Spotkajmy się - Wrażenia

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Spotkajmy się - Wrażenia

Postautor: Shattered » 08 gru 2015, 20:22

Moim odczuciem, które czuję do tej pory po grze jest zastanawianie się czy to jest jakiś dowcip..

Kolejny raz padliśmy ofiarą marketingu.. Na zwiastunach i zdjęciach wszystko piękne, a w grze.. Szkoda gadać..


Co prawda długo nie grałam, ale szczerze powiedziawszy odechciewa mi się gry..
Po pierwsze ekrany ładowania są o wiele dłuższe.. To co będzie za rok?

Wybrałam się moim simem do kawiarni.. Wiązałam ogromne nadzieje co do tego.. A jednak, jest jak się obawiałam..
Nie możemy zamówić kawy ani jedzenia dla grupy, tylko dla aktywnego sima.. Ponadto nie możemy zamówić kawy i ciastka za jednym razem..
Tak więc zamówiłam ciastko tylko mojej simce, a jej przyjaciółka czekała sobie Bóg wie na co..
Simka wróciła do stolika, kazałam jej zagadać koleżankę.. I wiecie co :facepalm:
Moja simka wstała i poszła do innego stolika! Wtedy zaczęła konwersować .
Po prostu brak mi słów..
Mało tego. Barista urządzał sobie tournee po kawiarni

Wieczorem wybrała się do klubu..
Obrazek

Z początku wydawać się może, że super.. Sporo simów, tańczą.. Ale jednak po chwili jakoś się rozchodzą, aby zrobić coś takiego
Obrazek

Niektórzy nawet pod ściany podchodzili, tańczyli twarzami do nich..

Można powiedzieć, że impreza trwa... Dopóki ktoś stoi na podium DJa. Jeśli nie, wtedy pusto i cicho jak w kościele...

Simce kazałam zagadać innych simów podczas tańca. Nawet się nie ruszyła, tylko łeb odwróciła i gadali tyłem do siebie... To jakaś nowa moda? <_<


Mówiono, że simowie podczas spotkań klubów będą się trzymać razem.. Tymaczem towarzyszka mojej simki łaziła wszędzie gdzie się tylko dało

Miasto... Wygląda ładnie, ale tylko na pierwszy rzut oka.. Rzucają się tandetne budynki z części niegrywalnej, a wręcz tragiczne.

Poza tym dochodzą do tego też błędy, ale to w innym temacie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Stara-Raszpla » 09 gru 2015, 10:17

Ja nastomiast pozytywnie odbieram dodatek. Miasto moim zdaniem jest urokliwe.. fakt, że wystrój budynków pozostaiwa wiele do zyczenia, ale umowmy sie.. tak bylo zawsze. Bryły natomiast są cudowne...

Zrobilam spotkanie 2 klubow jednoczesnie i jestem zadowolona z efektów, chociaż fakt, troche trzeba za tymi simami ganiac.

Faktycznie, gdy przy stanowisku DJa nie ma nikogo to simowie schorza ze sceny, ale gdy gra to u mnie są tłoki.
A tańczenie przy scianie bylo chyba od zawsze :)

U siebie nie zauważyłam jakiegoś znaczącego wydłuzenia sie ladowania, ale musimy liczyć sie z tym, że z kazdym dodatkiem, gra bedzie potrzebowala wiecej czasu na zaladowanie wszystkich opcji... nikt chyba nie wierzyl ze kiedykolwiek będzie inaczej ?


Jeżeli hcodzi o to, że simowie nie jedzą razem po zamówieniu...

Obrazek

Generalnie istotnie, algorytmy sztucznej inteligencji działają srednio.. niemniej jednak twórcy zostawili nam pewien mechanizm obronny, ktory u mnie się sprawdza.. gdy simowie zamówia swoje posilku, wystarczy kliknac na krzeslo przy stoliku i dać usiać razem i juz można wspolnie zjeść jak na zalączonym obrazku.

Oczywiscie ten mechanizm nie ejst idealny, bo powinna byc opcja "usiądź z..." . W obecnej sytuacji, jeżeli na parcele wybrlismy sie z grupa simow, wszyscy sie dosiada, a nie tylko np 1 wybrany sim :) no ale i tak działa to niezgorzej ; )
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Wrażenia z gry

Postautor: dzejan » 12 gru 2015, 23:41

No pograłem trochę i muszę przyznać, że to chyba najlepsze co do czwórki na razie wyszło, mimo to i tak mogło być o wiele lepiej... Szkoda, że nie wprowadzili nowych funkcji w smartfonach, jak w Studenckim Życiu, chociaż obudowy mogliby dać... Idealnie pasowałoby do tego dodatku ;p
Nowe miasto jest cudowne, ale i tak za małe. ;> Najbardziej podobają mi się klify i ruiny. I chyba wprowadzili pierwszy raz historię do czwórki jakąś, ta dzielnica z duchami i ogrodami królewskimi(?), no progress jest jakiś...
CASem sie nie popisali, nawet nie mam co tu więcej komentować.
Ogólnie rozgrywka... nie czuć, że jakiś dodatek został zainstalowany w takiej Willow Creek. Dopiero w Winderburgu czuć. Kluby są spoko, fajna sprawa, ale wydaje mi się że nie na długą metę, szczególnie jak co chwile jakieś SMSy ci wysyłają... Poza tym - w końcu są jakieś imprezy! :D Po raz pierwszy od TS2 są imprezy, na których faktycznie coś się dzieje, a nie że wszyscy stoją w miejscu i nic ;> Mega mi się to podoba, impreza taneczna w ogrodach albo na klifie to coś cudownego <3 Ale w sumie to nie wiem czy do końca zrozumiałem te kluby, bo po zakończeniu spotkania nic sie nie dzieje, tzn. żadnego komunikatu itp. też tak macie? I mega podobają mi się te małe smaczki, np. bara-bara w krzakach albo robienie selfie po wyjściu z tej dużej szafy z nowym strojem :D
na razie oceniam na 8/10, jutro pogram więcej:>

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: Wrażenia z gry

Postautor: deepblue » 13 gru 2015, 16:08

Miasto bardzo mi się podoba, szczególnie ta wyspa, ale ale... Działka w ruinach jest stanowczo za mała, żeby cokolwiek na niej zbudować, ogólnie w mieście tylko 2 puste działki, co jest okropne, bo żeby zbudować coś 30x30, trzeba wyburzać siłownię... No i Nie podoba mi się to, że co krok są te krzaki. Rozumiem w jakimś parku 2 krzaki... Ale one są wszędzie!!
Co do imprez - jest super. wreszcie kluby żyją w przeciwieństwie do pustych w dwójcę i trójcę. Klub nie jest tandetnie sztuczny - wszyscy coś robią, nikt nie stoi. Każdy tańczy, lub siedzi przy barze, czasami są bijatyki między simami z różnych grup, czego mi brakowało.
Po kilku razach w klubie może się to wszystko znudzić, nie ma innych atrakcji, brakuje mi pierścienia, karaoke, pokera... czegokolwiek!
Mimo, że kawiarnie fajnie funkcjonuja, to wolałbym restaurację, w końcu europejskie stae miasta obfitują w restauracje.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Levkoni » 13 gru 2015, 18:14

Ja jeszcze dodatku nie kupiłem, ale też się wypowiem skoro cały dzień grałem w niego na testach :D

Jak dla mnie dodatek jest bardzo fajny i wprowadza wiele życia do gry. Shattered nie obraź się, ale ja zawsze mówię, że za bardzo narzekasz :P Nie przypominam sobie żadnej odsłony serii bez drobnych bugów i dziwnych zachowań w sztucznej inteligencji więc ja się tego nie czepiam. Ba! Często dla mnie się wydaje to zabawne, może dlatego, że podchodzę do gry na luzie zawsze wiedząc, że to tylko gra.

Jedyne, co mogę zarzucić dodatkowi to za mało nowych przedmiotów, pozwalających na jakieś fajne interakcje i skopana umiejętność tańczenia, zamknięta w 5 punktach nauki. Myślę, że korona z głowy dla EA by nie spadła, gdyby dodali do klubów klatki do tańca (jak w TS1), dodatkowe maszyny do gier czy jakieś inne ciekawe gadżety (jak np. ten pierścień obrotowy z TS2). Rozczarowuje mnie też studnia, szkoda że nie pokusili się o choćby jedną interakcję na niej - wypowiadanie życzeń.

Raczej wolałbym unikać porównania do Witaj w Pracy, bo to całkiem inna tematyka, aczkolwiek w pierwszym dodatku doszło więcej obiektów, z którymi można podejmować ciekawe interakcje (stoły chemiczne, maszyny do analiz czy do badań lekarskich, wynalazki, kosmici etc).

W mojej ocenie 7/10. Punkty odejmuję za: cenę i niewykorzystany w pełni potencjał (tak jak pisałem, można było dodać jeszcze parę ciekawych obiektów do klubów czy możliwość mieszkania w apartamencie).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Halpuria » 14 gru 2015, 0:17

Cały weekend grałam w Simy i to tak, że ciężko mi było się oderwać, więc teraz też opiszę swoje wrażenia z nowego dodatku:
najpierw plusy:

+wspaniała, przepiękna okolica. Jest to zdecydowanie najmocniejsza strona całego dodatku. Jest tu klimat, przestrzeń, dbałość o szczegóły i przede wszystkim fajny pomysł.
+całkiem ładne ubrania i fryzury, chociaż mogłoby być ich więcej. Zwłaszcza dzieci w tej kwestii zostały potraktowane po macoszemu.
+fajne i przemyślane gotowe rodziny, na pewno dobrze skomponują się z moimi poprzednimi Simami.
+kilka ciekawych obiektów do grupowego spędzania czasu, brakuje tylko stołu bilardowego. Nie wiem dlaczego z niego zrezygnowano, bo w TS2 całkiem fajnie działał.
+przynajmniej u mnie brak wydłużenia ekranów ładowania, gra chodzi płynnie i sprawnie.

Minusy:
-co mnie najbardziej boli brak nowych ścieżek kariery. Wiem, że nie były zapowiadane, ale jednak miałam nadzieję, że chociaż jedną dodadzą. W tej chwili jak dla mnie jest za mało karier do wyboru.
-rozczarowująco mała liczba obiektów użytkowych (brak nowych łóżek, kuchni, jedna półka na książki, praktycznie brak małych elementów do ozdabiania wnętrz itd.) Jak na pełnowartościowy dodatek za mało!
-główna atrakcja rozgrywki, czyli kluby mnie w ogóle nie przekonuje i nie porywa. Funkcja "stwórz grupę" z ostatniej aktualizacji zupełnie zaspokaja, moim zdaniem grupowe interakcje między Simami.
-brak nowych potraw, są nowe drinki i różne rodzaje kaw, ale samych dań ani jednego nie zauważyłam.
-to co było już mówione nie raz: brak postaci nadnaturalnej. Chociaż to jak na razie mi nie doskwiera.

Porównując do "Witaj w Pracy", to tam mieliśmy dużo lepszą rozgrywkę i żenującą pod każdym względem okolicę, a tu za to piękne nowe otoczenie z rozgrywką bez polotu.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Levkoni » 14 gru 2015, 13:44

Halpuria, nowe potrawy są dostępne w barze - takie typowo barowe dania oraz w kawiarni - potrawy typu rogaliki etc.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: Wrażenia z gry

Postautor: adasdelrey » 14 gru 2015, 22:04

Po pograniu troszkę w ten dodatek moje emocje są mieszane. Fajnie, że dodali nowe miasto, które jest przede wszystkim piękne, ale to co mnie zniesmaczyło to ilość wolnych parcel i ich wielkość... Nie lubię usuwać istniejących domów ;( Kluby się tylko przydają, żeby zdobyć szybko przyjaciół i troszkę wyprowadzić sima na świeże powietrze, co mi się przyda, bo bardzo często to robię :P Śliczne obiekty architektonicze! Można zrodzić wiele pomysłów... :wub: Co mnie szokuje jeszcze to ilość ubrań... Masakra! Dla kobiet prawie same dali spódniczki... No ale przynajmniej nawet ładne są te niektóre ciuchy :P
"Spotkajmy się" a "Witaj w pracy"....
Nie mogę porównać tych dodatków, gdyż całkiem inna tematyka, ale "Witaj w pracy" było dla mnie 100 razy nudniejsze, uciążliwe i miasto było dosłownie brzydkie. Ale na plus w tym dodatku są obiekty, ubrania itd. Łatwiej mi porównać "Spotkajmy się" do ich odpowiedników z poprzednich części - "Nocne życie" i "Po zmroku" (z TS1 "Randka" porównywać nie będę, bo i tak wygra XD). Wracając do tematu: dodatki z tematyką imprezową w poprzednich tematach wygrywają. "Spotykajmy się" im do pięt nie dorasta :P Jak dla mnie za mało interakcji w tych klubach i w sumie można w nich tylko tańczyć... ;_;

Ostateczna ocena: 4/10

EDIT: Bym zapomniał! Działanie tych klubów - fajnie, że dodali te SMS. Jednak irytujące jest to, że simowie co chwile je wysyłają! Kolejna sprawa - spotkania klubów. Czy oni muszą dzwonić codziennie o spotkanie? :facepalm:

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Kapitan Indra » 14 gru 2015, 22:17

Hmm, dzisiaj gram w nowy dodatek i... nowe miasto jest ładne, bardzo klimatyczne, ale... jestem rozczarowana tym, że nie ma nowych obiektów kolekcjonerskich i nowych potraw. Poza tym mebli jest nie za dużo, ale to akurat czwórkowa norma. Za to kluby są fajne, ich tajne powitania rozbawiły mnie do łez, i nawet można w Windenburgu spotkać Simów znanych ze zwiastunów - chociażby Paolo, który rządzi na parkiecie :)
Stroje też mnie się podobają, szczególnie ta kolorowa bluza dla mężczyzn ze zwiastuna i "raperskie" spodnie. Dla pań wyłapałam kilka fajnych fryzur, jak choćby długie warkoczyki.
Nie zapuściłam się jeszcze do posiadłości z labiryntem, do ruin ani na Klify i nie widziałam wodnej bestii, ale wszystko przede mną :)
Pewnie dzisiaj albo jutro wstawię w odpowiedni temat zdjęcia z mojej rozgrywki :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Levkoni » 15 gru 2015, 2:00

Kapitan Indra nowe potrawy są tylko w barach i kawiarniach. A co do mebli to tutaj trochę niesprawiedliwie oceniasz. W TS4 jest najwięcej obiektów ze wszystkich części, a w tym dodatku któryś portal naliczył ich grubo ponad 300. W żadnej innej części nie dawali tyle mebli co obecnie (nie licząc akcesoriów, bo tutaj chyba w trójce było więcej, nie jestem pewien).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Wrażenia z gry

Postautor: Kapitan Indra » 16 gru 2015, 18:54

Wiesz, nie grałam długo :)
Bardzo za to podobają mnie się kawiarnie i bary, pod względem wystroju oczywiście.
Poza tym przez pewien czas nie mogłam pojąć, co to za opcja z tym krzaczkiem: "nawieź" w cudzysłowie. Kiedy wreszcie skojarzyłam to ze zwiastunem i zrozumiałam, że to oznacza zwykłe siusiu pod krzaczkiem, obśmiałam się nieźle.
Wracając do kawiarni i barów - nawet spory tłum Simów tam się pojawiał. Kluby na spotkaniach, ale i nie tylko - w pewnym momencie miałam nawet ze dwunastu Simów w tej kawiarni czy barze.
I widzę lekką poprawę, jeśli chodzi dobór strojów przez grę - rzadziej widać takie koszmarki jak w TS3 (koleś w garniturze i płetwach czy panienka w kozakach i pilotce do eleganckiej sukienki albo stroju kąpielowego), choć przed pojawieniem się dodatku i tutaj było tego sporo.
No i fajna jest opcja zmiany wody w basenie na błoto, zieloną wodę, wodę z brokatem albo płatkami róż. W ogole opcje dla basenów są super.
Wysłałam swoją Simkę próbnie do Prastarych Ruin i na Klify, ale była tam sama jedna, chyba z racji pory doby - był dzień, a imprezy to raczej wieczorem i w nocy się odbywają.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: Spotkajmy się - Wrażenia

Postautor: Halpuria » 10 sty 2016, 4:05

Chyba najfajniejszym nowym obiektem w tym dodatku jest szafa garderobiana. Na początku wydawała mi się nieporęczna i bez sensu. I jako mebel wolnostojący rzeczywiście taka jest. Ale wystarczy zabudować ją w ścianie by wyglądała super. Nawet nie trzeba używać kodu movobjects, szafa sama "przenika przez ścianę"'.

Obrazek

Kilka pod rząd też się ciekawie prezentuje.

Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Spotkajmy się - Wrażenia

Postautor: Simwood » 10 sty 2016, 11:50

Halpuria - świetny pomysł. Że też sam na to nie wpadłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Spotkajmy się - Wrażenia

Postautor: simunia » 18 wrz 2016, 14:55

pograłam trochę w ten dodatek i nic ciekawego. Kluby są nudne jedynie nowe miasto skłoniło mnie do zakupu tego dodatku które jest nawet fajne. Przynajmniej więcej jest możliwości wychodzenia na miasto. u mnie ten dodatek dostaje 5/10


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości