The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 22 cze 2023, 23:12

Premiera - 20 lipca.


youtu.be/GaUZ5ph7qD4

Przy zakupie do 31 sierpnia dostajemy bonus - zestaw trzech przedmiotów: fotel bujany, ozdobne koło od powozu do powieszenia na ścianie i gitarę.

Powiem tak: konie przeniesione z Trójki, bo widzę tu duże zbieżności. Mam tylko nadzieję, że nie będą ganiać samopas po miastach. Małe owieczki i kózki są przesłodkie.
Widzę też dużo fajnych obiektów.
No i wyrób nektaru jak w Trójkowych Wymarzonych podróżach.

Zwiastun rozgrywki:

youtu.be/ocx3Kd1ALu4
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: Guuki » 23 lip 2023, 20:17

Ktoś już ma? Jak pierwsze wrażenia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 lip 2023, 20:39

Powiem tak: kupiłam i grałam w dniu premiery, ale nie za wiele. Konie są bardzo ładne i jak na razie nie spotkałam żadnego łażącego samopas jak w Trójeczce. Samo ich tworzenie jest bardzo łatwe i można wybrać spośród wielu ras lub stworzyć całkowicie nową. Tylko mało jest do wyboru siodeł i derek.
I wreszcie konie nie chodzą tyłem, jak w Trójce :P
Samo miasto, pomijając nazwę - Kasztanowy Grzbiet, co brzmi dość śmiesznie, składa się z trzech dzielnic i jest ładne, chociaż i tak większość miejsc to atrapy. Ale dzielnica z kanionami jak z Dzikiego Zachodu wygląda naprawdę super.
Co do CAS, to zajrzałam na trochę i znalazłam jedną koszulę, która wygląda zupełnie tak jak ta ze Zwierzaków w Trójce, taka z wzorami w górnej części. Podoba mi się bandana w ozdobach szyi :yes: Ogólnie wszystko utrzymane jest w westernowym stylu, są nawet takie bujne kowbojskie wąsiska dla panów :D Są też kask i toczek do jazdy konnej. A dla maluchów jest jednoczęściowa piżamka z kapturem - konik.
Dwie nowe aspiracje i dwie cechy. I konie mają swój własny zestaw cech.
Z trybu budowania i kupowania najbardziej w pamięć mi zapadł krzak wystrzyżony w kształt podkowy. Mamy dużo drewna i westernowych ozdób. Są też beczki i inne przedmioty do trenowania koni. I wielka piłka do zabawy. Ale zastanawiam się, po co te legowiska, przecież prawdziwy koń śpi na ziemi albo na stojąco...
Nie ma nowych kolekcji ani nowych przedmiotów w kolekcjach i na tym się zawiodłam.
W jednym wreszcie postawiono na realizm - konie produkują z przeproszeniem, łajno i trzeba je sprzątać oraz można go używać jako nawozu.
Mamy też maszynę do wyrobu nektaru, czyli coś, co znamy z Trójkowych Wymarzonych Podróży. Nowością zaś jest, że wyrobiony nektar nabiera wartości po umieszczeniu go na stojaku, na którym sobie leżakuje. Więc Simowie mogą teraz zrobić sobie piwniczkę z prawdziwego zdarzenia ^^
Nie wiem natomiast, po co w tym wszystkim te miniaturowe owe i kozy - jakby nie można było dodać tego do krowy i lamy w Wiejskiej sielance jako pełnowymiarowych zwierząt. Bo tak naprawdę służą one tylko jako dość upierdliwe z przeproszeniem żywe maskotki. I o ile ma się wspomnianą wyżej Wiejską sielankę, mini-owcę można strzyc i uzyskiwać z tego wełnę. Jedyna korzyść.
Ośrodek jeździecki w Kasztanowym grzbiecie przypomina ten z Trójki i jest króliczą norą. Można w nim uratować lub kupić konia, obejrzeć konkurs lub wziąć w nim udział.
Nie pograłam zbyt długo, ale jak na razie dodatek może być, choć trochę w nim mało. Jakichś wielkich błędów też nie zauważyłam.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: książę » 26 lip 2023, 10:13

Jak dla mnie to dość słabe, że zrobili jagnięta i koźlęta a olali dorosłe osobniki.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 27 lip 2023, 0:34

książę pisze: Jak dla mnie to dość słabe, że zrobili jagnięta i koźlęta a olali dorosłe osobniki.
To są dorosłe osobniki, tylko w wersji miniaturowej. Kozę wydoisz, a z owcy uzyskasz wełnę... o ile masz Wiejską sielankę.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: książę » 27 lip 2023, 13:35

Zwał jak zwał... :)

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

The Sims 4 Ranczo - pogaduszki

Postautor: cue » 10 gru 2023, 8:40

Posiadam dodatek, aczkolwiek muszę przyznać że nie wnosi dużo do gry. Konie - super, w końcu je mamy w grze, ale uważam że to wszystko mogło być w Wiejskiej Sielance. A te miniaturowe kozy i owce są tylko po to, by Ranczo troszkę bardziej przypominało pod względem zawartości dodatek a nie pakiet rozgrywki. Ale jak dla mnie i tak mało tej zawartości... 🙈
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości