Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 18:44

The Sims 4 - Cztery Pory Roku




Obrazek

Pozwól swoim Simom tworzyć nowe historie podczas zmiennej pogody, cieszyć się zajęciami sezonowymi i obchodzić radosne święta z The Sims™ 4 Cztery pory roku. Na każdy ze światów pogoda oddziałuje w wyjątkowy sposób! Naucz Simów przez cały rok cieszyć się tym, co przywieje wiatr – obojętnie, czy będzie to skrzypiący śnieg, czy skwierczący upał. Pozwól, by zimą Simowie przeżyli przygodę na lodowisku, jesienią zaprzyjaźnili się z magicznym strachem na wróble, wiosną doznali zauroczenia w strugach deszczu, a latem wydali przyjęcie przy basenie. Zaproś rodzinę i znajomych do wspólnego obchodzenia świąt pełnych tradycji, okolicznościowych prezentów i wyjątkowych gości. Pomóż Simom stawić czoło kaprysom pogody w odpowiednio dobranym stroju. Spraw, by ci ze smykałką do ogrodnictwa mogli rozkwitnąć w tej dziedzinie i spełnić się w roli botanika lub florysty.

GŁÓWNE CECHY:

Doświadczaj wpływu pogody na życie Simów. Ciesz się czterema porami roku, podczas których dynamicznie zmieniająca się aura będzie rzutowała na wszystkie aspekty życia Simów. Upał, słońce, wiatr, śnieżyca – w każdym ze światów na Simów czekają wyjątkowe warunki pogodowe, które będą wpływały na ich wybory, związki i codzienne funkcjonowanie. Przejmij kontrolę nad żywiołami, aby wywoływać burze, rozjaśniać pochmurne niebo lub przeskakiwać pomiędzy porami roku.

Odkrywaj zajęcia sezonowe. To czynności dostarczające Simom rozrywki przez cały rok, dzięki którym w pełni skorzystają z uroków zmieniającej się pogody. Otul Simów w najcieplejsze szale, by wraz z przyjaciółmi ulepili bałwana, zrobili aniołki na śniegu lub wykonywali imponujące akrobacje, jeżdżąc na łyżwach. Narzuć na nich płaszcze przeciwdeszczowe, aby mogli badać okolicę nawet podczas wiosennego deszczu i zdobywać sprawności jako harcerze. Ubierz ich w nowe stroje kąpielowe i pozwól im się ochłodzić przy zraszaczu lub pobawić w basenie. Niech jesienią Simowie zajmą się zbieraniem miodu lub zabawą w stertach liści, a maluchy – robieniem świątecznych ozdób.

Obchodź wyjątkowe święta. Ozdób dom i zaproś Simów do wspólnych obchodów radosnych świąt, pełnych ciekawych tradycji. Niech świętują Nowy Rok, chadzają na romantyczne randki w czasie Dnia Miłości lub zapraszają rodzinę na iście królewską ucztę z okazji Święta Zbiorów. Obserwuj, jak Simowie odliczają dni do Zimowej Fiesty, podczas której wszyscy rozdają prezenty, przyozdabiają domy i czekają na odwiedziny Papcia Mroza. Możesz także tworzyć spersonalizowane święta i decydować o tym, w jaki sposób Simowie powinni je obchodzić.

Podążaj ścieżką kariery w ogrodnictwie. Twórz piękne bukiety lub odkrywaj nieznane dotąd gatunki. Simowie, którzy dopiero co odkryli, że mają dryg do kwiatów, mogą rozwijać swoje umiejętności, układając bukiety i rozwożąc je po mieście. Tymczasem ci z zacięciem naukowym wybiorą karierę botanika i z chęcią zajmą się analizowaniem roślin, pisaniem artykułów i zdobywaniem rozgłosu, dzięki czemu będą mogli otrzymać granty. Rozwijaj kiełkujące talenty swoich Simów, by odblokowywać nowe umiejętności, stroje oraz przydatne przedmioty.




youtu.be/l5PZyBwOSGU


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Premiera: 22 czerwca 2018

Czyli nie ma nowego miasta.. Ale za to są wrotki i ule. Nie dostaniemy też kąpieli w oceanie czy jeziorze .. Ale za to będziemy mogli urządzać własne święta
No nie! Tekstura śniegu jest taka płaska, że simowie normalnie na niej stoją :grumpy:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 20:39 przez Shattered, łącznie zmieniany 2 razy.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Jhud » 24 maja 2018, 19:15

Nie wygląda tak źle, mniej więcej to samo co dostaliśmy w 3.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Levkoni » 24 maja 2018, 19:38

Wygląda fajnie, ale trochę powtórka z rozrywki. Liczyłem na to, że pojawi się coś całkiem nowego, np. pokuszą się o dodanie jakiegoś wiejskiego zwierzaka do gry ;) Cieszę się, że nie dali nowego miasta, może dzięki temu mogli skupić się bardziej na gameplayu. A wygląda na to, że w końcu będzie go więcej niż zwykle: kariera florysty niczym z TS2, kariera botanika (chyba otwarta), rolki, łyżwy, wraca bitwa na balony z wodą, grabienie liści, lepienie bałwana etc, etc. No i huśtawki w końcu!
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 19:39 przez Levkoni, łącznie zmieniany 1 raz.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 19:39

Ja niestety przeżywam chwilę zawodu..
Śnieg płaski, simowie stoją i chodzą po nim jak po normalnej powierzchni, but się nie wtapia ani nic. Dobrze, że chociaż zostawiają ślady..
Liście znów spadają w kwadracik jak w dwójce? Czy ślepa jestem?
Zapewne nie będzie to również płynne, a po prostu będzie cyk jak w dwójce. Tak samo ze śniegiem.
Zobaczcie też jak ten śnieg wygląda na krzakach. Jakby unosił się w powietrzu..
Super bo dużo nowości, nawet chyba piknik wraca.. Ale wciąż
Nie wspomnę o tym, że kurtki mogłby być po prostu dodatkiem do stroju jak kapelusz... Ale nie. O czym ja marzę

Obrazek

Zapewne też tam gdzie światło zatrzymuje się na granicy parceli, śnieg będzie jasny, a poza działką ciemny. Tak jak to było w trójce i wyglądało okropnie...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Levkoni » 24 maja 2018, 19:50

Śnieg wygląda masakrycznie. Jeśli tak będzie po premierze to będzie to ogromna wada, bo przecież zima bez głębokiego śniegu to nie zima! Poza tym w każdej grze śnieg robią głęboki, nie znam takiej, gdzie by tylko była płaska tekstura. Mam nadzieję, malutką ale mam, że zwiastun jak robili to nie mieli jeszcze dopracowanego tego śniegu i pojawi się on po premierze... Jeśli nie, to będzie gorsze niż windy w MŻ.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 19:53

Oj Levkoni, porzuć tę nadzieję, bo tak się nie stanie..
No nic, ubieranie choinki, coś czego nie było..
I wracają święta, sylwester, ala Wigilia i dodatkowo możemy ustalać własne święta.
Ciekawe jak ten kalendarz będzie działał.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Levkoni » 24 maja 2018, 19:55

Nie przeboleję tego śniegu :( Mam nadzieję, że to na trailerze to tylko początkowa faza jak pada i jest jeszcze płaski, w każdej części tak było to może teraz też :(
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 20:03

Plusem że dodali chociaż zmianę oświetlenia, tzn. podczas burzy jest szaro.
Na zwiastunie są również dynie. Czyli Halloween? Ale zapewne by swoją wydziubać trzeba będzie mieć Upiorności
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Levkoni » 24 maja 2018, 23:03

Niestety, zima chyba będzie najgorzej zrobioną porą roku w serii. Płaski śnieg jest widoczny nie tylko na podłożu, ale również na dachu, zwykła biała tekstura udająca śnieg. Dodatkowo drzewa zimowe zrobili, ale krzaki zostały zielone i są pokryte czymś co wygląda bardziej jak mgła niż śnieg :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Guuki » 24 maja 2018, 23:32

Hmm... Chyba wyrosłem już z Simsów. No fajnie, dodatek o porach roku, ale w sumie nie czuję jakiejś ekscytacji. Niczym nie jestem zaskoczony - to, co dodatek oferuje, było już wcześniej. Żadnej nowości. Wrotki, łyżwy, ule, upiorny strach na wróble, zmieniacz pogody... Jedyna nowość to ta umiejętność strzelania prądem; ciekawe, czy to jakiś nowy rodzaj elektrycznej postaci nadnaturalnej.
Za 140 zł na pewno nie kupię. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Kapitan Indra » 24 maja 2018, 23:34

Fajnie, że wreszcie będą pory roku, ale... oglądając ten zwiastun miałam wrażenie, że to wszystko już mieliśmy - więc ten dodatek to będzie zlepek rozmaitości z TS3 i TS2 - prezenty, poszczególne święta, wrotki, łyżwy, maszyna do kontroli pogody, pszczoły, taplanie się w kałużach, zbieracz, Mikołaj, nawet strach na wróble, który straszy Simów...
No i ten śnieg :facepalm:
Kupię, oczywiście, że kupię, bo chcę mieć komplet, ale... myślałam, że będzie coś nowego, a poza basenikiem, w którym leży Simka w lecie, nie widziałam jakoś zbytnio nowości.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Lenna » 25 maja 2018, 0:16

Pal licho pory roku, ja chcę wiedzieć czy jakaś nowa postać nadnaturalna będzie!
Ale tak poza tym. Wszystko wyglądało WOW i super przez pierwsze 5 minut. A potem przyjrzałam się śniegu XD
Akurat to, że to odgrzewany kotlet i po prostu wszystko to co już było wcześniej mi nie przeszkadza - wolę tak niż jakieś dziwne eksperymenty w stylu Spotkajmy się. Chodzi bardziej o to, że powinno być coś ekstra poza tym, mamy jeżdżenie na wrotkach, pszczoły i jakieś tam duperele, okej, ale mnie by się podobały prawdziwie wiejskie klimaty, farma, ogrodnictwo, albo chociaż jakieś festiwale. Ale czego ja oczekuję, jestem pod wrażeniem że pory roku są w jednym dodatku :brawo2: :brawo2: Oczywiście nie mogli się przemęczać i dodatek zawiera tylko i wyłącznie pory roku z dodatkiem podstawowych aktywności, inaczej miałby za dużo zawartości. A i tak powiedzą, że nie ma nowego miasta, bo musieli się skupić na zaawansowanym skomplikowanym i wymagającym wielkiego nakładu pracy przystosowaniem dostępnych w grze otoczeń do pór roku, polegającym na zmienieniu tekstury trawy xD
No ten śnieg to jakaś masakra soft1 Ogółem, no nie powiem, chociaż niby gra z porami roku wreszcie nabiera trochę barw i głębi, to jakoś... nadal wydaje mi się to wszystko jakieś takie bezduszne i puste. Zmieniają się tylko kolory i tyle, a gdzie śnieg zasypujący dom po fundamenty i wielka zawierucha a w środku Simowie przy gorącym kubku kawy, a gdzie pływanie w oceanie i spalona skóra od opalania się, gdzie ten wielki zasyp liści z drzew jesienią jak w dwójce co to trzeba grabić bez końca xD Jakoś te święta na zwiastunie nie wyglądają tak przytulnie, jakby mogły być. No nie wiem, może to przez grafikę czwórki ta gra nigdy czegoś takiego by nie osiągnęła, wygląda zbyt sztucznie i bajkowo. Co nie zmienia faktu że śnieg jest ZŁY.
Przez chwilę jarałam się jak nie wiem końcówką zwiastuna bo wygląda jak postać nadnaturalna, ale nic o tym nie wspomnieli, więc pewnie mogę zapomnieć :hej:
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Levkoni » 25 maja 2018, 0:57

Niestety przy trójce to zawartość i tak wypada blado. W TS3 przecież mogliśmy budować igloo, jeździć na snowboardzie, pływać w morzu i na pontonach, były bramki do strzelania goli... Były festiwale. W sumie może wszystkiego jeszcze nie pokazali. Ale znając poprzednie dodatki, większość nowości pokazali w zwiastunie. Mam tak jak Lenna, pierwsze obejrzenie zwiastuna wywołało we mnie wow, a potem obejrzałem zwiastun Pór Roku z TS3 i było już meh.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Jhud » 25 maja 2018, 3:37

Możemy podziękować czwórce za jedną rzecz- o ile marudziliśmy na trójkę przy swoich dniach świetności, to przy czwórce wypada jako najlepsza gra w serii :P
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 25 maja 2018, 5:20

No niestety wszystkich nie da się zadowolić.
To już było, to znaczy że nie powinno być już wrotek, bitw na śnieżki? Czy powinno dodatkowo być coś czego nie było?
Ja powiem że mi to nie przeszkadza.
W trójce może dostaliśmy więcej, ale co z tego skoro gra taka zmulona.
No ale niestety jak to oni, zima totalnie nie ma klimatu. Dobrze że chcoiaz Simom para leci z ust.
Nie ma co liczyć że ten śnieg jest głębszy czy cos. Guru udostępnił zdjęcie z Windenburga i jest tak samo płaski. To po prostu nowe pokrycie terenu jak trawa.
Mam nadzieję że nie powielą tego co było w trójce, mianowicie deszczu padającego 2 dni z rzędu.
Wiatr wygląda na silny. Ciekawe czy będzie to miało na coś wpływ, poza oczywiście simami mającymi inny styl chodzenia podczas wiatru
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

The Sims 4 - Cztery Pory Roku

Postautor: diamond5 » 25 maja 2018, 8:05

W KOŃCU!!!! :brawo:

To jest to, na co cały czas czekałam! Ileż można było grać w ciągłym lecie? :P Na pewno kupię, bo bez pogody to nie gra, ona musi być :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 maja 2018, 9:13

No niestety załamka totalna. Śnieg to pokrycie terenu
Najważniejszy aspekt gry został totalnie zniszczony.
Wysłałam chyba z 50 tweetów do twórców dlaczego śnieg jest taki plaski.
Nikt nie odpisał, ani mi ani innym graczom pytającym o to samo.
Tak więc wiedzą że spierniczyli sprawę, ale tego nie naprawia bo pewnie silnik nie pozwala albo zbyt drogie i woleli dodac nową zawartość do gry.
Sama chyba poczekam na promocję.
Chyba że uda mi się kupić o wiele taniej w dniu premiery jak to było z Psami i Kotami..

Nie pojawią się żadne moce więc nie wiemy co to jest na koniec zwiastunu, także pewnym że nie będzie postaci nadnaturalnej. Dla mnie bomba ale wiem że niektórzy gracze będą zawiedzeni.

Małe dzieci będą mogły kąpać się w baseniku
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 maja 2018, 11:37

Shattered pisze:
25 maja 2018, 5:20
No niestety wszystkich nie da się zadowolić.
To już było, to znaczy że nie powinno być już wrotek, bitw na śnieżki? Czy powinno dodatkowo być coś czego nie było?
Ja powiem że mi to nie przeszkadza.
Teoretycznie tez mi to nie przeszkadza. Sam w końcu zdecydowałem, że będę grał w TS4. A jak to ostatnio odpisał komuś Rodiek: "TS4 to nowa gra, robiona od zera, jeśli komuś poprzednie części podobają się bardziej to nic nie stoi na przeszkodzie. Te gry są wciąż dostępne na Origin i nie ma najmniejszego problemu, aby do nich wrócić i grać w nie dalej". Mimo wszystko fajnie, gdyby pojawił się jakiś element zaskoczenia, jak np. w Psach i Kotach, gdzie dostaliśmy karierę weterynarza czy tor przeszkód (oba elementy nie pojawiły się wcześniej w regularnych częściach serii). Na przykład zamiast kariery botanika mogliby dać możliwość hodowania... kur ;D Byłoby fajnie, gdyby sim musiał dbać o nie w zależności od różnych pór roku :P
Shattered pisze:
25 maja 2018, 9:13
Nie pojawią się żadne moce więc nie wiemy co to jest na koniec zwiastunu, także pewnym że nie będzie postaci nadnaturalnej. Dla mnie bomba ale wiem że niektórzy gracze będą zawiedzeni.
Oczywiście, że się nie pojawią. Ta animacja ze zwiastuna to na 99% reakcja sima na udane zniesienie uderzenia pioruna. Podejrzewam, że nieudane zakończy się śmiercią.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 maja 2018, 14:33

Sam śnieg to sami modderzy już dawno zrobili, i to było zrozumiałe że ten na podłodze to po prostu teren był... Ale w oficjalnej grze to trochę głupio jednak. Mam nadzieję że to poprawią w aktualizacji jak wystarczająco dużo ludzi będzie marudzić, albo chociaż modderzy poprawią.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 25 maja 2018, 14:56

Mam nadzieję, że z tym śniegiem będzie tak samo jak z płaskim basenem z kulkami, który potem poprawili. Kurcze, jak mogli olać tak ważną rzecz jak "głębokość" śniegu? Może i jest to detal, ale bardzo istotny i wpływa na postrzeganie całej pory roku. Bardzo się cieszyłem na ten dodatek, ale przez ten śnieg odechciewa mi się go kupować.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości