Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 cze 2018, 22:57

Ja niestety jestem trochę zawiedziona ubraniami i obiektami..
Obiekty wyglądają jak recolory obiektów z gry, a ubrania. Ktoś użyje tej choinki dla małego dziecka ?
Sky Fits Heaven

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 15 cze 2018, 22:58

Ide zaraz zobaczyć powtórkę i podzielę się opinią ;)
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 cze 2018, 23:55

Ja niestety ponownie się trochę zawodzę..
Co to za trawa przy fundamencie w zimę ?
Jednak te światło w nocy robi różnicę na śniegu..
O ile na tle drzew wygląda świetnie, domy w śniegu wyglądają kiepsko. Naprawdę mogli zrobić te zaspy przy fundamentach i grubszy śnieg na dachach
Sky Fits Heaven

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 16 cze 2018, 0:59

Mi się podoba. Dużo nowości, na to czekałem! Podobają mi się rodzinne interakcje, zadania związane ze świętami, wpływ pogody na simów (wiatr :wub: ), pełno nowych zdań do zrobienia (grabienie, odśnieżanie), kariera, ule ahhh dużo by wymieniać ;) z ciekawostek! Wraca drzewko pieniężne!! Wejście do domu simów może zostać zasypane przez śnieg, wtedy muszą odśnieżać. Fajne urozmaicenie, bo zastanawiałem się jak będzie to wgl wyglądało :P Ogólnie oceniam to na najlepszy dodatek i czekam na piątek!
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 cze 2018, 1:13

Będziemy mogli dawać Simom prezenty i po raz pierwszy w serii będziemy mogli dawać pieniądze z konta rodziny. Ciekawe czy będą wpływały na konto simów, tzn gdy przełączymy rodziny czy sim który je dostał będzie je miał..

Wschód i zachód słońca będą o różnych porach w każdej porze roku..

Miodu będziemy mogli użyć do herbaty jak i do przygotowania ciasta.

Pszczoły będą zapylały pobliskie rosliny.

Prawdopodobnie dojdzie to w aktualizacji - będziemy mogli wybrać godzinę wydarzenia towarzyskiego.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 16 cze 2018, 1:40

Dlaczego ten live trwa 3 godziny? XD Przegapiłam go, obejrzałam powtórkę i musiałam praktycznie przewinąć cały, nuda i jeszcze raz nuda, rozwodzili się nad każdym obiektem jakby to nie wiadomo co było i pokazali chyba wszystko co możliwe włącznie z zabiciem Sima. Jesienne liście wyglądają po prostu koszmarnie, już ta nieszczęsna zima wypada dużo lepiej... a nie, chwila, zima wygląda ładnie tylko z oddali, po przybliżeniu kamery płaski śnieg mnie boli i chyba nic już tego nie zmieni. Nawet to nie jest w żaden sposób wycieniowane (a przynajmniej nie wszędzie), po prostu biała, rozmyta plama :/
Obrazek
Co to jest?? XD
I ten kostium choinki dla dziecka soft9
Lata nawet nie pokazywali, bo po co, jak w nim nic nie ma XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 cze 2018, 10:16

Mogli od razu zmienić tą palemkę na ulicy gdzie tramwaj jeździ. Ciekawe jak to będzie w Promenadzie Magnoli, tam przecież są wielkie palmy..

Ja już sama nie wiem co myśleć. Z jednej strony super wygląda, najwięcej wniesie do gry z dodatków do czwórki, a z drugiej..
Snieg jednak jest katastrofą, jak wspomniałam na tle drzew albo właśnie jak Lenna mówi, w oddali wygląda super. Na streamie simy nosiły jedzenie duchom, gnomowi, strach na wróble będzie mógł ożyć i sobie łazić jak normalny sim a Simowie nawet nie spojrzą na niego dziwnie, tylko będą go traktować jak normalnego sima..
Lato faktycznie wygląda jak nuda, w sumie jedynie wrotki i basenik, ot i tyle..
Mogli dać jakiś materac chociaż do basenu lub koło dla dzieci
No nic, zapewne kupię
Ale nie wiem, jednak zawód pozostaje..
Nie wspomnę już nawet o tych dekoracjach, wygląda na to że sąsiedzi też będą wszystko dekorować, ploty, drzwi, ściany a cała nasza okolica będzie wyglądała jak cyrk...
Swoją drogą to zadziwiające że dali choinkę, dawanie prezentów , to przecież takie raczej religijne?
I kolejny disappointment... Małe dziecko nie bierze udziału w otwieraniu prezentów..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 16 cze 2018, 10:49

Kurcze przegapiłam ten live :( Ma ktoś link do powtórki? Będę wdzięczna ! ;)
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 cze 2018, 11:03

Obejrzałem wczorajszy live i śmiało mogę napisać, że to najgorsze CPR w historii The Sims - czyli zupełnie przeciwnie do tego, co mówią twórcy.
Nie ma tego klimatu, a efekty pogodowe wyglądają jak marnej jakości mod od graczy. Wszystko takie sztuczne, niedopracowane, nawet jak na styl graficzny 'Czwórki'. Porażka.
Rozczarowuje wyjątkowo ubogi gameplay. Mało nowych zajęć dla Simów, a jeśli już, to jest to czymś zaczerpniętym z poprzednich generacji.
Bolą też brzydkie ciuchy na dwór, ale w tym Maxis nigdy nie był dobry. I znowu mamy recolory ciuchów z innych dodatków jako zupełnie nowe elementy ubioru, czyli nic się nie zmieniło po aferze z "Moim pierwszym zwierzakiem", gdzie z połową ciuchów, też tymi dla zwierząt, było podobnie.
Coś pozytywnego widzę jedynie w meblach - te, jak zwykle, są ciekawe, uniwersalne, bardzo w moim guście.
Dodatku nie zamierzam kupować, przynajmniej nie w premierowej cenie. Tak jak zawsze pogoda była czymś niezbędnym, jeśli o symulator życia chodzi, tak teraz mam wrażenie, że nie zmieni zbytnio mojej rozgrywki. Wizualnie owszem, zmieni, ale nie wpłynie jakoś na życie Simów. Pozostaje ogromny niedosyt.


youtu.be/r3Vco6evl5k
Obrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 16 cze 2018, 12:11

W poniedziałek wszyscy uczestnicy zamkniętego pokazu CPR na EA Play będą mogli pokazać swoje materiały, wyrazić opinię itp.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 cze 2018, 12:47

E tam, uważam, że trochę jesteście za ostrzy. Jak w czwórce pogoda nie ma klimatu to co ja miałbym powiedzieć o trójce, gdzie w jesień szare łyse drzewa kontrastowały z wciąż soczyście zieloną trawą? :P No ale nie wcinam się w czyjeś gusta, ja tam jestem zadowolony, choć może dlatego, że na początku okropnie zjechałem ten dodatek i spodziewałem się najgorszego :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 cze 2018, 14:06

Ciuchy na dwór nie są takie złe. Uważam, że lepsze niż trójkowe gdzie szyja była odsłonięta.. Ale jest ich tak mało.. Jedna czapka na zimę?

Co do pogody, ja - największa szczekaczka - muszę powiedzieć, że nie jest wcale tak zle.. Oczywiście śnieg jest katastrofą, ale na to nic już nie poradzimy.
Co do rozgrywki.. No nie mówcie, bo dodatek naprawdę wiele wnosi do gry. Najwięcej z dodatków do czwórki. W trójce nowości opierały się na festiwalach i obiektach które tam były.. Ja przyznam, że czasem w ogóle tam nie zaglądałam, więc obiektów nie używałam. Tutaj skupili się na domu i rodzinie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wreszcie jakieś reakcje na zimno i wiatr. Choć na dłuższą metę ten ich chód może być męczący.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 cze 2018, 20:46

Ubrania akurad tak mnie nie mierzią bo i tak wszystkie oryginalne z gry i dodatków bym najchętniej wywalił i pozastępywał cc, ale śniegu nie przeboleje. Podoba mi się zmiana filtru i oświetlania. Największa wada dodatku to dla mnie wciąż brak miasta.

Frosnese
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2016, 18:52

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Frosnese » 17 cze 2018, 13:54

Mówiąc szczerze to ten dodatek jest żałośnie mierny. Odkąd wyszło TS4 czekałam na właśnie ten dodatek (jak pewnie większość z was), ale to czym pragną uraczyć nas twórcy (za niemałą zapłatą, oczywiście) jest rozczarowujące. Śnieg wygląda okropnie, tekstury jesiennych liści wołają o pomstę do nieba... Można tak wymieniać w nieskończoność. Czasem mam wrażenie, że twórcy podchodzą do serii The Sims jak do niskobudżetowego projektu, który zawsze będzie miał jakieś braki bo kasa. No fajnie, ale przecież dla EA Simsy to czysty biznes. Szkoda, cały czas po cichu kibicowałam tej grze.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 cze 2018, 14:20

Dlatego dodatki do czwórki kupuje się na promocjach, nie w premierę :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 cze 2018, 17:17

Na cdkeys można kupić dodatki nawet w dniu premiery taniej..
Np. Psy i koty które normalnie w UK kosztowały 34.99, kupiłam za 21.99
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 18 cze 2018, 0:27

Włączyłem fragment transmisji i no niby wygląda ładnie ta zima do momentu w którym skierują kamerę na simów, którzy STOJĄ na śniegu. Do tego raczej się nie przyzwyczają. Kupienie maszyny do zmiany pogody od tak w trybie kupowania to też jakaś porażka. Co mi się podobało, że po zdewastowaniu gnoma jego ziomki atakują simowi chatę, ale imagine jakie by to było super jakby zrobili pełne animacje gnomów, nie sądzę, że byłoby to ekstra trudne i tak nie mają nic lepszego do roboty. WCIĄŻ uwiera mnie brak miasta, to jest dla mnie wręcz równoznaczne z brakiem gameplayu, bo zawsze nowe otoczenie zawierało zawartość dodatku. Przez to wydaje się że tutaj tej zawartości nie ma i powtórzę się nie obchodzi mnie jak ciężko musieli pracować nad dodaniem pogody.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2018, 5:27

Ja miasta od początku nie oczekiwałam..
No, a śnieg fakt, wygląda okropnie przy zbliżeniu kamery na simów stojących, ale chyba gorzej jak skieruje się na budynki, domy które mają pomalowane na biało dachy
Dzisiaj powinien być wysyp informacji, więc powinniśmy dokładnie zobaczyć zimę
Sky Fits Heaven

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 18 cze 2018, 13:12

Od jakiej pory roku zaczynacie grę? Wydłużacie ich trwanie czy zostajecie przy 7 simowych dniach?
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2018, 15:00

Jest nadzieja że deszcz nie będzie padał przez 2 dni z rzędu jak to było w trójce.
Tak patrząc na zdjęcia, nie podoba mi się również jesień :unsure:




youtu.be/78JzC7BIJVc
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości