Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Levkoni » 22 cze 2018, 18:59

Jeśli znaleźliście jakieś ciekawostki, o których nie było powszechnie wiadomo przed premierą dodatku to wpisujcie je tutaj w myślnikach (żeby był porządek). Ja już wyłapałem kilka rzeczy:

- elektronika wystawiona na zewnątrz psuje się podczas deszczu;
- simowie mogą się kąpać w deszczu;
- spryskiwacze ogrodowe mogą się zepsuć, woda w nich wtedy "bulgocze";
- baseniku dla małych dzieci mogą używać również dorośli oraz dzieci w wieku szkolnym;
- podczas upału pojawia się charakterystyczne falowanie w tle, na zewnątrz (po oddaleniu maksymalnie widoku faluje cały obraz);
- simowie mają interakcję całowania się pod jemiołą (aczkolwiek nie trzeba mieć jej w domu, sim sam ją wyciąga... zresztą sprawdźcie sami :V);
- dni są znacznie dłuższe w lato, a krótsze zimą (w lato nawet po 21 jest jeszcze jasno);
- w menu głównym można trafić na nowy motyw muzyczny (pierwszy od wydania podstawki);
- przy stoliku do rysowania dzieci mogą teraz również tworzyć świąteczne ozdoby, których można używać w domu (nie ma ich w trybie budowania);
- simowie mogą śpiewać kolędy przy choince.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Rai » 25 cze 2018, 9:08

- można zaprzyjaźnić się z bałwanem i uznać go za jedynego, prawdziwego bałwana,
- zaprzyjaźniony bałwan pojawia się w kontaktach tak samo, jak te duże misie, pieski, koty, smok, jednorożec zabawkowe,
Obrazek
- bukiety z kwiatów robione przy nowym stole nie są wieczne - bardzo szybko więdną i zaczynają śmierdzieć,
- podczas ulewy albo śnieżycy Simowie dostają nastrójnik, co oni robią na dworze, i uciekają do najbliższego pomieszczenia,
- są dwie różne opcje do wspólnej zabawy śniegiem, można albo rzucać się śnieżkami albo kogoś natrzeć śniegiem,
- w trybie kupowania można kupić choinkę, którą ubieramy sami, wybierając osobno girlandę, bombki, czubek choinki i dywanik pod choinkę.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2018, 18:32

- w Sylwestra simowie mogą oglądać specjalny program w TV, podczas którego przed godziną 0:00 zaczynają odliczać czas, wygląda to uroczo <3
- simowie mogą wybrać postanowienia noworoczne, na których spełnienie mają 7 dni;
- w Sylwestra NPC chodzą ubrani w stroje karnawałowe;
- simowie (zarówno dorośli jak i dzieci) mają interakcję biegania po deszczu;
- oprócz świąt głównych, w grze pojawiają się losowe święta poboczne, które nie są oznaczone w kalendarzu bo są ruchome np. dzień rabatów, dzień bójki sąsiedzkiej czy loteria;
- w miejscu uderzenia pioruna może pozostać minerał.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Rai » 10 lip 2018, 21:44

W dniu pirata interakcje zmieniają nazwy na śmieszne "pirackie" :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A moja Simka, która miała urodziny, jak grałam inną rodzinką, dostała aspirację związaną z tostami z serem rodem z TS2!

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Levkoni » 11 lip 2018, 15:40

Rai, normalnie ta aspiracja jest w grze ukryta i można ją odblokować jedząc tosty ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Cztery Pory Roku - Ciekawostki

Postautor: Rai » 12 lip 2018, 10:25

Kurczę, nie miałam pojęcia. Czyli co, muszę kazać Simowi jeść tosty i mu się zmieni aspiracja czy jak?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości