Kostka cukru 2

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Kostka cukru 2

Postautor: Levkoni » 17 lip 2015, 1:17

Pierwszy raz wstawiam chatę na forum, w ogóle to prawie do tego działu nie zaglądam. Uprzedzam, kiepski ze mnie budowniczy. Czasem wpadnie mi jakiś pomysł i zrobię coś fajnego, ale na ogół budowanie zabiera mi masę czasu i rzadko kiedy powstaje coś, co mnie zadowala :)

Dom tu zaprezentowany nazwałem Kostka cukru 2 w nawiązaniu do domu o nazwie Kostka cukru z TS3 w Bridgeport :D Domyślnie nie wzorowałem się na nim, ale ostatecznie mi go przypomina, stąd nazwa.

Tak na prawdę dom należy do mojej rodziny Melonów, z której czasem zdjęcia wstawiam w dziale z ogólnymi zdjęciami z TS4. Na razie nie zakładałem odrębnego wątku tej rodzinie bo już prowadziłem 2 wątki, które musiałem przerwać przez dawne błędy z gry (póki co naprawione). Oryginalnie dom był typowym amerykańskim budynkiem, ze spadzistym daszkiem i sidingiem z zewnątrz, ale chcąc trochę świeżości, postanowiłem usunąć dachy i przerobić je na "tarasy". Dodatkowo dorobiłem 3 kondygnację budynku, być może znajdzie się tam siłownia, która wcześniej była na dole, ale została zlikwidowana przy pomniejszaniu parteru. Na chwilę obecną dom jest wciąż w budowie, nie ruszałem jeszcze starych okien i paru innych elementów, więc nie krytykujcie tego, że mało co tu do siebie pasuje :D Będę wstawiał fotki na bieżąco, w miarę postępu rozbudowy. Na razie tylko kilka zdjęć z zewnątrz budynku, widać również, że ogród jest jeszcze chaotyczny, w zasadzie to są pozostałości po domku sprzed rozbudowy. Nie liczę na komentarze pochwały bo wiem, że nie ma jeszcze za bardzo czego chwalić :D

Obrazek

Obrazek

Górny taras został poszerzony względem poprzedniego domu, a we wcięciu na dole, gdzie leży basen, był wcześniej pokój z siłownią, który obecnie został pomniejszony:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Stara-Raszpla » 19 lip 2015, 1:44

lubie ten styl budownictwa..
Bryla mi ise ogolnie podoba, ale uwazam ze przestrzen miedzy oknami a dahcem na 1 pietrze jest za duza.. i troche mie to razi w oczy ;) poza tym podoba mi sie
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Levkoni » 19 lip 2015, 11:38

Raszpla, bo tam jest piętro, które jeszcze w ogóle jest nie ruszone :D Jak będę wykańczał to wrzucę co wymyśliłem ^_^
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Guuki » 19 lip 2015, 19:00

Na razie jest to szary, nudny kloc, ale skoro piszesz, że trwa budowa, to czekam na kolejne zdjęcia z postępów prac. ;)
Wejście jest fajne - te drzwi, ten daszek. Okna z balkonikami bym wywalił / wymienił. I panele wokół basenu są kompletnie niepraktyczne, w ogóle panele na zewnątrz (deszcz nie zagraża, no ale...).
Tak jak pisałem, czekam na fotki. Ciekaw jestem jak to się rozwinie. :)
Powodzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Stara-Raszpla » 21 lip 2015, 17:50

nie no.. balkony franciskie sa wporzadku mysle. Z dobra elewacja i jak wiecej okien sie pojawi to powinny ladnie wygladac.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
milklegblossoming
Posty: 22
Rejestracja: 24 maja 2015, 12:24

Re: Kostka cukru 2

Postautor: milklegblossoming » 02 sie 2015, 12:58

bardzo ładny dom , jak dla mnie wygląda naprawdę angielsko , godnie reprezentuje ten styl tutaj <3

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Sasha » 23 sie 2015, 18:50

Bryła przypomina mi takie PRLowskie sześciany trochę. Nie podoba mi się ten daszek i rozłożenie okien. Mimo, że góra jest nie ukończona mógłbyś dodać tam okna, bo tak to dziwnie to wygląda. Na plus elewacja i dobór do niej kolorów okien itp.
Dla mnie jest to mocno nieukończone i narazie prezentuje się bardzo przeciętnie żeby nie powiedzieć, że źle.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Kostka cukru 2

Postautor: Lunon » 12 sie 2016, 21:56

Dla mnie to wygląda jak domy na południu, tylko te balustrady są kompletnie inną bajką.
Jestem ciekaw, jakby wyglądała cała ulica w domach w takim stylu ^^


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość