Miejskie życie - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 14 wrz 2016, 2:11

Nic nowego na razie nie widzę, wszystko odgrzewane. .-. Zapowiada się coś w stylu Osiedlowego Życia, z małym dodatkiem tego, co powinno znaleźć się w Spotkajmy Się. Ogólnie pewnie znowu zwiastun wydaje się fajniejszy, niż dodatek będzie w rzeczywistości...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 wrz 2016, 10:28

Co do Spotkajmy Się to gdzieś twórcy się wypowiadali, że za dużo czasu zabrało im pracowanie nad systemem grup. Dlatego premiera była wtedy przesuwana. Podejrzewam, że to główna przyczyna tego, że ten dodatek to taka wydmuszka. Pewnie grupy napsuły im krwi i nie skupili się na innych rzeczach. Tak samo jak przesiadanie się simów przy pracy nad pakietem o restauracjach :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 14 wrz 2016, 12:04

Jak dla mnie to nie jest żadna wymówka. Kupując grę i wydając na nią trochę kasy, oczekuję czegoś wartego owych pieniędzy, a nie niedokończonego. To tak jakby sprzedać batonik czekoladowy z nadzieniem, ale nadzienia nie ma, bo za bardzo skupili się na czekoladzie. soft9 Niestety, ale u EA to typowe, tak samo jak wydają aktualizację by dodać to, co powinno być, ale nie zdążyli dać.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 wrz 2016, 12:12

No ale idąc takim tokiem sami chcemy odgrzewanych kotletów, czyli czegoś co już było :D
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 wrz 2016, 12:26

Jedyne co na chwilę obecną mi się nie podoba to:

- Kolorystyka miasta. Owszem, wygląda ślicznie, ale ponownie wszędzie widać te same tekstury chodników, trawy, drzewa. Jak np. doszło Bridgeport w TS3 to miało całkiem inne kolory niż reszta miast, było bardziej brudne, trawa była ciemniejsza etc.
- Festiwale. Ogólnie zapowiadają się super itd ale coś czuję, że nie będzie na nich wiele do robienia. Na parceli festiwalowej, którą widzimy na filmie z nowości widać jedynie boisko do kosza i stanowiska z jedzeniem. Obawiam się, że festiwale po prostu będą nudne tak samo jak ten Pałac Von Duchów z SS.
- Brak schodów zawijanych. Nigdzie ich na filmie nie widać i wątpię, żeby się pojawiły, a szkoda bo to idealny moment. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu element otrzymamy w aktualizacji :(
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 14 wrz 2016, 14:20

Nie mam zamiaru bronić EA, ale po waszych wnioskuję, że:
* dają coś nowego - nie podoba się, bo "są ważniejsze rzeczy do wykonania", a oni skupiają się na jakiś pierdołach
* łączą elementy z poprzednich części - nie podoba się, bo "odgrzewany kotlet"

No to jakie dodatki mają w końcu powstawać? :P Ja tam jestem zadowolony, bo wolę takie kotlety niż jakiś badziew w stylu "Spotkajmy Się"
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 14 wrz 2016, 14:48

Ja staram się nie patrzeć przez pryzmat poprzednich części tylko oceniać czy dodatek/pakiet wnosi coś do naszej rozgrywki, a ten wnosi naprawdę masę świetnych nowych (dla niektórych odgrzewanych, ale jednak dla tej części gry nowych) rzeczy. Dzięki temu dodatkowi powstanie wiele nowych możliwości.

Btw to mam wrażenie, że wszyscy chcieli, żeby wrócił dwójkowy system mieszkań z osiedlowego życia, a tu ze zwiastuna wynika, że coś takiego będzie, a teraz nagle pojawiają się hejty, to to zerżnięte z dwojkowego osiedlowego życia. A tutaj nie dość, że dali to, to jeszcze dali apartamenty, coś jak z trójki i teraz każdy powinien być zadowolony, nie wiem jaki jeszcze typ mieszkań musiałoby wprowadzić EA, żeby co niektórym dogodzić :D Co Co najwyżej szeregówki byłyby jeszcze ciekawe, ale to nie do tego dodatku raczej :D
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 14 wrz 2016, 15:05

A ja nie rozumiem waszego narzekania na Spotkajmy Się...? Dodatek wg mnie był świetny, nowa okolica boska, a imprezy w końcu, chyba pierwszy raz od Nocnego Życia w dwójce żywe... Dodatkowo kluby, kawiarenki, nowe obiekty, no na pewno lepiej niż WwP...
A co do tego dodatku to czekam na apartamenty, bo wydają się być fajne no i oczywiscie miasto, bo w tej części to chyba im najlepiej wychodzi (no może oprócz wkurzania fanów...). Jakoś mi się nie widzą te festiwale, wydają się nudne i gorsze od tych z trójki... No i wkurza mnie to, że trzeci dodatek i praktycznie wszystko w tej grze jest nacelowane na młodych dorosłych.

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Misiek » 14 wrz 2016, 15:28

W 3 też każdy dodatek był pod młodych dorosłych. No oczywiście poza pokoleniami i zwierzakami. No dobra i CPR
Ale te dodatki wyszły później czyli dodatek nr. 4, 5 i 8. Jeszcze stworzą na pewno jakieś dodatki dawające więcej możliwości dla dzieci itp. Sam dodatek podoba mi się bardzo. Czekałem na coś takiego, bo w mieście nie było nic do roboty zbytnio. Narazie nie ma żadnych minusów bo wszystko zapowiada się fajnie. I ogromny Plus za to ze premierą jest na początku listopada, czyli musimy czekać niecałe 2 miesiące w porównaniu do SS gdzie czekaliśmy 4. Teraz czekam na Nowe newsy.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 wrz 2016, 16:20

dzejan bo w SS nie ma prawie żadnej nowej aktywności. Ot didżejowanie i kawiarenki. Podrasowali trochę taniec i tyle. Tylko tworzenie grup wybijało się na coś wyjątkowego, ale w codziennej rozgrywce nie ma czasu żeby co chwilę spotykać się z grupami. Bo co, miałem się jarać nowym muzeum, w którym nie ma nic do roboty, albo nowymi obiektami do basenu?

WwP było o wiele ciekawsze i nowatorskie. Dostaliśmy szpital, komisariat i laboratorium, masę ciekawych przedmiotów i nowej aktywności plus prowadzenie sklepu. To ostatnie trochę skopali, ale gdyby dopieścili detale to byłoby super. No i kosmici :)

Dlatego liczę, że SS to był tylko dziwny wypadek przy pracy i MŻ będzie już czymś, na co wszyscy czekali.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 wrz 2016, 23:41

Ciekawe jak gra będzie zachowywać się po instalacji tego dodatku. Optymalizacja trójki była tragiczna, boję się aby nie było powtórki z rozrywki. Aby gra nie muliła się na parcelach z apartamentami. I tak zapewne odwiedzanie sąsiadów będzie wiązało się z ekranem ładowania, ale jakoś dodatkowo to i tak będzie obciążać grę
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 14 wrz 2016, 23:45

Shatt, zawsze będzie można odinstalować "Spotkajmy się" - i tak nic ciekawego nie wnosi. :P
Ale, serio, mam nadzieję, że gra z dodatku na dodatek nie będzie coraz bardziej zamulać. A przynajmniej nie tak bardzo, jak w przypadku poprzednich generacji.

Żeby nie offopować, wstawiam link do ciekawego artykułu z Sims True Life:
> Informacje o dodatku ze strony Nashville Chatter <

Centra handlowe i syreny policyjne zaintrygowały mnie najbardziej. Jeśli to nowe miasto naprawdę będzie tętnić życiem, to EA naprawdę wiele w moich oczach zyska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 15 wrz 2016, 1:34

Ingerencja w budowę mieszkań będzie ograniczona, ponieważ ewentualna przebudowa może się nie spodobać właścicielowi wynajmowanego lokum, który zechce nas za to ukarać.
:sweet:
Maxis i EA zapowiedzieli, że nie zdradzili jeszcze wszystkiego co znajdzie się w nowym dodatku.
Dobrze wiedzieć, że tego będzie jeszcze więcej <3 Chyba na prawdę rehabilitują się za SS :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 wrz 2016, 14:11

Ahhh, ja już sobie planuję budowę kamienic w Windenburgu. W centrum jest aż 4 dobre miejsca na nie - dwa puste małe domy, duży dom gdzie mieszka Paolo i dom Candy i Yuki Behr :3
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 14:26 przez Levkoni, łącznie zmieniany 1 raz.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 15 wrz 2016, 14:26

Przypomniałem sobie o jednym z pierwszych renderów z TS4, na którym Sim trzyma piłkę do kosza. Czyli już wtedy chcieli wprowadzić koszykówkę do gry, ale oczywiście lepiej było to wrzucić do dodatku.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 wrz 2016, 14:28

Guuki Ty mówisz o koszykówce, a przecież na zdjęciach przed premierą TS4 było już widać fragment miasteczka podobnego do Windenburga, które też nie znalazło się w grze :D

Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 wrz 2016, 23:59

Wysyp nowych informacji od następnego tygodnia. Może powiedzą jak działać będą apartamenty
..

Oczywiście u nas w grze ciężko będzie sprawić, aby simowie siedzieli podczas występu, tak jak pokazali na zwiastunie gdzie simka śpiewa, a simowie siedzą i biją brawo. Pewnie będą stali albo będą mieli w tyłeczkach.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 16 wrz 2016, 2:55

Fajny zwiastun nowego dodatku - na ile, ciekawe tylko, będzie prawdziwy i ile z tego, co pokazują, znajdzie się w grze naprawdę?
Apartamenty na dachu? :mysli:
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 16 wrz 2016, 14:57

Guuki & Levkoni, bardzo trafne i ciekawe spostrzeżenia! Ciekawe ile jeszcze takich rzeczy Twórcy planowali albo nawet już zrobili! przed premierą podstawy gry, ale postanowili powpychać dopiero do dodatków...

Jestem ciekawa apartamentów. Zawsze lubiłam tą część gry. A widziałam, że może np. chyba wysiąść prąd. Ekstra! :D

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Miejskie życie - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 wrz 2016, 17:23

Rai ja im ogólnie nie mam za złe. Wiem jak wygląda praca w takiej firmie. Przychodzi szef, mówi "zostawcie w spokoju to nowe miasto, damy je w dodatku a teraz skupcie się na podstawach bo trzeba szybko wydać grę".

Mnie ciekawi to co napisali na portalu Nashville, że październikowa aktualizacja zostanie wydana przed samym dodatkiem bo jest z nim ściśle powiązana. Cóż to może być? Nowe opcje budowy? A może samochody? :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości