic, pisałem Ci to zresztą prywatnie wczoraj. Nie możesz brać wszystkiego jako atak. Zresztą trochę brzmi to, jak takie użalanie się nad sobą, a tu nie ma co się użalać i wytykać sobie "jestem zła, niedobra", a powtarzasz to bardzo często. Wiele razy użytkownicy próbują wyciągnąć rękę, porozmawiać, a Ty odbierasz to jako atak na swoją osobę, coś negatywnego i odpowiadasz złośliwie lub ironicznie. A po co? Można normalnie to zrobić, przedyskutować, na spokojnie, a na pewno wtedy każdy inaczej na niektóre rzeczy spojrzy. Forum Boss nie musi być surowy, a wręcz przeciwnie, można być przyjacielsko nastawionym do userów, a nie dać sobie wejść na głowę :P

Strasznie podoba mi się wypowiedź Guukiego i podpisuję się pod nią obiema rękami. Sam jestem zażenowany wczorajszą sytuacją, bo można było spokojnie porozmawiać z użytkownikami, a nie brać coś niepotrzebnie bez dystansu, jako atak i robić aferę, która napędza użytkowników. Ogólnie chciałbym nadmienić, że nie powinno być sytuacji, w której jedna czy dwie osoby z Redakcji robią coś, co w ogóle nie powinny, a wpływa to na wizerunek całej Redakcji i każdej osoby, która w niej jest, choć nie miała z tym nic wspólnego. Potem nie ma pretensji, że Kasim coś zrobił, czy Plamula, a obrywa się "Administracji" jako całości. Trzeba o tym pamiętać, bo jak napisał Guuki, "nie chcę być kojarzony jako członek wybuchowej, tyrańskiej redakcji, której zarzuca się totalitarne podejście do spraw forum.".
PS. A, i chyba zwariuję, gdy jeszcze raz zobaczę w jakiejkolwiek dyskusji nick Leigh i powoływanie się na całą dramę z tą użytkowniczką związaną. Kiedy to było? Wieki temu. Było, minęło. Zostawmy to za sobą i nie doszukujmy się za każdym razem kolejnej próby wywrócenia forum do góry nogami w stylu Leigh. Urosło to już naprawdę do zdecydowanie przesadzonej rangi.
To w ogóle stało się argumentem na wszystko, a ile minęło od dram z nią? Dwa lata? Trzy lata? Nie ma co wracać do tego, było minęło, nie ma co wszystkiego porównywać do sytuacji jakie miały miejsce za jej czasów. (W ogóle jaka to musi być satysfakcja, użytkownicza znika, nie pojawia się od wieków, a jej temat wciąż aktualny XD)
e wiem czy tylko ja to tak odbieram, ale o ile wszystkie posty są napisane kulturalnie i po prostu wyrażają swoje zdanie, tak z Twoich postów Indra, wyczuwam jakiś taki ironiczny ton, co jest kompletnie niepotrzebne, o czym ktoś już wspomniał. Może stąd też rodzą się później ciągłe konflikty na lini userzy-admini. I to, że userzy uważają, że oni i ich pomysły uważane są za jakieś gorsze. Moim zdaniem działa to tylko i wyłącznie na niekorzyść w postrzeganiu administracji przez innych userów, a szczególnie Admini powinni mieć na uwadze dyskutowanie w sposób kulturalny, opanowany i nieironiczny.
Warte przemyślenia, co zresztą napisałem wyżej. Nie ma co się złościć, pieklić i ironizować, racjonalnie podejdźmy do sprawy i przeprowadźmy dialog na poziomie. Bo w taki sposób dalej będzie "Indra zła i niedobra" bo sama dajesz powody by tak to odbierać. Jak pisałem, taki sposób zachowania jednego admina, wpływa na wizerunek reszty ekipy, a może warto odpuścić i spróbować czasem inaczej? Kiedyś mam wrażenie bardziej potrafiłaś ze spokojem podejść do takich spraw, a obecnie często właśnie Twoja odpowiedź na niektóre posty userów ma ironiczny ton, albo przynajmniej tak to wygląda i brzmi z perspektywy czytającego.
Co do usuwania SB i Hydeparku.. Wg mnie to było takie dziecinne, że aż brak mi słów.. Takie pokazanie "władzy"
Nie wiem w jakim celu był ten "zabieg" ale to jest trochę nienormalne
[/quote]
Też nie rozumiem po co to było, no ale trudno, stało się - może nerwy, może chęć pokazania władzy, nie wnikam. Tylko pamiętajcie, że nie wszyscy z Administracji są powiązani z tym. Ja, Guuki, Plama i jeszcze wtedy Eq nie mieliśmy pojęcia, że tak się stanie. soft9
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 16:14

Matko bosa...
Tytułem wyjaśnienia, nim ktokolwiek zacznie alarm: "Co się z tym forum znowu dzieje". Postanowiłam teraz, skoro już i tak siedzę od wczoraj nad forum, zaktualizować wreszcie ten skrypt. Nie wiem, Rai nie mogła czy jej się nie chciało, czy się bała, czy nie miała czasu... uwierzcie, mnie też to bolało, ale było: "Indra zostaw, a po co to". Stwierdziłam, że cóż. Albo się uda, albo rozwalę forum i nasze dramy pójdą w niebyt (żarcik, mam kopię). Teraz mamy aktualny skrypt, ale forum póki co wygląda jak wygląda, zanim nie powgrywam do niego znowu skór, shoutboxa, wyświetlania avków po lewej stronie, wreszcie statusu, edycji i czego tam jeszcze. Przypominajcie, byle bez przesady :P

Nie wyłączyłam teraz forum ani shoutboxa "po złości", tylko bawię się w ulepszanie. Skrypt to tylko początek :devil:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 lut 2017, 16:26

Nareszcie <3 Indra, bardzo się cieszę, że wreszcie coś się dzieję :doge: Co do wszystkich dram które się tu rozgrywają od wczoraj - nie wiem, po co i na co to wszystko, pragnę tylko pokoju, spokojnego wyjaśnienia sprawy i współpracy użytkownicy-redakcja. No i żeby forum nie wybuchło w powietrze soft9 Nie ma teraz po co obwiniać kogokolwiek, że ten to zrobił źle, tamten tamto, a to jego wina itd., niech ten topór wojenny zostanie zakopany i idziemy do przodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 28 lut 2017, 16:32

Lenna, nie zgodzę się z Tobą. Takie podejście stosowano wcześniej z tego co zauważyłam za czasów mojej obecności na forum, a podejrzewam, że powtarzało się ono wcześniej, tzn. sprawa została zamieciona pod dywan, żeby tylko już nie było dramy i był spokój, i taka sama sytuacja powraca za jakiś czas. Dokładnie ten sam problem. Moim zdaniem powinno to zostać wyjaśnione raz na zawsze, żeby nie było żadnych dalszych tego typu dram, w których temat powraca jak bumerang co chwile.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 lut 2017, 16:38

Nie mówię, żeby sprawę zamieć pod dywan - tylko że da się to pokojowo rozwiązać, bez kłótni i naskakiwania na siebie. Tylko trzeba chęci obu stron.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: ollie » 28 lut 2017, 17:19

Obecnie na forum zaczyna dziać się dobrze. W ogóle zaczyna się dziać, wczoraj a dziś to wręcz średniowiecze a renesans. Nie chce się tu zbędnie rozpisywać, w pełni popieram Kasima i Smisia, Guukiego również. Mam nadzieję, że już nie będzie konieczności wywoływania afer żeby coś zmienić. Jeśli chodzi o Zadecką i jej możliwości - w pełni popieram. I jeśli można, wciąż jestem zainteresowany stworzeniem skórki na forum, jeśli tylko pliki zostaną udostępnione ;)

Ogólnie jeśli chodzi o wygląd forum... Dyskutowaliśmy na ten temat wcześniej i mieliśmy pomysł żeby zastąpić menu tekstowe ikonami (nie całość, tylko ten paseczek co się na nim można m. in. wylogować). Ogólnie to nie możemy tak ingerować, ale jak już ulepszacie forum, może na prawdę warto zainteresować się możliwym udoskonaleniem warstwy wizualnej?

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2017, 17:23

blurry pisze:wczoraj a dziś to wręcz średniowiecze a renesans
Jak na razie, jeśli chodzi o wygląd, to nie Średniowiecze i Renesans, tylko cofnięcie do epoki kamienia łupanego ;) Ale spokojnie, ogarnie się i to.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 28 lut 2017, 17:57

Bardzo mnie to zaskoczyło, oczywiście pozytywnie, kiedy wszedłem na forum na telefonie a strona się dopasowała do ekranu :D
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość