Szybka pomoc

Uzyskaj pomoc bez zakładania oddzielnego tematu

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 2? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Szybka pomoc

Postautor: Joan » 17 kwie 2017, 9:49

Wywaliłam cały downloads i już mnie nie wywala. Miałam ponad 20gb dodatków i podejrzewam, że to przeciążało mi grę na tyle, żeby mnie w Dziwnowie wywalić. Z Miłowem nie wiem co się stało, może popsułam otoczenie boolpropem lub którymś z dodatków. W kazdym razie posciągałam sobie z 6 fryzur i kilka modów i o wiele lepiej mi się gra, także niewielka strata. :D Gra chodzi szybko, tryb budowania nie muli, a obiekty z gry też są ładne więc jest ok. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: Szybka pomoc

Postautor: deepblue » 18 kwie 2017, 10:40

Mam pytanie! Gra mi strasznie muli, wiem, że to przez te 3GB CC ale problem w tym, że gra gospodaruje tylko 1 GB ramu. Nigdy zużycie RAM nie przekracza tego gigabajta, podczas gdy jest nadal dużo pamięci wolnej. Kombinowałem z CFF exlorerem ale to nie przyniosło rezultatu, gra nadal zuzywa malutko pamięci. Da się jakoś zmusić grę, żeby korzystała z większej ilości wolnego RAMu??

Awatar użytkownika
KUNDJEJ
Posty: 32
Rejestracja: 09 sty 2017, 14:16

Re: Szybka pomoc

Postautor: KUNDJEJ » 18 cze 2017, 20:58

[EDIT 24-06, bo ułomny tamten opis był]
54(?). Gra się nie uruchamia. Tak po prostu, żadnych komunikatów ani nic. Wyjęcie folderu Downloads nie pomogło w ogóle. Dopiero usunięcie folderu EA Games, przez co gra utworzyła sobie nowy, poskutkowało, alee na krótko, bo potem ponownie to samo. W przypadku reinstalacji też krótkotrwały efekt.
Spróbuję w sumie jeszcze ten Downloads przejrzeć.
:3

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc

Postautor: Dolce_Lamiya » 29 cze 2017, 20:54

54. Usuń pliki Accessory.cache i Groups.cache z folderu z grą, gdzie znajdują się foldery tupy Downloads itp. za każdym razem, gdy gra się nie włączy. Powinno pomóc.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Szybka pomoc

Postautor: Dolce_Lamiya » 18 lip 2017, 11:02

55. Mam pytanie. Jak zebrać ostatniego owada z tej kolekcji, którą możemy zebrać po przez kliknięcie na podłogę i wybranie interakcji "Łap owady"? Na Simswiki(?) wyczytałem, że sim musi mieć 8 poziom zainteresowania naturą. Tak więc mój sim ma ten poziom, ale już z 10 dni łapie te owady i nadal nie może go złapać.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Szybka pomoc

Postautor: ollie » 29 lip 2017, 0:20

56. Simsy mnie wywalają w dekoracjach, pytanie CZEMU?

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Szybka pomoc

Postautor: aesthetea » 29 lip 2017, 0:52

56. Możliwe jest, że masz jakiś wadliwe cc właśnie w dekoracjach?
Obrazek


Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Szybka pomoc

Postautor: ollie » 29 lip 2017, 3:04

56. Jak to sprawdzić i naprawić?

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Szybka pomoc

Postautor: aesthetea » 29 lip 2017, 3:11

56. O ile wiem to nie ma żadnego filtra do dwójki więc jeżeli to ostatnio zaczęło ci wywalać to wyjęłabym najnowsze cc i sprawdziła potem grę. Powolne, ale lepsze niż nic.
Obrazek


Awatar użytkownika
KUNDJEJ
Posty: 32
Rejestracja: 09 sty 2017, 14:16

Szybka pomoc

Postautor: KUNDJEJ » 29 sie 2017, 21:20

57. Czy jeśli simy (w tym przypadku studenci) wyglądają jak duchy, jednak da się z nimi wykonywać interakcje, to mam się martwić? Nie wszyscy, tylko dwóch takich spotkałam.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 23:45 przez KUNDJEJ, łącznie zmieniany 1 raz.
:3

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Szybka pomoc

Postautor: Funia » 24 lis 2017, 19:26

58. Nie mam opcji "postaraj się o dziecko" simy mają relacje na 100 są zakochani, tylko dwóch simów. Mody wyrzuciłam na pulpit i też nie ma tej opcji... Help...
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Szybka pomoc

Postautor: Jhud » 24 lis 2017, 22:19

59. Jeden z nich nie jest może zdepresowany czy coś? Może nie są w nastroju. I czy na pewno w domu jest miejsce na dziecko?
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Szybka pomoc

Postautor: Ryjanka » 27 lis 2017, 23:09

58. Nie ma opcji "postaraj się o dziecko", jeśli simowie nie mieszkają razem, a robi się "bara-bara" w domu sima (faceta). Gdy simy nie mieszkają razem, postaranie się o dziecko dostępne będzie w domu simki (kobiety). Czyli począć dziecko można tylko w domu przyszłej matki (nie licząc parceli publicznych) ;)
Jeśli natomiast simowie mieszkają razem, mają odpowiednie relacje i są zakochani (czerwone serduszko w panelu związków, nie różowe), prawdopodobnie może to być błąd. Można spróbować ich wyprowadzić całkowicie i zmienić po prostu miejsce zamieszkania na całkiem inne (być może w miejscu gdzie stoi parcela domu pojawił się jakiś błąd, więc trzeba zmienić parcelę.)

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Szybka pomoc

Postautor: Ryjanka » 28 lis 2017, 8:52

57. Czy gdy bawiłaś się usuwaniem wspomnień w SimPe zrobiłaś kopię zapasową okolicy? Jeśli nie, no to będzie problem i najpewniej nie pozostaje wiele do zrobienia, jak reinstalacja. Usuwanie wspomnień z reguły tworzy mnóstwo błędów w grze, a to dlatego, że przeważnie są one związane z innymi simami i to działanie może wprowadzać chaos w całym otoczeniu (pomimo braku zapisu zmian u tego sima). Nauczona doświadczeniem, nie bawię się już tymi opcjami, które niejako związane są również z innymi simami w otoczeniu, bo za każdym razem tworzyły się błędy w grze i nie pomagało niestety nic, tzn. backup daje nadzieje, ale jeśli nie ma kopii zapasowej, to tylko reinstalacja zostaje.
P.S. Pojawiające się "simy duchy", które duchami nie są, to efekt drobnych błędów w grze raczej, ale nie ma to w sumie żadnego znaczenia dla całej gry. Czasami jest to wynik błędu danej parceli tylko i np. gdy przeźroczyści są studenci nieaktywni, po wyprowadzeniu aktywnych studentów i ponownym wprowadzeniu, o ile pojawią się te same simy nieaktywne jako współlokatorzy, wyglądają już normalnie. Z aktywnymi simami bywa podobnie i czasami wystarczy ich wyprowadzić i wprowadzić na nowo lub zmienić w ogóle parcelę mieszkalną.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc

Postautor: Lenna » 28 lis 2017, 16:46

58. Co do Simów-duchów - nic nie trzeba przeprowadzać, bug ten występuje czasem jak student NPC wychodzi ze swojego pokoju w akademiku (bo Simowie tam znikają, i bywa że im to zostaje na dłużej xD), niezależnie od parceli bo u mnie to występuje wszędzie, po jakimś czasie wrócą do swojej normalnej formy jak jeszcze raz wejdą i wyjdą ze swojego pokoju.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc

Postautor: Rai » 11 gru 2017, 18:36

58. Ja jeszcze dodam, że opcja postaraj się o dziecko pojawia się tylko, gdy dwójka Simów przeciwnych płci leży na łóżku. Dla przykładu: w The Sims 4 ta opcja jest dostępna cały czas i po prostu Simowie po jej kliknięciu sami udają się do łózka i załatwiają swoje biznesy. W The Sims 2 trzeba kazać im się położyć i dopiero, gdy oboje leżą, można postarać się o dziecko. W domu kobiety, która nie mieszka z potencjalnym ojcem, kładziemy na łóżku kobietę i klikamy na Sima. Pojawia się na nim opcja "Zaproś". Po jej wybraniu Sim położy się obok kobiety na łóżku. Pojawi się opcja postarania się o dziecko.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Szybka pomoc

Postautor: Shattered » 09 lip 2018, 11:11

59. :facepalm: Mam zainstalowaną grę z płyt, odpalam Rezydencje i mi krzyczy, że gra nie jest zainstalowana. Czy to znaczy, że mam od początku wszystko instalować? :O Nie mam płytki podstawy, a nie chcę Pełnej Kolekcji. I nawet nie mogę ich usunąć, a widnieją jako zainstalowane
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Szybka pomoc

Postautor: Funia » 14 paź 2018, 12:07

60. Jak wyciągnąć pojedynczego sima z gry? Kiedyś to robiłam za pomocą SimPe, ale już nie pamiętam jak to się robi xD
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc

Postautor: Lenna » 14 paź 2018, 17:28

60. W SimPE wchodzisz w Narzędzia -> Neighborhood-> Przeglądarka otoczeń -> wybierasz otoczenie i otwierasz. Następnie Narzędzia -> Sims Surgery, odnajdujesz Sima a potem klikasz oba "użyj", po czym Eksportuj i zapisujesz w SavedSims. Później można go jeszcze spakować w warsztacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Szybka pomoc

Postautor: Shattered » 11 paź 2021, 20:50

61. Mial ktos kiedys problem z gra nieuruchamiajaca sie przez "Failed to find any DirectX 9.0c compatible graphics adapters? Probowalam kilka poradnikow ale zaden nie zadzialal.
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości