FreeSO w trybie pełnoekranowym

Gra oparta na interfejsie i silniku graficznym znanym z pierwszej części serii.
Planowana reaktywacja serii została przesunięta. Informacje o zmianach będą dodawane do wątku zbiorczego.
Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

FreeSO w trybie pełnoekranowym

Postautor: aesthetea » 02 lut 2017, 21:42

Wiele osób uważa grę w okienku za denerwującą, także zamieszczam ten krótki poradnik jak zmienić ręcznie tryb gry na pełny ekran.

1. Tworzymy skrót od pliku FreeSO, który znajduje się w folderze instalacyjnym (u mnie C:\Program Files\Maxis\FreeSO).

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na skrót i wybieramy właściwości.

3. Otwieramy zakładkę skrót i w miejscu element docelowy po ścieżce i cudzysłowie dopisujemy swoją rozdzielczość oraz literę f, u mnie wygląda to tak:
Obrazek


4. Zatwierdzamy i cieszymy się grą.
Obrazek


Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: FreeSO w trybie pełnoekranowym

Postautor: Smustle » 04 lut 2017, 13:18

Powyższy sposób ma pewną wadę - nie można przełączać między grą a np. przeglądarką (przynajmniej tak jest u mnie)

Jak ustawić pełny ekran z możliwością przełączania między oknami?

1. Otwieramy folder w którym mamy zainstalowane FreeSO, domyślnie powinno być w tej lokalizacji:

Obrazek

2. Wchodzimy w folder Content i otwieramy plik config.ini

3. Jeśli nie zmienialiśmy jeszcze nic przy pomocy powyższego postu, to powinniśmy mieć wpisane True przy Windowed, a w niższych linijkach wartości rozdzielczości małego okienka (nie orientuje się ile, ale chyba 800x600). Zmieniamy tylko rozdzielczość na naszą, wpisując odpowiednie wartości.
Jeśli zmienialiśmy rozdzielczość przy pomocy powyższego postu, przy windowed mamy False i zmieniamy to na True. Rozdzielczości wtedy nie musimy już zmieniać.

Obrazek

4. Gra jest teraz w half full screen czyli mamy pełną rozdzielczość a na dole jest pasek zadań i możemy swobodnie minimalizować grę i przełączać okna ;)

UWAGA: lepiej zmienić wartości na nieco mniejsze niż nasza rozdzielczość, bo inaczej pasek zadań zasłania nam dół menu
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: FreeSO w trybie pełnoekranowym

Postautor: smisiv » 04 lut 2017, 16:24

A ja usunąłem literkę "f" w pierwszym sposobie i pasek startu(zadań) mi się pojawił.
Poprawiłem też rozdzielczość żeby nic się nie rozjezdzało i działa.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość