Szybka pomoc na drobne problemy

Uzyskaj pomoc bez zakładania oddzielnego tematu

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 3? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: diamond5 » 21 maja 2014, 13:32

31. Tak mam w packages tak samo jak dodatki z neta i wszystko gra a ten mod mi nie działa...

edit:a to ma być w podstawie czy w ostatnim dodatku ? bo ja wkleiłam do dodatku...

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 21 maja 2014, 14:08

32. Sarutek- wydaje mi się, że drzewo genealogiczne zostaje nie naruszone. Nie dowiesz się tego jeśli nie spróbujesz. Nie musisz od razu usuwać poprzedniego zapisu. Jeśli chodzi o te pojazdy, to wina miasta nie rodziny.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Jackob » 21 maja 2014, 14:33

32. Tworząc nowy zapis i przenosząc do niego rodzinę. Związki między simami zostają nienaruszone ale tylko w rodzinie. Na nowym zapisie nie będzie przecież simów z rodziny, którzy się wyprowadzili.
W sumie to skoro Overwatch usuwa wszystkie zablokowane/zbędne pojazdy to właśnie dobrze. Sprawa z Isla Paradiso jest skomplikowana. U każdego znajdzie się choć jeden problem z tym otoczeniem. Na przykład przycinanie, zablokowane łodzie (jak w Twoim przypadku), albo problem z nurkowaniem. Pograj inną rodziną w tym otoczeniu na nowym zapisie, przez kilka dni i zobacz czy nie będzie działo się tak samo. Nie ma co od razu przenosić wielkiej rodziny, tracąc przy tym związki między simami skoro na nowym zapisie może zacząć dziać się tak samo po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: diamond5 » 21 maja 2014, 17:16

31. Już sama nie wiem...kombinuję kombinuję i nie wiem o co chodzi...chyba będę musiała ten mod sobie odżałować a szkoda bo mam go a zarazem nie mam buuu

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: diamond5 » 22 maja 2014, 14:04

31. ooo a ja wszystko pakuje do ostatniego dodatku :/ jestem teraz na tablecie to pozniej sie tym zajme...ogolnie reinstalacje zroilam gry i teraz wkeilam seva z mojego zapisu i mi nie dziala pewnie znowu cs naknocilam i chyba nie odzyskam mojej rodzinki :(

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 22 maja 2014, 16:26

31. Nie chodzi mi o program, ale o instrukcję instalowania dodatków .package...
lecz teraz ich lokalizacja to Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages. Jeśli ktoś nigdy nie posiadał dodatków .package, a ma taki zamiar lub jeśli coś nie działa, warto pobrać ten pakiet (źródło: MTS). Wypakowujemy go do Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3 (jeśli system zapyta o zamianę plików - potwierdzić). Zawiera on wszystkie potrzebne pliki i foldery + 2 mody:
~ nointro.package: (Nobla dla autora!) sprawia, że od razu wyświetla się ekran ładowania gry - bez latających kryształków i początkowego filmiku.
~ noBuildSparkles.package: usuwa te iskierki w trybie budowania, które widać podczas tworzenia ściany lub ogrodzenia.
Te modyfikacje można oczywiście usunąć bez konsekwencji z folderu Mods\Packages.
W przeciwieństwie do sims3packów, pliki .package nie wymagają instalacji - po prostu po pobraniu wypakowujemy (jeśli są zarchiwizowane, ale jest tak w 90% przypadków) je do Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages i od razu pojawią się w grze po jej uruchomieniu.
Jest to też opisane tutaj:
http://thesims4.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=43
2. Przejdź do folderu The Sims 3 w folderze Moje Dokumenty (lub Dokumenty w przypadku Windows Vista/7)
Windows: Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\
Mac: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/
Następnie kliknij PPM na TEN LINK i wybierz Zapisz link jako... (w rożnych przeglądarkach ta opcja może mieć trochę inne nazwy, np. Zapisz plik jako... bądź Zapisz jako...). Plik zapisujemy w w/w folderze The Sims 3.
Klikamy na niego PPM i wybieramy Wypakuj tutaj... (musimy posiadać program typu 7-zip bądź winrar, by móc go wypakować). Po wypakowaniu pojawi się nowy folder o nazwie Mods.
3. Wejdźmy w nowo powstały folder Mods. W środku powinniśmy zobaczyć dwa foldery oraz plik Resource.cfg. Powinno to wyglądać jak NA TYM ZDJĘCIU.
Otwórzmy folder Packages. W środku znajdować się powinny dwa pliki: NoBuildSparkles.package i nointro.package.
Plik NoBuildSparkles.package wykasuj, bo Ci się nie przyda (xD on usuwa sparkle podczas budowania ścian), zaś plik nointro.package powoduje brak startowego filmiku gry - nie będzie się on odpalał, więc gra będzie się szybciej ładować. Zachowaj go na razie.
4. Odpal grę. Jeśli filmik startowy gry się nie włączy - brawo, wszystko zrobiłeś dobrze! Jeśli zaś ciągle się odpala, popełniłeś gdzieś błąd. Prześledź jeszcze raz instrukcję. (Możesz też napisać mi PM, postaram się pomóc.)
Jeśli wszystko działa, filmik startowy się nie odpalił, możesz wyjść z gry i usunąć plik nointro.package (lub go zostawić, jak wolisz - ja zostawiłam, bo filmik mnie irytował).
Wystarczyło zajrzeć do działu poradniki na Forum. Jest dokładnie opisane, jak instalować tego typu dodatki i podkreślone, że mają być w Dokumentach, a nie w folderze z grą.

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: rgx97 » 24 maja 2014, 15:15

33. Podczas dnia grozy w pewnym momencie na parceli zaczęła się odtwarzać ta melodia:
http://www.youtube.com/watch?v=HR9Ed883 ... 93C0C5D166
Udało mi się ją rozpoznać, ponieważ grałem kiedyś w SimCity 3000. Ale jakim cudem pojawiła się w The Sims 3? :o
Nieprzerwanie odtwarza się tylko na parceli moich simów i nie mogę znaleźć źródła. Czy wie ktoś, co należałoby zrobić?

Uaktualnienie:
Problem zniknął po ponownym uruchomieniu gry.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Jackob » 09 cze 2014, 19:00

34. Zobacz co będzie po resecie miasta. Jak nic nie da odinstaluj i zainstaluj ponownie miasta.

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 13 cze 2014, 19:08

35. Niestety, taki urok tego miasta.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Pacyfka » 13 cze 2014, 20:00

36. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć odnośnie modów od NRaasa:
-Którym modem ustawia się związki między simami (tzn, chodzi mi tu o to, żeby sim X był zakochany w simce Y bądź żeby mieli ustawiony status chłopak/dziewczyna czy tam /narzeczony/narzeczona) ?

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 13 cze 2014, 20:07

36. Wydaje mi się, że RelationshipPanel daje takie opcje.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: diamond5 » 17 cze 2014, 19:06

37. Zauważyłam że u niektórych rodzin w TS3 na tym forum niemowlaki mają odkryte nóżki(nie mają becików)...jak to zrobić ?

-------
[Smiś edit]
Nie piszemy postów pod postem. Nie offtopicujemy. Tylko przypominam, że ten temat jest o TS3 :> na nie o Forum. Post usuwam i zostawiam jedynie pytanie dotyczące gry. Pytania o nowe działy -> Forum Pogaduszki

Awatar użytkownika
Plamula
Renciści
Renciści
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:54

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Plamula » 18 cze 2014, 21:34

38. Jest jakiś sposób, żeby uczynić przedmiot/mebel całkowicie bezfunkcyjnym i nieaktywnym? Chodzi o to, żeby simowie w ogóle go nie widzieli, przechodzili przez niego itd.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Mikado » 19 cze 2014, 12:01

39. SimsoManiak, tutaj jest mod, który na to pozwala c:
Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 22 cze 2014, 13:38

41. Oczywiście, że można ;)
Zapraszam
ObrazekObrazekObrazek

Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Śliwka » 24 cze 2014, 12:40

42. Który mod zwiększał ilość dostępnych piegów i znamion w tworzeniu sima?

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Mikado » 24 cze 2014, 13:30

43. Śliwka, ten ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: teoyaomqui » 05 lip 2014, 19:52

44. kupiłam za punkty szczęścia życiowego dyplom ukończenia studiów, ale chciałabym jednak normalnie wysłać moją simkę na ten kierunek. czy da się jakoś usunąć, wymazać te nagrodę?

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Mikado » 05 lip 2014, 21:21

44. Można to zrobić za pomocą moda Master Controller z rozszerzeniem Cheats :)
Obrazek

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: teoyaomqui » 06 lip 2014, 8:02

44. a w jaki sposób? mam cheats, ale nie mam pojęcia jak to zrobić


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości