Szybka pomoc na drobne problemy

Uzyskaj pomoc bez zakładania oddzielnego tematu

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 3? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 01 lut 2015, 15:08

84.Mam kolejny problem, a raczej 3 problemy:
Simom resetuje się wiek. Mój Sim był ciągle młody i się zdziwiłam, bo powinien się już zestarzeć. Wkońcu zauważyłam, że Simom resetuje się wiek w całości (czyli jak miał 5 dni do zestarzenia to teraz ma 20 dni) jak tylko użyję opcji edycji Sima w CASie za pomocą kodu! :/ Wystarczy, ze zedytuję Sima, i od razu mu wiek się resetuje. Ale czasem po prostu trzeba użyć tego kodu, żeby zmienić Simowi twarz, skrzydełka u wróżek itp. Ale to jeszcze nie wszystko. Wiek resetuje się nawet, jak użyję opcji chirurgii plastycznej w szpitalu albo opcji "Wystylizuj się" z Kariery albo jak zrobię Simowi tatuaż! Tak się nie da grać! :/
Drugi problem - jak mam dwóch Simów, i oni byli w związku i teraz mają relacje "Były chłopak/Była dziewczyna" i chcę ich ponownie zeswatać, to się nie da :/ Biorę opcję "Wyznaj zauroczenie", pojawia się normalnie wspomnienie o wyznaniu zauroczenia a oni dalej są "Byłym chłopakiem/Byłą dziewczyną" i można tę opcję klikać w nieskończoność...
Trzeci - mam wrażenie, że w moim mieście nie ma postępu historii... tzn. wcześniej w nim grałam przed aktualizacjami, na wersji 1.0 a tam był taki problem ze Simowie jedynie adoptowali dzieci, żadne się nie rodziły, a teraz z kolei nic się nie dzieje, nie adoptują, nie żenią się, chociaż mają tam jakieś związki "Zauroczony", przeprowadzają się i adoptują zwierzaki, to zadne dzieci się nie rodzą od długiego czasu... Nie wiem, może trzeba jeszcze poczekać? Ale to dziwne, moi Simowie zdążyli urodzić się i dorosnąć a w mieście nic.
EDIT: A, i jeszcze jak używam którejkolwiek opcji modyfikacji Sima wampira (nawet "Zaplanuj strój") to jedgo ulubiona potrawa zmienia się z krwi na jakąś zwykłą, np. Gofry... masakra
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Cain » 01 lut 2015, 15:37

84. Nie radzę używać opcji zmiany czegokolwiek u Sima przez grę. Polecam pobrać Master Controllera, za pomocą którego w każdym miejscu możesz zmienić wygląd Sima (tutaj wspomniane zmiany kolorów skrzydełek, twarzy itp.). Jeśli nie korzystasz z modów, to odsyłam do tego poradnika, punkt pierwszy (tam znajdziesz instrukcję jak zrobić folder Mods oraz jak edytować Sima za pomocą MC). Możesz spróbować też sprawdzić, czy na czystym folderze będzie tak samo, czy wiek nadal będzie się resetował - to również jest w tym poradniku.
Drugi problem - nie wiem, co może być jego przyczyną. Być może sprawdzenie tego na czystym folderze i przeprowadzka na nowy również pomogą jak w pierwszym przypadku.
Trzeci problem - postęp historii EA kuleje, więc nie jest to jakieś nadzwyczajne zjawisko. Niektórym graczom miasta wymierają już po trzecim, czwartym pokoleniu.
Planować strój również możesz przez MC. ;)
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 01 lut 2015, 22:05

Dzięki za pomoc, nie wiedziałam że ten mod pozwala na edycję w CASie ;) Nie korzystam i nie lubię modów, no ale jeśli to konieczne to może spróbuję...
Co do postępu historii... To ja już chyba wolałam, jak ciągle adoptowali dzieci (i przez 10 pokoleń miasto było pełne) niż tak jak teraz, że nic się nie dzieje XD No ale dobrze, bo już myślałam że to tylko u mnie tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Dolce_Lamiya » 21 lut 2015, 13:13

85. Czy jest jakiś mod na to, aby całe miasto oprócz rodziny granej się nie starzało? :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: msreckless » 21 lut 2015, 13:16

85. wydaje mi się, że wystarczy wyłączenie postępu historii w ustawieniach

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Dolce_Lamiya » 21 lut 2015, 15:02

85. Próbowałem i ludzie nie biorą ślubów, ale starzeć się starzeją.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Eq » 21 lut 2015, 19:09


Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Dolce_Lamiya » 21 lut 2015, 19:10

85. Słyszałem, ze gra się przez niego zacina. Czy to prawda?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Shattered » 21 lut 2015, 19:37

85. Jak masz słabszy komputer to będzie zacinać, oczywiście
Sky Fits Heaven

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: JamesSinatra » 04 mar 2015, 20:58

86. Wie ktoś co może być przyczyną tego niebieskawego światła? Obrazek

Ściana w środku jest całkowicie biała, to jest ten sam kolor, który widać na zewnątrz. Wszystkie kolory mają na sobie ten niebieskawy cień. Pokój nie jest ciemny, ma sporo okien, a poza tym to chyba nie powinno zmieniać koloru :P?
Dodanie światła nic nie zmienia. Co ciekawe, jak się przełączy na widok nocny to nagle znika ta poświata. Jak się przełączy znowu na dzień to przez chwilę jej nie ma, po czym nagle znowu się pojawia, tak jakby się osobno wczytywała oO. Myślałem, że to wina okien z neta, ale sprawdziłem na innych oknach w osobnym pokoju i jest to samo... Trochę mi to przeszkadza, bo chciałem raczej ciepłe kolory wnętrz :P

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 04 mar 2015, 21:49

86. Ten problem występuje tylko w tym domku?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Pappy » 02 kwie 2015, 10:53

87.Tak, możesz wyczyścić ten folder. Delikatnie wpłynie to na płynność gry, ale najważniejsze że oszczędzisz miejsce na dysku.
88.Nie jestem pewien, dla pewności zainstaluj. Przecież po to instalatory instnieją. :P
89.Gra korzysta domyślnie z 2 GB ramu. O tym jak to zmienić masz w tym poradniku.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Jackob » 02 kwie 2015, 11:23

87. Nie wiem, czy usunięcie wpłynie na płynność gry, na pewno Launcher szybciej będzie się uruchamiać.

88. Powinno zadziałać. Sam też tak robiłem.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 02 kwie 2015, 13:19

87. Pliki z tego folderu nie są wczytywane przez grę, więc nie mają wpływu na jej płynność. Za to spowalniaja pracę Launchera, który mnóstwo czasu wczytuje niepotrzebne instalatory plików, które już masz zainstalowane.

88. Wystarczy podmiana. Ogólnie, jeśli na drugim komputerze wkleisz cały folder gry z Dokumentów z pierwszego komputera, to gra będzie wyglądała identycznie jak na pierwszym - zainstalowane dodatki, parcele, rodziny, rozbudowane miasto itd.

89. Z tego, co wiem, tylko systemy 32bit mają ograniczenie do 2GB na program. 64bitowe pozwalają używać programom wiekszej ilości RAM.
Aktualnie używany przez program RAM możesz sprawdzić poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy ctrl + alt + delete, a następnie wybranie Menedżera Zadań, a w nim zakładki Procesy. W zależności od tego, jakiego masz Windowsa, kolumna pokazująca zużycie RAM będzie się nazywać Pamięć lub Użycie pamięci. Przesortuj sobie listę po niej. Najprawdopodobniej Simsy będą u samej góry. (Chyba, ze masz w tle odpalony program do obróbki grafiki lub filmów. Adobe After Effects podczas pracy zjada mi około 7GB RAM. :doge: )

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Eq » 07 kwie 2015, 18:48

90. Mam dziwny problem. Nie mogę kręcić w 3, jak mam zainstalowaną 4, mianowicie, wtedy obraz zaczyna się strasznie ciąć, albo simowie po naciśnięciu przycisku do nagrywania się zatrzymują, FPSy normalnie lecą, ale simowie się nie ruszają, ew co kilka sekund, tak się zacinają. Wie ktoś, czy da się to naprawić, ponieważ mam dość ciągłego odinstalowywania The Sims 4, gdy chcę coś nakręcić w 3...

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Dolce_Lamiya » 22 kwie 2015, 13:52

91. Nie wiem co począć.
Otóż kupiłem dziś grę ze sklepu The Sims 3. Zarejestrowałem ją na Origin i potem chciałem zarejestrować na stronie thesims3.com, ale tam okazało się, że kod jest nieprawidłowy. Kod przepisywałem tysiąc razy i nie pomyliłem się. Pisałem literka po literce i dalej to samo.
Co mam teraz zrobić w tej sytuacji?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Shattered » 22 kwie 2015, 13:54

91. A czy konto Origin i na stronie thesims3.com, ma taki sam email?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Dolce_Lamiya » 22 kwie 2015, 14:18

91. Już samo się dodało. Przepraszam za zamieszanie :)
92.Czy można odpalić simsy bez wkładania płyty do napędu? Gra oryginalna.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 22 kwie 2015, 15:09

92. Proszę ;) Wydaje mi się, że po zainstalowaniu tej modyfikacji grę należy włączyć z pliku, który znajduje się w ostatnim zainstalowanym dodatku do gry. Launcher nadal będzie chciał płytki.
ObrazekObrazekObrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 27 kwie 2015, 22:09

92. Grę możesz też bez żadnych modów odpalić bez płytki, jeśli uruchomisz ją przez Origin.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość