Szybka pomoc na drobne problemy

Uzyskaj pomoc bez zakładania oddzielnego tematu

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 3? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Bart » 10 wrz 2014, 21:30

72. Nie, bo powiedziała, że dodatki zainstalowały się, tylko przy włączaniu jakiś błąd występuje.. -.-. A, mam to gdzieś - powiem jej żeby zaktualizowała grę i wgrała nocd. ^^ Kasy i tak jej nie oddam, bo skąd mam wiedzieć, czy czegoś nie kombinuje.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: teoyaomqui » 01 paź 2014, 19:40

73. czy ktoś wie, jak używać tego moda -> http://modthesims.info/d/409607

chodzi mi konkretnie o to, jak sprawić, żeby na liście były konkretne przedmioty

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 19 paź 2014, 15:53

74. Zależy po co chcesz odinstalować podstawę.
75. Ten błąd się pojawia w przypadku zbyt małej ilości pamięci ram. Ile jej masz?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Mint » 19 paź 2014, 17:08

76. Jak przybliżam kamerą z daleka na określony obiekt, to zaczyna się tak dziwnie renderować, czy coś w tym stylu. Co zrobić, żeby nie musiało się tak ,,renderować'', tylko, żeby od razu był ten obiekt zrenderowany?
Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 19 paź 2014, 17:42

76. Chodzi ci o takie białe szkielety mebli po przybliżeniu się na jakąś parcelę z podglądu mapy? Wydaje mi się, że na to ma wpływ sprzęt. Popatrz w opcjach, wydaje mi się, że jest tam kilka opcji, które na to wpływają.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 19 paź 2014, 21:59

76. Jaki masz system? Sprawdź ile waży zapis gry.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 20 paź 2014, 19:29

76. Czy jak grasz w simsy masz włączone jakieś inne programy w tle? Masz simsy z origina czy wersje pudełkowe? Jeśli masz z origina, wyłącz funkcję "Origin w grze".
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 20 paź 2014, 20:17

76. Dużo dodatków to ile? :P Są to oficjalne dodatki czy cc pobrane z internetu?
Moje problemy z błędem zapisu zniknęły dopiero po zmianie systemu na 64-bit, nawet przy tych 4GB ramu różnica była odczuwalna, ale zmiana systemu wiąże się z zakupem nowej licencji na Windowsa.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 20 paź 2014, 21:25

76. Błąd zapisu pojawia się na każdym zapisie, nawet na świeżo rozpoczętym?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 21 paź 2014, 13:23

76. Nie, świeżo rozpoczęty zapis to zapis stworzony w nowej okolicy. Nowy zapis tworzy się przy wyborze miasta w menu głównym :P Dużo masz zapisów w folderze w dokumentach?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Kasim Hazim » 19 lis 2014, 0:02

77. Nie trzeba mieć orgin, by kupować przedmioty na store. One się instalują do gry przez launcher, nie przez orgin. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 19 lis 2014, 21:00

77. Do niczego. Wiele osób nawet go nie instaluje.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 19 lis 2014, 21:12

77. Jeśli gra uruchamia się i działa, nie przejmuj się tym komunikatem ;)
Instalowanie przez launcher jest bezpieczne, tylko nie instaluj zbyt dużej ilości naraz, zdarza się czasem, że nie wszystko się zainstaluje. Lepiej na wszelki wypadek podzielić obiekty instalowane na kilka mniejszych części. Wszystkie pliki pobierane do launchera znajdują się w Dokumentach> Electronic Arts> The sims 3> Downloads ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: teoyaomqui » 01 gru 2014, 15:45

78. czy ktoś mógłby przypomnieć mi, jak dodawać ubrania itd do czarnej listy? zupełnie nie pamiętam jak to się robiło. mam w grze mody mc i dresser

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Niebezpieczny » 15 gru 2014, 13:21

79. Oryginalne slidery twarzy nie działają, wszystkie w edycji szczęki, oczu i ust, nie mogę spersonalizować sima ;___;
Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Szafirek » 15 gru 2014, 15:35

79. Masz jakieś mody? Zmień nazwę folderu The sims 3 w Dokumentach na np. The sims31 i sprawdź czy będą działać.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Cain » 16 gru 2014, 22:06

79. Pogrzeb w opcjach Master Controllera. Tam była jakaś opcja, której włączenie/odblokowanie umożliwiało używanie zarówno oryginalnych suwaków, jak i tych netowych.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 14 sty 2015, 1:20

Lexi pisze:
Szafirek pisze:77. Lepiej na wszelki wypadek podzielić obiekty instalowane na kilka mniejszych części.
Jak mogę podzielić obiekty na mniejsze części?
Szafirkowi najprawdopodobniej chodziło o to, żebyś nie instalowała wielu obiektów naraz, a podzieliła je na mniejsze części. Tzn. jeśli pobrałaś do Launchera 10 różnych obiektów, nie instaluj wszystkich 10 na raz. Najpierw zainstaluj 5 z nich, a gdy skończą się instalować, kolejne 5.
Lexi pisze:Czy to właśnie z tego, co znajduje się w folderze Downloads korzysta gra?
Co z folderem DCCache? Do czego służy?
Gra nie korzysta z tego, co znajduje się w Downloads. W tym folderze znajdują się instalatory wszystkich obiektów (dodatków .sims3pack), które pobrałaś do Launchera. Można je nazwać plikami zapasowymi. Jeśli usuniesz je z tego folderu, nie znikną one z gry. Znikną jedynie z Launchera z sekcji Pobrane. W przypadku ich odinstalowania, nie zainstalujesz ich ponownie, bo po prostu nie będziesz miała ich instalatorów.
DCCache to folder, w którym przechowywane są zainstalowane przez grę dodatki typu .sims3pack. Jeśli je usuniesz, znikną one z Twojej gry.
Jeśli chciałabyś poczytać coś więcej na ten temat, polecam zajrzenie tutaj.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 22 sty 2015, 2:10

Lexi pisze:80) Czy mogę zapytać jeszcze, co powinnam zrobić, by zachować w bezpiecznym miejscu wszystkie obiekty zakupione w Store?
Czy wystarczy skopiować gdzieś owe instalatory z folderu Downloads?
Dokładnie tak. Ja utworzyłam sobie na dysku E (który mam od trzymania wszystkich rzeczy) folder o nazwie "The Sims 3 Kopie zapasowe" i tam przekopiowałam wszystkie instalatory dodatków ze Store, czyli .sims3pack z folderu Downloads.
Lexi pisze:81) Czy to oznacza, że jeśli zakupiłam jakąś kompilację, to powinnam zainstalować każdy zestaw, który zawiera, osobno, zamiast zainstalować od razu całą kompilację? Czy to właśnie oznacza słowo "obiekt"? Czy może są to jeszcze mniejsze części... ?
Przyznam szczerze, że ja nigdy nie miałam takich problemów jak Szafirek i instaluje po 50 obiektów ze Store na raz i nie zdarzyło mi się, by coś się nie zainstalowało i magicznie pominęło.
Kompilacje możesz spokojnie na jeden raz zainstalować. :)
Lexi pisze:82) Czy to bezpieczne ściągać łatki do zawartości Sklepu przez Launcher i czy powinnam ściągnąć je przed, czy po zainstalowaniu obiektów ze Store? (Może kolejność nie ma znaczenia?)
Chodzi Ci o łatki, o których informuje Cię Launcher,że są do pobrania? Ja zawsze je pobierałam po prostu w momencie, jak ta informacja mi wyskakiwała, zawsze przez Launcher i totalnie nie przejmując się kolejnością czegokolwiek.
Pliki .sims3pack po instalacji zmieniają się w pliki o identycznej strukturze co pliki .package. A co za tym idzie, nie wczytują się w grze wg kolejności w jakiej są w Launcherze, a w tej samej chwili lub alfabetycznie - szczerze mówią nie mam pojęcia, ale nie ma to żadnego znaczenia.
Instalowanie tych łatek jest bezpieczne i nie powinno w żaden sposób niczego Ci zepsuć.

Awatar użytkownika
freaky
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:55

Re: Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: freaky » 24 sty 2015, 16:09

83. Dlaczego dodatki zainstalowane przez Launcher nie wyświetlają mi się w CAW - Tryb edycji w grze ? ;)



Numerujemy pytania! /tea
:)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości