Miejskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 01 lis 2016, 9:33

Recenzja od DOTsim:

> RECENZJA THE SIMS 4 MIEJSKIE ŻYCIE

Ocena końcowa w pełni zasłużona.

Co do braku animacji windy, dla mnie to karygodne, że jej nie ma. Przecież nie musielibyśmy cierpliwie jechać z Simem przez wszystkie 50 pięter, bo wtedy faktycznie trwałoby to 3 godziny. Sim mógłby tylko wejść do windy, z pełną, elegancką animacją, i z niej się teleportować do góry. To chyba nie byłoby trudne. Na animacje do gadającego kibla mieli i pieniądze i czas, ech. soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 01 lis 2016, 10:45

Shakuahi pisze: Moim zdaniem nie należy od tego dodatku oczekiwać czegoś wielkiego, jakiejś diametralnej zmiany, raczej wyobraź sobie, że masz starą lalkę i kupujesz tej lalce nowe ubranie i kapelusz, no i ok, wygląda lepiej, ale to wciąż ta sama lalka, z jednym okiem wgniecionym i kępą wyrwanych włosów. Możesz jej kupić nową sukienkę, ale problem wgniecionego oka zostanie.
Ten komentarz na DotSim trafia w punkt. :rotfl:
Obejrzałam parę recenzji, zdjęć, trochę poczytałam i stwierdzam, że jako osobę, która wykorzystuje grę głównie do robienia zdjęć i tworzenia historii, nie odczuwam potrzeby kupowania tego dodatku. :P Nawet jeśli chciałabym grać dla samej przyjemności grania, większość rzeczy mogę zrobić sama. Karaoke? Postawię dwa mikrofony w klubie i będę udawać, że simowie śpiewają, zamiast opowiadać dowcipy. Festiwal mogę sobie rozstawić w parku i zaprosić tam simów na przyjęcie z przebierankami. Mogę zbudować sobie kamienicę, wprowadzić tam kilku simów, poblokować drzwi i udawać, że mieszkają w osobnych mieszkaniach. Mogę nawet powiesić lustro nad kibelkiem i kazać simowi ćwiczyć charyzmę, będzie wyglądało, jakby gadał z sedesem. ;) Wystarczy uruchomić wyobraźnię i 120 złotych zostaje w kieszeni. :D Jedyną rzeczą, której nie mogę zrobić sama, jest miasto jako sceneria (fantastyczna sceneria zresztą) i dlatego dodatek z pewnością kiedyś kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lis 2016, 11:07

Ale Galcia idąc tym tokiem to przez wszystkie serie mogliśmy tak udawać wszystko
Ja poczekam na jakieś tańsze ceny
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 01 lis 2016, 11:47

O trójce się nie wypowiem, bo nie siedzę mocno w temacie, ale dwójkowe nowości wprowadzały mnóstwo nowych elementów rozgrywki, a nie ubierały stare aktywności w nową otoczkę. Nidy przy ówczesnych dodatkach nie miałam poczucia "meh, obędę się bez tego, mogę przecież w zamian zrobić to i tamto", za to często żałowałam, że nie mam jakiegoś dodatku, bo brakowało mi wielu opcji, które zawierał. W czwórce... cóż. :P Sądząc po wypowiedziach posiadaczy kompletu rozszerzeń, można mieć je wszystkie i dalej być znudzonym rozgrywką.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lis 2016, 1:04

Najwyraźniej robienie nowych okolic przy TS4 nie idzie twórcom w parze z nowym gameplayem... Jeśli tak to ma wyglądać to mam nadzieję, że przy kolejnym dodatku zamiast robić nowe miasto to zainwestują swój OGRANICZONY budżet w większą ilość nowych opcji i interakcji, które można stosować wszędzie, a nie tylko w nowym mieście.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 02 lis 2016, 6:20

Z tym narzekaniem to też lekka przesada, bo gdy chcesz zobaczyć karnawał w Rio to nie jedziesz do Moskwy czy do Pekinu, tylko właśnie do Rio. Może to i lepiej, że poszczególne atrakcje są przypisane do konkretnego miasta (oprócz apartamentowców, które powinny być dostępne wszędzie :angry: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lis 2016, 12:19

Akurat co do festiwali to dobrze ze sa tylko w Myshuno. Chodzi mi raczej o to, ze nie dali wiecej uniwersalnych interakcji, ktore mozna wykorzystac w innych otoczeniach.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 02 lis 2016, 19:03

Festiwale to faktycznie fajnie że tylko w jednym mieście, zwłaszcza że w czwórce bardzo uprościli to całe chodzenie do innych miast, więc nie jest to takim problemem jak by to było w trójce.
Ale serio powinni całkowicie zmienić to jak działają miasta... Mało co możemy w nich zrobić po swojemu tak naprawdę. :/
Co do dodatku to się nie jaram nim w ogóle, pewnie kupię ale nie teraz, szkoda mi kasy a mam inne hobby. Czwórka powinna być tańsza, zwłaszcza że próbują z niej zrobić taką wersję dla wszystkich nawet na słabsze komputery...
Angielskie grupy o TS4 są straszne, bo oni tam się tak podniecają tym dodatkiem jak nie wiem, nie słyszałem aby chociaż 1 osoba mówiła że mało wnosi, ale no, w końcu dla nich to żaden wydatek...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Cain » 02 lis 2016, 20:05

Ten dodatek, choć lepszy niż poprzednie, nadal jest zrobiony w takim samym stylu jak one - czyli niby coś jest, ale tak naprawdę to niewykonane porządnie.

Cholera, mnie by szlag trafił, gdybym musiał pracować w firmie, która ewidentnie zmusza do takich cięć w zawartości poprzez cięcia w budżecie. Wierzę, że w EA pracują zdolni ludzie przy Simsach, a ci "kompletnie niezdolni" nimi zarządzają, stąd dodatki wykonane na pół gwizdka. Czemu z pakietami nie jest aż tak źle?

Trochę chce się zapłakać, gdy widzi się gadający sedes, ograniczenie graczom budowania własnych mieszkań (bo pewnie ich system nie pozwala :)) w rozszerzeniu, jakie musi tą możliwość dawać (przecież to wydawało się takie naturalne!), a nie ma nawet animacji wchodzenia do windy, albo samochodów, czyli rzeczy, które w symulatorze życia, SYMULATORZE, powinny się znaleźć, bo takie upraszczanie wszystkiego do granic możliwości mało oddaje cokolwiek, co jest nam znane.

Niby brak kilku animacji, a jak potrafi zdenerwować. Bo pieniędzy nie było, bo budżet był taki a taki. JA PIERDZIELĘ, Z GENERACJI NA GENERACJĘ ROZSZERZENIA CORAZ DROŻSZE, CENA NIJAK NIE MA SIĘ DO ZAWARTOŚCI, A WAM BRAKUJE PIENIĘDZY, BY WYKONAĆ GRĘ PORZĄDNIE, Z NAJMNIEJSZYMI DETALAMI? CZY 89 ZŁ W TRÓJCE WYSTARCZYŁO, BY DODATKI NIE ZAWIODŁY BRAKAMI I OGRANICZENIAMI (które oczywiście miały, ale nie tak irytujące i rażące)? GDZIE TE PIENIĄDZE IDĄ? Właśnie na jakiś mówiący, nikogo nie obchodzący kibel i parę innych, zbędnych interakcji.

Przepraszam, ale nic mnie nie przyciągnie już do tej odsłony, może zwykła ciekawość. Jako fan serii jestem głęboko rozczarowany tym, czym się ona stała, widząc to, czym kiedyś była. I ten dodatek tylko mnie w tym rozczarowaniu utwierdza.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: książę » 02 lis 2016, 21:57

Akurat ceny pozostały na takim samym poziomie, podwyżki w Polsce to efekt sytuacji na rynku finansowym

Skończmy ten offtop o cenach, proszę, to jest temat o Miejskim Życiu a nie o polityce EA/Indra

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 03 lis 2016, 16:16

Levkoni pisze:Tłumaczenie studio The Sims jakoby mieli za mały budżet od EA jest durne.
Podobno nie chodzi o budżet finansowy, tylko czasowy. Ale to tez trochę dziwne, bo upłynął rok od wydania poprzedniego dodatku, w tym czasie wydali kilka akcesoriów i pakietów rozgrywki a na dopracowanie dodatku zabrakło czasu? :mysli:
Ale już bez offtopu.
Zwiastun premierowy:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KpfyCPiVfnM[/youtube]
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 lis 2016, 16:22

Moje uszy. soft9
Oglądając takie idiotyczne zwiastuny z piosenkami, trochę mi głupio i wstyd, że jestem częścią simowej społeczności. Masakra.

Swoją drogą, który to już zwiastun "Miejskiego życia"? Pytam, bo parę dni temu pojawił się ten zwiastun, którego nikt tutaj jeszcze nie wstawił. Do tego ten z dnia zapowiedzi, potem te o apartamentach, festiwalach, itd. Dużo. Ech, żeby tę całą energię i pieniądze wkładali w prace nad zawartością dodatku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 03 lis 2016, 17:29

Dopiero po dziesięciu sekundach zorientowałem się, że to muzyczne coś jest po polsku soft1 Dlaczego te wszystkie polskie zwiastuny muszą być takie koszmarne? soft2
Oglądając takie idiotyczne zwiastuny z piosenkami, trochę mi głupio i wstyd, że jestem częścią simowej społeczności [2]
Ktoś ładnie wcześniej powiedział, że za czasów trójki wystarczał jeden zwiastun by wszystko pokazać, a teraz rozdrabniają się tak by zaprezentować wszystko jeszcze przed premierą :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Cain » 03 lis 2016, 18:30

Oni chyba z każdej atrakcji dodatku robią wielkie coś - a to cechy mieszkań, a to festiwale, a to różnorodność dzielnic, jakby chcieli pokazać: PATRZCIE, ILE TEGO JEST, JAKIE TO FAJNE, JAKI TO SUPER DODATEK! Szkoda, że nie do końca jest.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 03 lis 2016, 19:02

O nie skisłem z tej piosenki
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 03 lis 2016, 19:03

Boże, jak usłyszałem muzykę ze zwiastuna to się zadławiłem bułką. Nigdy więcej oglądania zwiastunów dodatków do czwórki przy kolacji soft9

Co mogę napisać, jest tak jak mówi Cain, pokazują wszystko w superlatywach, a potem okazuje się jedną wielką klapą, w której niektóre rzeczy ze zwiastuna wyglądają o wiele gorzej w rozgrywce, niż w rzeczywistości.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 lis 2016, 19:12

O kryste, jaki oni mogą takie coś wypuszczać..

I cisza na forum, dawniej jak wychodziły dodatki gracze zaraz po premierze dzielili się zdjęciami, opiniami...
A teraz cisza jak na cmentarzu.
Z pewnością dodatek wnosi więcej niż dwa poprzednie. Połowa mnie pragnie czym prędzej kupić, a druga mówi stanowcze nie..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 lis 2016, 20:18

W końcu pełny wykaz zmian i naprawy błędów z ostatniej aktualizacji: https://help.ea.com/pl-pl/help/the-sims ... 4-updates/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 03 lis 2016, 20:34

Krzewy bonsai o jakości wspaniałej lub wyższej mogą być teraz przekształcane w obiekty dekoracyjne.
Po dwóch latach od wydania gry wreszcie to naprawili, moje gratulacje. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 lis 2016, 20:41

Kurcze, znalazłam świetną okazję. Dodatek o 10f mniej niż normalnie. Taniej prędko nie będzie
Ale nie wiem, jestem rozdarta..
Tak narzekałam i się zarzekałam, że nie kupię
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości