Cztery Pory Roku- Wrażenia

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Lama » 22 cze 2018, 11:56

Tak jak w temacie :) Dzisiaj premiera i jestem ciekawy jakie są wasze wrażenia odnośnie nowego dodatku!
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Levkoni » 22 cze 2018, 19:04

Ciężko na razie się wypowiedzieć, gram od godziny :V W każdym razie zacząłem od lata, żeby zobaczyć przejście do jesieni. I na razie lato bardzo mnie zaskoczyło wizualnie, nie jest to po prostu standardowa część gry jak z podstawki, w upał obraz faluje, simowie na zewnątrz chodzą w podkoszulkach i krótkim rękawku, a kolorystyka zmienia się w porównaniu do zwykłego widoku z podstawy gry. Widać, że jest gorąco, z resztą wystarczy spojrzeć na foto:

Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Atax » 22 cze 2018, 20:49

Włączyłem wiosnę, ale była akurat sobota więc następnego dnia zaczęło się lato. "Przeżyłem" jak na razie upały i burzę z piorunami i powiem wam, że to wszystko działa świetnie! Uwielbiam to jak zmienia się oświetlenie, w końcu ta gra nie razi mnie w oczy <3 Stroje są ładne, parasolki też (w ciągu połowy simowej godziny burza zepsuła mi parasol dwa razy! xD Tutaj ciekawostka: zepsutego parasola się nie naprawia, pojawia się za to trwający chyba 2 godziny nastrójnik który ostrzega przed bieganiem z parasolem podczas burzy i po jego zniknięciu sim dalej ma swój parasol). Dodam jeszcze, że w kalendarzu wyskoczyło mi "święto zniżek" podczas którego obiekty z trybu kupowania są tańsze :D
Ogólnie póki co wrażenia na plus, gra zyskała mega dużo życia i już nie mogę się doczekać kolejnych pór roku!

Awatar użytkownika
Skeczor
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2014, 22:29

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Skeczor » 22 cze 2018, 23:14

Pograłem sobie z 2-3 h.
No nie porwało mnie, jakoś nie odczułem nic szczególnego. Może za mało grałem?
Ciekawie jest z tym kalendarzem dla simów, dzięki niemu widać urodziny i święta. Można dodawać swoje święta! :P
Miałem 2 święta w trakcie mojej rozgrywki. Jedno to było coś na wzór święta dziękczynienia (nie kopcie gnomów!), a drugie to "Święto sąsiedzkiej bójki" hę? Moi simowie mogli się bić od tak z przechodniami. Nikt na nikogo się nie złościł tylko komunikat "muszę już iść do domu".
Nareszcie jest obdarowywanie się prezentami! Dość długo trzeba było na to czekać. Nowa kariera - ogrodnik.

Szkoda, że nie pokusili się na termometry dla simów, aby było widać ich stan. Meh :/
Muszę wypróbować wrotki i łyżwy dla simów.

A i nie można łowić ryb przy zamarzniętej rzece :)
Bo Cyrax tańczyć chce!

Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Stara-Raszpla » 23 cze 2018, 0:35

@skeczor, u mnie na poczatku gry, jak sie pierwsyz rok zaladowal to bylo 5 swiat
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Levkoni » 23 cze 2018, 18:40

Zaskoczyły mnie święta. Oprócz standardowych, regularnych świąt pojawiają się również wydarzenia losowe. Np. u mnie była Wielka Loteria, simowie mogli wtedy kupić los na loterię i mieć szansę na wygranie simoleonów. U moich znajomych były też inne wydarzenia, np. dzień rabatów oraz prima aprilis.

Dodatkowo fajnie, że można wybrać postanowienie noworoczne, są to większe cele (ale mniejsze niż aspiracje) na których wypełnienie sim ma 7 dni. Nie wiem jeszcze co jest nagrodą, ale chyba większa ilość punktów satysfakcji (szkoda, że ten sklepik nie ma jakiś ciekawszych nagród do wykupienia).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Stara-Raszpla » 23 cze 2018, 20:21

Gdzie spawnuja sie wrotki i lyzwy ?? czy wrotki sa tez dostepne na jesien ?? :D bo jeszcze ich nie znalazlam
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Lama » 23 cze 2018, 20:55

Używałem termostatu w zimie przez 5 dni i rachunki wzrosły z 5 000 na 19 100!
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Levkoni » 23 cze 2018, 22:01

Stara-Raszpla wiem, że spawnują się w dzielnicy gdzie dom mają Ćwirowie i w dzielnicy na górze w Newcrest :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Stara-Raszpla » 23 cze 2018, 22:11

Levkoni pisze:
23 cze 2018, 22:01
Stara-Raszpla wiem, że spawnują się w dzielnicy gdzie dom mają Ćwirowie i w dzielnicy na górze w Newcrest :P
Ok.. czyli u Cwirow mi sie nie zespawnowalo.. wiec moze lyzwy tam beda.. ale Newcrest odblookam :) Dzieki
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Jackob » 24 cze 2018, 11:23

Nie przetestowałem jak dotąd wiele, zaledwie garstkę tego co jest do przetestowania. :P Mimo to pozytywnie zaskoczył mnie tryb budowania. Sporo nowych okien, drzwi, nowe gzymsy i inne upiększenia do domu. Obiektów jest chyba niewiele ale dobrze współgrają i uzupełniają się z innymi, już dostępnymi w grze. Tylko ubrań dość mało. Bez poprzednich akcesoriów o tematyce letniej, ciężko jest ubrać ładnie sima na lato. (liczę teraz na akcesoria o zimie i jesieni :D)
Co mnie zaskoczyło, po rozpoczęciu rozgrywki (rozpocząłem od lata) niektóre zasadzone wcześniej rośliny się "wyzerowały". Pozostał tylko kopiec. Pomyślałem, że po prostu bug i za chwile wyrosną na nowo. Dopiero po kilku simowych dniach zauważyłem, że jest informacja o tym, że zaczną rosnąć dopiero na jesień. Dobre ulepszenie z podlewaniem automatycznie całej grządki, spora oszczędność czasu, a można powiedzieć, że również drobne urealnienie. Ogromny minus za niedodanie żadnych nowych kwiatów dekoracyjnych. Pozostają tylko te z podstawy i romantycznego ogrodu.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Shattered » 30 cze 2018, 22:24

Cóż, po dłuższej grze mogę się nieco wypowiedzieć...
Na początek zacznę od tego, że oczywiście gra kontynuuje trójkowe "ideały"

Obrazek

Tak pięknie wyglądają parcele podczas zimy w nocy, gdy światło oczywiście nie przechodzi przez granicę parceli.
Propo śniegu.. W niektórych lokacjach mimo płaskości wygląda świetnie

Obrazek

W niektórych już nie.. Np. w San Myshyno. Strasznie razi płaska tekstura dachu, co by tu dużo mówić..

Inne efekty pogodowe są dobre

Obrazek

Obrazek

Gdyby tylko nie pewne drobiazgi jak brak gradu, czy sopli lodu

Obrazek

Czego by w sumie oczekiwać. Wiadomo było, że nie będą się starali jak w dwójce czy trójce, bo gracze i tak kupią - w tym ja..
Oczywiście dostajemy kolejną dawkę debilnych błędów.. Simowie się przebierają jak debile w zimne, to ciepłe to znów zimne ubranie..
Przebieram go w domu w zimowe ubranie, każę mu isć na podwórko gdzie jest lodowato, wychodzi staje w miejscu i przebiera się w codzienny strój :facepalm: I w związku z tym szybko marzną ..
Super opcja ubierania choinki.. Ale co? Ale oczywiście jakieś głupie animacje dodali gdzie simowie rzucają bombkami w choinkę. Po co ja się pytam?
W Windenburgu drzewa nie gubią liści. Nie wiem czy to celowe czy błąd kolejny, tak czy siak wygląda to dziwnie.
Jak do tej pory nie widziałam simów potykających się w zimę. Dobrze, bo myślałam że będą wszyscy się potykać co kilka kroków..
Simowie z miasta chodzący z czarnymi parasolkami to jakiś śmiech na sali..
Parasolki również działają jak i ubrania. Otwierają, zamykają i sami nie wiedzą co mają ze sobą zrobić.
Ubrań oczywiście dostajemy mało, jakaś część łudząco wygląda jak te które już mamy w grze.. Po co ja się pytam tyle ubrań na lato skoro możemy użyć ubrań z innych pakietów?
Kalendarz jest, ale mogłoby go nie być. Myślałam, że będzie można zaplanować kolację w restauracji na jakiś dzień. Niestety nie można nic z restauracji zaplanować.. W domu też z tym ciężko. Planujesz przyjęcie na 17, goście przychodzą koło 20..
Liście leżące na ziemi mają chyba najgorszą teksturę ze wszystkich obiektów w czwórce. Normalnie widać jak liść do połowy się kończy i zanika.. Mało tego nie spadają na chodnik czy ulicę i jak światło, zatrzymują się na granicy parceli.

Aby nie było, że dodatek kompletnie mi się nie podoba, uwielbiam nowe interakcje. Małe dzieci dostały chyba najwięcej interakcji w serii w dodatku pogodowym. Mogą lepić bałwana z simem, bawić się w śniegu. Dostają prezenty. Wszystko takie urocze i rodzinne, czyli coś czego zawsze mi w czwórce brakowało..
Świetny motyw różnych świąt, uroczysty posiłek, Sylwester. Nie mogę darować im, że nie dodali opcji wznoszenia toastu przy stole. Ciekawe czemu ją usunęli ze Zjedzmy na mieście... Simowie pewnie wstawali i zmieniali krzesła - czyli to co wciąż robią.
No właśnie, świetna opcja uroczystych kolacji, ale co z tego. Zapraszasz simów, robisz grupę, każesz im usiąść razem przy stole, a potem wybierasz opcję Wez porcję razem.. I wszyscy wstają, krzątają się, kręcą.. Jakby nie mogli wziąć tej porcji siedząc.. Chyba po prostu już narzekam na wszystko co się da..

Zmiana oświetlenia na plus. Pochmurno, słonecznie, upalnie - to wszystko widać. Szkoda tylko, że jest burza, a za 3 sekundy słońce świeci i jest słonecznie.. i dodatkowo kałuże znikają w mgnieniu oka.

Z pewnością jeszcze coś dodam, ale na tą chwilę jednak przeżywam jakiś zawód. Nie mówię już o tym śniegu, o którym tak najgłośniej narzekałam.
Część dodatku to oczywiście błędy/irytujące zachowania z podstawki, które wraz z każdym dodatkiem mają wpływ na jego odbiór.
Kupiłabym dodatek jeszcze raz, ale w cenie 99 zł a nie jaką woła Origin
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: Ururu » 03 lip 2018, 21:28

Nie grałam długo, ale poprzeglądałam tryb tworzenia sima i budowania.
Jeśli chodzi o tryb tworzenia - całkiem fajne fryzurki damskie. Ciuszki szału brak. Butów w ogóle mogli nie dodawać, jak już mieli dawać takie nijakie. Przeglądałam tylko damskie rzeczy, bo przy simce swojej.
Rzeczami z trybu kupowania jestem zachwycona (może mniej lampami i większością dekoracji, które mnie nie porwały). Mebelki są cudowne, doszło też całkiem sporo okienek i ciekawe drzwi. Wracając do dekoracji - dodali takie kolorowe nagrobki, które są w dodatku tym Haloweenowym. Bardzo nieładnie.
Jak zaczął padać deszcz to mi się simka zacięła i nawet resetowanie jej nie działało, przeszło to dopiero samo po odczekaniu. Ale no więcej o rozgrywce się nie wypowiem, bo jeszcze nie testowałam.
Ale będę, bo chcę się pobawić pszczółkami i w hodowlę kwiatków, bo DODALI ZRASZACZ. Znaczy ja się jaram, a tu pewnie się okaże, że on tylko pic na (o ironio) wodę, fotomontaż i tylko jest taki do zabawy. Oby jednak był działający i podlewający.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Cztery Pory Roku- Wrażenia

Postautor: blakhart » 15 lip 2018, 11:47

Pograłam już chwilkę to mogę się wypowiedzieć. Spodobały mi się fryzury dodane w dodatku, ciuchów mogłoby być trochę więcej, ale nie są najgorsze. Za to zaskoczył mnie tryb budowania, dodali naprawdę fajne meble. Jeśli chodzi o rozgrywkę to za dużo nie grałam, ale miałam już okazję widzieć deszcz, bo zaczęłam od jesieni, wygląda naprawdę spoko. Fajnie, że dodali karierę botanika. Rozśmieszyło mnie z tym strachem na wróble, który ożywa, ciekawe czy można go jakoś przemienić w sima. U mnie też w Windenburgu drzewa nie tracą liści. Czekam na zimę, bo chcę zobaczyć czy ten śnieg faktycznie wygląda tak okropnie.

Ogólnie dodatek za dużo nie wnosi do gry, ale trochę go urozmaica. Tylko ten kalendarz bym wyrzuciła, niepotrzebna opcja.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości