Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 18 lis 2013, 1:37

Przeznaczenie tego tematu, to dyskusje na temat pomysłów i problemów dotyczących forum.

Aby wszystko było jasne, powstały 4 naczelne zasady tego wątku:


1) Wszystkie propozycje będą rozpatrywane, żadna nie zostanie pominięta.
2) Wszelkie skargi muszą odnieść się do konkretnego zapisu regulaminu.
3) Przypominamy, że sprawy ostrzeżeń i banów oraz innych kary nałożonych konkretnej osobie nie będą dyskutowane tutaj, lecz poprzez PW z danym adminem, lub moderatorem, który nałożył karę.
4) W przypadku obrażania kogokolwiek sprawa przestanie być rozpatrywana, a nieregulaminowy post zostanie usunięty. Do tematu nie będzie się już wracać, jeśli osoba wnosząca pomysł, lub skargę była awanturnicza, lub prowokowała innych do kłótni.


Życzymy kreatywności i czekamy na Wasze pomysły oraz problemy!

Awatar użytkownika
ouhoh
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:10

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: ouhoh » 15 gru 2013, 22:51

Fajnie by było, gdyby user mógł łączyć swoje dwa ostatnie posty (tzn. pierwszy z tym znajdującym się pod). Tej opcji najbardziej mi brakowało na starym forum i mam nadzieję, że pojawi się ona tutaj :)

Ale po co łączyć? Można edytować pierwszy i do niego dodać nowe rzeczy zamiast tworzyć drugi i łączyć z pierwszym... /Rai
Łódź Lodz Lodsch Лодзь לודז'

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: Rai » 26 gru 2013, 23:02

Zauważyliśmy, że wciąż jest wiele wątpliwości dotyczących rang, toteż przekopiowuję tu fragment tematu powitalnego:

Zaszły wyraźne zmiany dotyczące rang osób spoza Redakcji.

Przede wszystkim należy wspomnieć, że nie przenosimy rang ze Starego Forum na Nowe Forum. Aby otrzymać rangę, należy wykazać się umiejętnościami w danej dziedzinie na obecnej stronie.
Z nałożeniem uaktualnionych rang kreatorskich nie będzie miał żadnego problemu nikt, kto posiada już swoje tematy z jakąkolwiek wyróżniającą się twórczością.

Poza tym od dzisiaj nie istnieje już status "Kreatora", ale spokojnie - jest lepiej. Został on podzielony na 3 inne podkategorie, czyli znane już wcześniej rangi: "Architekt", "Stylista" i "Projektant", które nie będą dłużej zarezerwowane dla laureatów konkursów, tylko dla kreatorów tworzących poszczególne typy dodatków.
Jednocześnie uprzedzamy zwycięzców przyszłych konkursów: możecie być spokojni, bowiem dla Was powstawać będą nowe, specjalne rangi, które będzie można uzyskać tylko poprzez konkursy!

Bez zmian pozostają rangi redakcyjne. Reżyser oraz pomocnik także w dalszym ciągu są obecne.

W dniu dzisiejszym do rang dołączył "Samarytanin". Opis rangi można znaleźć tutaj.

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: Dziub-Dziub » 01 lut 2014, 21:45

Nie rozumiem dlaczego zabronione są rozmowy o piractwie. Nie wieżę, że nikt z was nigdy nie pobrał nic z internetu...
Obrazek Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: smisiv » 01 lut 2014, 21:52

Rozmowy o piractwie są zabronione ze względu na polskie prawo. My jako administracja nie mamy nic do gadania - jest kodeks karny, jest prawo autorskie - jeśli nie będziemy przepisów respektować, ktoś może sobie złożyć "donos" do EA Games, lub jakiejś służby. I właściciel forum dostanie ładne pisemko. To się już zdarzało.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: GamerTR9 » 02 lut 2014, 10:58

Hmm ale w takim razie teraz też rozmawiasz o piractwie, więc jest on tematem tabu? Może słowo pirat? Wydaje mi się, że same rozmowy o tym nie są nielegalne czy łamią prawo, bardziej jakieś konkrety - nazwy, linki itp.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: Kasim Hazim » 02 lut 2014, 12:49

Ale rozmowy o piractwie od zawsze były karane i to nie tylko na tym forum. To nie jest tak, że twórcy regulaminu sami sobie ubzdurali, że nie wolno o piractwie gadać, jest tak jak mówi Smisiu. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: Stara-Raszpla » 02 lut 2014, 20:30

ale pomagajac rozwiazywac problemy z nielegalnym oprogramowaniem, przyczyniasz sie do tego procederu.

To tak jakby ktos ci powiedzial :
"Ukradlem komputer kolezance, ale ma zalozone haslo.. jak je ominac".

Czy uwazasz ze pomoc takiej osobie bylaby ok ??

Szczegolnie wsrod polakow )ale nie tylko_ uroslo przekonanie, ze pobieranie i krakowanie oprogramowania nie jest niczym zlym. Tlumacza to tym ze programy sa za drogie. Sa drogie wiec pirace => kradne.
Idac tym tropem:
Skoro nie stac mnie na jaguara... czy moge go sobie ukrasc ?? bedzie to przeciez wporzadu, no bo mnie nie stac.

Nie mamy jako narod szacunku do wartosci intelektualnej, a w tym wypadku wartosci cyfrowej. Bo w zasadzie, to o to chodzi. Jesli nie mozna czegos dotknac, to wiele osob nie uznaje tego za wartosc.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: smisiv » 02 lut 2014, 21:59

Piractwo nie jest dozwolone na żadnym forum. Chyba, że istnieje forum o piractwie... ale ono samo w sobie jest poza prawem. Oczywiście można o piractwie rozmawiać, ale stwierdzanie, kto ściaga i skąd ściaga nie jest nigdzie dozwolone, w tym tutaj. Gdzieś tam oczywiście się o tym rozmawia i jest na to przyzwolenie, ale nie ejst to to samo, co pozwolenie. Prawo dotyczy każdego tak samo i w razie kontroli każdemu oberwie się tak samo. Nie zapominajcie, że żyjemy w kraju, w którym można każdego zniszczyć nalotem przeróżnych kontroli i pism. Trzeba pilnować, czym i gdzie się chwalicie.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Dyskusje ożywione. Wasze propozycje oraz uwagi.

Postautor: smisiv » 09 lut 2014, 19:07

Nie ma tematu z awansami i degradacjami, więc informuję tutaj, aby nie było jakiś plotek i niedomówień - wczoraj Nix zrezygnował z bycia modem. Nie otrzymał on Rencisty, ta ranga jest przyznawana jedynie na życzenie. Przy okazji dodam, że zawsze można zgłosić się do mnie, do Rai, Guukiego, lub Indry i spytać, czy nie szukamy pomocy. A jeśli ktoś chce poprowadzić swój własny konkurs, również zapraszamy ^^

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: BBCODE i nie tylko - poradnik dla nowych Użytkowników

Postautor: Rai » 04 kwie 2014, 0:09

ZMIANA CZASU
Czas letni (jeśli ktoś wciąż ma zimowy) ustawiamy na Forum poprzez:
Panel użytkownika - Ustawienia - Czas letni - Tak

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 26 sie 2014, 21:00

Mam pytanie do redakcji.
Dlaczego na forum w regulaminie brakuje punktu dotyczącego przestrzegania poprawnej polszczyzny? Czy to zbyt duży wymóg wobec użytkowników? W każdym razie jeśli chodzi o posty, pal licho SB.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 26 sie 2014, 22:06

Na poprzednim forum w regulaminie był taki zapis, tutaj też w najbliższym czasie się pojawi.

EDIT: Punkt o używaniu poprawnej polszczyzny został dodany, proszę się do niego stosować :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 15 wrz 2014, 16:34

Ważna informacja

W regulaminach działów pomocy pojawił się nowy punkt:
Regulamin działu Pomoc pisze:5. Jeśli problem nie znajdzie rozwiązania lub nie będzie odwiedzany przez półtora miesiąca od ostatniej wypowiedzi, zostanie zamknięty i przeniesiony do Śmietnika.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Rai » 12 lis 2014, 21:23

W ramach porządków na Forum:
1) Usunięto zbanowane na stałe konta, które miały mniej niż 25 postów.
2) Usunięto konta, które miały mniej niż 25 postów, a których właściciel nie zalogował się od 6-ciu miesięcy. (W ramach ciekawostki - około 170 kont.)
3) Wyczyszczono archiwum SB.
4) Dodano opisy nowych członków Redakcji w temacie "Skład Redakcji" i zmieniono delikatnie niektóre z dotychczasowych.

5) Przeniesiono Forum na nowy serwer i nową domenę.
6) Utworzono nowy Regulamin i jego skróconą wersję.
7) Utworzono nowe ogłoszenie powitalne.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Eq » 06 lut 2015, 18:24

Co do propozycji o łączeniu postów już proponowałem to Rai, pozwolę sobie przytoczyć to co mi wysłała :P
1. Posty nie mogą łączyć się automatycznie, bo w niektórych tematach czy działach jest dozwolone pisanie posta pod postem. Ponadto redakcja ma prawo do pisania postów pod postem w uzasadnionych przypadkach.
2. Nie, bo o to właśnie chodzi, zeby się nie łączyły. Dam Ci prosty przykład. Wyobraź sobie temat ze zdjęciami jakiegoś usera, ktory jest rzadko komentowany. Ale on dalej wrzuca posty z fotkami, powiedzmy po 10 zdjeć na każdy post. Jeśli na jednej stronie jest maksymalnie 10 postów, to daje nam 100 zdjeć na stronę, potem jest kolejna. Jeśli jego posty natomiast by się łączyły, może mieć na pierwszej stronie jeden post z 500 zdjęciami, ktore bedą się wczytywać niektórym godzinę, wieszać przeglądarkę, zjadać transfer internetu itd.

Mam nadzieję, że się nie gniewasz Rai, że przytoczyłem naszą prywatną rozmowę XD
Nie, nie gniewam się, dziękuję. /Rai

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 lut 2015, 20:51

Maleńka zmiana w Regulaminie. Powrócił punkt o usuwaniu kont "na życzenie", bo miał być w nowej wersji regulaminu, ale najwyraźniej zapomniał dotrzeć na czas :). Nie ma czegoś takiego, jak usunięcie konta, bo tak chcę/bo mnie się znudziło itd... moi drodzy :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 30 mar 2015, 1:05

taa.
To może żeby nie było pytań co ze zmianą czasu na forum
Ustawić należy to w ten sposób
Obrazek

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 28 cze 2015, 0:43

Ja mam za to inne pytanie, skoro już na to forum wlizłam: czy istnieje szansa na przywrócenie w widoku tematu pola: Lokalizacja i Origin ID?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 28 cze 2015, 1:14

a mam za to inne pytanie, skoro już na to forum wlizłam: czy istnieje szansa na przywrócenie w widoku tematu pola: Lokalizacja i Origin ID?
To co widać pod avatarem przy poście było modyfikowane wiele razy i długo omawiane przez redakcję i uznano, że w podglądzie będą najważniejsze rzeczy, a w profilu pozostałe widoczne. W Origin ID 3/4 forum wpisywało zupełnie co innego, więc Rai zmieniła to na status, a Origin ID zostawiła tylko w profilu. Lokalizacja chyba nie jest aż tak ważna by wyświetlała się w podglądzie, bo większość podaje inną, niż prawdziwa, a może to sprawdzić w profilu. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości