Profesje

Jaka jest Twoja ulubiona profesja z The Sims 3 Kariera?

Projektant wnętrz
3
12%
Stylista
2
8%
Strażak
12
48%
Detektyw
3
12%
Łowca Duchów
5
20%
 
Liczba głosów: 25

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Profesje

Postautor: Rai » 19 lis 2013, 18:55

Wraz z dodatkiem The Sims 3 Kariera dochodzą nowe profesje:
  • Projektant wnętrz
  • Stylista
  • Strażak
  • Detektyw
  • Łowca Duchów
Czy Wasi Simowie w nich pracują? Jak wiele osiągnęli? Czy udało im się zdobyć nagrody oraz klucze do miasta?
Która jest Waszą ulubioną?

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Profesje

Postautor: Guuki » 15 sty 2014, 0:39

Grałem jedynie Łowcą Duchów. Bardzo fajna profesja, dopracowana, duchy nawiedzające domy sąsiadów potrafią przerazić (towarzysząca temu muzyczka również ;D ).
W powyższej ankiecie zagłosowałem jednak na Strażaka. Ratowanie innych i gaszenie pożarów wydaje się bardziej ekscytujące, muszę kiedyś w końcu spróbować :) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: Profesje

Postautor: Aaqwil » 15 sty 2014, 14:40

Grałem łowcą duchów i detektywem. Moja siostra stylistką i projektantką wnętrz. Nie widziałem jedynie strażaka.

Stylista/projektant - nie zachwyciły mnie te profesje. Są po prostu niepotrzebne. Budowanie i tworzenie simów mam kiedy zechcę. Miasto też sam mogę przerobić kiedy zechcę. Jestem na nie.

Łowca - genialny! Uwielbiam godziny pracy i możliwość kolekcjonowania duchów. Ta muzyka podczas łapania. Bardzo dobra profesja.

Detektyw - grałem nim najdłużej. Bardzo fajne zlecenia i fatalny strój, który trzeba zmieniać co poziom profesji, który bądźmy szczerzy, zdobywa się strasznie szybko. Na plus jeszcze można zaliczyć ruchomy czas pracy - nie mam ochoty i mam pieniądze - nie pracuję i na odwrót. ^^

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Profesje

Postautor: Jackob » 15 sty 2014, 14:47

Stylista oraz projektant odpadają. Nie lubię marnować czasu na grę przerabiając miejscowych simów, czy ich domy.
Profesja łowcy duchów bardzo fajna, łapanie (na początku małych, a potem już prawdziwych simowych) duchów, sprawia mi ogromną frajdę. Zwłaszcza gdy jest wezwanie o duchach na parceli położonej na bagnach.
Detektyw na krótką metę jest fajny, potem staje się to monotonne.
Najlepszy jest jednak strażak. Godziny pracy w remizie gdzie można podszkolić umiejętności, pospać, zjeść, poflirtować a potem ratować ludzi i gasić pożary. Najfajniej jest gdy będzie trzęsienie ziemi, wtedy jest dużo wezwań, a simowie czasem leżą pod gruzami uwięzieni! I ta muzyczka. <3

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: Profesje

Postautor: Adamsims » 25 sie 2014, 18:45

Nie lubię profesji strażaka. Mój sim często dostawał pożary o godzinie 13 i zanim je ugasił i wrócił do domu był już wieczór. Czasem pożar gasił do północy, a rano do pracy. Jedynie w weekendy miał na coś czas. Twórcy powinni to lepiej przemyśleć. Mimo to, jest to moja ulubiona profesja.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Profesje

Postautor: simunia » 20 mar 2015, 18:49

Projektant i stylista to faktycznie kiepskie profesje. Najbardziej lubię detektywa i łowcę duchów chociaż Strażak też nie jest złą profesją.

Awatar użytkownika
sunray96
Posty: 78
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:25

Re: Profesje

Postautor: sunray96 » 17 gru 2016, 20:59

Strażak i detektyw najlepsi <3 Totalnie nie umiem ogarnąć kariery projektanta wnętrza. Klientom nigdy się nie podoba to co zrobię.

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Profesje

Postautor: książę » 11 sie 2017, 20:23

Gram aktualnie stylistą i niestety muszę powiedzieć, że ta kariera jest przeokropnie nudna! Jestem na czwartym poziomie. Czy jest szansa, że sprawy nabiorą jeszcze tempa?

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Profesje

Postautor: Lenna » 13 mar 2019, 18:26

Ok, zagrałam we wszystkie profesje i zdobyłam wszystkie nagrody, oto moje spostrzeżenia:

Kariera strażacka - chyba moja ulubiona. W stosunku do innych profesji, daje najwięcej zabawy i wiąże się z nią prawdziwe miejsce pracy. Uwielbiam przesiadywanie w remizie, zjedzenie sobie śniadanka, ćwiczenie umiejętności, by potem biec na ratunek Simom :doge: Typy zleceń też są fajne, szczególnie trzęsienie ziemi. Nie wiem jednak czemu ale tylko raz "duży pożar domu" wyglądał naprawdę widowiskowo, że fajczyły się i wybuchały meble, a potem zawsze wyglądało to tak że paliła się tylko podłoga i okna, i nawet czekanie żeby się coś zjarało (XD) nic nie pomogło. Jedyne jakie mam zastrzeżenie, to chyba wbijanie poziomów jest zbyt szybkie, po prostu myk i już 10 poziom, z jednej strony szybko i przyjemnie, z drugiej nawet nacieszyć się do końca nie można xD No i przez to że tak szybko mi te poziomy wleciały miałam potem problem, bo ominęły mnie 2 ciekawe zadania specjalne które potem musiałam nadrabiać kombinując z kodem.

Kariera detektywa - moja druga ulubiona. Sprawy do rozwiązania są ciekawe i zabawne, fajnie też że kariera nie ma ustalonego czasu pracy. Chowanie się za krzakiem bezcenne xD Szukanie poszlak w śmietnikach też całkiem spoko (XD), zbieranie odcisków palców, różne sposoby wyciągania informacji z Simów, włamywanie się do domów i takie tam. Jedynie szkoda że nie pokusili się o chociaż jedną jakąś dłuższą i bardziej złożoną sprawę do rozwiązania, co prawda zdarzały się takie i miały wiele etapów, ale ja bym chętnie zobaczyła jeszcze bardziej zawiłą i z mniej oczywistym rozwiązaniem. Bo większość tych w grze to po prostu dwa kliknięcia, przejażdżka w tę i we w tę i koniec, a jak się już rozwiąże wszystkie te "duże" sprawy to niestety te małe misje zaczynają się zapętlać w kółko, na szczęście jest ich w miarę dużo żeby było co robić przez jakiś czas. Zdobywanie szczytu kariery bardzo szybkie jak u strażaka, ale tutaj aż tak mnie bardzo to nie raziło.

Łowca duchów - moje klimaty, ale jednak nie wiem, miałam jakieś większe oczekiwania do tej kariery. Zadania ograniczają się do wiecznego wyłapywania małych duszków i odsyłania Simowych duchów w zaświaty, na plus klimatyczne wyposażenie rodem z Pogromców duchów :doge: Ale niestety, łapanie tych duchów szybko staje się monotonne, a po osiągnięciu 10 poziomu to najnudniejsze i najbardziej męczące zajęcie świata. Przyjdź, naklikaj na duchy, wyjdź. I tak przez wieczność.

Co do stylisty i architekta, spodziewałam się że to będą moje ulubione profesje. No bo w końcu przy okazji pracy Sima będę mogła sprawić, że Simowie w mieście jak i ich paskudne maxisowe domy będą wyglądać super! Możliwość urządzania wnętrz i ubierania Simów przy jednoczesnym graniu rodziną, brzmi jak bajka :doge: Niestety z wykonaniem nie było tak pięknie.

Stylista - na początku kariery bardzo fajnie, uwielbiam takie rzeczy. Niestety im dalej w las tym gorzej. To jest tak piekielnie nudne, że ubieranie tych wszystkich Simów w kółko i w kółko będzie mi się śnić po nocach Obrazek Szczególnie gdy gra zaczyna odsyłać do Simów, których ubierałam już wcześniej i zdążyłam już sprawić, że wyglądają dobrze, więc po prostu muszę zapisywać stroje i udawać że coś zmieniam by zaliczyć zadanie, przeklikując na nową bluzkę i potem na starą, i tak z każdym strojem, po 32846543 razy na każdym Simie. A szczyt kariery daleko. Wbijanie tych poziomów jest tak monotonne i trwa tak bardzo wolno, że ja nie rozumiem kompletnie, co kierowało EA ustalając poziom trudności tej kariery, bo jest przepaść pomiędzy tym a innymi profesjami. Żeby było jeszcze fajniej, przez zepsuty postęp historii nie da się zrobić niektórych ze zleceń, bo się nigdy nie pojawiają i nawet kodem się nie da ich wywołać, przez co portfolio nie da się w żaden sposób uzupełnić do 100%.

Architekt - tu już trochę lepiej, kocham urządzanie domów i do pewnego momentu to było bardzo przyjemne, wbijanie poziomów trochę wolne ale do czasu szczytu kariery sprawiała mi przyjemność. Nie rozumiem tylko kompletnie, kto wymyślił to absurdalne pragnienie życiowe związane z tą pracą, czyli zdobyć 100 świetnych ocen. To najbardziej męczące, najtrudniejsze i najbardziej monotonne pragnienie życiowe jakie kiedykolwiek robiłam. Wspomnę tylko, że do czasu szczytu kariery miałam tych ocen zaledwie 2. A trzeba ich zrobić 100. Czaicie. Żeby to wypełnić już nawet poszłam na łatwiznę i nie urządzałam tych domów, tylko wstawiałam byle gdzie i byle jak obiekty wymagane w zleceniu, by potem je usunąć kodem xD Tutaj też nie wszystkie zlecenia działają i nie da się mieć 100% portfolio.

Wspomnę jeszcze o karierze medycznej, co prawda profesją nie jest ale dzięki jej rozszerzeniu trochę profesję przypomina. To co nie podoba mi się w niej, to absurdalne progi do zdobycia nagród. Moim "faworytem" jest nagroda za 10 sytuacji kryzysowych, które pojawiają się losowo podczas gry - żeby to wypełnić, mój Sim przez 105 dni Simowych musiał stać na mieście w parku, dniami i nocami, maksując mu potrzeby kodem, podczas gdy ja grałam resztą rodziny. Nawet tego nie skomentuję. Przecież to jest nie do osiągnięcia w normalnej grze, chyba że ktoś ma jakieś naprawdę niesamowite szczęście. Na dodatek klucz do miasta za 10 poziom w tej karierze w ogóle nie działa, nie dostałam go, sprawdzałam również na innym zapisie i też nic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Profesje

Postautor: Ururu » 19 wrz 2019, 16:40

Dzisiaj Simsy mnie zaskoczyły. Pod ratuszem zebrał się spory tłumik, żeby pogratulować osiągnięć mojemu simowi i nawet jakiś burmistrz czy coś wręczył mu nagrodę :D Dotychczas odbierałam już różne nagrody z profesji, ale polegało to na wskoczeniu do ratusza, a tutaj coś takiego. Dodam jeszcze, że ów sim był w pracy jakieś dwa razy, więc no mega dziwnie.
Obrazek
Obrazek
Zebrani simowie wiwatują, mają takie plakaciki oraz baloniki (które potem puszczają i te lecą w górę), a po wręczeniu nagrody sypią konfetti. Szaleństwo.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Profesje

Postautor: Lenna » 19 wrz 2019, 21:50

Takie wielkie wydarzenia pod ratuszem pojawiają się w każdej profesji (oraz karierze medycznej) 2 razy. Pierwsze jest odebraniem klucza do miasta, i to jest za osiągnięcie 10 poziomu kariery, drugie za zrobienie określonej liczby rzeczy już po 10 poziomie. Tutaj jest lista wszystkich nagród:
https://sims.fandom.com/wiki/Service_awards
Osobiście zebrałam wszystkie w każdej karierze, nie zdobyłam tylko klucza do miasta za karierę medyczną bo przez bug nie pojawia się :/
Spoiler:
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości