Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 01 mar 2017, 0:08

Przepraszam Was bardzo za to, co się dzieje, ale coś się posypało. Spokojnie, nie mam zamiaru usuwać forum, muszę tylko powoli poustawiać na zaktualizowanym skrypcie to, co mieliśmy przedtem na starym, w tym te nieszczęsne style itd...

Mam nadzieję, że po tej aktualizacji:
- nie będzie nas samo wylogowywało, jak to bywało niegdyś,
- nie będzie się pojawiała ta nieszczęsna paleta kolorów zamiast forum...

Tyle pamiętam ze starych problemów, zgłaszanych w tym temacie. Wszystko po kolei ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 mar 2017, 11:40

Jako były admin STL wtrącę się i powiem, że niestety, ale strony czy fora wymagają czasem podejścia mało demokratycznego i pewnego absolutyzmu władzy. Dla nas jako userów czasem niektóre działania mogą wydawać się niesprawiedliwe, ale prawda jest taka, że często trzeba zdecydowania i silnej ręki żeby coś zrobić, bez względu na płacze i żale. Jakby chcieć wszystko konsultować z userami to wyjdzie na to, że ten chce tego, ta tamtego i każdy oczekuje czegoś nieco innego i jak tu wszystkim dogodzić? Prawda stara jak świat - nie da się.

I niestety to działa tak, że raz coś zrobisz pod publikę, drugi raz, a potem każdy włazi Ci na głowę, każdy czegoś chce innego. Nie, nie da się. Tak jak ktoś wcześniej pisał, to MY jako userzy dołączamy do pewnej społeczności, z WŁASNEJ woli i mamy obowiązek zaakceptować zasady i regulamin.

Wiem jak było na STL. Jak tylko zostałem adminem od razu miałem masę propozycji dziwnych od userów, którzy wcześniej wylewali na STL pomyje albo ubliżali innym userom. A teraz chcieli współpracować, zgłaszali dziwne problemy, każdy inne i często gryzące się ze sobą. Temu się nie podobał limit zdjęć na blogach, a drugi uważał, że limit jest zbyt łagodny. Ten twierdził, że ktoś oszukiwał w konkursie, inny że nie fair, że nagrodę dostał ktoś, kto się nie udziela (WTF!?). Jednemu nie podobały się zasady nowe dotyczące przyznawania simoleonów za aktywność, a inny uznał że to świetna sprawa bo userzy nabijający posty w piaskownicy nie będą teraz nagradzani lepiej od tych, którzy prowadzą merytoryczne dyskusje na temat.

Oczywiście należy zgłaszać błędy, braki w funkcjach czy naganne zachowania userów i administracji. Np. nie aktualizowanie przez tak długi czas forum było wielkim błędem bo wiadomo, że w pewnym momencie wszystko się posypie. Nie można oczekiwać, że strona będzie w takiej sytuacji działać poprawnie podczas gdy przeglądarki i systemy są aktualizowane co chwilę. Jednak nie należy wymagać od razu tego, żeby każdą decyzję admini mieli konsultować z całym forum i żeby spowiadać się publicznie z każdego działania. Każdemu z Was wydaje się, że Wasza racja jest ważniejsza, że jest bardziej uzasadniona, ale userów jest wielu i każdy będzie miał swoje racje za te najważniejsze.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 01 mar 2017, 17:01

Udało mnie się zainstalować na tę wersję skryptu shoutboxa, z tym, że wyświetla się tylko na skórce prosilver. W profilu każdy z Was ma zakładkę Ustawienia a w niej zakładkę mChat. Tam możecie sobie ustawić kolejność wiadomości, czy nowe na górze itd i takie tam bździnki. :)
Nad aktualizacją do subsilvera pracuję, tak jak i nad skórkami podobnymi do tych, które mieliśmy wcześniej. A o jeszcze jakichś nowych pomyślimy niedługo, wszystko po kolei ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 mar 2017, 16:46

A ja kiedy jestem niezalogowany to widzę nowe elementy layoutu, a po zalogowaniu już ich nie ma, rozumiem, że to tymczasowe?

Swoją drogą podoba mi się ta nowa kolorystyka, która jest przygotowywana ^^ Stara była trochę oczo...walna :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jowisz
Fotograf
Fotograf
Posty: 59
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:34

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Jowisz » 03 mar 2017, 17:16

Bardzo ładnie wygląda nowe forum, super są te ułatwienia typu "przejdź do strony" albo "obserwuj temat". Kawał dobrej roboty. ;)
But oh, my love, don't forget me, when I let the water take me

Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 mar 2017, 18:16

Levkoni pisze:
03 mar 2017, 16:46
A ja kiedy jestem niezalogowany to widzę nowe elementy layoutu, a po zalogowaniu już ich nie ma, rozumiem, że to tymczasowe?

Swoją drogą podoba mi się ta nowa kolorystyka, która jest przygotowywana ^^ Stara była trochę oczo...walna :P
Bo musisz sobie przestawić w profilu, jaką skórkę masz mieć używaną - na prosilverze i na basicu nie ma zbyt wiele, a skórka, którą widzisz przed zalogowaniem, czyli domyślna, ta z "nowym layoutem" to Simplicity CS Version.

A co do skórek, to będą jeszcze inne.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 03 mar 2017, 18:49

Problem z pisaniem na sb pojawił się ponownie. W dodatku sb jest na dole, a miałam ustawione na górze i zniknęła opcja, żeby było na górze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 mar 2017, 18:58

Niektóre funkcje w profilu użytkownika, tak jak ustawienia mChata na górze czy na dole, zostały zablokowane, a mChat przeniesiony domyślnie na dół dla wszystkich ponieważ raz, że na górze rozwalał widok, dwa, mChat jest dodatkiem do forum, a nie odwrotnie, więc powinien być na dole, jak z reguły wszędzie, już miałam głosy i PW:"Indra, gdzie jest forum, mamy tylko wielki sb i nic więcej", trzy - lepiej wygląda na urządzeniach mobilnych. Co do pisania, to zaraz sprawdzę.

EDIT: Sprawdź teraz.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 03 mar 2017, 19:47

Levkoni pisze:
01 mar 2017, 11:40
Jako były admin STL wtrącę się i powiem, że niestety, ale strony czy fora wymagają czasem podejścia mało demokratycznego i pewnego absolutyzmu władzy. Dla nas jako userów czasem niektóre działania mogą wydawać się niesprawiedliwe, ale prawda jest taka, że często trzeba zdecydowania i silnej ręki żeby coś zrobić, bez względu na płacze i żale. Jakby chcieć wszystko konsultować z userami to wyjdzie na to, że ten chce tego, ta tamtego i każdy oczekuje czegoś nieco innego i jak tu wszystkim dogodzić? Prawda stara jak świat - nie da się.

I niestety to działa tak, że raz coś zrobisz pod publikę, drugi raz, a potem każdy włazi Ci na głowę, każdy czegoś chce innego. Nie, nie da się. Tak jak ktoś wcześniej pisał, to MY jako userzy dołączamy do pewnej społeczności, z WŁASNEJ woli i mamy obowiązek zaakceptować zasady i regulamin.

Wiem jak było na STL. Jak tylko zostałem adminem od razu miałem masę propozycji dziwnych od userów, którzy wcześniej wylewali na STL pomyje albo ubliżali innym userom. A teraz chcieli współpracować, zgłaszali dziwne problemy, każdy inne i często gryzące się ze sobą. Temu się nie podobał limit zdjęć na blogach, a drugi uważał, że limit jest zbyt łagodny. Ten twierdził, że ktoś oszukiwał w konkursie, inny że nie fair, że nagrodę dostał ktoś, kto się nie udziela (WTF!?). Jednemu nie podobały się zasady nowe dotyczące przyznawania simoleonów za aktywność, a inny uznał że to świetna sprawa bo userzy nabijający posty w piaskownicy nie będą teraz nagradzani lepiej od tych, którzy prowadzą merytoryczne dyskusje na temat.

Oczywiście należy zgłaszać błędy, braki w funkcjach czy naganne zachowania userów i administracji. Np. nie aktualizowanie przez tak długi czas forum było wielkim błędem bo wiadomo, że w pewnym momencie wszystko się posypie. Nie można oczekiwać, że strona będzie w takiej sytuacji działać poprawnie podczas gdy przeglądarki i systemy są aktualizowane co chwilę. Jednak nie należy wymagać od razu tego, żeby każdą decyzję admini mieli konsultować z całym forum i żeby spowiadać się publicznie z każdego działania. Każdemu z Was wydaje się, że Wasza racja jest ważniejsza, że jest bardziej uzasadniona, ale userów jest wielu i każdy będzie miał swoje racje za te najważniejsze.
Ja się tu zgodzę, bo kiedyś też adminowałam na jednej stronie i każdy chciał czegoś innego, temu a temu nie pasowało to, ten chciał, żeby ta ikonka wyglądała tak, a tamten nie, żeby została taka. Bombardowano mnie kilkunastoma rzeczami na minutę, a zrób to, a tamto, ludzie, nie da się. Czasami trzeba postawić na swoim, nie dać sobie wleźć na głowę, nie tłumaczyć się, czemu jest tak a nie tak, czasami trzeba coś ograniczyć... a czasami ma się po prostu ograniczone możliwości, w sensie że techniczne i nie wszystko da się na stronie zrobić (zupełnie inaczej niż TS3, Świat nieograniczonych możliwości :P) a admin też człowiek i czasami także ma wszystkiego dość. I że nie żyje tylko sprawami strony/forum.

Chciałam poza tym powiedzieć, że podoba mi się to logo "W przebudowie", fajny pomysł. I fakt, lepiej to wszystko teraz wygląda na telefonie.
Straszna skóra, ten prosilver, też się kiedyś z nim zmagałam...

Indra, jakbym miała się w czymś przydać jako pomoc techniczna, to pisz :) Albo zapukaj w ścianę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 mar 2017, 20:22

Dziękuję, Varsavianka ^^ Zapukam.

Przypominam, że aby sobie przestawić skórkę, wchodzimy w Twoje konto-> Ustawienia witryny -> Styl witryny i tam wybieramy. Domyślny styl to Simplicity CS Version.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 03 mar 2017, 20:25

@ Kapitan Indra, niestety nadal nie mogę pisać na sb, wiadomości nie wysyłają się, w dodatku teraz jeszcze będąc na stronie głównej co kilkanaście sekund wyskakuje syntax error, nawet gdy nic nie klikam ani nie próbuje pisać. Jak tylko przejdę do jakiegoś tematu to błąd przestaje wyskakiwać. Za to jest inny, nieco mniejszy błąd - menu obserwuj temat i przejdź do strony są domyślnie rozwinięte i nie da się ich schować ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 mar 2017, 20:29

Te błędy z rozwijanym menu i tak Guuki dzisiaj poredukował, bo rozwijało się ich więcej. Domyślam się, że powodem ich może być to, iż nasz mChat jest do wersji skryptu 3.1 i do skóry prosilver, i na prosilver błędu nie ma, a my jedziemy na 3.2 i zmodyfikowanej Simplicity bazującej na prosilverze, cud, że w ogóle ten mChat działa.

Co do tego błędu z pisaniem - :mysli:

Syntax Error, jak komuś wyskoczył, jest związany z wyświetlaniem czasu przez mChat i częstotliwością odświeżania go.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 03 mar 2017, 21:15

Smustle pisze:
03 mar 2017, 20:25
@ Kapitan Indra, niestety nadal nie mogę pisać na sb, wiadomości nie wysyłają się, w dodatku teraz jeszcze będąc na stronie głównej co kilkanaście sekund wyskakuje syntax error, nawet gdy nic nie klikam ani nie próbuje pisać. Jak tylko przejdę do jakiegoś tematu to błąd przestaje wyskakiwać. Za to jest inny, nieco mniejszy błąd - menu obserwuj temat i przejdź do strony są domyślnie rozwinięte i nie da się ich schować ;/
mam znowu dokładnie to samo co wcześniej i właśnie już ostatnio zauważyłam, że dotyczył automatycznego aktualizowania wiadomości na sb co 10s.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 mar 2017, 21:16

Zaraz spróbuję to przestawić albo wyłączyć, bo może to powoduje błędy mchata ogólnie. Ten syntax to od odświeżania mchata jest, tyle się domyślam.

EDIT: Wyłączyć się nie da, zmniejszyłam tylko częstotliwość odświeżania na 5 sekund, mniej nie można, jest przedział 5 - 60 sekund.

EDIT2: Podobno działa :P
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 03 mar 2017, 23:20

Potwierdzam, działa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 04 mar 2017, 12:59

A mnie pojawił się ten błąd z syntax. Wcześniej w ogóle go nie było, dopiero od dzisiaj.
PS. Czy ta skórka obecna skórka zostanie na stałe, czy jest tylko tymczasowa? Bez obrazy ale jest straszna xD Nie będzie nowej wersji starych skórek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 04 mar 2017, 15:31

Będą nowe skórki, będą. Wczoraj zostałem poinformowany, że paru forumowiczów przygotowuje swoje wersje. Na pewno powróci też Legacy of Sel.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 04 mar 2017, 16:27

Lenna - nie będzie starych skórek identycznych, jak tamte, bo na nową wersję skryptu nie wgrają się gdyż mają zupełnie inne pliki. Jeśli będzie jakaś inna wersja Legacy of Sel czy Standard, to tylko podobna w sensie, że przyciski czy ikonki i kolorystyka, ale bazująca na obecnej albo innych, które obsługują też shoutboxa. Poprzednich po prostu nie da się wgrać w identycznym stanie, nie będą działać. Zresztą... one też nie były identyczne jak Sel's Skin czy tamta druga z forum opartego jeszcze na IvPB, tylko tak samo przerabiane z tamtych pod szablony, które działały na phpBB 3.0, i tak samo, z początku były "straszne", bo wszyscy chcieli tamte, a tego już się nie dało zrobić :P

Ale nowe skórki będą. Trzeba te obecne po prostu traktować jak tymczasowe, jeśli wiesz, co mam na myśli ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 04 mar 2017, 22:31

Indra pisałaś wcześniej o tym, że wraz z aktualizacją forum prawdopodobnie będzie się dało wyeliminować błąd z wylogowywaniem mimo kliknięcia opcji "zapamiętaj mnie" i teraz zastanawiam się, czy jeszcze się tym nie zajmowałaś, czy może już zostało to naprawione, a u mnie mimo to nie działa. :P
A skoro już tu jestem, poruszę jeszcze jedną kwestię. Gdy na telefonie otwieram listę aktywnych tematów, są ułożone chronologicznie od najnowszego, ale nie wyświetla się, kto i kiedy napisał ostatni post (za to widać, kto i kiedy założył temat, co w tej sytuacji jest mało przydatną informacją :D ). Da się coś na to poradzić? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 04 mar 2017, 23:31

Galcia pisze:
04 mar 2017, 22:31
Indra pisałaś wcześniej o tym, że wraz z aktualizacją forum prawdopodobnie będzie się dało wyeliminować błąd z wylogowywaniem mimo kliknięcia opcji "zapamiętaj mnie" i teraz zastanawiam się, czy jeszcze się tym nie zajmowałaś, czy może już zostało to naprawione, a u mnie mimo to nie działa. :P
A skoro już tu jestem, poruszę jeszcze jedną kwestię. Gdy na telefonie otwieram listę aktywnych tematów, są ułożone chronologicznie od najnowszego, ale nie wyświetla się, kto i kiedy napisał ostatni post (za to widać, kto i kiedy założył temat, co w tej sytuacji jest mało przydatną informacją :D ). Da się coś na to poradzić? :)
Ale to nie jest, kto założył temat. Popatrz uważnie. Masz dział, poddziały, tematy i ostatni post wraz z jego autorem, a nie, kto jest autorem tematu ;) Wszystko jak trzeba.
Opcja z wylogowywaniem nie była na razie ruszana, ale póki co nikt nie zgłaszał, że mu nie działa ^^ Sprawdzę i to.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość