Aleja Simowa 7

Awatar użytkownika
El Bastardo
Posty: 61
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:23

Aleja Simowa 7

Postautor: El Bastardo » 17 sie 2015, 13:36

Pierwszy domek z cyklu "Odtwarzam jedynkową Starówkę w dwójce". Domek Anny i Jana Nowaków wraz z mieszkańcami :curious:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taras:
Obrazek

Obrazek

Sypialnia:
Obrazek

Łazienka:
Obrazek

Obrazek

Kuchnia/jadalnia/salon (wraz z mieszkańcami):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec mieszkańcy.
Jan:
Obrazek

Anna:
Obrazek

Dom nie jest kopią 1:1 z dwóch powodów: 1 - nie wszystko da się przenieść tak dokładnie; 2 - nawet gdyby się uprzeć, nie byłoby to zbyt praktyczne.

EDIT: Zdjęcia domu Ćwirów, czyli Alei Simowej 5, są już także na forum - TUTAJ.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2015, 0:53 przez El Bastardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Galcia » 17 sie 2015, 15:09

Nieźle Ci to wyszło! Przenoszenie jedynkowych domów do nowszych generacji to ciężka sprawa - układ pomieszczeń jest diablo niepraktyczny i szybko zaczyna brakować miejsca. :P No i niektóre rozwiązania dziś wydają się co najmniej dziwaczne, np. te nieszczęsne dwa krzesła na tarasie. :D Osobiście przenosiłam do dwójki jedynkowy dom Ćwirów i też nie obeszło się bez małych przeróbek.

Nowakowie też wyszli super, tylko Annę bym zrobiła bardziej pucołowatą. ;)

PS. Masz w planach dom rodziny Mashuga? Próbowałam go zbudować, ale szybko się poddałam i jestem ciekawa, jak inni sobie z tym radzą. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Kapitan Indra » 17 sie 2015, 22:41

Doskonała robota, dom dobrze odwzorowany, wiadomo, nie wszystko da się zrobić tak samo :) No a z Simów lepiej chyba wyszedł Jan, bardziej podobny do jedynkowego :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
El Bastardo
Posty: 61
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:23

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: El Bastardo » 17 sie 2015, 23:21

@all - dzięki za opinie i dobre słowa. Swoją drogą muszę wyjaśnić parę rzeczy:
@Galcia - dwa krzesła to tak naprawdę drobiazg, gorzej z tymi kwiatami - dlatego je pominęłam. Zresztą nie takie nomen omen kwiatki można zobaczyć w jedynce.
Jeśli chodzi o dom Mashugów to robota jest w toku, właściwie większość mam za sobą (ogród już chyba zrobiony cały łącznie z flamingami i ozdobnymi krzewami). Gorzej z samym budynkiem, a tak naprawdę największy jest problem z tymi "bąbelkowymi" oknami:
Obrazek
Których to niestety nie mam ;( Drzwi i tego śmiesznego złotego typka mogę jakoś zastąpić, ale bąbelki są konieczne. Kiedyś chyba były na MTS, ale obecnie nie mogę ich znaleźć za Chiny. Będę musiała poszperać.
@Galcia, Kapitan Indra: co do Anny, to odtwarzałam ją na podstawie tej jedynkowej, patrząc na portret:
Obrazek
Jak grałam w jedynkę bez dodatków, uważałam tę twarz za jedną z najładniejszych w grze ;) Anna jak widać przytyła tylko na ciele, zresztą u mnie też jest pulchna:
Obrazek
Choć może to ubranie ją wyszczupla. Tak czy inaczej starałam się odwzorować tę jedynkową, na tyle by była także urodziwa. Spodobała mi się, więc już nie będę jej zmieniać (może poza fryzurą, ewentualnie*).

Póki co mam trochę domów do pokazania w zapasie. Przede wszystkim dom Ćwirów, któremu trzeba porobić zdjęcia i dokonać paru poprawek :curious:

* od razu mówię, że ta fryzura odpada absolutnie, kojarzy mi się z Dolores Umbridge z Harry'ego Pottera :P

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Lion » 18 sie 2015, 10:18

O, moja ukochana jedynka, tyle wspomnień i sentymentu ^^

Dom wyszedł Ci rewelacyjnie, zdecydowanie oddaje klimat oryginału! Też zawsze uważałem, że twarz Anny jest jedną z najładniejszych w The Sims 1 ;)

Niecierpliwie czekam na kolejne prezentacje!

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Dolce_Lamiya » 19 sie 2015, 20:11

Pomijam to,że jako malutki berbeć miałem tylko podstawkę The Sims 1 (pożyczoną) i nie miałem tej starówki itp., ale domek Nowaków pamiętam <3
Dom z fundamentami wygląda nijako :( Natomiast cała reszta super! Aż natchnęłaś mnie na taką rekonstrukcję z ts1 do ts2 :)
Jan powinien mieć oczy trochę bliżej :(
Anna <3 Ślicznotka i to, że jest trochę przy kości jej pasuje :)
Czekam na dom Ćwirów :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Smustle » 19 sie 2015, 20:21

Naprawdę fajnie ci to wyszło :)
Zarówno dom jak i simy
Bąbelkowe okna chyba też gdzieś widziałam, może nawet je mam (?) Ale teraz nie mam możliwości sprawdzenia tego. Wiem że ściągałam kiedyś jakieś dziwne okna.
Podsumowując powiem, że grałabym :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Aleja Simowa 7

Postautor: Lunon » 13 sie 2016, 18:59

Patrzę na tych simów i myślę sobie WOOOW są identyczni!
Twoje prace są bardzo sentymentalne ;_;


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości