Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 27 maja 2018, 16:46

Ja czekam na nowe informacje. Fakt faktem dodatek bardzo mi się podoba mimo kilku wad. Na pewno urozmaici rozgrywkę i pozwoli dłużej posiedzieć przy 4 niż zwykle. Mam nadzieję, że jeżeli tak szybko wydają dodatek, właśnie TAKI dodatek to będzie zawierał dużo fajnych elementów.
Czytałem teraz wpis na blogu i oni określają go jako największy, najciekawszy, najbardziej piorunujący dodatek w historii . Zobaczymy ;)
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2018, 17:03

Lama, oni wszystko tak określają, przecież słowo "awesome" to motyw przewodni ich kampanii marketingowej ;D

W każdym razie, żeby nie było, mi też na zwiastunie podobało się wiele rzeczy. Ale po co mam pisać o czymś, co wygląda fajnie, skoro to co wygląda niefajnie bardziej zawraca mi głowę :P

Na pewno podobają mi się efekty pogodowe, jesień wygląda bardzo ładnie, tak samo te ujęcia z szarymi, deszczowymi dniami są super. Kariera florysty? Super sprawa. Kariera botanika? Nie wiem, czy potrzebna. Ule? Fajnie, tylko oby miały jakieś znaczenie w grze, a nie tylko zaspokajanie rozrywki simów. Choć jak znam TS4, pewnie miód będzie potrzebny tylko jako składnik niektórych potraw. Ale fajnie by było, gdyby wykorzystali go do robienia czegoś wyjątkowego, np. jakiś napitków miodowych, które jakoś wpływałyby na simów.

Mam też nadzieję, że huśtawki nie będą ekskluzywne dla dodatku, tak jak jacuzzi i że w przyszłości pojawią się jakieś nowe jej wzory.

A co do szybkiej premiery, to już ja wolałbym, żeby znowu była w grudniu lub styczniu, tylko niech ten śnieg by zrobili...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 27 maja 2018, 17:20

Jeżeli chodzi o samą pogodę- jest super, jednie za śnieg duży minus. Nowa kariera bardzo fajna, jeżeli chodzi o miód fajnie byłoby robić z nim herbatę (+ ma być gorąca czekolada do picia) albo słodkie potrawy. Chwalą się ogromem możliwości rozgrywki związanej z każdą porą roku i wyczytałem, że ma to być opisane na podstawie rodziny Clima'teów (pewnie zrobią co tydzień we wt nowy wpis na bloga, aż do samej premiery opisując każdą porę roku). Mam nadzieję, że niedługo też udostępnią fajny filmik opisujący pogodę, podobnie jak to było przed premierą trójkowych CPR.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 maja 2018, 17:57

Mam nadzieję, że ta parcela będzie do pobrania . Ciekawe czy w lato to automatycznie zmienia się na wrotki

Obrazek

Wiem, wiem już się powtarzam.. Mogliby chociaż zrobić jakieś zaspy przy krawężniku

Obrazek

Dobrze, że chociaż drzewa wyglądają ładnie.

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2018, 18:50

Mam wrażenie, że gracze łatwiej się pogodzili z brakiem koni w Psach i Kotach niż z brakiem śniegu w... śniegu :V No bo tam przynajmniej dali w zamian weterynarza i tor przeszkód dla czworonogów :< A co można dać w zamian za śnieg? Białą teksturę? :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 27 maja 2018, 19:17

Lama pisze:plus Rodiek powieział na tt, że leżaki to coś czego nie ma w dodatku, ale wie jak bardzo tego chcemy
W wolnym tłumaczeniu: Czekajcie na akcesoria "Leżaki" XD
Co do pikników, jakoś mnie to nie dziwi. Według ich logiki, po co mają tracić czas na jakieś bzdety których większość i tak by nie używała. Smutne, takie smaczki zawsze urozmaicały grę i nadawały jej klimatu, w trójce zachwycałam się że jest tyle małych interaktywnych obiektów które można przenosić w wyposażeniu i używać, a w dwójce świetne są automatyczne zachowania Simów jak mycie okien.
Fajny pomysł z tym kalendarzem, ale ciekawego na jakiej zasadzie by te własne święta działały. Pewnie coś à la kluby ze Spotkajmy się, albo po prostu będą sobie w kalendarzu, dostaniemy info i mamy sobie wyobrazić że to święto jest i je obchodzić XDD
Prawie wszystkie kolejne nowe informacje o tym dodatku to "nie będzie" xDD
Ja się zdziwiłam, że w ogóle będzie można ustawiać pory roku w menu. Brak zmiany kolejności nie przeszkadza mi jakoś mocno bo i tak tego prawie nigdy nie używałam, ale trochę słabo bo nie będzie można zrobić np. wiecznej zimy, no chyba że pogodomistrz tutaj pomoże.
Shattered pisze:Fakt faktem, nigdy tak szybko dodatku nie było.
Zwykle to na pakiety tyle czekaliśmy a nie dodatki i to TAKIE dodatki.
Może robili go już od bardzo dawna, tylko trzymali to w silnej konspiracji i dopiero gdy ogarnęli całkiem tę pogodę i już byli pewni, postanowili się nim pochwalić i tym samym data premiery jest szybko? Bądź co bądź, z tymi porami roku to trochę tej pracy musiało być.
W teście wyszło mi, że jestem zimą xd
https://i.imgur.com/34BWQw1.jpg
Mi z pogody najbardziej podoba się deszcz i burze, wygląda to tak szaro i ponuro i nawet drzewa się ruszają xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 maja 2018, 19:21

^ no a jak inaczej chciałabyś te świąto obchodzić? :D mówi Ci że masz np. święto dziękczynienia to sprzątasz chatę i pieczesz ciastka :P
Nawet simowie mają inny chód podczas silnego wiatru, ale jak pisał Levkoni, nie wiadomo może to tylko takie ukoloryzowanie do zwiastunu

Skoro nie będzie temperatury jak w trójce, a jedynie informacje w stylu chłodno, ciepło to mam nadzieję, że simowie podczas zimy zawsze będą nosić ubranie wierzchnie. Głupio to trochę wyglądało w trójce gdy śnieg leżał, a simowie jezdzili na łyżwach w krótkim rękawku..
Gracze na oficjalnym forum są przekonani, że będzie opalanie. Tacy pełni nadziei. Chciałabym taka być :aww:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 19:22 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 27 maja 2018, 19:21

Ja w Zwierzakach bardziej ubolewałem nad brakiem małych zwierząt niż koni :P I wcale mnie pewien pakiet nie uradował mimo wszystko.

Też mi się wydawało że ten dodatek coś wczesnie. Ja mam prosta teorie- jako że to jeden z podstawowych dodatków na który wszyscy czekaja i zawsze niby kombinuja aby pogoda była już w podstawce, pewnie zrobili go duużo wcześniej i postanowili go teraz wypuścić, zwłaszcza po fiasku z Mój pierwszy zwierzak.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2018, 19:32

Jhud, Grant Rodiek na Twitterze napisał, że Mój pierwszy zwierzak był sukcesem mimo oburzenia fanów... Tak samo jak zapewnił, że TS4 nigdzie się nie wybiera i wcale nie zamierzają kończyć.

Odpowiedzią na pytanie o to, dlaczego dodatek z porami roku i pogodą wypuszczają tak wcześnie, skoro mają jeszcze w planach kilka lat przynajmniej robić serię może być fakt, że teraz każde miasto będą musieli dostosować do zmian pór rok i łatwiej będzie im to robić, kiedy dodatek będzie już funkcjonował. W poprzednich częściach nie było tego problemu pewnie bo każde miasto wyglądało w sumie tak samo tylko miało różne drzewka i tekstury. Tutaj otoczenia są zamknięte i znaczna ich część to tła i obiekty dekoracyjne, które są poza standardową fizyką gry i pewnie trzeba je ręcznie dostosowywać.

Moim zdaniem spoko, bo gracze będą mieli już 3 najbardziej pożądane elementy gry: małe dzieci, zwierzęta i pory roku. Teraz mogą się skupić na jakiś nowych projektach i mam nadzieję, że tak zrobią. Studia nie są aż takim must have, a o samochodach chyba już wszyscy zapomnieli.

A co do opalania, to na 99% nie będzie. Skoro nie ma możliwości pływania w zbiornikach wodnych i nie będzie leżaków to raczej opalania się również nie uświadczymy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 27 maja 2018, 20:04

Miał ktoś wiosnę albo lato? Bo często w tych quizach wychodzą jakieś elementy rozgrywki.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 27 maja 2018, 20:14

Lama pisze:
27 maja 2018, 20:04
Miał ktoś wiosnę albo lato? Bo często w tych quizach wychodzą jakieś elementy rozgrywki.
Ja mam lato.
Przyjęcie przy basenie? Tak, poproszę. Plażowanie? To coś dla Ciebie. Wylegiwanie się pod palmami przez cały dzień? Muzyka dla Twoich uszu! Jesteś pełną energii duszą towarzystwa i podgrzewasz atmosferę, gdziekolwiek się znajdziesz. Letnie słońce to twój najlepszy przyjaciel! Skok na bombę!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 maja 2018, 20:19

Robi się coraz większa 'burza' ( :P ) wokół głębokości śniegu:

https://simsvip.com/2018/05/25/the-sims ... now-depth/

Twórcy zdają sobie sprawę z licznych komentarzy na ten temat i na razie mówią tylko tyle, że zwiastun nie pokazał wszystkiego co dodatek oferuje.
Jest zatem nadzieja, że jednak to naprawią. :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2018, 23:05

Lama, to z oficjalnego opisu jakiegoś?

PS: Rodiek ponownie zapewnił, że studio pracuje nad zawartością do simsów na kilka lat wprzód. Poprosił też, aby przestać gadać, że TS4 się kończy xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 27 maja 2018, 23:14

Levkoni, zazwyczaj te opisy quizów są w pewnym rodzaju informacją jakie aktywności będzie zawierał dodatek/pakiet rozgrywki.
Podobnie było z Być Rodzicem. Z quizu dowiedzieliśmy się, że np. będzie można robić sniadanie dzieciom do szkoły.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 27 maja 2018, 23:55

Czyli może można będzie się opalać? Nie pamiętam w 100% ale chyba w TS3 też można było się opalać jeszcze zanim była opcja pływania w morzu, nie?
Ehh, ale przynajmniej w TS3 to tak długo pływania w morzu nie było że jak odpowiedni czas w końcu nadszedł to nam dali aż NURKOWANIE W OCEANIE... W czwórce takiego zaskoczenia raczej nigdy nie będzie.
Może ten śnieg na zwiastunie to tylko młody śnieg? W sumie bym się nie zdziwił gdyby do zwiastunu dali tylko początkowe fazy pór roku, no ale może wtedy by tak nie milczeli co to tego śniegu, nie wiem.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 maja 2018, 0:06

W trójce pływanie w morzu doszło właśnie w porach roku. W TS4 nie ma na to szans. Pewnie dadzą kiedyś nową wakacyjną okolicę i pływanie będzie możliwe tylko tam, w wyznaczonej strefie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 maja 2018, 0:07

^Nie będzie, wydaje mi się że Grant to potwierdził

Tak więc możemy naprawdę zapomnieć o grubym śniegu.
Gracze z oficjalnego forum wzięli pod lupę zwiastun.
Wygląda to jakby gra była zupełnie nie dokończona. Na zwiastunie możemy zauważyć, że niektóre obiekty nawet nie są białe jak np. śmietniki, czy parasol w ogrodzie. Również ozdoby świąteczne powieszone na domu są kompletnie zielone.
Małe zdjęcie z Windenburga pokazuje ciężki śnieg, a dachy wciąż wyglądają jak pomalowane na biało.

Obrazek

http://forums.thesims.com/en_US/discuss ... lation/p16
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 28 maja 2018, 0:39

Lama pisze:
27 maja 2018, 20:04
Miał ktoś wiosnę albo lato? Bo często w tych quizach wychodzą jakieś elementy rozgrywki.
Rozwiązałam to tak żeby wyszła wiosna, nic ciekawego
https://i.imgur.com/Jj3N6hR.jpg
Jhud pisze:Czyli może można będzie się opalać? Nie pamiętam w 100% ale chyba w TS3 też można było się opalać jeszcze zanim była opcja pływania w morzu, nie?
Zarówno pływanie jak i opalanie doszło w Czterech porach roku. No tak bez pływania to opcja opalania wypadałaby trochę kijowo... Musiałyby być przynajmniej jakieś parcele plażowe, bo nie rozłożylibyśmy ręcznika byle gdzie. No chyba że przy basenie. Myślę, że prawie na pewno tego nie będzie, ewentualnie jak zrobią kiedyś coś w stylu Rajskiej wyspy ze specjalnym otoczeniem z plażami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 maja 2018, 0:57

Shattered, ale to akurat zdjęcie budynków, które są w tle. Akurat te z tła to wątpię, żeby miały gruby śnieg na dachu, nawet jeśli faktycznie w grze tak by było na domach simów.

Co ciekawe, dopiero teraz zobaczyłem, że na tym dachu domu w Windenburgu śnieg nie pokrywa idealnie całości, widać prześwity dachówek: https://i.imgur.com/jNrcjzm.jpg

Co więcej, w każdej części śnieg zalegał również na wystających elementach okna. Tutaj okna z przodu są normalne, ale zauważcie, że po lewej stronie, to okno na końcu ściany ma już białe fragmenty w dolnej części, które wyglądają właśnie jak zalegający śnieg.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 28 maja 2018, 1:26

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie. W nowym wpisie na blogu dotyczącym tej nowej rodziny, jak mamy opis córki to jest- (...) czy też dziewczyna przeleży całe lato przy basenie? :unsure: wydaje mi się, że we wtorek zobaczymy kolejny wpis dotyczący matki, która uwielbia jesień. Ciekawe co napiszą. "Janine Climate vel Mama lubi otulać się w ciepłe ubrania, dlatego jej ulubioną porą roku jest moment nadejścia jesieni i chłodniejszej pogody – wtedy też zaczyna się jej historia."
Lamas are everything!!!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości