Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 lip 2019, 2:56

Jest mod, który zmienia Sulani na świat wakacyjny, taki jak choćby Granite Falls. Wtedy możesz tam budować domki wczasowe ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 24 lip 2019, 11:10

Pacyfka pisze:
22 lip 2019, 22:54
Z góry napiszę, że mody nie wchodzą w grę, bo gram na konsoli.

Czy jeśli chciałabym wysłać swoich simów, którzy mieszkają w innym otoczeniu na niby urlop do Sulani, to nie ma innej opcji poza wyprowadzka z ich obecnego domu? ;/
Na szybko znalazłam za to takie rozwiązanie z grupy Merty na fejsie:

Aleksandra
Ja domek w Sulani kupiłam jako klinikę weterynaryjną i na luzie mogę z niej korzystać jak z domku wakacyjnego. Niestety sąsiedzi traktują dom jak parcele publiczną i wchodzą sobie bez pytania, ale jak się poblokuje drzwi to można grać 🍾

Paulina
Ej a gdyby tak kupić jako sklep jakąś działkę albo jako restaurację? Może też by się dało

Aleksandra
Myślę że tak. Ja po prostu nie mam pakietu czy tam dodatku z możliwością kupienia sklepu czy restauracji, więc wykorzystałam klinikę weterynaryjną :)

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 24 lip 2019, 11:25

^ Dobre rozwiązanie :D

Mam pytanko. Czy wysyłanie simów na sprzątanie plaży w ramach wolontariatu też przyczynia się do oczyszczania wysp, czy tylko fizyczne jej sprzątanie?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 26 lip 2019, 22:48

Levkoni pisze:
23 lip 2019, 2:56
Jest mod, który zmienia Sulani na świat wakacyjny, taki jak choćby Granite Falls. Wtedy możesz tam budować domki wczasowe ;)
Jak już napisałam, w Simsy gram na konsoli, więc niestety nie mogę skorzystać z modów :(
Rai pisze:
24 lip 2019, 11:10
Pacyfka pisze:
22 lip 2019, 22:54
Z góry napiszę, że mody nie wchodzą w grę, bo gram na konsoli.

Czy jeśli chciałabym wysłać swoich simów, którzy mieszkają w innym otoczeniu na niby urlop do Sulani, to nie ma innej opcji poza wyprowadzka z ich obecnego domu? ;/
Na szybko znalazłam za to takie rozwiązanie z grupy Merty na fejsie:

Aleksandra
Ja domek w Sulani kupiłam jako klinikę weterynaryjną i na luzie mogę z niej korzystać jak z domku wakacyjnego. Niestety sąsiedzi traktują dom jak parcele publiczną i wchodzą sobie bez pytania, ale jak się poblokuje drzwi to można grać 🍾

Paulina
Ej a gdyby tak kupić jako sklep jakąś działkę albo jako restaurację? Może też by się dało

Aleksandra
Myślę że tak. Ja po prostu nie mam pakietu czy tam dodatku z możliwością kupienia sklepu czy restauracji, więc wykorzystałam klinikę weterynaryjną :)
Dziękuję. Jeszcze pogrzebałam i też natknęłam się na to rozwiązanie :curious:

Strasznie lipnie to rozwiązali, że Sulani nie jest otoczeniem wakacyjnym, a przynajmniej mogli pójść na kompromis i dać poza opcją mieszkania tam, możliwość wyjazdu na wakacje.

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 27 lip 2019, 6:03

No raczej taki był zamysł dodatku. W "Rajskiej Wyspie" też było zamysłem zrobienia tropikalnego otoczenia do zamieszkania i też nie było możliwości wyjazdu do Isla Paradiso w formie wakacji bez moda. Jakby chcieli sobie robić dodatek, gdzie byłby jakiś rajski klimat w formie faktycznych wakacji dla simów to albo by zrobili okrojony pakiet rozrywki albo dodatek dodający kilka lokacji, które też byłyby okrojone.
A tak btw. to zawsze możesz sobie wybudować coś na zasadzie kurortu w formie parceli publicznej, bo z tego co chyba wiem można postawić łóżko i inne niezbędne do życia obiekty. Tylko simowie będą wtedy pewnie siedzieć w pokoju twoich simów i ich budzić.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 27 lip 2019, 17:18

Mi się tam podoba że to miejsce mieszkalne raczej niż wakacyjne, bo w końcu ludzie przecież normalnie mieszkają w takich miejscach :P Są takie piękne plaże itp gdzie ludzie mieszkają ale turystów raczej się tam nie zaprasza bo turystyka jednak niszczy wszystko czasami.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 21 sie 2019, 20:27

Tak jak przepowiedziałam w poprzednim poście, doczekałam do promocji. .^. Na razie grałam tylko pół godziny i obczaiłam na szybko parcele i podstawowe aktywności na plaży, ale jestem ZACHWYCONA. Otoczenie jest przepiękne, a nowe elementy trybu budowania/kupowania/CAS oryginalne i klimatyczne. Jedna rzecz, na którą muszę ponarzekać, to mizernej jakości parcele publiczne - dwie plaże, na których praktycznie nic nie ma i jeden bar, w którym nie ma nawet oświetlenia czy radia. soft1 Ale od czego jest Galeria i TSR. :D Podoba mi się za to, że jest dostępnych kilka bardzo fajnych starterów. Aktywności są urozmaicone, moje simki spędziły na Sulani dwa dni i nie udało mi się w tym czasie skorzystać z wszystkich opcji, więc jest potencjał na dłuższe granie. ;) Nie mogę się doczekać aż zagram syreną i wciągnę kilku nieostrożnych simów pod wodę. :devil: Miło, że odnieśli się też do tej mrocznej strony syren, a nie tylko Arielka i staniki z muszelek. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Rika
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2017, 15:42

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rika » 12 wrz 2019, 18:05

Podobają mi się nowe funkcje u syren. Interakcja z delfinem jest fajna. Spodziewałam się wejścia do jaskini w poszukiwaniu wodorostów, a zastałam króliczą norę, to zdecydowany minus. Tak samo ma się sprawa z nurkowaniem (w TS3 to było możliwe, dlatego wielka szkoda) i szukaniem skarbów. Na duży plus składają się piękny krajobraz, postarali się wyjątkowo tutaj stwórcy, opalanie się i odznaczanie się od stroju kąpielowego (nie pamiętam, czy z opalaniem tak samo było w TS3). Animacja pływania u syren jest zdecydowanie lepsza od TS3, ale nie ma co się dziwić, każda kolejna generacja, tym lepsza technika ;) Nie ukrywam, że krótko grałam. pomimo dodania nowych bajerów, jednak krótko grałam. To w rajskiej wyspie spędzałam mnóstwo czasu. W TS3 ten dodatek miał to coś. Ale to też nie znaczy, że porzucę wyspiarską wyspę ;) A tymczasem idę testować kolejny dodatek. Życzę wszystkim forumowym simom super i długiej gry! :swelol:

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 13 wrz 2019, 9:24

Galcia pisze:
21 sie 2019, 20:27
Miło, że odnieśli się też do tej mrocznej strony syren, a nie tylko Arielka i staniki z muszelek. :D
A propo, wydaje mi się, że jedna z występujących w grze syren jest nawiązaniem do serialu "Syrena", a konkretniej do bohaterki tego serialu - syreny Rym:
Obrazek

Od któreś z nowszych aktualizacji (ale chyba od 1.55) w zarządzaniu rodzinami pojawiły się syreny (między innymi ta ze zwiastunu) plus jedna nowa, a dokładniej tryton, który ma kolorową, kobiecą formę nadnaturalną i oczywiście kobiecą sylwetkę. Wiem, że EA stara się być tolerancyjna, ale za dużo tego typu simów odają ostatnio -.-

Awatar użytkownika
książę
Posty: 255
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: książę » 10 sty 2021, 20:19

Jak znaleźć skarb? Mój Sim ma najwyższy stopień kondycji i zestaw do wyławiania skarbów ale jeszcze ani razu nie udało mi się niczego znaleźć. Nie mogę przez to przeskoczyć na wyższy poziom aspiracji :(


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość