Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 08 lip 2016, 23:11

Jestem aktualnie w gimnazjum i słyszałem gorsze rzeczy, ale dla mnie to słowo i tak ma negatywny wydźwięk. Słownik synonimów jest dostępny w księgarniach i w internecie i nie uważam by napisanie "zajefajnie" się czymś różniło (pomijając, że wszystkie słowa zaczynające się na "zaje..." brzmią dla mnie głupio)
Uważam, że cenzura powinna zostać bez względu na to czy dla części użytkowników to "ciemnogród". Może jestem staroświecki, ale nie mam zamiaru tego zmieniać.
Rafał - nie obraź się, ale używanie tego typu słów świadczy tylko o kulturze człowieka. Nie chcę nic sugerować, bo znam Cię już sporo czasu i lubię, ale uważam, że kulturalny człowiek zawsze znajdzie jakieś słowo do zamiany. Tyle w temacie
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Rai » 08 lip 2016, 23:23

Raffashion, czy Ty uważasz, że może jak tworzyliśmy regulamin forum, to powinniśmy też zrobić sondę, czy uważacie, że banowanie za multikonta jest ok? Czy uważacie, że obrażanie innych jest fajne? Czy uważacie, ze regulamin w ogóle powinien być? Czy uważacie, ze mogę awansować Kasima na admina? Czy uważacie, ze spamowanie powinno być dozwolone?Jak będę chciała komuś dać warna, bo złamał regulamin, to też mam Cię zapytać o pozwolenie?

Nie wiem, czy Ty piszesz teraz poważnie czy sobie żartujesz, czy trollujesz. Jedno Ci powiem, ani ja, ani Guuki, ani Indra, nie będziemy się z Tobą wiecznie użerać, jak się nad sobą nie zastanowisz. Bo to Ty zawsze masz jakiś problem, jakieś pretensje o nie wiadomo co. Jest dwa tygodnie spokój, a potem zaczynasz od nowa. Nie wiem jak reszta, ja tego tolerować w nieskończoność nie będę.

Zakładając konto na tym Forum zaakceptowałeś Regulamin, w którym jest podpunkt:
1. Na Forum jest zabronione dodawanie postów, wątków, wiadomości i shoutów, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. W szczególności:
(...) - zawierają wulgaryzmy oraz omijają nałożoną automatyczną cenzurę - automatyczna cenzura wulgaryzmów nie oznacza, że można ich używać "bo nikt poza piszącym i edytującym post ich nie widzi";
, co za tym idzie, przyjąłeś do wiadomości i zaakceptowałeś fakt, że nie tylko nie wolno używać wulgaryzmów, ale także słów, które omijają nałożoną automatyczną cenzurę. A skoro słowo przez Ciebie wymienione jest w automatycznej cenzurze, to znaczy, że nie wolno Ci go stosować na Forum ani dosłownie, ani omijając cenzurę. Koniec kropka, masz to w Regulaminie.

Nie interesuje mnie, jakim słownictwem posługują się dzieci na podwórku, dzieci w gimnazjum, ludzie w barach, ludzie na forach o wędkarstwie. Interesuje mnie, jakim słownictwem posługują się Użytkownicy Forum CS na Forum CS. Bo poza nim możecie rzucać mięsem na lewo i prawo, nic mi do tego. Ale to jest miejsce publiczne, gdzie obowiązuje szereg zasad, a przede wszystkim kultura osobista. Miejsce to ma być przyjazne dla każdego, i starszego, i młodszego. A to, że jakiś nastolatek w szkole rzuca na lewo i prawo wulgaryzmami nie oznacza dla mnie, że ja mam go utwierdzać w przekonaniu, że robi dobrze, że jest na to akceptacja społeczna i że jest super fajny, bo umie dany wulgaryzm zastosować w zdaniach złożonych, odmieniając przez każdy przypadek.

Słowo, które przytoczyłeś, zostało uznane przez nas za po prostu niestosowne na naszym Forum i od początku jego istnienia jest u nas na liście słów ocenzurowanych. Przegadaliśmy temat, każdy admin się wypowiedział i słowo dalej pozostaje tam, gdzie jest, a Tobie, ani nikomu innemu, na tym Forum używać go nie wolno.

Zresztą jak widać, dużo osób jest przeciwnych zniesieniu cenzury na to słowo, a ja nie będę krzywdzić ich kultury osobistej, bo Ty masz jak zwykle widzi-mi-się.

Czy masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania, Raffashion, w związku z tym tematem?

nie dam się pasożytom
Zbanowani
Zbanowani
Posty: 228
Rejestracja: 10 lut 2014, 12:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: nie dam się pasożytom » 08 lip 2016, 23:33

tak mam tylko i wyłącznie ostatnie :) dlaczego kierujesz te słowa do mnie a nie do osób które poparły mnie w tym? w tym administratora i moderatorów dodatkowo? piszesz personalnie, a tak być (chyba) w tej sprawie nie powinno :)


aczkolwiek dziękuje za dogłębne wyjaśnienie problemu

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Rai » 08 lip 2016, 23:39

Swój post skierowałam do Ciebie, ponieważ w tym temacie to Ty rozpocząłeś ten wątek i to Ty napisałeś, że "chciałeś zapytać" o to słowo.

Nie ma problemu, zawsze służę pomocą.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 25 lip 2016, 15:23

Mam dużo wolnego czasu :''')

Hyde Park » Hobby » Książki - dział prosi o czyszczenie, okładki poznikały (nic dziwnego, hotlinki), niektórzy nigdy okładki nie dodali albo opis pominęli ignorując regulamin działu, plus dziury w dyskusjach, brak pierwszych postów.
Hyde Park » Hobby » Muzyka - Proponuję przykleić wątek "Forumowa Lista Przebojów"
Hyde Park » Hobby » Kino/Telewizja - można by ogarnąć brak segregacji wprowadzając tagowanie [Film] i [Serial]

Proponuję przenieść ''Teorie Spiskowe'' z Hyde Park » Hobby do Hyde Park » Życie i światopogląd {{no chyba że teorie spiskowe to nasze hobby}}

"Pomoc w szkole" jest w Hyde Park » Poznajmy się, a "Liceum vs Technikum" w Hyde Park » Życie i światopogląd. Wraz z tematem "Matura" powinny się znaleźć w jakiejś osobnej kategorii szkolnej.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 25 lip 2016, 22:14

Wszystkie pomysły są dobre.
Dział z książkami - przeczyściłam :) Co do tego dodawania okładki to dodałam w regulaminie, że niekoniecznie trzeba. Ważne, żeby dać opis i autora, okładki niekoniecznie, bo teraz pełno jest wznowień i innych wydań, gdzie te okładki się różnią.
Wątek Forumowa Lista Przebojów - przyklejony.
Wątek Teorie Spiskowe - przeniesiony. Kiedyś nie było działu Życie i światopogląd i dlatego pewnie był tam, gdzie był.
Tematy szkolne w Hyde Parku zostały przeniesione do działu Życie i światopogląd, do nowo utworzonego poddziału - Szkoła.
Co do tego tagowania w dziale Kino/Telewizja, to do zastanowienia jest, czy tagować tematy, czy nie lepiej byłoby zrobić tam poddziały - Filmy, Seriale, RS... :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Eq » 27 lip 2016, 3:46

Osobiscie jestem za podzialem. ^^

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 27 lip 2016, 23:44

Tak, tylko że wtedy będzie mnóstwo niepotrzebnego klikania, kiedyś tak było - i dlatego stworzyliśmy na obecnym forum jeden dział, żeby nie klikać np. Hobby-> Kino/Telewizja -> Film, tylko od razu dział i temat... dlatego nie wiem :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 03 sie 2016, 0:00

Razem z Eqiem zrobiliśmy podział na filmy, seriale i programy/reality show. Wydaje mi się, że tak będzie większy porządek, a wszystkim ułatwi to szukanie odpowiednich tematów, nie przedzierając się przez mieszankę wszystkiego. XD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 29 paź 2016, 1:05

OK. Na czas trwania konkursu Project 4D jego uczestnicy dostają od nas specjalny kolor, oznaczający przynależność do jednej z czterech grup konkursowych. Po zakończeniu konkursu kolorek zniknie, wróci dawna ranga (albo jej brak) zaś członkowie zwycięskiej grupy otrzymają swoją rangę, upamiętniającą konkurs, jak to było w jego regulaminie :D Będzie ona działać na zasadzie rangi Laureat - że nie otrzymuje się za nią specjalnego koloru, tylko rangę, jednak nie zostanie zabrana po jakimś czasie jak Laureat.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: BBCODE i nie tylko - poradnik dla nowych Użytkowników

Postautor: Rai » 30 paź 2016, 9:37

Uwaga! Przypominam o zmianie czasu na zimowy!

ZMIANA CZASU
Czas zimowy (jeśli ktoś wciąż ma letni) ustawiamy na Forum poprzez:
Panel użytkownika - Ustawienia - Czas letni - Nie

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 02 lut 2017, 23:35

Z racji, że dość spora liczba osób na naszym forum gra w FreeSO, to ustaliliśmy sobie, że zajmiemy pewien teren w grze, abyśmy mieli do siebie blisko itp. Na forum został utworzony temat z naszą lokalizacją w grze. Z racji, iż wolimy aby w tym rejonie mieszkali użytkownicy tego forum stąd moje małe pytanie. Czy jest możliwość aby "nałożyć" na temat blokadę? Tzn. aby temat był widoczny tylko dla zarejestrowanych? Aktualnie temat jest widoczny dla każdego i każdy może znać naszą lokalizację w grze. A warto przypomnieć sobie wydarzenia z poprzedniego roku.
Liczę na odpowiedź i pozdrawiam :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 lut 2017, 0:26

Hmm... mówisz o tym, żeby nie wyświetlał się ten dział, kiedy nie jesteś zalogowany? Da się zrobić. Ewentualnie mogę zrobić tak, żeby jacyś nowi userzy go nie widzieli. Ale to dział a nie jeden temat... :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 03 lut 2017, 10:42

W takim razie skoro nie można samego tematu, lecz cały dział, to nie warto, ponieważ dział jest cennym źródłem informacji dla niezalogowanych.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 03 lut 2017, 19:01

W dziale FreeSo nie ma włączonej opcji szybkiej odpowiedzi, można prosić o zmianę i dodanie?

Zrobione. :yes: //Guuki
Obrazek


Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lut 2017, 10:28

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem wprowadzenie na forum obowiązku zamieszczania zdjęć w spoilerach? Nie wiem, może to tylko ja mam taki problem, ale mimo bardzo szybkiego Internetu, gdzie dodatek do simsów pobieram w mniej niż 10 minut to jak włączam jakiś temat ze zdjęciami, strona mi się ładuje i ładuje :P Taka tam luźna propozycja :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 04 lut 2017, 12:46

Spoilery nic nie dają, bo i tak się wszystko ładuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 04 lut 2017, 13:40

Albo można pomyśleć o obowiązkowych określonych wymiarach wstawianych zdjęć. Bo jak ktoś wstawia zdjęcie bezpośrednio zrobione w grze, o wymiarach 1920x1080 i wadze 4 MB jedno, to nie dziwota, że to się długo ładuje. Ja, na przykład, każde zdjęcie zmniejszam z 1920x1080 na 900x506 i z paru MB robi się lekkie 500 kB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 04 lut 2017, 16:45

Zmniejszanie zdjęć dużo daje. Zajmuje chwilę, a innym pozwoli chwilę zaoszczędzić. :P Sam wiele razy rezygnowałem z oglądania zdjeć, łądowanie ich zajmowało wieczność. Warto dodać zalecenie o zmniejszaniu zdjęć w pierwszych postach tematów ze zdjęciami.

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 04 lut 2017, 16:47

Byłabym za wprowadzeniem maksymalnego rozmiaru zdjęcia. Sama zmniejszam zawsze szerokość do gdzieś 700 px. Mam nadzieję tylko, że nie byłby to za duży trud dla niektórych użytkowników. O ile większość regularnych nie ma żadnych problemów to niektórzy np i tak wrzucają zdj w załączniki zamiast przez hosting.
Obrazek



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości