Błędy w grze The Sims Średniowiecze

Średniowieczna odmiana Simów.
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Błędy w grze The Sims Średniowiecze

Postautor: Kapitan Indra » 15 lis 2013, 23:10

Jest w działach o innych grach, to i tu założę ;D
Więc jak w temacie: jakie znaleźliście błędy?
Ja znalazłam jeden, znowu w tłumaczeniu, jak to miało miejsce w TS3. Otóż. Miałam misję ze zjednaniem sobie przychylności i lojalności sąsiadów. Przyjechali obaj, ten mistrz kowalski z Rękodzielec i książę z Kupczyc, każdy z osobą towarzyszącą. Książę z Kupczyc przyjechał z żoną. I jak ona się nazywała? Małżonek z Kupczyc Daniś :(
A była kobietą na 100%. Tłumacze znowu pomylili płcie... Tak samo jest ze służącą - jest kobietą, a ma napisane służący Dobrogniewa...

Zamiast "Simologia", w panelu Sima jest "Simologii".

Kolejne błędy w tłumaczeniu i literówki, jest tego całe mnóstwo, ale wyłapałam w jednym z tych nastrójników, które tutaj zwane są bonusami dodatnimi lub ujemnymi: "ma poważne braki w edumkacji". Może mnie ktoś powiedzieć, co to jest edumkacja? ;)
Poza tym jeden błąd jest zabawny, bo chyba tłumacze pomylili epoki. Przecież gra toczy się, jak cała nazwa wskazuje w średniowieczu, nieco tylko ubarwionym i urozmaiconym wątkami fantastycznymi. Tymaczasem w misji dla kapłana piotreańskiego, tej co nosi tytuł Chcemy ksiąg, nie wojny, moja kapłanka oczekuje, aż ilustrator wykona ilustracje do księgi, którą przetłumaczyła. I w treści zadania jest napisane: nie mogę się doczekać, jak wyszły zdjęcia... Zdjęcia? w średniowieczu? Domyślam się, iż w oryginale jest to słowo pictures, co po angielsku oznacza obrazy, ale czasami może także oznaczać zdjęcia... i tłumacz automatycznie przełożył na to, co mu się pierwsze skojarzyło, popełniając tym samym ogromnego babola...
Do błędów samej gry dodam to, że podczas walki na miecze gdzieś na wzniesieniu, na przykład przy jaskini i cmentarzu, Simowie powaleni przez przeciwnika dosłownie wtapiają się w ziemię. Słynne przenikanie jednych przedmiotów przez drugie, znane jeszcze z TS3 i nie poprawione tutaj...

Kolejny błąd, tym razem błąd obiektu. Grałam sobie moim szpiegiem, podpatrywaczką Jasią. W jednej misji miała za zadanie wytworzyć jad żygulczy. Stanęła więc do swojego stołu roboczego, tego z czaszkami i świecą. Wszystko było pięknie ładnie do momentu, kiedy Jasia podniosła kociołek, ten obok świeczki, i zaczęła przelewać z niego ciecz do innego naczynia. Wtedy płomyk świecy... po prostu przeniósł się razem z tymże kociołkiem ;) Unosił się kilka milimetrów nad ręką Jasi, w której trzymała kociołek, a świeczka stała bez płomienia. Gdy podpatrywaczka odstawiła naczynia, płomyk wrócił na swoje miejsce.
Poza tym raz miałam błąd gry, że w czasie wolnym w jednym z królestw, kiedy chciałam sobie grę zapisać, wyskakiwał komunikat, iż próbuję zapisać grę w momencie, kiedy Mroczny Kosiarz przyszedł po członka rodziny. Fajnie, tylko ż całej dziesiątki moich bohaterów rodzinę założyła tylko królowa, miała za męża tego księcia z Elfestrowa, dzieci jeszcze się nie dorobili, i ten mąż wcale nie umierał, nawet śladu Mrocznego Kosiarza przy nim nie było, choć odczekałam potem specjalnie cały simowy dzień...

Poza tym miałam tę misję Konfrontacja z konstelacją, o której pisałam wcześniej, że nie chce się zakończyć. Przeszłam ją jako kapłan piotreański i... o dziwo, udało się ją tym razem zakończyć. Bach, królowa przeprosiła moją kapłankę i pojawiło się podsumowanie misji.
No i jeszcze czasami mam taki dziwny błąd, nieco irytujący, że w trybie tworzenia Sima, kiedy chcę wczytać jednego ze stworzonych przeze mnie wcześniej Simów, to gra podmienia mu kolor oczu z tych, co ustaliłam i zapisałam, na ciemnogranatowe, prawie czarne. OK, w porząsiu, dopóki jestem w trybie tworzenia, to mogę sobie to zmienić, gorzej, kiedy się to stanie potem. Taki błąd mam, kiedy tylko wejdę którymkolwiek Simem w opcję Zaplanuj odzienie, klikając na szafę albo kufer. Wtedy kolor oczu Sima zmienia się na ciemnogranatowy i nie wraca do poprzedniego stanu. No, chyba, że anuluję opcję i ubrania nie zaplanuję.
Moja królowa, która ma już poziom 10 i w ogóle opuściła już jedno państwo i miała tę misję o zakładaniu nowego królestwa, powinna mieć piwne oczy. I takie miała, kiedy ją stworzyłam. Podczas gry w starym królestwie kolor oczu się zgadzał. A teraz... patrzę sobie w nowym królestwie, a ona ma oczy ciemnogranatowe :huh: Przecież ja ją tylko przeprowadziłam! Kolor włosów da się zmienić przy zmianie stroju, ale nie kolor oczu!
Mam inny błąd, ale mało istotny. Kiedy gra jest zbyt długo włączona, kursor zmienia się na windowsowy. Wyłączam, włączam po raz drugi i jest OK.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość