Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2019, 23:37

O, na jednym z gameplayów, które są już w necie widać nowy model huśtawki z CPR: https://www.youtube.com/watch?v=HEegXxTplq4 Czekam w takim razie na nowe modele wanien z hydromasażem czy innych obiektów specjalnych ;]

Tak w ogóle: z tego co widziałem, to simowie teleportują się na łódki i pontony, ale wygląda to o niebo lepiej niż w trójce. Bo wyskakują tak jakby z wody, znikają na chwilę i lekko spadają na siedząco na łódkę, więc jakaś animacja jest, może nie pełna, ale zdecydowanie lepiej to wygląda niż w TS3.

Na jednym z filmików widziałem też coś, co wygląda jak ulepszony system okazji z TS3. Jakieś drobne zadania od mieszkańców, za które dostaje się simoleony, z tego co widziałem to było zlecenie na zrobienie jakiś zdjęć czy naprawienie sprzętu, są też sugerowane poziomy umiejętności, jakie powinno się mieć. Jeśli to jest to, to jestem wniebowzięty, w końcu w simsach zaczynają się pojawiać elementy rozgrywki, które nie są tylko wydmuszką, ale jakąś konkretną mechaniką <3
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 12 cze 2019, 0:41

Aaa, czyli będą nowe rośliny: kokos, kava, ananas i bulwa taro... I przynajmniej dwie nowe potrawy. Super :)
Bara-bara w wodospadzie :yes:
Mają być też nowe gatunki żab. A jak żaby, to pewnie i ryby... Moja dusza kolekcjonera śpiewa z radości ^^

To też dobre miejsce, żeby dodać papugę. I to nie jako dekorację, jak w Selvadoradzie...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 cze 2019, 21:32

Obejrzałam gameplay. Muszę niestety trochę ponarzekać. Okolica, jak zwykle ma pełno kanciastych obiektów. Droga jest chyba najgorsza. Przypomina mi krę lodu która doszła z CPR.
Dodatkowo obawiam się trochę, że cała okolica będzie wypełniona syrenami :doge:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2019, 22:34

Ja tam uważam, że okolica jest przepiękna :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 13 cze 2019, 2:56

Dodatek zapowiada się naprawdę fajnie. Ale szkoda że nie ma tych barek domowych jak w 3- ale rozumiem dlaczego, w końcu jednak świat w TS4 jest nieco mniejszy i nie otwarty... Ale lubiłem robić "statek" i na nim mieszkać.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 14 cze 2019, 10:17

Mi się podoba okolica, jest przepiękna! Uwielbiam takie wyspiarskie klimaty w simsach. Dodatek korazy mi się troche z historiami z bezludnej wyspy, zbieranie tych śmieci i wybuchy wulkanu, megaaa :) Moim zdaniem zapowiada się jeden z lepszych dodatków do czwórki, jeszcze te syreny <3

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: ollie » 14 cze 2019, 17:34

Właściwie to chociaż nie przekonuje mnie idea dodatku, jestem bardzo zadowolony z nowego miasta. W końcu dostajemy coś ciekawszego, różnorodnego co nie jest kolejnymi amerykańskimi przedmieściami. To chyba będzie nawet moje drugie ulubione miasto w grze zaraz po Windenburgu.

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 15 cze 2019, 16:35

Podobno ma być praca ekologa czy coś i zbierać się będzie śmieci z plaży. Im bardziej czyste plaże, tym więcej żyjątek będzie się pokazywało.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2019, 22:27

Ururu zgadza się, będzie to kariera otwarta, a sprzątanie i dbanie o środowisko wyspy ma wręcz wpływać na wygląd wyspy (co widać na jednej ze scen w trailerze). Oprócz tego pojawią trzy prace na pół etatu: wędkarz, nurek i ratownik plus do tego nowego systemu zostaną dostosowane kariery nastolatków z podstawki (które będą mogli teraz podjąć również dorośli) :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 18 cze 2019, 10:07

O nie, tylko nie ratownik XD Ale przynajmniej nie będzie trzeba się w to angażować jak w trójce i umierać z nudy XD I bardzo fajnie, że nastolatkowie dostaną nowe kariery, zawsze jakieś urozmaicenie ^^
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2019, 14:16

Swoją drogą to ciekawe co będzie ten ratownik robił skoro nie można się utopić w oceanie :grumpy: soft1
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 18 cze 2019, 23:03

^ W sumie można, bo rekiny mogą utopić sima. Więc może przed rekinami będzie strzegł.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: blakhart » 19 cze 2019, 1:43

Z tego co ja oglądałam i czytałam to można się utopić w oceanie, syreny będą mogly zmuszać simów do tego :O

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 19 cze 2019, 23:04

Mam nadzieję, że będzie można skoczyć do wulkanu 8)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 21 cze 2019, 2:47

Jeszcze jeden mini-zwiastun:

youtu.be/agwJY6UbQF4
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Atax » 21 cze 2019, 13:43

Pierwszy dodatek, który kupiłem w chwili premiery. :)

Otoczenie:
Wyspy Sulani są przepiękne! EA naprawdę dopieściło każdy szczegół, ta gra wydaje się być wręcz nie do poznania! Bardzo podoba mi się również to, że przy płytkiej wodzie widać pod nią rafy koralowe, ryby itp., zaś dalej woda zyskuje na głębi (nurkować można tylko w głębokich miejscach).
Zachwyciły mnie również mewy, które moczą się w wodzie. <3

Syreny:
Klasa sama w sobie! Syrenie ogony nie wyglądają jak doczepy zamiast nóg, tylko są naprawdę niesamowicie giętkie, zaś animacje - płynne. Moja ulubiona moc syreny to wciąganie sima pod wodę, by pożywić się jego potrzebami: w ten sposób syrena może praktycznie ciągle żyć w wodzie, bez wychodzenia na ląd (coś, czego bardzo brakowało w trójce).

Jedyne rzeczy, które póki co mnie trochę zaskoczyły to:
- nurkowanie, które nic mi nie dawało (żadnego komunikatu, nic);
- kariera ratownika, która polega tylko na znikaniu sima z parceli i powrocie po zakończeniu zmiany (nie wiem, jak z innymi);
- tylko jeden sim może używać łodzi (liczyłem na romantyczne wycieczki);
- wyspa jest ozdobiona podczas "świąt", jednak nie wiadomo w ogóle, co się dzieje; teren do świętowania stoi pusty, nie ma żadnych komunikatów, w kalendarzu też pustki;
- syrena ze zwiastuna nie jest syreną (bo chyba nie da się ukrywać ogona, pływając?)

Ogólnie dodatek na bardzo wielki plus, czuć powiew świeżości! Szkoda tylko, że Sulani nie jest otoczeniem wakacyjnym, no ale od czego mamy modderów. :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 cze 2019, 14:08

Poważnie?? To oni tak reklamowali grupowe zajęcia a tu masz, ostatnio totalnie olewają. W porach roku Simowie nie mogą razem na wrotkach albo łyżwach jeździć, nie mogą odliczać do nowego roku razem, a tu nici z romantycznych wypraw łódką.
Co do kariery ratownika, no wiedziałam że coś nie tak to wygląda, skoro ja czytałam że Simowie nie będą mogli się utopić w oceanie.
Jest chociaż opcja opalaj się razem albo odprezaj się na leżaku razem z tych opcji grupowych?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Atax » 21 cze 2019, 15:20

^ Niestety, opalania się razem też nie dostrzegłem, a chciałem właśnie urządzić Simom przyjacielski pobyt na plaży. :/
Zamki z piasku to też komedia: jest specjalna interakcja w "przyjaznych", aby Simowie poszli budować je razem, po czym zaczynają lepić dwa oddzielne zamki obok siebie...
Jeszcze jedna rzecz. Simowie mieli mieć opcje wskoczenia do wody prosto z pomostu/tarasu/fundamentu, prawda? Niestety, nic takiego nie działo się na mojej parceli, a próbowałem kilka razy; simka po prostu obchodziła dom dookoła.

Mam nadzieję, że poprawią to wszystko w kolejnych aktualizacjach. Póki co najważniejsze dla mnie jest to, że syreny się nie bugują. ;)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 cze 2019, 17:51

Myślę że tego nie naprawia niestety. Ostatnim nawet bałwana kazałam Simom lepić razem a nie dwa obok siebie lepili :grumpy:
No nic, zamówiłam na cdkeys jak zwykle bo tam taniej ale już wiem że trochę się zawiodę.
A jak z łódkami? Teleportują się z domu na Łódź i z łodzi prosto do domu?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Wyspiarskie życie - Pogaduszki

Postautor: Atax » 21 cze 2019, 19:18

Póki co to korzystałem tylko z pojazdów wodnych rozsianych na wodzie i wyglądało to tak, że sim wyskakiwał z wody do góry, znikał i wskakiwał na pojazd - imho lepsze to niż brak animacji. ;) Swoją drogą dużą zaletą tych wszystkich pojazdów jest to, że nie bugują się jak w trójce i gra rozumie, że to nie simka ma nie wpłynąć w skałę, tylko cała łódź (a przynajmniej tyle póki co u siebie zaobserwowałem w tej okolicy z miasteczkiem).
Jeszcze dorzucę coś, co mnie zaskoczyło (może to dlatego, że przez sesję nie miałem czasu śledzić każdej nowinki o dodatku): gdy wprowadzimy się na wyspy, to komitet powitalny nie przynosi nam ciasta, tylko miskę kavy. Gdy kava się zepsuje, trzeba po prostu opróżnić miskę (nie da się jej wyrzucić). Dzięki owej misce możemy urządzić przyjęcie kavowe po to, by zdobyć jakiś okaz kolekcjonerski (u mnie to było chyba "oko sulani" czy coś takiego). Ot taki miły, lokalny smaczek. ;)

EDIT: Dobra pograłem wczoraj znowu i muszę skorygować kilka rzeczy:
1. Nurkowanie przynosi nam określone korzyści, jeśli zakupimy odpowiedni sprzęt, np. zestaw do wyławiania skarbów, ryb, muszli itp.
2. Pojawiła mi się na piasku opcja "buduj rzeźby z piasku razem" i wszystko już działa poprawnie (możliwe że wcześniej to było moje niedopatrzenie, bo grałem o 4 rano :P )
Ostatnio zmieniony 22 cze 2019, 13:09 przez Atax, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość