Simhevn - aranżacja Alpaki

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 31 paź 2015, 21:45

Simhevn
aranżacja Alpaki

Hej.
Uwielbiam zwiedzać stare, europejskie miasta i niezmiernie doceniam kunszt architektoniczny polskich starówek. Zawsze chciałem spróbować sił w stworzeniu własnej. :doge: Niestety nie mogę tego zrobić od co najmniej kilku wieków, więc spróbuję dokonać tego w simsach. Z pomocą przyszedł mi Smiś, który stworzył Simhevn - miasto o idealnych wymiarach, rzeźbie terenu i rozkładzie dróg. Co jakiś czas będę wrzucać tu zdjęcia ładniejszych budynków z mojej wersji Simhevn (pewnie potem przemianuję to miasto na bardziej polsko brzmiącą nazwę) i budynków, co do których urody nie jestem pewien i potrzebuję porady forum. Nie udostępnię całego miasta do pobrania, ale kilka budynków mogę (ostrzegam, że są przepełnione CC). Nie jestem też pewien, czy projekt kiedykolwiek dokończę - już przy kilkunastu parcelach miasto mi się nieco tnie... Jednakże zrobię co w mojej mocy.
Pierwsze dwie kamienice można zobaczyć w "Architekturze i dekoracji wnętrz" tu i tu. Więc... lets goł. Już na samym początku dziękuję Smisiowi za stworzenie okolicy i podesłaniu mi przydatnych CC oraz mrsreckless, za podpowiedzenie jak można stworzyć połączone parcele. Kochani.
------------------------
Klub "Liberum Veto"

Starą willę na ówczesnych przedmieściach od rozbiórki przed wojną uratowali mądrzy inwestorzy, którzy woleli obiekt wyremontować i przerobić na najbardziej rozpoznawalny klub w mieście. Na pierwszym piętrze ponadto mieści się kawiarnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: msreckless » 01 lis 2015, 8:27

tak jak dwie poprzednie kamieniczki pokazane w 'architekturze...' klub z zewnątrz jest niesamowicie uroczy. zmieniłabym może tę elewację na lekko mniej wyrazistą, w sensie te kreski od listewek bardziej przezroczyste, bo trochę razi w oczy? ale to tylko kosmetyczna uwaga, całosc bryły bardzo klimatyczna, i zaciekawił mnie ogródek na tyłach parceli, szkoda, że nie pokazałes go bliżej. XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: Sasha » 02 lis 2015, 20:23

średnio mi podchodzi ten ogródek z tyłu, ale reszta bez zarzutu.
chciałabym zobaczyć całe miasto zbudowane w tym stylu, mam nadzieję że uda ci się to zrobić ;)

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: smisiv » 03 lis 2015, 9:59

No więc tak.
Strasznie się cieszę, że ktoś złapał haczyk i rozpoczął zabudowywanie tej okolicy i równie mocno się cieszę, że to właśnie Ty. Słusznie zauważono, że to robota na miesiące, jak nie lata, w związku z czym życzę nieskończonego zapału i chęci do ukamieniczkowania terenu tak, żebyś był dumny z miasta już niedługo, a ja razem z Tobą :doge:

Powyższy klub jakoś odstaje stylem od realnych obiektów, odleciałeś z realnością i poszedłeś w usimowienie bryły. Nie przypomina przez to realnej budowli, ale nie wydaje mi się, by był to błąd. Być może kolejne budynki też będą tak odstawały i stworzą wyraźny styl, który przejmie całe miasto i stanie się przez to oryginalne i wyróżniające się ponad wszystkie inne, jakie widzieliśmy. Jednak jest jeszcze coś - umiejscowienie budynku tak blisko ulicy. Charakterystyczne obiekty wymagają odstępu i przestrzeni przed wejściem, to przyjęty standard. Inaczej będą się prezentować płasko. Rozważałbym użycie LotAdjustera.

Kamieniczki, jakie wrzuciłeś do Architektury, były wspaniałe, także jako początek. Imho podążanie ich kierunkiem da wspaniały efekt.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 15 lis 2015, 21:55

Dziękuję za komentarze. <3
rekles, dziękuję. <3 Mam dość ograniczony zakres pokryć ścian w tym kamienicowym stylu, ech. Muszę poszukać czegoś innego bo takich pasiastych mam bodajże trzy zestawy. A oto dość ubogi :doge: ogródek.
Smisiu, ciężko by było zrobić stare budynki wyglądające jak prawdziwe w simsach... Mało płaskorzeźb i tych bogatych zdobień rodem z polskich kamienic, dodatkowo to ograniczenie w szerokościach ścian. Gdybym użył LotAdjustera, to przed wejściem byłoby chyba 15 kratek i ciężko byłoby mi zagospodarować teren, ale zobacze co da się zrobić. ;)
Chciałem wrzucić zdjęć kilka kolejnych kamienic przed fotkami kolejnego większego obiektu, ale to by potrwało. A w temacie nie powinien być taki zastój.
------------------------
Dworzec Główny
Jedyna stacja kolejowa w całym mieście, najpopularniejsze kierunki pociągów jadących przez nie to Lublin oraz Łódź. Ostatnio gruntownie wyremontowana, w celu uniknięcia jej zniszczenia. Budując ją, wzorowałem się na głównej stacji kolejowej we Lwowie (nie sugerujcie się zbytnio i nie doszukujcie jednak podobieństw, bo to nie miała być bliźniacza kopia), w sumie tak jak podczas budowania wielu innych budynków w tym mieście. Mam w zamyśle bowiem osadzenie tego miasteczka w tych Lublińsko - Chełmińsko - Zamojsko - Lwowskich okolicach. Architektura tego regionu jest taka piękna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdjęć tutaj.

Coś mi w niej nie pasuje, ale sam nie wiem co. Jest trochę surowa i taka biała. Może Wy macie jakieś rady?
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: Sasha » 20 lis 2015, 20:51

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to te "wieżyczki"... i coś mi z nimi nie pasuje. Fasada i elewacja na plus, choć fakt jest trochę za biało, ale jakoś bardzo to nie przeszkadza ;) 8/10, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 19 sty 2016, 21:59

Eh, a tak bardzo chciałem unikać takiego zastoju w temacie... No cóż, witam was ponownie po dwóch miesiącach. :doge: Mam wybudowane kilka nowych budynków, jednak potrzebują sfotografowania, na co nie mam czasu, więc wstawiam dwie zbudowane w październiku i dość fikuśne kamienice ze starówki. (kiedyś podzielę ją na części, w każdej będzie dominował inny styl i będzie miała inną historię. może.)

[spoiler]jak to budowałem to się wydawało takie oja, ale fajne. teraz jest trochę szitowe. :doge: póki co jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

[spoiler]to wydaje mi się lepsze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: Dolce_Lamiya » 19 sty 2016, 22:02

To jest piękne <3
Takie surowe, szare. Uwielbiam te klimaty!
Czekam na więcej prac <3 <3
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: msreckless » 19 sty 2016, 22:05

nie czuję się specjalistka w takiej dziedzinie budynków, więc powiem tylko tyle, na ile pozwala mi po prostu estetyczne oko. :doge: obydwie budowle świetnie zbudowane, jednak razi mnie coś w elewacji. w pierwszym może bardzo odróżniające się te panele, a w drugim tygodniu na żółtawy odcień? widzę że są to maxisowe pokrycia ścian i pewnie gdybyś miał podobne ładniejsze uzylbys właśnie ich. :doge:

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: Lunon » 13 sie 2016, 22:25

Wooow, te pałace wyglądają tak fantastycznie *-*
W tym ostatnim podoba mi się bluszcz na elewacji.
Brakuje mi tylko jakiś poważnych ogrodów na tak burzliwą architekturę xD
Czy Ty Jaszo kochany pracujesz jeszcze nad tą okolicą, czy już ją porzuciłeś? ;_;
Prace wyglądają niesamowicie i szkoda, żeby to wszystko szlak trafił ;_;

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 01 paź 2017, 0:37

Jestem z powrotem, po niemal dwóch latach!!
Mogę powiedzieć, że wtedy moja wizja tego miasta była dosyć szalona. Planowałem zrobić osobne dzielnice we włoskim i duńskim stylu :doge:
Teraz jestem chyba trochę mądrzejszy i wiem, jak powinno wyglądać miasto, by choć przywodziło na myśl realne.
Dzisiaj przybyłem z prezentacją zabudowy najbliższej głównemu rynkowi.
Z rzutu ptaka:
Obrazek
Na Stare Miasto prognozuję następujący teren:
Obrazek
Teraz konkrety.
Główny plac miejski; rynek z iście barokową kapliczką Św. Józefa
Obrazek
Niby-renesansowy ratusz, będący w fazie alfa. myślę, że jeszcze sporo w nim zmienię, zanim uznam, że odpowiada moim oczekiwaniom ale póki co wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

No i teraz parcele w kolejności randomowej:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wybaczcie tak ubogą prezentację.
Liczę na komentarze, ucieszę się z każdego. Najbardziej z rad i wskazówek, niekoniecznie od ekspertów architektury renesansu lubelskiego :doge:
Pozdrawiam
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: deepblue » 01 paź 2017, 16:43

Super ci idzie, fajnie, że wróciłeś do tej okolicy. Proponowałbym zmienić nazwę miasta, bo trochę nie pasuje.
Bardzo ładne kamienice, te z ostatnich ujęć to jak podejrzewam kamienice staromiejskie? Co do tych monumentalnych może zaszalejesz z jakąś kopułą? XD

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Simhevn - aranżacja Alpaki

Postautor: ollie » 01 paź 2017, 16:54

Zacznę od tego co mi się nie podoba. Kapliczka świętego Juzefa jest niesymetrycznie nie jest na środku i ta ławka z prawej jedna odstaje od reszty. Ratusz w fazie alfa jest najsłabszą częścią całości, ale no jest w fazie alfa. Myślę, że to też grafika i możliwości simsów sprawiają, że nie wygląda on tak jakbyś chciał w pełni. Ogólnie mi chodzi, że on jakoś nie współgra sam ze sobą no. W ogóle wszystko dla mnie jest zbyt realistyczne w sensie, te uliczki są jak z prawdziwego życia wyjęte i pewnie o to ci chodziło, ale jednak takie no simsy jednak są utopijne i to do nich nie pasuje, trochę bym odrealnił to. Nie podoba mi się też użycie tego jednego łuku cc, nie pasuje (i ogólnie jest mało polski idk). Ogólnie to ta wada, że za realnie przechodzi płynnie w zaletę jak się spojrzy na te domy z innej perspektywy. Wszystko jest bardzo autentyczne i zróżnicowane, a fragment ze zdjęcia 9 (od góry) jest moim osobistym faworytem, na drugim miejscu 3 zdjęcia wyżej. Ogólnie też jakby to było zabudowane wszystko to super by było patrzeć. Jeszcze bym na twoim miejscu dekoracji otoczenia pododawał i wgl tereny obok kamieniczek jakoś ozdobił, bo ta pustka kompletnie psuje odbiór. Czekam na rozwój i ogólnie będę zaglądał.bartek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości