Licealne lata - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 30 cze 2022, 21:53


youtu.be/LGI8Qirv4yQ

Premiera: 28 lipca 2022

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


GŁÓWNE CECHY:
  • Poznaj licealne życie: Czekają na Ciebie wszystkie wzloty i upadki licealnych lat. Będziesz osobiście uczestniczyć w zajęciach, poznawać swoich nauczycieli, spędzać czas w kafeterii, a nawet dekorować swoją szkolną szafkę! Najcenniejsze chwile możesz przeżyć w trakcie obijania się razem z paczką znajomych po lekcjach.
  • Ponadczasowe nastoletnie wspomnienia: Przetańcz całą noc na szkolnym balu i świętuj ceremonię wręczenia dyplomów razem z rodziną i znajomymi (jeśli nadążysz z odrabianiem zadań domowych!). Poza tymi ważnymi chwilami Simowie będą również poznawać przyjaciół na całe życie, dostawać zaproszenia na randki od innych nastolatków, brać udział w pozaszkolnych aktywnościach i dołączać do zespołów, a to wszystko w trakcie burzliwego okresu dojrzewania.
  • Nie bój się zmian: Szkoła średnia to czas odkrywania siebie! Zdobądź się na zaproszenie swojej sympatii na randkę albo pójście na wagary (tylko nie daj się złapać dyrektorowi). Nastoletni Simowie będą kształtować swoje gusta i odkrywać nowe okazje do robienia zamieszania. Robienie psikusów i wymykanie się z domu po zmroku grozi konsekwencjami, więc uważaj, żeby nikt Cię nie przyłapał.
  • Odkryj własny styl: Udekoruj sypialnię po swojemu, dobieraj strój z wykorzystaniem ubrań oferowanych przez sprzedawców z Depop i zostań Simfluencerem! Nastoletni Simowie mogą zarabiać simoleony dzięki sprzedawaniu strojów i promowaniu zaprojektowanych stylizacji w Trendi, gdy siedzą w swoim pokoju – teraz bardziej interaktywnym niż kiedykolwiek. Używaj laptopa, czytaj książkę w łóżku albo rozpocznij bitwę na poduszki!
___

Na ile dodatków oni już te Pokolenia rozbili? xD Teraz tylko czekać na pakiet rozgrywki Podstawówka, akcesoria Przedszkole i kit Żłobek 👌
Jedynym powodem dla którego ten dodatek mnie zainteresował, to fakt, że możliwość grania w szkole to jest coś, czego jeszcze nie było. I kurczę, ten trailer nawet fajnie wygląda. Ale oczywiście nastolatkowie dalej wyglądają jak dorośli, bo zmiana wzrostu przy okazji dodatku to jest wciąż za dużo dla EA xD
Jednak nic nie zmienia faktu, że robienie z tego całego dodatku to absurd, to powinno być połączone razem z Być rodzicem, Ślubnymi historiami, Małymi dziećmi itd. W sumie o tym rozdrabnianiu to już mi się nawet gadać nie chce.
Nie mam też żadnych złudzeń, że będzie zbugowane jak zwykle i znudzi się po tygodniu, bo to czwórka i zawsze wszystko zepsują :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 30 cze 2022, 23:41

Lenna pisze:Na ile dodatków oni już te Pokolenia rozbili?
Masz rację, to mogliby połączyć z Uniwersytetem.
W sumie... było już coś dla małych dzieci, ostatnio zaś kolekcja dla dzieci, to czas na nastolatki... tylko już tę szkołę można było zrobić i dla dzieci... :conf:
Rosnące owłosienie, no no... ciekawe, jak to rozwiążą...
Cieszę się na nowe miasto i ten mini lunapark, no i na tę grę w szkole (pewnie to będzie jak otwarta kariera, decyzja, czy wysyłamy nastolatka samego, czy idziemy z nim)... choć pewnie lekcje to znowu będą królicze nory, Sim wejdzie do sali i tyle go widzieliśmy ;)
Te zajęcia z futbolu i cheerleaderowania pewnie będą funkcjonować jako kluby...
Fajnie, że wrócą bitwy na poduszki, brakowało mi tego w TS4.
Kary po lekcjach :haha: Wykradanie się z domu przez okno :haha: Coś jak wymykanie się podczas szlabanu w Trójeczce.
No i ciekawa jestem, jaki rozplanowany będzie rok szkolny dla posiadaczy Czterech pór roku - żeby nagle się nie okazało, że nauka zaczyna się w środku lata albo zimy a rozdanie dyplomów odbywa się jesienią ;)
Nowe obiekty z trybu kupowania/budowania nawet są fajne, na tyle, na ile dało je się zauważyć...
Mam nastolatkę w rodzinie, miałam ją postarzać, bo ile można (akurat na tym sejwie gram z wyłączonym starzeniem i robię Simom urodziny kiedy mi się spodoba), ale teraz poczekam na nowy dodatek. Ona raczej będzie z tych sprawnych fizycznie, bo ma taką aspirację. Więc pewnie zostanie cheerleaderką albo zabłyśnie w sporcie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 lip 2022, 10:06

Może i to jest rozbijanie ale według mnie porównywanie trójkowych Pokoleń i Licealnych lat jest bez sensu. Przecież w Pokoleniach aktywności licealne nie miały jako tako w sobie gameplayu, szkoła była króliczą norą i nie mieliśmy wpływu na nic co się tam dzieje (bal i rozdanie dyplomów również były przecież w króliczej norze). Tutaj jednak dostajemy całą szkołę z aktywnościami, które sami podejmiemy, a nie tylko okienka z tekstem :P

Mi na razie się podoba, choć nie podoba mi się podwyżka ceny na 179 zł... Na trailerze widzę dużo nowości, a czy gameplayowo będzie to ładnie poskładane to inna sprawa (np. ślubny pakiet też robił wrażenie na trailerze, a w grze to jest tragedia). Natomiast nie trafia do mnie sama tematyka dodatku - nie lubię takiego rozbijania życia sima. Wolę, kiedy szkoła pozostaje w sferze poza kontrolą gracza. Poza tym mam wrażenie, że przy tym dodatku Uniwersytet wypada teraz blado - nie mamy na uniwerku tak dużej kontroli nad simem bo wszystkie sale do nauki to królicze dziury. Tworzy to dysonans, no bo czemu jedna szkoła jest w pełni interakcyjna, a druga nie? :p

Dodatkowo fakt, że nie zmienili wzrostu nastolatków kiedy akurat teraz jest na to idealny moment - dramat, lenistwo, fuszera. Naprawdę byłem na 99% pewien, że to zrobią kiedy tylko było już wiadomo, że kolejny dodatek będzie o licealistach. jestem tym faktem bardzo zawiedziony, mamy w grze de facto 4 grupy wiekowe wyglądające prawie tak samo.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lip 2022, 14:10

Wszystko pięknie ale czy tylko mi się wydaje, że po Ślubach ten dodatek będzie praktycznie niegrywalny? Już widzę jak na lekcjach nie ma nauczyciela albo uczniów.

I kolejne nowe miasto, nie wiem jak Wy ale ja już mam dość tych nowych miast, wolałabym np. nową dzielnicę Newcrest.

Ciekawe jak rozwiążą te rośnięcie zarostu.. Pryszcze nie rosną, a zarost będzie?

Gracze spekulowali, ze dojdzie nowa grupa wiekowa, a tu EA oczywiście na łatwiznę :doge:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 01 lip 2022, 23:34

Shattered pisze:Już widzę jak na lekcjach nie ma nauczyciela albo uczniów.
Racja. Też się nad tym zastanawiam. Raz tak w Trójce miałam, na uniwerku u Glendy na zajęciach była tylko Glenda i wykładowca...
Shattered pisze:Ciekawe jak rozwiążą te rośnięcie zarostu.. Pryszcze nie rosną, a zarost będzie?
No właśnie, też mi brakuje pryszczy u nastolatków, takich jak w Dwójeczce ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lip 2022, 11:36

Generalnie też największe obawy mam co do bugów... bardzo rzadko gram w czwórkę od dłuższego czasu głównie przez bugi. Zawsze trafia się coś, co mnie irytuje, szczególnie w zachowaniu simów...

Co do pryszczy - też mni to zastanawia, bo na jednym screenie (tym gdzie robią psikusa komuś w szafce szkolnej) ten typ przy szafce ma trądzik. I zastanawiam się, czy będzie to też tylko ozdoba twarzy z CAS tak jak w być rodzicem, czy w końcu będą miały jakieś znaczenie...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: książę » 06 lip 2022, 13:04

Mało tych nowości, ale wszystko wygląda całkiem fajnie. Świetne są elementy architektoniczne w stylu art déco. Nie mogę tylko przeżyć tego, że w zajęciach pozaszkolnych nie dodali glee clubu :(

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 lip 2022, 20:52

Faktycznie mało tych nowości, praktycznie poza szkoła chyba nic co by wniosło coś do codzienniego życia.

A ja wciąż uważam ze będzie to praktycznie niegrywalne przez błędy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 lip 2022, 19:00

W nowym klipie na IG pojawia się temat pragnień i obaw. W opisie tego video również jest wzmianka o radzeniu sobie z pojawiającymi się pragnieniami i obawami: https://www.instagram.com/p/Cf_5bHWF6hi/

Ciekawe, czy to rzeczywiście zapowiedź powrotu tego elementu z dwójki? Liczę, że tak!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 lip 2022, 0:44

Niestety, ale wydaje mi się że to kolejna rzecz z cyklu "możemy poudawać"

Edit: a nie, jednak ma niby dojść w aktualizacji.
Dodatkowo po raz pierwszy w serii będziemy mogli wybrać orientacje seksualną sima.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 lip 2022, 13:09

Jest już oficjalne potwierdzenie, że system pragnień i obaw zastąpi zachcianki w aktualizacji. A co do samego dodatku, to nastolatki które zawalą szkołę nie będą mogły podjąć pewnych prac w dorosłości ani pójść na uniwerek, ale jako dorośli będą mieli opcję nadrobienia i uzyskania dyplomu szkoły średniej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 lip 2022, 13:50

Oglądał ktoś liva? Coś interesującego? Widać juz błędy? :doge:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 16 lip 2022, 22:24

Pamiętam, że w dwójce dało się do pewnego stopnia wybrać orientację, a może raczej preferencję seksualną simów. Nie mam pojęcia jak to działało w grze jak nie grzebało się w plikach :D ale w SimPE można było edytować poszczególnych simów i ustawiać, która płeć będzie dla nich bardziej atrakcyjna.
Pragnienia i obawy jak dla mnie na plus, zachcianki są kompletnie bezużyteczne i nigdy nie zwracałam na nie uwagi (chyba że brakowało mi punktów na jakąś nagrodę). Bardzo podoba mi się też to:
nastolatki które zawalą szkołę nie będą mogły podjąć pewnych prac w dorosłości ani pójść na uniwerek, ale jako dorośli będą mieli opcję nadrobienia i uzyskania dyplomu szkoły średniej.
:brawo2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2022, 11:00

Shattered pisze:
16 lip 2022, 13:50
Oglądał ktoś liva? Coś interesującego? Widać juz błędy? :doge:
Już na Dotce i WooHoo są podsumowania info. Wszystko brzmi spoko poza jednym - szkoła będzie tylko w nowym mieście, nigdzie indziej takiej parceli nie da się postawić. Co za beznadziejny pomysł! Liczyłem, że będę mógł postawić szkołę na przykład w Komorebi i sobie grać tam jeśli zechcę. Co za beznadzieja, lecieć z Japonii do jakiegoś amerykańskiego wygwizdowa do szkoły... Mam nadzieję, że jakieś mody to zmienią :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 lip 2022, 15:36

Trądzik stanie się częścią rozgrywki, Simowie muszą użyć kremu, aby się go pozbyć. Nie jest tylko elementem CAS tak jak w The Sims 4 Być rodzicem

No super

Bubble tea tez spoko ale oczywiście będzie działać jak kawiarnia z Spotkajmy się, czyli bez zamawiania dla grupy.

Nieukończenie liceum nie wpływa negatywnie na studia

Czyli w końcu będzie wpływać czy nie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 19 lip 2022, 0:47

Levkoni pisze:Wszystko brzmi spoko poza jednym - szkoła będzie tylko w nowym mieście, nigdzie indziej takiej parceli nie da się postawić. Co za beznadziejny pomysł!
Mnie też się to nie podoba, bez sensu, szkoła w tylko jednym mieście. Liczę na jakiegoś moda...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 19 lip 2022, 20:34

Wiadomo jak to będzie wyglądać w rozgrywce? Bo nie przeszkadza mi fakt, że budynek szkoły jest tylko w jednej, z góry narzuconej okolicy, o ile dzieciarnia z innych okolic będzie mogła do tej szkoły uczęszczać. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 lip 2022, 9:33

No jak to z każdą parcelą publiczną w czwórce, zlatują się tam Simowie z całego świata ;p Specjalne żółte samoloty szkolne będą dowoziły uczniów z najdalszych zakątków świata, bo tylko Copperdale stać na utrzymanie szkoły średniej :V
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 lip 2022, 12:12

Kupiłam i powiem, ze dodatek bardzo ciekawy, ale niestety cierpi na bolączki czwórki. Simowie np. zamawiają obiad na przerwie i tak samo jak w barach, jeden na jednym, interakcja znika 3 razy, można oczywiście tylko dla jedno sima zamówić, niektórzy oczywiście zabierają ci jedzenie. Zanim siądziesz i zjesz to koniec przerwy.

Klasy fajnie jak już się usadowi sim. Miałam kilka razy, że sim siadł po czym zmieniał krzesło w jakimś dziwnym celu.

Trądzik super sprawa, ale automatycznie znika jak użyjesz płynu do mycia twarzy..

Powróciła budka fotograficzna, super.

Chyba mam też bug, dostałam komunikat o balu maturalnym w sobotę. Niedziela, a nic się więcej nie pojawiło. Wysłałam sima na parcelę myśląc, że samemu trzeba tam dojść, ale tam pusto. Także nici z balu..

Nowe miasteczko na plus, nie przypomina makiety tak bardzo jak np. Henfrod.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Licealne lata - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 09 sie 2022, 23:41

Mnie wkurza, że bal maturalny jest co tydzień. Tak. Jakby nie mógł być raz w roku, tak, jak jest naprawdę.
Nowe miasteczko jest bardzo ładne. Nowe ciuszki i obiekty dla nastolatków też. Tylko mało jest pokryć ścian i podłóg.
Szkołę musiałam sobie odrestaurować sama - bo była kompletnie bezosobowa i jakaś taka pusta. Ale chyba o to chodziło, by gracz dostosował ją do swoich potrzeb. Miałam przez chwilę ciekawy błąd z tym przerabianiem szkoły - zmieniłam kolor tego głośnika na ścianie, co to udaje szkolny radiowęzeł i nagle w wymaganiach budynku pokazało się, że jest niedostosowany do bycia szkołą, bo nie ma głośnika od radiowęzła. Ale ja go nie usunęłam ani nie przemieściłam, zmieniłam mu tylko kolor, by pasował do nowych ścian :facepalm: Zamieściłam piętro wyżej drugi głośnik, biały, jak tamten przed zmianami, ale gra go nie widziała, dalej wywalała ten sam komunikat, że głośników jest 0 na 1 i budynek nie spełnia warunków :wall: Dopiero, gdy z powrotem przemalowałam tamten na dole na biel, nagle się okazało, że mam dwa głośniki i budynek jest szkołą! Hip hip, sto lat!
Jeszcze nie miałam trądziku u mojej nastolatki. Ale zapisała się do klubu cheerleaderek i wywija łamańce z pomponami.
Doszła nowa umiejętność - umiejętności przedsiębiorcze.
Drażni mnie ten Towarzyski Króliczek, czyli odpowiednik naszego Facebooka czy innego dziadostwa. Te wiadomości są kompletnie z tyłka, nastolatka dostaje wiadomość od dyrektorki o tym, jak to fajnie się z nią przyjaźnić :facepalm: Pokażcie mi nastolatkę, która ma swoją dyrektorkę w znajomych i chce się z nią przyjaźnić... :wall: Albo osoba, z którą nigdy nie walczyła na poduszki opisuje, jak to fajnie było okładać się poduchami z moją Simką. Przyjaciel obrzuca ją obelgami o plagiat. Losowość tych postów i wiadomości to coś strasznego.
Swoją drogą to fajnie, że te bitwy na poduchy znowu są w grze, bo mi ich brakowało od czasów Trójeczki. Tylko szkoda, że animacje są uproszczone i nie lecą piórka.
Lumpeks z bubble tea wygląda świetnie.
Fajnie, że uczniowie mogą ozdabiać swoje szafki różnymi motywami i może być ich kilka na jednej.
W stacji radiowej z muzyką alternatywną jest piosenka ze zwiastuna dodatku.
Zastanawiam się, czemu wszyscy uczniowie, poza moją Simką zasuwają w identycznych dresach.
Na szczęście sale lekcyjne nie są puste - mam około czterech - sześciu Simów na każdej lekcji (oprócz mojej Simki).
Szkoda też, że zajęcia szybko mijają. Ale rozwiązano to tak, że plan lekcji na każdy dzień jest inny, nastolatki codziennie uczą się dwóch przedmiotów (jednego rano i jednego po południu), które podnoszą dane umiejętności. A piątek jest dniem sprawdzianów.
Żałuję, że diabelski młyn, tunel zakochanych i dom strachów to tylko królicze nory.
Ale ogólnie gra się całkiem fajnie. Nareszcie nastolatki dostały coś dla siebie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości