FreeSO czyli The Sims Online

Gra oparta na interfejsie i silniku graficznym znanym z pierwszej części serii.
Planowana reaktywacja serii została przesunięta. Informacje o zmianach będą dodawane do wątku zbiorczego.
Awatar użytkownika
Lepki
Posty: 614
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Lepki » 06 sty 2017, 21:58

Obrazek


Czy są tu osoby, które kilkanaście lat temu grały w The Sims Online? Jeżeli tak, to możecie zagrać w tę grę ponownie!
FreeSO, to nieoficjalna wersja upadłego kilkanaście lat temu The Sims Online. Na ten moment jest to wersja beta.


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Start gry

Z uwagi padnięcia serwerów w dniu 6 stycznia 2017 oraz ataków DDoS na serwery FreeSO data ponowniego otwarcia serwrów nie została określona.

Sposób instalacji gry:

1. Na początku musisz pobrać grę ze strony http://play.freeso.net/ (należy kliknąć download freeso).
2. Po pobraniu pliku GSInstaller.zip rozpakuj go.
3. Następnie z rozpakowanego archiwum uruchom plik Official FSO Installer Utility x86 Edition.exe.
4. Po pojawieniu się okienka z instalacją należy wybrać miejsce, w którym gra zostanie zainstalowana. Docelowo folder został już wybrany, lecz jeśli posiadasz już zainstalowaną grę The Sims Online, to musisz wskazać w instalatorze folder, w którym zainstalowane jest The Sims Online i następnie kliknąć przycisk INSTALL.
5. Po pojawieniu się kolejnego okienka kliknij przycisk Install Everything. Długość instalacji gry zależy od tego, czy mamy zainstalowane już wcześniej The Sims Online. Jeżeli nie mamy zainstalowanej tej gry, to instalator zainstaluje ją.
6. Po zakończeniu instalacji pojawi się następne okienko. Jeżeli instalujesz grę, gdy serwery gry zostały otwarte, to kliknij przycisk Create a FreeSO Account. Jeżeli natomiast instalujesz grę przed startem serwerów kliknij Close the Installer.
7. Po zakończeniu powyższych kroków możesz włączyć grę klikając na ikonkę na pulpicie o nazwie FreeSO lub w Menu Strart.

Co zrobić, gdy wyskakują mi błędy lub nie działa gra?

- Gdy podczas instalacji gry wyskoczy Ci ten błąd lub inny, to zalecam pobranie The Sims Online stąd. Instalacja tej gry w następnym punkcie.
- Jeżeli instalator nie może się uruchomi, to kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Uruchom jako administrator.
- Jeżeli instalator nie zadziała lub gra nie uruchomi się pobierz OpenAL.
- Jeżeli nie uruchamia się gra po zainstalowaniu, to kliknij na ikonkę gry prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Uruchom jako administrator. Jeżeli to nie zadziała, to należy pobrać NET Framework 3 i NET Framework 4.

Instalacja The Sims Online innym sposobem:
Aby zainstalować The Sims Online należy
1. Pobrać instalator gry ze strony http://largedownloads.ea.com/pub/misc/tso/ i kliknąć Click here to download the installer.
2. Po pobraniu pliku Setup The Sims Online, uruchom go.
3. W tym momencie gra The Sims Online jest pobierana ze strony. Odczekaj proces instalacji i przejdź do następnego kroku.
4. Po zainstalowaniu The Sims Online postępuj zgodnie z krokami z punktu Sposób instalacji gry od podpunktu drugiego. UWAGA! Podczas wyboru instalacji FreeSO wybierz folder, w którym kilka punktów wcześniej zainstalowałeś/łaś The Sims Online przy pomocy tego punktu.

Rejestracji w grze będzie można dokonać 6 stycznia o godzinie 23. W tym momencie nie posiadamy żadnych informacji na temat sposobu rejestracji w grze.

Żródło:
http://freeso.org/
http://simsweb.pl/index.php?/topic/220- ... open-beta/
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

A Wy? Jakie macie nastawienie co do tej reaktywacji gry? Piszcie!
W razie problemów z instalacją gry lub grą napisz tutaj!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sty 2017, 8:59 przez Lepki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lepki
Posty: 614
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Lepki » 07 sty 2017, 8:52

Z Uwagi na wczorajsze ataki DDoS oraz problemy z serwerami premiera gry została przeniesiona. Na ten moment nie określono daty otwarcia serwerów.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2010
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Levkoni » 10 sty 2017, 15:15

Ja raczej nie skorzystam. Jak jeszcze byłem adminem na STL to nawet napisałem artykuł o TSO i o tym, dlaczego upadło. Z tego co pamiętam, to gra się sprowadzała głównie do ciągłego ćwiczenia różnych umiejętności, więc raczej mnie to nie zachęci :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 779
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: smisiv » 15 sty 2017, 3:18

Uwaga, uwaga.

Oficjalnie nie można zagrać w betę FreeSO. Nie została otwarta rejestracja. Jednakże istnieje sposób, aby dostać się do gry jako gość - tester. Jeśli nie możecie się doczekać, albo ktoś ma tu dużo wolnego czasu - zapraszam do postępowania zgodnie z poradnikiem, aby wejść do beciej beta bety bety doprowadzanego aktualnie do stanu używalności FreeSO.

Przypominam, że nie jestem specjalistą. Pokazuję drogę jaką zainstalowałem i uruchomiłem betę bety bety ale nie potrafię ani potwierdzić ani zaprzeczyć czy wszystko u Ciebie zadziała albo że jutro ten poradnik będzie aktualny. Ale myślę, że i tak warto spróbować, no bo co? Działa dziś? Działa! Instalujemy.

1. Ściągnij tutaj oryginalny instalator The Sims Online.
2. Zainstaluj grę na dysku C. Potrwa to od kilku do kilkunastu minut. Jeśli pojawi się komunikat o wpisaniu kodu, anuluj i spróbuj ponownie.
3. Instalator zapyta, czy stworzyć albo połączyć konto z aol. Anuluj prehistoryczną propozycję i klikaj Cancel. Po zakończeniu i zamknięciu instalatora nie uruchamiaj gry.
4. Ściągnij tutaj pliki zastępcze nr 1 i wypakuj. Przenieś wszystko z folderu do C:\Program Files\Maxis\The Sims Online\TSOClient\packingslips. Komputer zapyta, czy podmienić pliki - ależ oczywiście, o to chodzi.
5. Ściągnij tutaj pliki zastępcze nr 2. Kliknij zakładkę Artifacts, jest tam plik dist-398.zip. I teraz tak, są dwie wersje: albo rozpakować z niego pliki do folderu na pulpit, albo wkleić je do: C:\Program Files\Maxis\The Sims Online\TSOClient. Spytałem Lepkiego, wybrał pulpit, a również wypakowałem tam folder i zadziałało, ale podejrzewam, że logiczniej umieścić to w folderze gry tak jak pliki wcześniejsze.
6. Wszystko jest gotowe do uruchomienia. Tam, gdzie umieściłeś rzeczy z poprzedniego punktu, jest plik FreeSO.exe. Włącz nim grę.
7. Pokaże się tryb tworzenia Sima. Możesz zrobić siebie. W polu Name wpisz nick, tak Ciebie będzie wyświetlać w grze. Po prawej na górze jest przycisk do zaakceptowania Sima. Kliknij gdy zakończysz pracę nad Simem.
8. Przechodzisz do mapy. Kliknij w menu z przyciskami ikonkę z okiem. To jest wybór serwera do gry. Z racji, że jest to beta beciej beta bety, nie ma do wyboru zbyt wiele, chociaż podobno, można już uruchomić własny serwer, jeśli się potrafi. Póki co, domyślnie wybierze się serwer oficjalny "freeso". Przejdź do niego klikając gwiazdkę.
9. Jesteś w grze!! Pierwsza rzecz, jaka się pojawi, to zasikany bot soft9 Przy odrobinie szczęścia trafisz na graczy z Polski. Kliknij ctrl+h aby włączyć okienko czatu i zobaczyć jaki język góruje teraz na serwerze. Nie przejmuj się, że bot spamuje powitaniami i pożegnaniami. Czasami jakiś sim się zbuguje, ekran skacze, kontakty nie zapisują się itp. To nie jest ukończona gra. Ale na pocieszenie dodam, że możesz zwrócić się po polsku do bota -per Servo, a potem pisz po polsku. Odpowie w naszym języku!

Z tego miejsca pozdrawiam Lepkiego, który pomógł mi zainstalować grę powyższym sposobem i dzięki temu napisałem ten poradnik, oraz Veriona, który jest pierwszą osobą, jaką tam spotkałem.

Wspomnę ostatni raz, że to nie jest ani pełna wersja gry, ani beta, lecz beta bety beciej bety i w związku z tym, ta gra jest bardzo wybrakowana i posiada liczne bugi. Nie można mieć domu, znajomych, ani niczego takiego. Oficjalnie to istnieje tylko do testów. Ale ciekawscy już teraz mogą spojrzeć i pograć.

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 65
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: deepblue » 16 sty 2017, 14:19

To niestety nie jest beta, ale jeszcze alpha, każdy może zrobić testowy serwer, który jest jedynie jedną działką, nie ma pracy, znajomości i powiązań. I jest to już dostępne od ~1.5 roku. Żeby pograc w normalną betę trzeba jeszcze sobie poczekać kilka tygodni, może miesiac.

Awatar użytkownika
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 779
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: smisiv » 03 lut 2017, 18:35

Instalacja "Innym Sposobem" nie działa. Po ściągnięciu wszystkich plików wywala komunikat 'Insert Disc 2', oczywiście żadnej płyty nie mam i mogę tylko anulować wszystko. Gra się nie instaluje, ale pliki instalacyjne pozostają i nie ma co z nimi zrobić. Chciałem zainstalować FreeSO normalnym sposobem na drugim kompie, ale okazał się być za stary i nie rozpoznaje instalatora, bo nie jest napisany w systemie 32-bitowym, a przynajmniej tak mi wywaliło w komunikacie.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3074
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Shattered » 06 lut 2017, 12:03

A ja nie mogę się zalogować. Po kliknięciu Enviar pojawia się taki komunikat {"error_description":null,"error":"key_wrong"}
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 857
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: aesthetea » 06 lut 2017, 14:59

Wystarczy, że klikniesz enviar i masz już utworzone konto, nie ma potem żadnej strony.
Obrazek


Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3074
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Shattered » 06 lut 2017, 15:12

No, ale jak chcę się zalogować na to, to mi wyskakuje że nie ma takiego użytkownika
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 779
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: smisiv » 06 lut 2017, 15:45

Też tak miałem. Musiałem odczekać troche czasu. Ten serwer jest nieoficjalny i nie mają profesjonalnych narzędzi więc zanim te dane ze strony dotrą do gry to trochę schodzi.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3074
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Shattered » 06 lut 2017, 18:36

Dzień? Tydzień?
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 779
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: smisiv » 07 lut 2017, 15:53

Czekałem koło godziny. Spróbuj się zarejestrować na inny mail. A może wybrany nick był zajęty?

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 22:51

Rejestracja na poprzednim linku już nie działa, gdyż twórca freeso.es z freeso.ml zdecydowali, iż zrobią wspólny serwer. Można dokonać rejestracji tutaj: https://freeso.ml/ a osoby, które wcześniej dokonali rejestracji z tamtego odnośnika, nic się nie stanie i każdy ma dostęp do swojego konta. :)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 17:05 przez Chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lepki
Posty: 614
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Lepki » 10 lut 2017, 22:58

Oddzielny polski serwer? Ale super! Jak na ten moment to i tak kawał dobrej roboty! Życzę dalszej cierpliwości oraz masy pomysłów przy pracy nad nim :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 216
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

FreeSO czyli The Sims Online

Postautor: Bang Bang » 31 lip 2018, 11:28

Szkoda, że już nikt nie gra </3 ja czasem zaglądam poskillować i zobaczyć nowości :)
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość