Brightport

Awatar użytkownika
deepblue

Brightport

Postautor: deepblue » 01 paź 2017, 20:20

Sześ, chce zaprezentować moje dwójkowe dzieło życia - miasto Brightport. Już od dawna chciałem zrobić miasto, które spełniłoby moje potrzeby, czyli mieściłoby zarówno wysoką zabudowę, zabytkową zabudowę jak i przedmieścia z domkami jednorodzinnymi. Przede wszystkim rozplanowałem miasto tak, żeby widać było jak następował jego rozrost, stąd w miarę płynny podział na dzielnice. Niestety otoczenia w dwójce są za małe, żeby całkowicie zrealizować moją wizję, no ale :P Miasta ofc. jeszcze nie skończyłem i mam nadzieję, że postęp w budowie będę tu relacjonował. Część parceli pochodzi z internetu, oczywiście będę tutaj postował budowle wyłącznie mojego autorstwa.
Przygotowałem sobie historię miasta BO CZEMU NIE
Brightport to miasto portowe. Jego intensywny rozwój na przestrzeni lat był możliwy dzięki dogodnemu umiejscowieniu nad morzem, do którego wpada jedna z najważniejszych rzek. Osada nad rozlewiskiem szybko zaczęła się zmieniać i bogacić za sprawą bogatych rodzin kupieckich, wreszcie doszło do najważniejszego wydarzenia w historii miasteczka - uregulowano wielką rzekę, osuszono teren i zbudowano charakterystyczną sieć kanałów.

1 - Stare Brightport
2 - Dzielnica willowa
3 - Dystrykt przemysłowy
4 - Nowe śródmieście
pozostałe tereny, czyli to co wokół innych dzielnic to przedmieścia lub coraz nowsze osiedla, zachód = port.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz idziemy na dystrykt przemysłowy, który rozwinął się wraz z powstaniem węzła kolejowego, łączą go dwa stalowe mosty. W pobliżu dawne bloki robotnicze, w okolicy zbuduję speluny, trochę mniej przyjemne blokowiska. Kiedyś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek