Ciekawostki z The Sims Średniowiecze

Średniowieczna odmiana Simów.
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Ciekawostki z The Sims Średniowiecze

Postautor: Kapitan Indra » 15 lis 2013, 23:13

Tak jak w temacie. Znaleźliście coś ciekawego w grze? Cos, co was nieco zaskoczyło? Zdziwiło?

Otóż ja mam jedną ciekawostkę. Wszyscy, którzy już grają, wiedzą, że Sim królewskiej krwi dostaje tytuł Lady, Lord, Król, Książę, dodawany automatycznie przed imieniem. Ja natomiast powiem, iż moja Simka, królowa, Lady Nemezis z rodu Trakhande, osiągnęła dzisiaj poziom 5 i otrzymała za swoje zasługi dla kraju przydomek - teraz zwie się Lady Nemezis Wielka. ;D Natrafiłam na to przypadkiem, bo teraz w misji kieruję dwoma Simami, przełączałam się z kapłana na królową, kliknęłam jej portret, patrzę, a tu ten przydomek. No, to już mnie się gra coraz bardziej podoba, skoro są takie akcje ^^

W dodatku zauważyłam, że królowa ziewa podczas udzielania audiencji.
Sim z cechą Poszukiwacz przygód często odstawia taką pozę, że przykłada dłoń do oczu i obserwuje horyzont, nawet, jak jest w pomieszczeniu :D

Sim z fatalną wadą Żarłok nie je tak, jak inni Simowie, a wylizuje jedzenie z miski ;)
Obrazek
Do tego Sim - żarłok puszcza bąki i się z tego śmieje :P

Poza tym mam NPC mnicha piotreańskiego, który jest... agnostykiem. Moja kapłanka pytała go o religię, i wyszło, że jest agnostykiem. Czyli że kapłan lub mnich może nie wyznawać wiary, której służy ;)

Pisałam o tym w Pogaduszkach, napiszę i tu, bo to jest ciekawostka. Po zainstalowaniu aktualizacji 1.3, jak wiecie, między różnymi ciekawymi opcjami pojawia się między innymi opcja Dziecięcy nastepca. Jeśli Monarcha umrze, a ma więcej niż jedno dziecko, i wybierzemy któreś z nich na nowego Monarchę, ono dorośnie. To wiadomo ;) Ale jeśli tego nowego Monarchę-dziecko wyślemy na poszukiwanie nowych krain w misji Nowy wspaniały świat, po czym ponownie wybierzemy opcję Dziecięcy następca i wybierzemy na nowego władcę któreś z jego rodzeństwa, poprzedni Monarcha, który wypłynął w świat, nie zniknie z gry, tylko pojawi się w niej w innej roli, jako członek świty któregoś z przywódców krain sprzymierzonych. Sama się zdumiałam, jak moja księżniczka, po matce królowa, wysłana w dalekie krainy, a po której władanie przejął młodszy brat przyrodni, została Strażnikiem Drzemki w Chrapkowicach i normalnie pojawiła się w zamku.

Jeszcze jedna ciekawostka: jeśli do Padołu Osądu wskoczy Czarodziej na wyższym poziomie, z opracowanymi jakimiś zaklęciami, to podczas walki z Bestią będzie słychać zaklęcia i widac płomienie, pioruny i inne ciekawe efekty - znak, że walczy magią.

W misji Prastare tajemnice jest Sim o imieniu Strażnik Królewski Legolas. I jest nawet blondynem ;D :D Hmmm :wat: czyżby nawiązanie do Władcy Pierścieni? ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Ciekawostki z The Sims Średniowiecze

Postautor: Niebezpieczny » 15 kwie 2015, 23:17

W CASie w jednym miejscu lustro jest pęknięte :P
Na którymś poziomie monarcha wychodzi z zamku pod eskortą czterech strażników ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości