Miejskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 24 wrz 2016, 23:43

Mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony się cieszę na ten dodatek, a z drugiej strony chce mi się płakać, że zrezygnowali z tylu fajnych rzeczy. W ogóle coś takiego ciągnie się za mną od czasu premiery The Sims 4.

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 25 wrz 2016, 0:18

Mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony się cieszę na ten dodatek, a z drugiej strony chce mi się płakać, że zrezygnowali z tylu fajnych rzeczy. W ogóle coś takiego ciągnie się za mną od czasu premiery The Sims 4. [2]

Z jednej strony właśnie pozytywnie podchodzę nawet do tego dodatku. Teoretycznie brak animacji i takie 'detale' mi jakoś bardzo nie przeszkadzają w grze, jednak szkoda, że nie potrafią się przyłożyć i zrobić czegoś raz a dobrze. Z drugiej strony z niepokojem patrzę w przyszłość, jeżeli chodzi o następne dodatki. Ciekawe czego zabraknie w następnych rozszerzeniach, a na co wiele osób czeka...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 wrz 2016, 1:39

Co do bara-bara to jeśli pojawi się nowe to prędzej pod prysznicem niż w tej pseudo-windzie :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: deepblue » 25 wrz 2016, 11:49

Nie da się robić samemu parceli z apartamentami? żenada, mam nadzieję, że będzie przynajmniej jakiś mod w sprawie tego..

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 wrz 2016, 12:16

Dojdzie pchli targ
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 wrz 2016, 12:19

Kurde no, sam mam mieszane uczucia na temat dodatku. Z jednej strony skopali parę podstawowych elementów. Z drugiej strony dojdzie wiele szczegółów jak np. możliwość powieszenia kartki na tablicy ogłoszeń dla sąsiadów, różne specjalne zachowania sąsiadów (o czym na DOTce wspomnieli, np. sąsiad może nas zaprosić do wspólnych ćwiczeń jeśli jest wysportowany), sąsiedzi mogą nam złożyć wizytę jeśli poczują zapachy czegoś dobrego etc...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 25 wrz 2016, 12:25

Ja również mam mieszane uczucia, ale trochę mnie dziwi dlaczego Wy dziwicie się, że live był taki krótki. Jak dla mnie powinien odbyć się nie teraz, gdy prawdopodobnie trwają jeszcze prace nad dodatkiem, tylko co najmniej za 2-3 tygodnie. Przecież gdyby była to finalna wersja "Miejskiego Życia" to dodatek już byłby w sklepach. Myślę, że nie chcieli za dużo zdradzać, więc pokazali tylko kilka rzeczy i koniec. Trochę bez sensu, ale kto zrozumie EA? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 wrz 2016, 12:27

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mLRZY-zfowk[/youtube]

Przypomnijmy sobie dwójkowe apartamenty. Oczywiście bogate w animacje i opcje.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 25 wrz 2016, 22:16

Jak informuje serwis DOTsim, w dodatku pojawi się pchli targ, na którym będziemy mogli sprzedawać rękodzieło swoich Simów.

Pchli targ miał się już pojawić w "Spotkajmy się" (patrz obrazek poniżej), ale tematyka dodatku nie odpowiadała takiej zawartości, więc przeniesiony został do "Miejskiego życia".

Obrazek

źródło: DOTsim: PCHLI TARG I WYZWANIE CURRY
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2016, 15:13

Emily Zeiner potwierdziła na Twitterze, że w dodatku pojawi się tylko jedna nowa umiejętność... O koszykówce już było wiadomo, że nie będzie osobnym skillem, a teraz żegnaj malowanie graffiti... pewnie podepną to pod umiejętność malowania.

Czyli wg EA ktoś, kto ćwiczy na siłowni automatycznie umie grać w kosza, a ktoś kto maluje krajobrazy świetnie poradzi sobie z graffiti :|

I teraz moje czepialstwo, ale... wg nich każdy w grze może być sobą, zrobili te zawirowania z trans seksualnością i płciami, żeby nikt nie był poszkodowany. A co powiedzą zawodowym koszykarzom? "Hej, Wasze umiejętności to nic nadzwyczajnego, każdy głupi na siłowni umie grać w kosza!" :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 wrz 2016, 17:25

Jak dla mnie to ten pchli targ o wiele bardziej pasowałby do Windenburgu niż do miasta z wieżowcami. Tam miałoby to jakiś klimat, a tutaj to tak nijak mi się to widzi.
Koszykówkę jeszcze przeżyję, ale graffiti to ja im nie daruję. To jedna z fajniejszych umiejętności w trójce, a tutaj potraktowali to po macoszemu :/ Czwórka powinna być bardziej rozwinięta niż poprzednie generacje i liczyłam na to że będzie dużo więcej umiejętności dla każdego zajęcia, a tutaj wychodzi na to, że cofamy się do czasów dwójki, gdzie wszystko podpięte jest pod jedną umiejętność, np. kreatywność soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 26 wrz 2016, 18:00

Lenna pisze: (...) cofamy się do czasów dwójki, gdzie wszystko podpięte jest pod jedną umiejętność, np. kreatywność
Zamknięty świat, brak samochodów, brak Stwórz Styl - czy to za mało powodów na to, że TS4 zamiast krokiem do przodu okazało się krokiem wstecz. I to sporym soft1
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2016, 18:13

Jedyne co zrobili lepiej w TS4 niż w poprzedniczkach to: CAS, wygląd simów (dużo bardziej charakterystyczne twarze da się stworzyć) i zachowanie (bardziej naturalne i bez blokowania się gdziekolwiek). Natomiast cała reszta została albo spartolona (świat, grupy wiekowe, samochody, braki w animacjach) albo zostało wciśnięte to, co już było.

Po TS4 nie spodziewałem się rewolucji, trudno o nią po dwóch świetnych poprzedniczkach. Ale liczyłem, że elementy, które są już obecne w grze, będą rozwijane i udoskonalane. A tymczasem zrobienie wanny z hydromasażem na 6 osób zamiast 4 czy kilka otwartych karier to nie jest coś, co mogę nazwać rozwojem gry.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 26 wrz 2016, 18:23

Dodałbym jeszcze Tryb Budowania, jest dużo lepszy i prostszy niż w trójce.
A najgorsze jest to, że TS4 mogła być NAJLEPSZĄ częścią simsów gdyby ludzie odpowiadający za produkcję nie zniszczyli wszystkiego już na samym początku. Co to za problem stworzyć małe dzieci czy ulepszyć biznes i apartamenty? Tylko że im się po prostu nie chce, bo to się "nie opłaca". Tak było z WwP, SS i pewnie tak samo będzie z MŻ <_<
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 wrz 2016, 18:42

Wątpię, aby to była wina samych producentów, a raczej EA, które karze im zrobić to i to, a to wyciąć, bo a) za dużo z tym roboty, a trzeba zyskać na czasie b) można z tego zrobić oddzielny pakiet. Gdyby nie to, może by to wyglądało inaczej, przyłożyliby się i zrobili grę porządnie, ale dopóki EA nie zmieni strategii, to raczej nie ma na co liczyć.
I tak szybciej było zrobić gotowe apartamenty do zamieszkania niż bawić się w umożliwienie graczom ich tworzenia. A czas leci, trzeba wydać nowy dodatek jak najszybciej, jak najwięcej pakietów w krótkim czasie, więcej kasy, bo przecież gracze i tak to kupią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 26 wrz 2016, 20:27

Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 26 wrz 2016, 22:02

Ten ruchomy posąg niby fajny, ale zobaczymy co jeszcze nam pokażą.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2016, 23:12

A ja uważam, że tryb budowania nie jest aż tak lepszy. Dodali kilka ciekawych funkcji, owszem. Ale w wielu przypadkach jest bardzo nie intuicyjny i trzeba się trochę natrudzić żeby coś zrobić. Plus brak wielospadowych dachów, brak możliwości stawiania różnej wielkości fundamentów etc.

A nowy trailer fajny. Jak zawsze... Bardzo chciałem powrotu żywego posągu, to chociaż to spełni moje oczekiwanie :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 wrz 2016, 23:37

Szkoda, że znów zmarnowany potencjał. Tyle możliwości.. Pralnia idealnie by pasowała do miasta..
W ogóle to co to ma być? Nie rozumiem kompletnie po co ten ludek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 wrz 2016, 0:10

Shattered, to jest artysta uliczny udający posąg. W dużych miastach zawsze pełno takich, fajnie, że go dali :) W TS2 również był podobny, w Osiedlowym Życiu ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości