Uniwersytet - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 22 paź 2019, 21:43


youtu.be/VtPy-71fkSc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___

Nigdy jakoś studia mnie nie interesowały jako dodatek, ale tutaj wygląda to całkiem zachęcająco. Szkoda tylko, że w grze będzie pewnie nuda i masa ograniczeń..
Mogliby w końcu dodać opcję zamawiania kawy dla grupy, a nie idziesz z grupą do kawiarni a każdy sobie sam. Ty kawę, a on się patrzy, on kawę a ty zanim zamówisz on już wypije..
Wiadomo, własnego akademika nie zbudujemy. Mam nadzieję, że będą jednak działać jak te w dwójce z panią w kuchni a nie jak trójkowe..
Rowery. Potrzebne pewnie jak winda. Kolejna rzecz bez animacji, aż zadziwiające że simowie chociaż nogami kręcą.
Jak to spekulują gracze na Twitterze, zapewne będziemy mieli ekran ładowania między pokojami w akademiku
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Ururu » 25 paź 2019, 17:37

Oglądając zwiastun czuję się, jakbym oglądała trójkę. Nawet ta beczka... Niby fajnie, bo takie nawiązanie, a w trójce pełniła ona dość ważną rolę (w końcu zyskała nawet własne przyjęcie!), ale trochę słabo skalkować coś, co akurat nie jest jakimś istotnym elementem studiów, czy coś.
I po co rowery????
Plumboty na plus, ale pokazują je tylko przy tych maszynach, więc boję się, czy nie będą tylko animacją do maszyny zwiększającej jakąś tam umiejętność.
Bardzo zaciekawiły mnie natomiast te robotyczne nakładki na simów.
Mała lodóweczka też na plus. Mam nadzieję, że będzie też w podstawowych kolorach bez naklejek.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Levkoni » 26 paź 2019, 1:22

Ururu, śpieszę Cię uspokoić - na Twitterze jeden z guru powiedział, że robot będzie mógł zostać członkiem rodziny, a jego budowa będzie czasochłonnym procesem. Oprócz tego, na tym stanowisku ponoć będzie można stworzyć więcej niż tylko robota-członka rodziny.

Również do tych, którzy błędnie zrozumieli opis dodatku, jakoby miało być tylko 3 kierunki - to nowe kariery będą tylko trzy, ale na Twitterze potwierdzono, że kierunków na studia będzie znacznie więcej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Ururu » 26 paź 2019, 10:30

Ooo, to bardzo dobre wieści :D Zdecydowanie bardziej pozytywnie mnie nastawiają do tego dodatku.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Kapitan Indra » 01 lis 2019, 22:12

Twórcy podali, ze nie doczekamy się w tym dodatku, niestety, łóżek składanych. Trochę szkoda...
A tak to nawet mnie się podoba zapowiedź. Wreszcie moi Simowie będą mogli się wykazać na studiach :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Shattered » 05 lis 2019, 19:40


youtu.be/Sxd63J3yJ8g

Jak dla mnie wygląda to jak normalne życie tyle, że zamiast do pracy będziemy znikać na wykłady..

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Lenna » 05 lis 2019, 21:00

https://www.youtube.com/watch?v=H29jkQ60grY
Wow, w polskiej wersji zwiastuna lektoruje Agnieszka Mrozińska! A przynajmniej tak mi się wydaje, że to ona.

Na drugim zdjęciu otoczenie wygląda PRZEPIĘKNIE! :h: Aż żal, że to uniwersytet a nie normalne miasto xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Levkoni » 06 lis 2019, 1:27

Ja niestety w ogóle nie widzę gameplayu w tym zwiastunie. Simowie na nim robią dokładnie to samo, co robi się w normalnym życiu, te same animacje, interakcje. Nie licząc może dwóch czy trzech obiektów, które będą w tym dodatku, nie ma tu nic :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Jhud » 06 lis 2019, 5:06

Może idą na realizm, bo nie oszukujmy się, życie na studiach w sumie tak wygląda :P
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Levkoni » 06 lis 2019, 16:35

Już potwierdzili na Twitterze, że wykłady będą w króliczych norach. Bo rzekomo w TS3 nie przynosiło to żadnego gameplayu i było tylko przedłużaniem nieciekawych zajęć. Zgodzę się z tym, ale to kolejna rzecz w TS4, którą twórcy usuwają, bo była nieciekawa, zamiast zrobić ją po prostu ciekawą.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Uniwersytet

Postautor: Kapitan Indra » 06 lis 2019, 23:20

Oglądając zwiastun z rozgrywki z polskim dubbingiem przyjrzałam się lepiej i w jednej chwili, w scenie z budowaniem robotów zauważyłam holograficzny ekran, podobny do ekranu komputera ze Skoku w przyszłość - jeśli taki rzeczywiście się pojawi, będzie super :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lis 2019, 13:05

Kapitan Indra, ta stacja robotów to chyba najfajniejsza rzecz jak dla mnie, lubię takie nowoczesne duperele w simsach. Przybywam też z dobrą wiadomością: rowerami można będzie jeździć we wszystkich miastach, nie tylko po kampusie :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 09 lis 2019, 21:47

Po przeczytaniu nowinek z gry ucieszyłam się, że wreszcie Simowie nie będą siadali do tego komputera, który się pierwszy nawinie, tylko do tego, który im się przypisze, coś podobnego do przypisywania łóżka. Bo mnie już wkurza, jak każę mojej Simce pisać w jej pokoju, a jej synowi hakować w jego, a oni albo się zamieniają miejscami, albo któreś z nich idzie do pokoju tego drugiego, a to drugie np. do sypialni córki, gdzie też jest komputer :facepalm:

Wyjaśniła się też tak ekscytująca kogoś opcja "protezy ręki". Otóż można będzie skonstruować egzoszkielet i go nosić :) A roboty będą czymś po trosze jak SimBoty (bo woda będzie im szkodzić, więc do Plumbotów ze Skoku w przyszłość będzie im daleko), a po trosze jak Sługusy z TS2 czy Servo z TS1 (nawet nazwa Servo zostanie). Znowu też jakieś roboty sprzątające można będzie tworzyć :)

Są nowe potrawy... ciekawa jestem tylko, czy i nowe kolekcje albo nowe elementy do istniejących już kolekcji się pojawią. W sensie, że roślinki czy inne ryby albo żaby. Albo pierwiastki, te by mogły się pojawić w Foxbury, skoro to taka "technologiczna" uczelnia.

Bo że będzie jedna nowa aspiracja, to wiem :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 lis 2019, 19:42

Niestety nie ma żadnych nowych cech.
Nie wiem jak wygląda animacja wsiadania i zsiadania z roweru ale sim za to pedałuje i rower rusza się wg powierzchni, tj podnosi się do góry przy krawężnikach czy górkach.
Niestety zwiastun oczywiście jest strasznie podkoloryzowany. W akademikach nie ma stołówek jak w dwójce, możesz tylko mieć mini lodówkę i mikrofalówkę. Niestety nie możemy używać kuchenek ani grilla nie wiadomo czemu.
Za to będziemy chyba mogli zbudować swój akademik.
W ogóle świat uniwersytecki działa jak normalny świat, możemy do niego pojechać nawet jak nie studiujemy, jak i również studiować z domu.
Za studia trzeba płacić, ale niestety nie dużo więc opcja pożyczek studenckich w sumie jest niepotrzebna.
Za akademik też na szczęście trzeba płacić.

Niestety wielkie rozczarowanie nie ma przyjęć podyplomowych. Koniec studiów wygląda jak koniec szkoły średniej w trójce. Sim jedynie podrzuca dymplom i tyle.

Po raz pierwszy w dodatku o studiach sim może się nie dostac na studia. Jego aplikacja może być odrzucona z powodu słabych kwalifikacji. Super, w końcu jakieś ułatwienie w tej grze dla dzieci.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 11 lis 2019, 23:04

Mnie się podoba to, że wróciło kilka opcji znanych z poprzednich części gry, na przykład malowanie osoby, która pozuje, minilodówki czy rowery. Nawet roboty, bo fajnie będzie stworzyć robota sprzątającego albo zajmującego się ogrodem i nie być skazanym na płatne usługi pokojówki, ogrodnika czy lokaja.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 lis 2019, 9:52

To co mi się podoba z dotychczas obejrzanych gameplayów i przeczytanych info, to że nauka i studiowanie będzie trochę głębsze niż w poprzednich odsłonach. Tzn. będzie więcej zależności i smaczków, jak np. kierunki prestiżowe dla każdej z uczelni, które mają dawać jakieś bonusy, płatne studia i akademiki etc. Ich koszt to nie problem, bo na bank pojawią się mody podnoszące koszta studiów. Shattered, z tego co widziałem rowery mają pełne animacje wsiadania i zsiadania, jak również simowie bez problemu będą w stanie wyjechać z dowolnego miejsca na parceli, co wydaje się super i daje nadzieję, że z samochodami zrobią podobnie, jeśli kiedyś się pojawią. Stołówki to nie problem, bo będą na oddzielnej parceli z tego co widziałem. Całkiem spoko jeśli spojrzeć na fakt małych lodówek - były chyba w każdej części ale nigdy się ich nie używało bo były stołówki. Teraz będą miały sens w pokoju sima ;P

To co mi się natomiast nie podoba to mała ilość aktywności poza nauką (przynajmniej tak to wygląda). W trójce np. obserwowanie sima na zajęciach było ciekawą opcją. Nie wnosiła może wiele do gry, ale zawsze ot jakieś urozmaicenie. Tak samo ten ogromny projekt naukowy, który trzeba było robić razem z innymi - brakuje mi tutaj tego. Zapowiada się na to, że poza nauką i imprezami, właściwie niewiele będzie do roboty. Pozostaje mieć nadzieję, że te wszelkie nowe wydarzenia typu malowanie w plenerze etc. jakoś urozmaicą studiowanie i nie stanie się ono przykrym obowiązkiem jak w dwójce, gdzie leciałem na maksymalnej prędkości, byleby tylko moi simowie odbębnili naukę i zdali :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 cze 2020, 11:08

Czy te komunikaty o spisywaniu pracy domowej pojawiają się niezależnie od tego czy spisujemy ją czy nie? Nigdy mój sim nic nie spisywał, a na każdych wykładach zostaje przyłapany, aż w końcu został zawieszony..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 10 paź 2021, 16:29

Dziwna sprawa. Poslalam sima na studia jak i jego dziewczyne.
Chodizli na kazdy kurs. Robili zadania mieli wysoki poziom kompetencji. Na zajeciach dawalam aby robili notatki. Za kazdym razem dostawali komunikat ze jedyna ich aktywnoscia na zajeciach bylo to ze byli. Ale mysallam ze to bug.
Prace pisane na Excellent. A na koniec dostali oboje same F.... What's wrong with that
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Uniwersytet - Pogaduszki

Postautor: cue » 10 gru 2023, 9:41

To chyba był błąd, ja też tak często miałam i porzuciłam na pewien czas studiowanie, ponieważ wkurzało mnie to. Ale twórcy w końcu to naprawili i można studiować na luzie - w sensie nauka przynosi efekty 😂
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość