Forum - Pogaduszki

Masz jakieś uwagi? Propozycje? Napisz je tutaj, a na pewno zostaną przeczytane i rozpatrzone!
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 28 cze 2015, 1:16

Hmm...sprostuję: Rai powiedziała, że akurat lokalizację może przywrócić do widoku tematu, ale nie w najbliższym czasie. :P Co do OriginID, to jest tak, jak napisał Kasim :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Rai » 19 sie 2015, 16:22

Pierwsza część zmian

1) Zmiany w Redakcji FCS
- Kapitan Indra otrzymała stanowisko Forum Bossa,
- Guuki otrzymał stanowisko Forum Bossa,
- rgx97 stracił stanowisko moderatora, otrzymał rangę rencisty.
Jednocześnie zaznaczam, że owe zmiany w składzie Redakcji mogą nie być ostatnimi.
Zdaję sobie sprawę, jak może kontrowersyjnym wydawać się mianowanie na Bossa Forum Indry, o której wielu Użytkowników nie ma zbyt ciepłego zdania. Wiem też, jaka jest sama Indra. Patrzę jednak na sprawę też od drugiej strony przez pryzmat jej zasług i cech charakteru, dzięki którym się nie poddaje i mimo lat dalej robi to, czego się podjęła. Może nie jest entuzjastyczna i nie ma zapału dynamicznego, ale nie jest on słomiany jak w przypadku większości osób czy nawet byłych członków Redakcji FCS. Indra przez wiele lat wspierała FCS, była wobec niego lojalna i poświęciła masę czasu nie tylko na dbanie o porządek na nim, ale także była aktywnym Użytkownikiem, podczas gdy inni Redaktorzy przychodzili i odchodzili. Ponadto każda grupa potrzebuje także takiej Indry, która będzie sceptyczna i która będzie zmuszała resztę do przemyślenia swoich akcji, zanim się rzucą z motyką na słońce. Inaczej wychodzi jak chociażby z gazetką CS Times. Ekipa chciała coś robić, była entuzjastycznie nastawiona, pełna planów i chęci. I po dwóch numerach się skończyło. Brakowało tam właśnie takich sumiennych, lojalnych Indr, które mimo wszystko prą do przodu.
Guuki wydaje się być w wielu dziedzinach przeciwieństwem Indry. Jest nastawiony przyjaźnie i pro do Użytkowników, jest typem mediatora i zwolennika zmian. Podobnie jak Indra jest ponadto lojalnym i wiernym Administratorem, który jest z Redakcją mimo upływu lat. Ma też świetne zadatki nie na przywódcę, a na lidera, co jest dużo cenniejsze niż pierwsza opcja.
Wierzę, że ta dwójka będzie dla siebie doskonałym uzupełnieniem. Kiedy trzeba będą popychali się do przodu, a w innych sytuacjach hamowali.
Jeśli zaś sprawa tyczy się rgx'a, z przyczyn prywatnych nie mógł być tak aktywny na FCS, jak było to dawniej. Członkowie Redakcji od dawna zastanawiali się, co z tym fantem zrobić. Po rozmowach z rgx'em, niejako na jego prośbę, ranga moderatora została mu odebrana i zastąpiona rangą rencisty. W imieniu całej Ekipy jeszcze raz dziękuję mu za współpracę.

2) FanPage na FaceBooku
Zgodzę się z tym, że nasz profil na FB jest mocno zaniedbany i zakurzony. Zgodzę się też z tym, że nabór na Redaktorów FB jest fajnym i dobrym pomysłem. Jednakże, jako że odsuwam się trochę w cień, poczekam, co na ten temat do powiedzenia mają Indra i Guuki.

3) Kilka słów w ramach odpowiedzi na posty
Tak, Smisiu, nie odpisałam Ci na PW. Nie wiedziałam, że mam taki obowiązek. Przegadałam je za to z częścią Redakcji i niejako Indrze i Guukiemu pozostawiłam odniesienie się do niego. Nie mieli oficjalnie Bossów na Forum, ale od dawna traktowałam ich jako osoby, które tym miejscem zarządzają i mają decydujące zdanie.
Jeśli zaś chodzi o jakieś wyimaginowane narzędzia, które odebrałam Adminom, to powtórzę drugi raz, że nic takiego nigdy nie miało miejsca. W PA mieli oni wszyscy te same uprawnienia co ja od samego początku. Jedyne, czego nie mogli, to zdegradować mnie lub odświeżyć grafik przy skinach do Forum. Jeśli zaś chodzi o dostęp do serwera ftp, domeny czy bazy MySQL jest on umieszczony całkowicie poza Forum czy PA. I nigdy żaden Admin nie miał do tego dostępu, za czasów nowego Forum, starego Forum czy za czasów Tweety'ego. I myślę, że nie ma tutaj sensu tłumaczyć dlaczego, ale napisze może kilka słów, bo widzę, że nie wszyscy rozumieją czemu. Po pierwsze wszystkie te rzeczy są zarejestrowane na moje imię, nazwisko, adres domowy. Danie do nich dostępu każdemu wiąże się nie tylko z tym, że Forum może zostać całkowicie i nieodwracalnie skasowane dosłownie dwoma kliknięciami, ale taka osoba może także swobodnie zmienić hasło do np. domeny czy serwera i nikomu go nie dać. Może domenę także np. sprzedać. Żaden normalny założyciel forum czy strony internetowej, nie rozdaje na prawo i lewo dostępu do baz. I jestem niesamowicie zadziwiona, że tak Was to oburza.
Natomiast co do moich wakacji i zdjęć, które z nich wrzucam, zaznaczę (choć z prywatnego życia tłumaczyć się nie muszę zupełnie), że ja tych wakacji nie spędzam sama, a co za tym idzie, nie mam tam luzu i czasu na siedzenie na Forum. Podobnie w domu.
Sasha, jeśli zaś chodzi o przyjmowanie do Redakcji zaufanych osób i niechęć do przyjmowania Użytkowników, którzy przez sporą ilość czasu sami wymagają pilnowania, mają ostrzeżenia lub po prostu zachowują się niecałkowicie poprawnie, sprawa ma się podobnie jak z dostępem do baz. Obawy moje, Indry czy Guukiego przed przyjmowaniem kogoś "ot tak" do Redakcji są spowodowane faktem, że niewłaściwa osoba może dostać bardzo duże uprawnienia. Nawet zwykły moderator może zniszczyć Forum, np. edytując posty i wycinając z nich wszystkich ich zawartość. Administrator może kasować całe tematy, działy czy usuwać Użytkowników. Wyobraź sobie, wyobraźcie sobie wszyscy, do jak wielkich i całkowicie nieodwracalnych strat może doprowadzić powierzenie uprawnień komuś nieodpowiedniemu. Zarówno ja, Indra czy Guuki, poświęciliśmy wiele czasu, cierpliwości i serca, by to miejsce istniało i jakoś się trzymało. Czy tak niesamowite jest, że obawiamy się faktu, że ktoś może je zniszczyć w ciągu 5 minut? To właśnie z tego względu przy okazji naboru ogłaszany jest konkurs, w ciągu którego wybieramy najbardziej odpowiednia osobę zamiast tej, która "najgłośniej krzyczy". I z tego też powodu wybrana osoba zostaje najpierw mini-modem czy modem. Aby ewentualne straty możliwie minimalizować. Dopiero po pewnym stażu i nabraniu naszego zaufania, ma ona możliwość awansu wyżej. Taka jest naturalna kolej rzeczy po prostu.

Nie wiem w tej chwili, czy poruszyłam wszystkie kwestie, które chciałam. Raczej nie. Mam dość krótką pamięć. Nie traktujcie tej wiadomości jako mojej ostatecznej. Tym bardziej, jak ktoś poruszy jakiś temat, który przypomni mi, że coś tam miałam jeszcze dodać.

Pozdrawiam serdecznie,
Zła i niedobra Rai

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 19 sie 2015, 16:32

Rai pisze:To właśnie z tego względu przy okazji naboru ogłaszany jest konkurs, w ciągu którego wybieramy najbardziej odpowiednia osobę zamiast tej, która "najgłośniej krzyczy". I z tego też powodu wybrana osoba zostaje najpierw mini-modem czy modem.
Gdzie ktoś zasugerował że modem ma być osoba która "najgłośniej krzyczy"?
Wiem, że wypowiadam się tu sporo i może i "krzyczę", ale nie wymagam żebyście mnie na moda wzięli. Ba, nawet tego nie chcę. Bo ja w przeciwieństwie do niektórych wiem, że się do tego nie nadaję. Od początku moje posty sugerowały wybieranie osób poprzez konkurs.
Nie sądzę by ktokolwiek z "krzyczących" tu był na tyle debilny żeby ubiegać się o admina tylko po to żeby zepsuć forum. Nie po to chcemy zmian żeby wszystko psuć. Właśnie takim podejściem jestem rozczarowana. Ograniczone zaufanie ograniczonym zaufaniem, ale na niektórych od początku patrzycie jak na tych złych.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 16:38 przez Sasha, łącznie zmieniany 1 raz.

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 19 sie 2015, 16:36

Wspominanie o zdjęciach na Facebooku było moim zdaniem ciosem poniżej pasa i naruszaniem czyjejś prywatności. Ale to moje zdanie. Natomiast zgadzam się, że zmiany są potrzebne. Większe, mniejsze, przydałby się odświeżony wygląd(coś z najnowszymi dodatkami i akcesoriami), trochę czegoś na Facebooku... No, widzę że strony i tak nie będzie więc nie zamierzam poruszać jej tematu.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Rai » 19 sie 2015, 16:39

Sasha, w żadnym momencie pisania tej wiadomości, nie miałam na myśli Ciebie. Pisałam tylko i wyłącznie ogólnie, żeby wyjaśnić, czemu boimy się wziąć kogoś "ot tak" i staramy się wybierać jak najbardziej odpowiedzialne i godne zaufania osoby. Nie oznacza to też, że kogoś dyskryminujemy czy mniej szanujemy.
Prosty przykład: szanuję moją sąsiadkę, starszą babcię o imieniu Terenia, pomagam jej na schodach, przy windzie, przy psie. Ale to nie znaczy, że powierzyłabym jej swoje niemowlę do opieki, bo nie mam do niej takiego zaufania.
Proponuję trochę dystansu i nie brania wszystkiego do siebie. Pisałam wyjaśnienie, a nie jakiś atak na Ciebie. Komentarz był skierowany do wszystkich, był jedynie w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 19 sie 2015, 16:43

Ok trochę się wkurzyłam, bo odniosłaś się do moje wypowiedzi i potraktowałam to personalnie. Ale i tak sądzę że bez większych uprzedzeń powinniście patrzeć na kandydatów, jeśli ogłosicie konkurs na jakieś stanowiska.
Co do strony głównej to raczej nie ma sensu. Dotka i STL wystarczą.

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 19 sie 2015, 18:44

Ja tylko tak dodam swoje 3 grosze jako osoba bardziej "z zewnątrz", gdyż zarejestrowałam się dopiero parę dni temu (pamiętając stare CS).
Wydaje mi się, że największe szanse na zwiększenie ruchu forum to:
1. Facebook dobrze prowadzony ma spokojnie szanse zastąpić zwykłą stronę z newsami. też nieco wspierany przez zwykłych userów (zależy jakie macie ustawienia na fejsie, ale przy standardowych to wystarczy, że coś polubicie czy skomentujecie to wasi znajomi to widzą - i może ich też to zainteresuje?)
2. Dział "Relacje" - wydaje mi się, że relacje przyciągają wiele osób. Można by urządzić jakiś konkurs z nimi związany.
3. Custom content - nie wiem ilu z Was wrzuca coś np. do Galerii w TS4, ale jeśli tak czynicie to może od razu chwalcie się tym też na forum. Chociaż widzę po temacie ze zdjęciami, że dużo tutaj tworzycie, jednak się nie dzielicie.
4. Konkursy - no kto nie kocha konkursów? :D Pomysł na konkurs na banner forum też uważam za trafiony.

A oprócz tego wydaję mi się, że forum nie jest martwe jak się niektórzy obawiają. Tego się nie czuje, codziennie są nowe posty w sporej ilości tematów. Na SB zostałam ciepło przyjęta, więc nie czułam się jak w kółku wzajemnej adoracji. Ogółem wydaje mi się, że wystarczy trochę poweru i będzie dobrze. ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 19 sie 2015, 22:56

To teraz ta zła i niedobra Indra się wypowie.
Na pewno nie chcę żadnej współpracy z DOTką, bo nie chcę, tak jak mówi Paradox, żebyśmy zostali ich dodatkiem. Niech sobie Glossy robi swoje forum. Poza tym może nie pamiętacie - ale kiedyś sponsorowało nas EA, potem jakimś dziwnym trafem to sponsorowanie przeszło nagle w fakt, że jesteśmy własnością EA, po czym EA uznało, że sprzeda naszą domenę a nas wygryzie. I nas wygryzło, nie pozwalając zachować bazy danych. Od tamtej pory razem z poprzednimi adminami postanowiliśmy po prostu nie być od nikogo zależnym, żeby znowu tak nie skończyć. Dwa razy się przenosiliśmy, i to było ciężkie, cała Redakcja plus ci, którzy dostali rangę Archiwistów, ślęczeliśmy nad przenosinami jak najwięcej ze starego forum, zanim nas wyłączą.
Strona na fejsie - dobrze, w porządku, to jest dobry pomysł. Wyjaśnię od razu to, czego nie wyjaśniła Rai - tę stronę założył jeszcze Ufnal, kiedy bardzo krótko nami "rządził", i dodawał newsy, ale potem nas zostawił, i niestety to trochę podupadło. Poza tym musielibyśmy dodawać jakieś chwytliwe newsy, a nie tylko narzekać, że w TS4 brak małych dzieci i samochodów i dlaczego ich jeszcze nie wprowadzono ani kiedy będą :P
Nie odmówię też konkursów, ja za konkursami jestem jak najbardziej i tu powiem, że jestem gotowa razem z Guukim sponsorować nagrody, oczywiście w granicach rozsądku :) Jeśli ktoś chce poprowadzić konkurs i ma na niego jakiś pomysł: śmiało, wbrew powszechnemu forumowemu przekonaniu Indra nie gryzie ani nie zieje ogniem. Tylko konkurs musi być z głową pomyślany, uważam, że Lunon i Eq dobrze sobie poradzili z prowadzeniem ostatnich dwóch, inna sprawa, że w ostatnim trochę mało prac było :)
Zgodzę się z Seboszem - gdyby większa aktywność była w tematach nie-HydeParkowych, byłoby OK ^^
Grajcie, twórzcie, publikujcie :D
Nie jestem też anty-zmianom, jak twierdzą niektórzy, tylko chcę, żeby były to zmiany wprowadzone z głową, a nie wyjęte nie wiadomo skąd. Zmiany naprawdę potrzebne, nowe skórki, nowe emotki, konkursy, tak. Konkurs na banner - nie wiem, kto ten pomysł rzucił, ale mnie tam się podoba. Ja po prostu nie lubię słomianych zapałów, tak jak mówiła Rai - nagle wszyscy chcą wszystkiego, fajnie, angażujemy się, zrobimy to, to tamto i tamto, tylko... tylko najpierw nie zastanowiliśmy się, czy to jest naprawdę potrzebne i czy będziemy to kontynuować, tyle w temacie. I bądźmy szczerzy, czy robimy to i owo tylko dlatego, żeby dostać rangę, takie chęci też się zdarzały. A tu rośnie mit, jaka ta Indra zła, straszna, nie chcąca zmian. Indra chce coś zrobić, tylko z głową. I nie wszystko naraz, bo tak też się nie da :)
Co do naboru na modów, pomyślimy, i obiecuję Wam, że to nie będzie odkładane w nieskończoność :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 19 sie 2015, 23:21

Najpierw chcę pogratulować Indrze i Guukiemu nowych kolorków ;)

Moim zdaniem są jak najbardziej zasłużone.. Indra jest na forum od zawsze, Guuki też, a pozostali przychodza i odchodzą. ( jak raszpla :D )

Mnie również jest przykro, że forum straciło dawną świetność i się już nie rozwija. Mimo to tworzymy małą, lecz zgraną społecznosć ( tak myślę). Jednakże przydałoby się trochę świeżej krwi :)

Jeśli chodzi o konkursy, ja również mogłabym zasponsorować jakieś nagrody ( podstawe ?? dodatek ?? akcesoria ?? ), potrzeba tylko osoby która to poprowadzi.

Ale jeśli mamy naprawdę stanąć na nogi, to potrzebna nam jest porzadna strona, taka z prawdziwego zdarzenia.. a nie jakis instalowany portal na milionowo powielanym silniku. Dodatkowo osoby, które by ten portal tworzyły, dbały o newsy, zawartość itd.. I tak jak powiedziała Rai, miały tyle zapału by nie rzucić tego po kilku tygodniach ( dlatego Raszpla odpada ;D poza tym Raszpla jest grafomanką )

[quote=Indra]
Co do naboru na modów, pomyślimy, i obiecuję Wam, że to nie będzie odkładane w nieskończoność :)
[/quote]

Tutaj nie do konca się zgodzę. Nie uważam, że jest obecnie taka potrzeba. Ostatnio to co jeszcze tetni zyciem to SB.. na forum piszemy coraz mniej, bo i coraz mniej osób gra w simsy, wiec po co koleni modowie ??? Ewentualnie należaloby zweryfikowac, kto z modow jeszcze zyw, a kto juz nie wchodzi i zastąpic.

Ale moim zdaniem Kasim, tea czy jackob daja sobie doskonale rade z taka iloscia postow jaka jest obecnie ( jesli kogos pominelam to przepraszam, ale ich nicki widuje najczesciej, wiec najpierw ich skojarzylam)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 17 wrz 2015, 14:19

Paradox, Niebezpieczny - z dniem dzisiejszym otrzymują nową rangę Newsman oraz dostęp do forumowego fanpage'a na Facebooku. Życzymy owocnej pracy :)
Lunon otrzymuje nową rangę Grafik za pomoc przy obrazkach rang.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: ollie » 17 wrz 2015, 19:39

Uwaga!

Oficjalnie ogłaszam, że nowy fanpage Centrum Simów właśnie wystartował! Zapraszam do polubienia pod tym linkiem ;)

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 27 wrz 2015, 2:41

hmmm zauważyłam dziś na sb coś dziwnego i podejrzanego według mnie.

Obrazek
zanim zrobiłam screena całej konwersacji usunięto już tę wiadomość i ją poprawiono:
Obrazek
a po chwili:
Obrazek

Dla mnie to strasznie śmierdzi multikontem, a nie zwykłą pomyłką.
Indra możesz jakoś udowodnić, że się mylę?

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 27 wrz 2015, 9:50

o: może clahfghjfsjh to jej siostra

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 wrz 2015, 10:07

Z tego co wiem, Claddagh to serdeczna przyjaciółka Indry i obie panie często korzystają z jednego komputera. Widocznie zapomniały się przelogować. :P
Ale dobrze, że jesteś czujna, Sasha. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 29 wrz 2015, 19:29

Zapewne jest to automatyczna cenzura (nigdy nie widziałem jej "w akcji", nie wiem). Wątpię, żeby pisanie kursywą powinno być cenzurowane. :P
Obrazek
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 29 wrz 2015, 22:26

Dla mnie to strasznie śmierdzi multikontem, a nie zwykłą pomyłką.
Indra możesz jakoś udowodnić, że się mylę?
Tak, Sasha, mogę. To nie żadne multikonto, tylko tak, jak mówi Guuki, Claddagh to jest Varsavianka po zmianie nicka, cała redakcja wie, i jeszcze stara redakcyjna grupa wiedziała, że używamy tego samego IP, ona często siedzi u mnie. Poza tym mieszka praktycznie za ścianą, więc nawet, jak jej nie ma u mnie, to korzysta z mojego Wi-Fi. Jeśli tak uważnie śledzisz obecności na forum, powinnaś zauważyć, że często jesteśmy na forum obydwie naraz. A my we dwie w jednym pomieszczeniu to czysty chaos. Jeszcze z dwoma komputerami ;) I tak, wtedy była u mnie, ja grzebałam coś w plikach forum na serwerze i jednocześnie pisałam do Rai z jakąś techniczną sprawą, na laptopie Varsavianki, bo jest "lepsiejszy",nie wylogowałam się ze swojego komputera, a Varsavianka nie zauważyła, i zamiast mnie wylogować i zalogować siebie (używam programu do automatycznego logowania), wylogowała mnie, ale program z powrotem mnie zalogował i napisała z mojego konta. Zauważyłyśmy pomyłkę, usunęłam wiadomość już jako ja, potem się przelogowałyśmy. Koniec teorii spiskowej na temat, cytuję: "śmierdzącego multikonta Indry".
Zanim wybuchnie kolejna burza i złośliwe komentarze w tym temacie co do mojej wypowiedzi, (że mam sklerozę albo że wszystko biorę do siebie i traktuję jako atak na mnie, bo to jest tu najczęstsze),powiem tyle: widocznie mam podstawy, by tak uważać, i smuci mnie, że uważacie mnie za tę złą i straszną, bez uczuć i poczucia humoru, śledzicie do tego stopnia, że nawet robicie screeny moich rozmów, aby tylko przyłapać na jakimś błędzie i potem go wytknąć albo wyśmiać. Nawet jeśli to tylko zwykła, ludzka pomyłka. W tym przypadku pomyłka dwóch osób - moja i Varsavianki.
I nie tylko mnie śledzicie, resztę redakcji także. A raczej nie po to istnieje nasze forum.
Lepiej, by każdy pilnował sam siebie. Bo tak to poza tym nie jest miło dostawać PW z donosem: A ten to zrobił to i to, a ten to napisał "dupa". A tamten to specjalnie przeklął, zgłaszam jego post tu i tu. To takie fajne: podłożyć komuś świnię i cieszyć się z tego.
Inna sprawa, że my w redakcji ślepi nie jesteśmy i widzimy, kto kiedy przeklął czy w inny sposób naruszył regulamin, nie trzeba nam tego palcem pokazywać.
Chyba nie sądzisz, Sasha, że zakładałabym na forum multikonto, choć od zawsze tak mocno egzekwuję regulamin? Mam 35 lat i raczej mnie nie ciągną szczeniackie wygłupy. Na co mnie w ogóle byłoby potrzebne multikonto? W konkursach udziału nie biorę, więc nie głosuję na siebie. Do testowania rang i innych forumowych fidrygałów mam redakcyjne konto testowe. I jeszcze nie zapadłam na rozdwojenie jaźni, ani nie mam tak zwichniętego poczucia humoru jak część tych, którzy cieszą się elitarnym członkostwem grupy Zbanowani. Nie bawią mnie rozmowy jako ktoś inny niż ja sama i nigdy nie rozumiałam osób, które zakładały multikonta gdziekolwiek. Dla mnie takie coś jest po prostu co najmniej chore. Udając kogoś innego nie stajemy się tym kimś.
Może pora schować ironię i sarkazm do kieszeni, i zacząć patrzeć na Indrę jak na człowieka, co?
W tym momencie czuję się urażona posądzeniami nie jako Forum Boss, tylko jako użytkownik forum i jako ja. Po prostu. Co czuje Varsavianka, nie wiem, nie siedzę w jej głowie.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam wystarczająco wiele. Proponuję, by jeśli jeszcze ktoś miał coś do dodania w tej sprawie, pisał na PW do mnie osobiście, zamiast próbować oskarżać o wszystko, co najgorsze i mnie, i w tym momencie moją przyjaciółkę wobec całego forum. Wbrew pozorom nie gryzę, nie spopielam spojrzeniem, nie rzucam klątw ani nie zieję ogniem. Odpowiadam za to forum razem z kilkoma jeszcze osobami, jestem tu od 2008 roku, dwukrotnie walczyłam o jego przetrwanie gdy istniała groźba zamknięcia i chyba to nie dziwne, że chcę, by był tu porządek. Celowe wywoływanie awantur czy rzucanie podejrzeń "żeby coś się na forum działo" czy to wobec mnie, czy kogokolwiek innego tu zarejestrowanego, raz, że jest okropnie niedojrzałe, a dwa - burzy ten porządek, a ja (i cała redakcja chyba raczej też) sobie tego nie życzę.
Tyle w temacie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Verion
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:58

Forum - Pogaduszki

Postautor: Verion » 26 paź 2015, 22:09

Nie wiedziałem gdzie dać ten pomysł, więc dam tutaj propozycję:

Jako że większość osób tutaj zna się już dość długo to na pewno możemy się określić jako społeczność (otwarta czy zamknięta - ale społeczność). Rozmawiamy na różne tematy, pomagamy sobie w sprawach Simowych i nieSimowych, część nawet spotkała się na żywo. I nie wiem czy na tym forum było coś takiego, ale i tak opowiem.

Na moim starym forum na którym byłem (neonka zresztą organizowała to pamięta pewnie :D) robiliśmy przed świętami coś na styl Secret Santa.

Każdy kto się zgłosił miał za zadanie zrobić jakąś rzecz dla danej osoby (np. zestaw avatarów, sygnaturkę, rysunek czy nawet opowiadanie). Ludzie chętni zgłaszali się do tematu i pisali co by chcieli dostać (z tych rzeczy) na święta. A potem to było jak w Secret Santa - każdy losowo otrzymywał osobę którą ma obdarować i każdy potem robił prezent. Następnie wysyłał to do osoby nadzorującej akcję, a ta potem wysyłała prezent do osoby, która miała go dostać, oczywiście wspominając kto zrobił ten prezent (widziałem też gdzieś wersję gdzie po prostu w jednym temacie każdy przekazywał prezent).

No i pomyślałem że fajnie by było coś takiego zrobić tutaj w trakcie świąt (jeszcze co prawda dwa miesiące, ale święta zbliżają się dużymi krokami ;) ). Jeśli by to wypaliło to z chęcią bym chciał aby zarówno użytkownicy jak i admini się zgłaszali - na pewno byłaby to niezła forma integracji dla nas wszystkich. I miło by było taki podarek dostać od kogoś :).

Co o tym myślicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Forum - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 26 paź 2015, 22:59

Mnie tam się podoba, tylko by trzeba było dograć szczegóły. W sensie, że właśnie czy anonimowo, czy nie, ale raczej anonimowo, i jakie dokładnie rodzaje tych "upominków". :) Fajny pomysł, Verion :)

Co do skórek: przypominam po raz kolejny, że Rai mówiła mnie, a ja przekazałam Wam dalej, że na razie nic nie może zrobić, bo nie ma dojścia do komputera, popsuł jej się i nie ma kasy na nowy, poza tym niedługo rodzi, to tym bardziej nie będzie mieć ani głowy, ani forsy, ani czasu dla forum. A ja nie mogę wam udostępnić tych plików, bo są objęte prawem autorskim Rai.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 19 lis 2015, 20:14

Aktualnie Google oferuje w swoich usługach reklamowych 200zł w prezencie. Można by na to pójść. Kasę z tego pobiorą jedynie, gdy ktoś kliknie w reklamę i przejdzie wtedy tutaj. Żeby wystartować trzeba bodajże przelać złotówke, czy tyle, ile wynosi jeden sms.

Forum z kilkoma użytkownikami może być miłe, potulne i rodzinne, oczywiście.. .-. Ale to jedna droga, a druga, to jednak trochę rozreklamowania Forum. Więcej nie piszę, żeby się ''nie wymądrzać'' :ryczy:

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Forum - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 20 lis 2015, 1:45

I uważasz, że dzięki klikaniu w reklamy zaśmiecające i tak na każdym kroku cały internet nagle ci, co tu przyjdą zaczną publikować i komentować? Nie tędy droga, poza tym ludzie i tak tu konta zakładają, ale nie piszą. Tutaj nie pomoże rozreklamowanie forum nawet poza Układ Słoneczny. Kto dziś klika w reklamy, wlaśnie teraz komputery się przed reklamami zabezpiecza, żeby nie kliknąć i nie dostać z reklamą gratis jakiegoś robala, co to pół systemu rozwali i wszystkie wiadomości poufne wyniesie. Tak samo jest gdzie indziej, nawet na tych "rozreklamowanych", jak Ty to ująłeś, Smisiu, forach, i nikt z tego powodu igły z wideł nie robi. Więc chyba niepotrzebna ta panika. Zmuszanie ludzi, by do nas przyszli, nic nam nie da poza sztucznie zawyżonym licznikiem użytkowników i masą martwych kont.
I chyba miało być "przytulne", a nie "potulne".
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości