Miejskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 21 wrz 2016, 0:27

Najbardziej się boję, że simy mieszkające w penthouse będą się teleportować w momencie kiedy będą chciały wyjść na zewnątrz :(

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 0:38

Hirooo na twitterze powiedzieli, że nie ma żadnych ekranów ładowania jak wchodzi się do windy czy coś więc to sugeruje, że się nie będą teleportować tylko zjeżdżać windą na dół.

A co do wielkości miasta to na twitterze twórcy powiedzieli, że w każdej dzielnicy będzie więcej niż 3 parcele i dodali, że SM to bardzo duże miasto.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 wrz 2016, 5:14

No i już wiemy co będzie w aktualizacji.. Cechy parcel ...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 10:32

Shattered, skąd to info? PS: nie masz co robić o 4 nad ranem? xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 wrz 2016, 11:06

No niestety na 5 do pracy :(
No tak mi sie wydaje, skoro każdej parceli będziemy mogli nadać cechy
Ciekawe jak z tym trzęsieniem zimo, czy coś będzie sie psuło czy tylko ekran sie porusza
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 11:14

Też jestem ciekawe tego trzęsienia ziemi. Raczej jakiś fantastycznych efektów specjalnych nie uświadczymy ;D Ale jakby się ruszał ekran i po tym "trzęsieniu" jakieś sprzęty byłyby popsute to w sumie mi wystarczy. Albo pożar żeby mógł wybuchnąć po trzęsieniu ;O
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 21 wrz 2016, 11:30

Przypomniały mi się efekty katastrof z the sims 3 kariera i akcje ratunkowe strażaków.
Liczę na coś bardziej spektakularnego ^^

P.S
oho, pierwszy strzał w stopę, który może całkowicie zdyskwalifikować grę.
nie można budować własnych bloków? nigdzie?!
dla mnie dodatek jest już skreślony.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 21 wrz 2016, 11:48

A ja nie mam nic przeciwko temu, że nie można budować własnych bloków, bo nigdy nie lubiłam tego robić, więc dla mnie to nie jest jakiś wielki minus. Dla mnie najważniejsze jest to, że jak mam simową rodzinkę mieszkającą na przedmieściach a jacyś jej członkowie przeniosą, się do miasta to będzie można odwiedzać członków rodziny dzięki czemu historia będzie ciekawsza.
Już nawet mam pewien pomysł w głowie hihi. Ale będzie, zabawa historia rodziny Wichura będzie bardzo ciekawa.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 21 wrz 2016, 11:52

Mnie na razie rozczarowują dwie rzeczy:
nie ma możliwości budowy własnych apartamentów,
zanim złożymy wizytę sąsiadowi w jego mieszkaniu, zobaczymy ekran ładowania.

źródło: Sims True Life: podsumowanie z Twittera

Z tym drugim to naprawdę głupio. Ten sam blok, mieszkanie za ścianą, a trzeba przeczekać ekran ładowania. :facepalm:
Rozumiem to w podstawce, gdy sąsiad mieszka po drugiej stronie ulicy, ale w bloku...

Zastanawiają mnie te cechy parcel. Tu pewnie chodzi o to, że "blisko szkoły", "z szybkim internetem", "zagrożona trzęsieniem ziemi". Ciekawe jak to będzie dokładnie wyglądać.
A w przyszłości, w dodatku o rolnictwie - "z urodzajną glebą". :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 11:56

Mnie nie rozczarowują ekrany ładowania w mieszkaniach, spodziewałem się tego. Ale brak możliwości budowy własnych bloków? Bo co? Bo są skorupy? A to nie łaska po prostu dodać możliwość tworzenia mieszkań w zwykłych budowlach?

Cała nadzieja w moderach...

Denerwuje mnie to, że z tą generacją odbiera się graczom duże pole do popuszczenia swojej kreatywności. Najpierw zabierają koło barw i tekstury, potem okazuje się, że nie zbudujemy również własnych miast, a teraz nie stworzymy również swoich bloków. ŻENADA.

Tak czy siak dodatek ogólnie wygląda fajnie, ale nie wiem jak przeżyję to budowanie swoich bloków...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 21 wrz 2016, 12:28

Jakoś mnie to nie dziwi, że nie będzie można budować własnych apartamentów. Czwórka od początku to jeden wielki zamknięty świat, z którego możemy jedynie korzystać, ale nie zmienić. Już w trójce zabrali możliwość łatwego stworzenia nowego miasta, z czasem dopiero dodali możliwość dodawania i usuwania parcel, a w czwórce już nawet tego nie ma. Masz miasto, możesz budować tu i tu, tu ci nie wolno, tam atrapy, tego nie ruszysz. Twórcy ograniczają w ten sposób kreatywność graczy. Czułam, że z apartamentami będzie podobnie...
Podobają mi się te całe cechy mieszkań, a szczególnie nieszczelne rury i szczury :D Mam tylko nadzieję, że w takim słabej jakości mieszkaniu z czasem za odpowiednią kwotę będzie się dało podnieść standardy i pozbyć tych całych usterek, żeby nie trzeba było się przeprowadzać.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 21 wrz 2016, 13:14

z tego co widziałam w zwiastunie to trzeba będzie się przeprowadzić do lepszego apartamentu. Nie ma możliwości się tego pozbyć,ale to nam daje spore pole do stworzenia ciekawej historii.
Już mam kilka pomysłów na moją rodzinkę, którą gram obecnie.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 wrz 2016, 15:16

Dla mnie dodatek jest już spisany na straty.

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 21 wrz 2016, 16:09

Dla mnie ekrany ładowania przy odwiedzaniu nie są zaskoczeniem. Budynek jeden, ale 4 rodziny i tak jakby 4 parcele na jednej. Co do budowania własnych apartamentów to faktycznie wielka szkoda i dodatek sporo na tym traci, jednak nie na tyle, żeby zniechęcić mnie do kupna. Mam nadzieję, że przynajmniej będzie spory wybór :/ Wyczytałam, że cech mieszkań ma być pond 20, max 3 na jedną parcelę. W sumie ciekawa jestem tych cech, nie spodziewałam się ich aż tylu.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 21 wrz 2016, 16:42

Też jestem ciekawa jak te cechy będą działać przynajmniej coś czego do tej pory nie było w serii the sims.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 16:52

Ja też myślałem, że cech będzie kilka i jedna na każde mieszkanie, ale tu miło akurat zaskoczyli.

Ogólnie wg mnie gdyby była możliwość budowania własnych apartamentów to dla mnie byłoby perfect. Ale też nie jestem takim radykalnym graczem, żeby spisać na straty dodatek za brak czegoś. Tym bardziej, że każdy dodatek zawsze przynosił jakieś nadzieje, radości i rozczarowania. Pamiętam do dziś, jaki hejt polał się na EA za brak hoteli w dodatku z podróżami :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 21 wrz 2016, 17:28

ja głównie skupiam się na nowych możliwościach rozwijania historii moich simów w ciekawy sposób. Oraz nowych przedmiotów, fryzur,ubrań. I na to patrzę a ten dodatek akurat daje nam bardzo fajną opcję rozwoju historii simów.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 wrz 2016, 22:06

Twórcy wytłumaczyli się z tego, dlaczego nie można budować własnych apartamentów. Jak ktoś chce pełny artykuł to odsyłam na simsvip lub simscommunity, a poniżej skrót:

1. Ogólnie nie zrobili tego ponieważ dostępne w grze wieżowce to "skorupy" wbudowane w otoczenie miasta. Dzięki temu nie mieli ograniczeń trybu budowania a sam budynek technicznie jest jednym obiektem (więc jest też lżejszy dla komputera).
2. W każdym budynku dostępne jest tylko jedno piętro. Czyli jeśli budynek ma 3 mieszkania to wszystkie będą na tym samym piętrze (aczkolwiek nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem to zdanie, bo może jednak chodzi o to, że na jednym piętrze jest tylko jedno grywalne mieszkanie. Oryginalne zdanie brzmi tak: "For each apartment building, the playable space is one floor in that building." Osobiście jakoś nie wyobrażam sobie np. 4 mieszkań na tym samym piętrze :O )
3. Zostanie zwiększony limit simów o 25% (chodzi o tworzone przez grę randomowe rodziny i NPC i to dojdzie już w aktualizacji).

W związku z tym podejrzewam, że winda również będzie obiektem wbudowanym w wieżowiec, bez możliwości kupienia jej w trybie budowania :(
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 21 wrz 2016, 22:10

Zapowiadało się tak pięknie, a wyjdzie jak zawsze... :curious:
Szkoda, że się bardziej nie postarali

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 21 wrz 2016, 22:55

no cóż ja i tak nadal jestem skłonna dodatek kupić. Pożyjemy zobaczymy jak to będzie z tą windą.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości