Rodzinne wnętrza Liona

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Rodzinne wnętrza Liona

Postautor: Lion » 04 lip 2016, 0:22

Cześć! :)
Ostatnio znalazłem w Galerii dom autorstwa Maxisa, który został stworzony na potrzeby zwiastuna akcesoriów Perfekcyjne Patio.
Domek bardzo mi się spodobał i postanowiłem urządzić go moim simom. Co prawda w zwiastunie pokazano tylko ogród parceli, jednak powstała i bryła, której praktycznie nie ruszałem. Samo patio też zostało tylko minimalnie przeze mnie zmienione, jednak tam już dodałem coś od siebie. Jeżeli zaś chodzi o wnętrza, to właściwie pierwotnie ich w ogóle nie było. Sam więc stawiałem ściany oddzielające pomieszczenia i w całości wszystkie umeblowałem.
Nadmienię, że dom był meblowany podczas rozgrywki, z myślą o konkretnej rodzinie, która go zamieszkuje. Początkowo nie planowałem, że gdziekolwiek będzie on pokazany.
Przyznaję też, że to moja pierwsza tego typu prezentacja. Żaden ze mnie architekt, dotąd nawet nie sądziłem, jak ciężko jest zrobić zdjęcia wnętrz w simsach :D Starałem się jednak, jak mogłem.

Bryła:
Obrazek

Obrazek

Patio:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część poświęcona na uprawy:
Obrazek

Obrazek

Wejście:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część kuchenna:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część salonowa:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kącik rekreacyjny:
Obrazek

Obrazek

Mini-łazienka, do której przechodzi się przez kuchnię (taka pseudo pralnia):
Obrazek

Obrazek

Sypialnia małżeńska (wchodzi się do niej przez salon - drzwi przy akwarium):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sypialnia nastolatki (obok sypialni małżeńskiej):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główna łazienka (obok sypialni nastolatki - drzwi, które widać na zdjęciach kącika rekreacyjnego):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piętro, które traktuję jako swego rodzaju poddasze.
Po schodach wchodzi się bezpośrednio do pomieszczenia, które określiłem mianem pracowni:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sypialnia na piętrze (formalnie mieszka w niej chłopak w wieku szkolnym, jednak robiłem to pomieszczenie już z myślą o nastolatku):
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rzuty:
[spoiler]Obrazek

Obrazek[/spoiler]

To tyle ;)
Wiem, że wyszło mi trochę pomieszane z poplątanym, jednak zależało mi przede wszystkim, aby dom był rodzinny i nie wyszedł szarobury. Wiem, że całość to nic specjalnego, jednak szczerze mówiąc sam jestem zadowolony z efektów swojej pracy, dlatego postanowiłem pokazać ją światu :P

Dziękuję za uwagę i będzie mi bardzo miło za wszelkie opinie!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Rodzinne wnętrza Liona

Postautor: Simwood » 04 lip 2016, 7:52

Ale fajny dom :sweet:
Chciałbym mieć taką sypialnię jak ta na piętrze. Bardzo mi się użycie obiektów z różnych akcesoriów i dodatków - dodają różnorodności. Z chęcią pobiorę i przetestuję. Na razie 9,5/10 (tylko ze względu na to, że część salonowa mi się średnio podoba). Ogólnie jest bardzo dobrze :yes:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Rodzinne wnętrza Liona

Postautor: Lenna » 04 lip 2016, 14:37

No więc tak:
Nie podoba mi się sama bryła domu, który wybrałeś. Jest jakaś taka dziwna, no nie wiem soft9
Za to twoja renowacja to mistrzowstwo! Ogródek spoko, a wnętrza cudowne - najbardziej podoba mi się chyba kuchnia :aww:
Co do salonu... nie jestem pewna, czy ten ogromny telewizor pasuje do tak małego pomieszczenia. Jakby fotele były dalej, to i owszem, ale tutaj jest tak mało miejsca, że ten telewizor wygląda conajmniej dziwnie xD Chcą sobie wzrok popsuć? :D Wstawiłabym tu jakiś mniejszy.
I to wielkie akwarium też jakoś zagraca to mieszczenie, nie pasuje mi tu.
Kącik rekreacyjny świetny <3
Tę małą łazienkę psują niebieskie rolety, jakoś totalnie się gryzą z resztą :/
Sypialnia trochę skromna i w sumie nic ciekawego, ale podoba mi się.
Za to pokoje nastolatków są świetne, szczególnie ta na piętrze :yes:
Ogółem - z chęcią zobaczę jeszcze jakieś twoje twory :aww:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Rodzinne wnętrza Liona

Postautor: Lunon » 12 sie 2016, 22:46

Jak dla mnie chciałem umieścić za dużo przedmiotów na jednej parceli i wyszło to nie za dobrze.
Kino domowe, krokokwiat, basen z barem, lodziarka.
Osobiście nie lubię takich domów.
Choć wszystkie sypialnie mi się bardzo podobają ^^

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Rodzinne wnętrza Liona

Postautor: Rai » 03 sty 2017, 10:45

Fajnie będzie zobaczyć urządzony przez Ciebie dom, Lion! Szczególnie, że to zaaranżowany dom Maxisa.
Bryła maxisowa - wielka, kanciasta i w ogóle. Nie podoba mi się ciemny kolor elewacji, lubię jasne domy. :) Ogród i patio wielkie, na pewno Simy nie będą się tam nudzić. :P
W wejściu nie dawałabym aż tyle różnorodnych kwiatów... O, ale jest zdjęcie rodziny. :aww:
Kuchnia... Pstrokata. Ściany niebieskie w kratę, prawie każda szafka inna, tu róż, tu beż, tu drewno, tu pomarańcz, tu żółć... Wow. :P
Co to za wielki projektor w przejściu?! :P
(Widzę, że pobugowało Ci zasłonki... U mnie też się tak robi.)
Najbardziej chyba podoba mi się łazienko-pralnia - jest taka spójna.
Sypialnia nastolatki całkiem w porządku. Niby neutralna, ale są dziewczęce akcenty - ptaszki nad łóżkiem, te obrazki.
Ciekawa pracownia na poddaszu. :D
Sypialnia na piętrze z myślą o nastolatku - Wow, jest naprawdę fajowa. Taka niespójna, ale spójna. Szalona!

Podsumowując, po Twoich domu widać, że jest stworzony do gry, a nie na pokaz. Świadczą o tym wszystkie sztalugi, warsztat, szachy... Wszystko trzeba było upchnąć jakoś. :) Dom jest fajniutki, na pewno super się w nim gra. :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość