Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 08 lip 2016, 21:45

Ja to słowo odbieram, i odbierać będę, jako wulgarne. Nie zgadzam się na zniesienie cenzury, myślcie co chcecie. Jakby nie było, słowo ma wciąż negatywny wydźwięk, a ta akceptacja, o której wspominasz, nie jest jeszcze aż tak powszechna (może wśród gimbazy). Na forum jest mnóstwo niepełnoletnich użytkowników, w tym dużo dzieci. Nie chciałbym, żeby to słowo rzucało im się tu w oczy. Zresztą po co go używać? Nie lepiej używać zamienników typu "zajefajnie", czy coś? ;)
Obrazek

nie dam się pasożytom
Zbanowani
Zbanowani
Posty: 228
Rejestracja: 10 lut 2014, 12:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: nie dam się pasożytom » 08 lip 2016, 21:49

Wyczuwam zagubienie w Twojej wypowiedzi... piszesz, że słowo używane jest wśród gimbazy (napisałem o szkołach ponadgimnazjalnych), a że na forum jest pełno dzieci. Piszesz, że jest akceptowane wśród gimbazy, a to oni nie są dziećmi? czy do używania słowa, które jest używane z wydźwiękiem neutralnym, trzeba być pełnoletnim? czy cokolwiek z tych rzeczy ma sens? wydaje mi się, że sonda użytkowników powinna zadecydować nad taką błahostką.

bo pisząc "JA" administrator podkreśla swoją jakąś wyższość, a wydaje mi się, że takie decyzje powinny być uzgadniane razem z użytkownikami, bo bądź co bądź, to oni tworzą forum.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 08 lip 2016, 21:52

Mi nawet do głowy by nie przyszło, że to słowo nie jest wulgaryzmem soft9 Nie spotkałam się jeszcze z tym, aby je używać jak normalnego słowa, a już na pewno nie w "poważnych" (!) rozmowach.
Wystarczy zajrzeć do słowników, gdzie słowo jest oznaczone jako jak najbardziej wulgarne. No i dodatkowo:
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... Itemid=145
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 08 lip 2016, 21:58

Pisząc "dzieci" miałem na myśli 8-10 latków. Wśród gimnazjalistów to słowo może i jest używane z wydźwiękiem neutralnym, ba, nawet gorsze są używane w ten sposób - ale to nie znaczy, że tutaj też tak ma być. Tym bardziej, że samych gimnazjalistów tutaj nie ma.
Zacząłeś dyskusję, ja wyraziłem swoje zdanie. Nie ma tu mowy o wywyższaniu się.
Sonda? Jestem na nie. Czekam na reakcje reszty redakcji.
Obrazek

nie dam się pasożytom
Zbanowani
Zbanowani
Posty: 228
Rejestracja: 10 lut 2014, 12:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: nie dam się pasożytom » 08 lip 2016, 22:03

Kasim czekam na Twoją reakcję

Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 08 lip 2016, 22:16

Ja zgadzam się z Lenną - to słowo jest wulgarne, ponieważ bądź co bądź pochodzi od czasownika który jest wulgarny. I chociaż może się to wydawać nieco "łagodniejsze" słowo od wielu innych wulgaryzmów, raczej nie jest kojarzone z kulturalnym słownictwem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 08 lip 2016, 22:16

Cenzura na to słowo nie była już zdejmowana ostatnio? :o Sam w tym słowie nie widzę nic wulgarnego, kojarzy mi się tylko z tekscikiem z gimnazjum o babci i pasztecie. :P Nawet powiedziałbym, że tego słowa mogą używać nawet w telewizji. (TVN, Polsat, TVP raczej nie :doge: )

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Eq » 08 lip 2016, 22:18

Nigdy nie odbierałem słowa [CENZURA] jako coś wulgarnego, więc popieram zdjęcie cenzury na to słowo.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 08 lip 2016, 22:26

Internetowy słownik języka polskiego PWN jest aktualizowany na bieżąco i wisi, jak wół- słowo to jest wulgaryzmem.
Poza tym, przepraszam Cię bardzo Rafale, masz tyle słów na określenie zachwytu nad czymś..
Sytuacja ta dla mnie jest co najmniej śmieszna, bo wezwanie redakcji do ściągnięcia cenzury z tego słowa jest dla mnie oznaką bardzo ubogiego słownictwa. Jeśli naprawdę nie umiesz określić inaczej czegoś niebywale porywającego, to chyba czas zajrzeć do słownika, a nie prosić o zmianę zasad języka polskiego...

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 08 lip 2016, 22:28

Nie wiem dlaczego te slowo ma cenzure. Moze do najpiekniejszych nie nalezy, ale te dzieci czesto slyszaly gorsze slowa, niektore nawet ich uzywaja. Wiec jak raz na 8362820208432 slow zobacza slowo zaje... to imo nic im sie nie stanie. A jak zdejmie sie z tego cenzure ludzie nie beda uzywali tego jako przecinkow. (Y)

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 08 lip 2016, 22:34

Słowo zostało wykreślone z wulgaryzmów jakiś czas temu (przynajmniej ja znam taką wersję), nawet kilka dni temu słyszałem jak mówią na ten temat w radiu. Słowo nie jest obraźliwe, wręcz przeciwnie, ma pozytywny wydźwięk, używa się go zamiast takich słów jak "super", "mega" itp. Rozumiem, sam nie jestem by przesadzać z jego używaniem, rzucać tym słowem na prawo i lewo, ale cenzurowanie go jest trochę bezsensu, nawet na starym forum nie było na niego cenzury. Druga sprawa, że mam wrażenie, że jest lekko przesadzone spojrzenie na to co jest wulgaryzmem, a co nie... Niedawno ktoś się mnie czepiał za słowo "pieprzyć", a też nie jest to wulgaryzmem z tego mi wiadomo... Nawet mój historyk w liceum często mówił "Zaczyna pan pieprzyć od rzeczy" gdy ktoś gadał brednie podczas odpowiedzi. Ale wracając, zgadzam się, że są lepsze słowa niż to i powinno się bardziej z nich korzystać, ale z drugiej strony cenzura powinna bardziej obejmować prawdziwe wulgaryzmy, a nie słowa, które są może nieco wulgarne, ale nie aż tak jak jakieś słowa na k czy ch, XD

Dodam, że trochę bezsensu zasłaniać się dziećmi na forum, bo nie ukrywajmy, dzieci (m.in przez dostęp do internet) są bardziej często zdemoralizowane niż dorośli i jak walną wiązanką wulgaryzmów, to automatycznie idzie się zdziwić, że znają w tym wieku taki język. (A przy okazji dowiadujesz się od nich i słowach, o których istnienia nie wiedziałeś!)
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 08 lip 2016, 22:41

To może od razu zdejmijmy cenzurę na słowa na k i ch, bo przecież dzieci słyszały gorsze rzeczy soft1 No przepraszam, ale skoro słowo jest oznaczone w słownikach jako wulgarne to moim zdaniem jest wulgarne i koniec. I nie zauważyłam, jakoby cokolwiek się w tym zmieniło - we wszystkich słownikach nadal jest oznaczone tak samo.
To, że wśród młodych ludzi rozpowszechniło się jako coś normalnego, nie znaczy że można go używać w bardziej oficjalnych rozmowach, np. z nauczycielem. To wydaje mi się po prostu niesmaczne i to bardzo. Wyobrażacie to sobie? Idzie ktoś do sklepu i wywiązuje się rozmowa:
- Dzień dobry, poproszę tę polędwicę.
- Proszę bardzo. Świeża, dzisiaj przywieziona.
- Ach, naprawdę zaje.biście (za przeproszeniem) pachnie!

To jest przykład rozmowy potocznej. I czy naprawdę można to słowo uznać za zwykłe, tak jak inne wyrazy potoczne? Moim zdaniem to brzmi wulgarnie i nieprzyjemnie.
Obrazek

nie dam się pasożytom
Zbanowani
Zbanowani
Posty: 228
Rejestracja: 10 lut 2014, 12:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: nie dam się pasożytom » 08 lip 2016, 22:44

Tak, można je uznać za zwykłe, i to bardzo zwykłe.

ludzie, czas otworzyć oczy, a pisanie prowokacji takich jak Ty, lenna, typu ''To może od razu zdejmijmy cenzurę na słowa na k i ch, bo przecież dzieci słyszały gorsze rzeczy'' jest co najmniej żałosne.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 08 lip 2016, 22:47

Dlaczego?

Wolę napisać sobie [CENZURA] zamiast stawiać znaki przestankowe.
Otwórz oczy, tyle ludzi używa tego słowa.
Większość ludzi z za granicy pierwszy kontakt z językiem polskim ma dzięki słowie [CENZURA].

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 08 lip 2016, 22:49

Ale jak ma być jakakolwiek dyskusja, to proszę bez kłótni i wzajemnego czepiania siebie + używania przekleństw, inaczej kończymy rozmowę na ten temat, bo się robi zwyczajna drama i off-top.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: ollie » 08 lip 2016, 22:54

Również jestem przeciwny zdjęcia cenzury :doge:

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 08 lip 2016, 22:55

http://demotywatory.pl/2803962/Jezyk-po ... est-piekny

już możecie mi dać tego bana ' -'

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 08 lip 2016, 22:58

Moim zdaniem cenzura na te słowo powinna zostać.
Skoro ktoś chce określić przymiotnikiem jakąś sytuację, to mamy przecież tyle różnych określeń, np. super, fajnie itp. Czy dodawanie podanego kilka postów wyżej słowa zmieni zdanie na lepsze? Czy to jakiś wyznacznik bycia fajnym? Nie pojmuję tego.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Joan » 08 lip 2016, 23:02

A moim zdaniem to nie jest wulgarne slowo, a nawet jesli troche jest to w takim stopniu co "dupa", czyli jak wiadomo w bardzo małym. Generalnie denerwuje mnie to zaslanianie sie dziecmi, bo mysle ze dzieciaki slysza to slowo non toper a jesli Będą zainteresowane wulgaryzmami to wystarczy wlaczyc gugla - przykro mi ale centrum simow nie odgrywa moim zdaniem w tym przypadku żadnej roli :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 08 lip 2016, 23:07

Ja popieram Guukiego. Poza tym dawno temu była rozmowa na temat cenzury - akurat też uważam to słowo za wulgarne. Poza tym specjalnie tak jest ustawione, żeby słowa zawierające akurat trzy litery j... były cenzurowane wszystkie, bo są wulgarne. Można powiedzieć "zajefajnie" zamiast od razu rzucać mięsem. Nie trzeba mówić, że kogoś czy coś zaj.. tylko kulturalniej.
Zaraz, zaraz, jaka sonda? :wat: Sonda na temat używania tutaj wulgarnego słownictwa? Kiedyś już była o tym rozmowa i na tym forum używanie wulgarnego słownictwa nie jest dopuszczone i raczej dopuszczone nie będzie. Tego akurat z użytkownikami uzgadniać nie będziemy. Tak, mamy rok 2016, ale to nie znaczy, że trzeba przeklinać. To, że codzienna mowa coraz bardziej zmienia się w pełną obelg, wyzwisk i braku kultury nie znaczy, że tutaj na to pozwolimy. Rejestrując się tu, każdy użytkownik akceptuje regulamin. W regulaminie jest wymagana kultura i brak używania mocniejszego słownictwa. Jeśli się to komuś nie podoba, trudno.
Poza tym wybaczcie, ale akurat używanie właśnie takiego słownictwa wcale nie jest super, wręcz odwrotnie.
I proszę, Rafał, nie łap nas za słowa, a ostatnie, co można powiedzieć o Guukim, to że odczuwa wyższość wobec kogokolwiek.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości