Problem z wejściem do rodziny.

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 3? Tutaj możesz poszukać pomocy.
NaziCorn

Postautor: NaziCorn » 23 lis 2017, 13:13

Po wybraniu rodziny ta zaczyna się ładować. Wszystko idzie bardzo sprawnie do ostatnich 2mm paska ładowania - wtedy gra przestaje się ładować. Nie wyskakuje mi komunikat o jej zawieszeniu, a kolejne polecenia "znajdź xyz" w opcjonalnej minigierce zmieniają się. Gra więc się nie zawiesza. Wcześniej całość działała bez zarzutu (i nic w niej nie zmieniałam).
Nie chcę odinstalowywać gry, bo zajmie to wieki a rodzina jest bardzo rozwinięta i rozsiana po całym mieście.
Macie jakieś pomysły?

PS. Gram wyłącznie przez orgin (nie wiem czy to istotna informacja).

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Lenna » 23 lis 2017, 15:36

1. Ile masz pamięci RAM? Przy małej ilości gra może mieć problem z "doczytaniem" zapisu do końca.
2. Masz jakieś mody, CC? Jeśli tak, przenieś cały folder Mods i Downloads na pulpit (lub jakieś bezpieczne miejsce) i spróbuj uruchomić grę.
3. Jeśli to nic nie da, wejdź do folderu Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3 i usuń następujące pliki:
- CASPartCache.package
- compositorCache.package
- scriptCache.package
- simCompositorCache.package
- socialCache.package

- DeviceConfig.log
- Sims3Logs.xml
- Sims3LauncherLogFile.log|
- Version.tag

- CurrentGame.sims3
- IGACache
- SigsCache
- WorldCaches
- FeaturedItems - tylko jego zawartość
4. Czy nie ładuje się tylko ta jedna, konkretna rodzina, czy próbując stworzyć nowy zapis też jest problem? Możesz spróbować przenieść zapis na nowy, czysty folder, wchodząc w Dokumenty i zmieniając nazwę folderu Electronic Arts na Electronic Arts1 i uruchamiając grę. Utworzy się wtedy nowy folder Electronic Arts. Wyłącz i wejdź w Electronic Arts1, skopiuj folder Saves i przenieś go do nowego Electronic Arts, uruchom grę i sprawdź czy działa.
5. Jeśli żadne powyższe sposoby nie pomogą, przywróć poprzedni zapis. W tym celu wejdź w folder Saves, odnajdź zapis swojej rodziny. Powinny być 2: nazwarodziny.sims3 i nazwarodziny.sims3.backup. Ten pierwszy przenieś w bezpieczne miejsce (np. na pulpit) a w drugim zmień nazwę i usuń końcówkę .backup, po czym uruchom grę. Zostanie przywrócona z chwili kiedy poprzednio ją zapisywałaś.

A tak na przyszłość, nie zapisuj gry opcją "Zapisz", używaj zawsze "Zapisz jako" i np. dodawaj do nazwy kolejne cyferki, a potem możesz usuwać stare zapisy, dobrze jest mieć ze 3-4 poprzednie jakby coś się rypło.
Obrazek