Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 cze 2019, 10:16

Co do pływania razem na łodziach to trochę szkoda, ale ewidentnie łodzie, które dodali są jednoosobowe (ta duża łódź ma jedno miejsce). Mam tylko nadzieję, że jeszcze kiedyś pojawią się jakieś inne rodzaje łódek... skoro są plany, aby pływanie zrobić również poza Sulani, to może nie będzie to element ekskluzywny tylko dla tego dodatku.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 22 cze 2019, 10:58

Ja kazałam budować razem na piasku najpierw mama+małe dziecko, a potem mama+tata i bez problemu jedną budowlę razem robili...

Na jednej z wysp ukryta jest jaskinia, którą można zwiedzać. Ale to... Królicza nora! :( Nie postarali się. Mogli zrobić chociaż jak ta w Oazie Zdrój...

Albo dodatek albo aktualizacja popsuły mi niektóre spodnie/buty z gry. Są niekompatybilne. Tzn. niektóre spodnie chowają się tak jak powinny do butów, a inne rysują swoją teksturę na butach... (Nie mam CC ciuchów, chodzi o te maxisowe z gry.)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 22 cze 2019, 23:10

W sumie to jestem zawiedziona ze te wyspy sa normalnie dostepne na mapie a nie jako lokacja wakacyjna. Zupelnie inny klimat a przemieszamy sie tam za pstryknieciem palca.. pstryk i zima.. pstryk i wyspy...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 23 cze 2019, 0:10

Można pobrać mod, że przestają być miastem zwykłym, a stają się tylko wakacyjnym jak np. Selvadorada. I wtedy domki są tam do wynajęcia na dni itd.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 cze 2019, 5:43

Raszpla, Dokładnie!! Już myślałam że znów wszyscy zadowoleni a ja tylko narzekam. Strasznie mnie to skakanie między przeróżnymi światami razi.
Naprawdę Rai? Podałabyś linka?
Z drugiej strony to gdzie wtedy Simowie mieszkają?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 cze 2019, 15:33

Ale w czwórce nawet w wakacyjnych okolicach przemieszczamy się w sumie pstryknięciem palca :P Ja się cieszę, że to świat mieszkalny bo bardzo bym nie chciał tam jeździć tylko czasem. Jak dla mnie wszystkie światy w TS4 mogłyby być mieszkalne, ale żeby można było tam jeździć w ramach wakacji i stawiać obozy lub hotele, jeśli w przyszłości się pojawią. No i tak jak napisała Rai, jest mod na to w razie potrzeby ^^
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 23 cze 2019, 16:08

Atax pisze:
21 cze 2019, 13:43
- syrena ze zwiastuna nie jest syreną (bo chyba nie da się ukrywać ogona, pływając?)
U mnie jest syreną, przynajmniej była na liście jak sprawdałam przez tworzenie klubu ile jest syren w grze.

Ogólnie mi dodatek sie bardzo podoba, zwłaszcza okolica i cieszę się, że jest mieszkalna, a nie wakacyjna. Tylko przez to, że przychodzą simowie z innych miast, psuje się cały ten wysypiarski klimat. Moja simka zamieszkała w tym domu przy wulkanie i faktycznie są trzęsienia ziemi i spadają takie ogniste cosie :P Syren jeszcze nie do końca ogarnęłam, ale wyglądają naprawdę ślicznie z tymi błyszczącymi ogonami. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy, bo było mówione o wydarzeniach na wyspie, a u mnie sie zbytnio nic nie dzieje, raz tylko simowie gadali sobie przy tym ogniku przy świątyni i tyle :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 cze 2019, 16:24

Te wydarzenia chyba są zbugowane, tak czytałem. W miejscach, w których powinny się odbywać święta wyspiarskie nic się nie dzieje :V
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 23 cze 2019, 16:34

O kurcze, szkoda, bo to była jedna z rzeczy na którą czekałam :( To pewnie pozostaje czekać na aktualizajce.

Mam również błąd przy robieniu imprezy kavowej czy jakoś tak... Jednym z zadań jest wzniesienie toastu kavą, a nie mam takiej opcji. Przez to nie mogę zdobyć zlota za imprezę, co jest potrzebne do aspiracji z dodatku.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 cze 2019, 18:49

Szkoda tylko, że otoczenie jednak jak reszta, miejscami rozpikselowane albo widać że to makieta.

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Atax » 23 cze 2019, 20:57

blakhart pisze:
23 cze 2019, 16:08
Atax pisze:
21 cze 2019, 13:43
- syrena ze zwiastuna nie jest syreną (bo chyba nie da się ukrywać ogona, pływając?)
U mnie jest syreną, przynajmniej była na liście jak sprawdałam przez tworzenie klubu ile jest syren w grze.
Oh, no to pewnie po prostu pojawił się u mnie jakiś błąd... A co do wznoszenia toastu z kavą, to ta interakcja powinna pojawić się gdzieś w przyjaznych podczas gdy dwójka simów pije kavę ;)

Czyli widzę, że nie tylko ja mam problem ze świętami? Tak jak mówiłem, u mnie okolica jest ozdobiona, na placu przed świątynią są rozstawione jakieś obiekty, ale nikt nic tam nie robi ani nie ma żadnego komunikatu... Oby tylko nie okazało się, że to tak miało wyglądać i że nie jest to żaden błąd. X'D

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 cze 2019, 21:44

No to całkiem podoba mi się opalanie. Faktycznie robią się ślady po ubraniach, szkoda tylko że są słabej jakości.
Z początku myślałam, że opalenizna zniknie po 4 godzinach wraz z nastrójnikiem, ale na szczęście nie zniknęła

Obrazek

Obrazek

Okolica ładna, ale wg mnie zbyt dużo skał obok siebie, wygląda to trochę dziwnie

Obrazek
Sky Fits Heaven

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 24 cze 2019, 11:55

Toast z kavy - Sim musi STAĆ. XD Jak siedzi, nie będzie interakcji. Dopiero jak stoi.

Shatt, moda zrobił użytkownik FB, który jest w grupie Pomidors Merty.
https://www.facebook.com/groups/3288848 ... 196907417/

Link do pobrania: https://megawrzuta.pl/download/8dd4b190 ... oG7H6YvSl4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 cze 2019, 18:02

No dla mnie bomba. Pobieram, ponieważ uważam że świat bardziej nadaje się na wakacyjny teren.
Dzięki Rai :wub:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 26 cze 2019, 8:38

Pograłam trochę wczoraj i powiem tak: nowa okolica jest piękna, naprawdę czuć ten klimat tropikalnej wyspy. Pełno roślin, ładne morze i te rafy koralowe w nim - cudo. W dodatku super jest ta parcela z wrakiem.
Mamy dwie nowe kolekcje - Muszle, których jest trzynaście i Zakopany skarb z osiemnastoma przedmiotami do zebrania - a można je znaleźć nie tylko kopiąc na plaży, ale też nurkując. W dodatku muszle czasami leżą sobie na piasku w różnych miejscach. Do tego doszło czternaście nowych ryb (moja Simka złowiła już dziesięć z nich, ale jeśli ktoś ma najwyższy poziom umiejętności wędkarstwa, to nic dziwnego w sumie :P ) oraz cztery nowe rośliny, ale na razie zebrałam tylko korzeń taro, pozostałe roślinki były niedojrzałe i nie dało się ich zebrać. Więc moja dusza kolekcjonera jest po prostu szczęśliwa :D
Nie wypróbowałam opcji z opalaniem, pojechałam na Sulani wampirzycą, one się nie opalają... ale na przykład moja Simka zastawiała pułapkę na ryby, nurkowała, zbierała śmieci, budowała zamki z piasku, tańczyła z ogniem i relaksowała się na dmuchanych materacach :)
Szkoda tylko, że zdjęcia robione pod wodą nie są ujęte w kolekcję, jak wydruki mikroskopowe lub wydruki kosmiczne. Bo moja Simka zrobiła kilka podczas nurkowania i są śliczne, porozwieszałam je po domu.
Taniec z ogniem jest zbyt prosty, no, chyba że tylko dzięki wysokiej umiejętności sprawności fizycznej moja Simka nie podpaliła sobie zadka ;) Bo wygląda to podobnie, jak w TS2 Podróże - Sim obraca w rękach dwie podpalone na końcach długie tyczki i wyczynia z nimi rozmaite ewolucje. Ale moja od razu od pierwszego kopa zrobiła to po prostu perfekcyjnie, a liczyłam na widowiskowe podpalenie kupra, jak w TS2 ;)
Oczywiście narobiłam mnóstwo zdjęć, które wstawię w odpowiednim temacie :)
Mamy też nową stację w radio. Posłuchałam sobie tej muzyki w opcjach gry - klimatyczna :)
Nie bawiłam się jeszcze w CAS ani w trybie budowania, ale myślę, że sobie stworzę jakąś syrenkę :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 30 cze 2019, 14:49

Indra, wszystkie nowe roślinki możesz kupić od razu w sklepiku przy plaży i potem je posadzić sobie. Skapnęłam się, jak już wszystkie zebrałam biegając po wyspach. :D Ale nie wiem, o jakie zdjęcia pod wodą chodzi... Hm...

Jest pierwszy poważny błąd, o którym już większość wie na pewno, ale napiszę, gdyby ktoś nie wiedział. Jeśli nasza syrena zajdzie w ciążę lub zapłodni innego Sima/Simkę, nie przekaże genów. Urodzi się dziecko z totalnie losową genetyką, gotowy losowy Sim z cas. Najczęściej azjata haha. :D Jeśli chcemy, by nasza syrenka/tryton mieli dzieci podobne do siebie i partnera, trzeba je samem stworzyć przez mieszanie genetyki w CAS w edycji rodziny..

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 06 lip 2019, 17:07

Rai pisze:
30 cze 2019, 14:49
Jest pierwszy poważny błąd, o którym już większość wie na pewno, ale napiszę, gdyby ktoś nie wiedział. Jeśli nasza syrena zajdzie w ciążę lub zapłodni innego Sima/Simkę, nie przekaże genów. Urodzi się dziecko z totalnie losową genetyką, gotowy losowy Sim z cas.
To wyjaśnia czemu córcia mojej syreny wygląda jakby była adoptowana (tyle że odziedziczyła bycie syreną).

Te wydarzenia na wyspie chyba nie są do końca zbugowane. Wczoraj grałam i po kolejnym komunikacie, że wyspa wygląda coraz lepiej (moi simowie regularnie sprzątają koło wulkanu i to widać wystarczy xD) pojawiło się wydarzenie, że małe żółwiki się wykluwają i faktycznie można było je oglądać jak wędrowały do morza :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 07 lip 2019, 16:24

Rai pisze:Jest pierwszy poważny błąd, o którym już większość wie na pewno, ale napiszę, gdyby ktoś nie wiedział. Jeśli nasza syrena zajdzie w ciążę lub zapłodni innego Sima/Simkę, nie przekaże genów. Urodzi się dziecko z totalnie losową genetyką, gotowy losowy Sim z cas. Najczęściej azjata haha. :D
Jestem Ci niesamowicie wdzięczna za ten post! Chciałam właśnie kupić Wyspiarskie Życie z myślą o rozpoczęciu syreniego Legacy Challenge. To by dopiero były jaja, jakby zaczęli mi się od czapy rodzić mali Azjaci. :rotfl: Wstrzymam się z zakupem, aż to naprawią. Znając życie może doczekam do jakiejś wyprzedaży. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 22 lip 2019, 22:54

Z góry napiszę, że mody nie wchodzą w grę, bo gram na konsoli.

Czy jeśli chciałabym wysłać swoich simów, którzy mieszkają w innym otoczeniu na niby urlop do Sulani, to nie ma innej opcji poza wyprowadzka z ich obecnego domu? ;/

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 22 lip 2019, 23:19

No niestety, bo to nie jest otoczenie wakacyjne, tylko normalny świat do zamieszkania...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość