Spotkajmy się - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 sie 2015, 22:03

Czytałam na angielskim forum. Nie pamiętam gdzie.. Tak czy siak, dowiemy się :)
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 sie 2015, 22:05

Gdy ochłonęły emocje związane z oficjalną zapowiedzią, tak sobie myślę, że to jak odbieramy ten dodatek wynika z naszego nastawienia - a wszyscy nastawialiśmy się na imprezy w klubach w wielkim mieście - i stąd rozczarowania. Imprezy, co prawda, dostaniemy, ale w "Spotkajmy się" chodzi o.. spotykanie się. A spotkać można się w klubie, na plaży, nad jeziorem, w pubie. Tutaj bardziej postawiono na grupy Simów, na to jak przyjaciele mogą spędzać czas. Tymczasem wszyscy się spodziewali dodatku w stylu "Nocnego życia" czy "Po zmroku" i teraz zdziwienia, że co robi ognisko na plaży w dodatku o nocnym imprezowaniu. A tu nie o to chodzi.
No, to tyle z mojej pseudo-analizy. ;)

EDIT: Chociaż w sumie ci co się nie nastawiali na nic, po prostu dostali dziś info o nowym dodatku, też są rozczarowani... :curious:
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 05 sie 2015, 22:22

EDIT: Chociaż w sumie ci co się nie nastawiali na nic, po prostu dostali dziś info o nowym dodatku, też są rozczarowani...
No właśnie. Tu nie chodzi o oczekiwania tylko o to, co dodatek wnosi. Od początku serii dodatek do gry oznaczał wprowadzenie czegoś zupełnie nowego. Czegoś, co nie było w jaąkimś sensie zawarte w standardowym codziennym życiu simów (poza porami roku, które mogłyby się znaleźć w podstawie). A teraz największą zmianą w rozgrywce która przychodzi z dodatkiem ma być zarządzanie grupami. A to przecież było w dodatkach do poprzednich części tylko, że nikt nie robił z tego rewolucji. To jest ta sama sytuacja jak z emocjami. Lekko nad czymś popracowali kosztem innych rzeczy i robią z tego rewolucję na miarę otwartego świata albo rozgrywki online :p.

I to nie jest basen. To po prostu jezioro, które działa tak jak basen. W takim sensie, że ma dość proste krawędzie i jest zamknięte w przeciwieństwie do morza z TS 2 i 3.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 05 sie 2015, 22:24

To niestety jest basen, który ma wyglądać jak jezioro. :P Woda jest zielona, rośliny są - zgadzam się. Animację jednak będą takie jak przy domowym basenie. Zobaczcie, simowie siedzą nad brzegiem 'jeziora' zanurzając nogi dokładnie tak samo jak w zwykłym basenie. W oddali widać proste i kanciaste brzegi.
Ale ładnie to wszystko wygląda. ^^

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Bart » 05 sie 2015, 22:46

Ja tam jestem bardzo zadowolony z tego, że dostaliśmy takie miasto. Weźmy też pod uwagę to, że u nas w Europie właśnie tak wygląda to "nocne życie"! Stockholm, Amsterdam, Wiedeń mimo, że są metropoliami nie wyglądają tak jak Nowy York, czy Miami. Znajdują się tam nowoczesne dzielnice z wieżowcami, ale nie zajmują one całego miasta. A, kluby, restauracje, itp. w pozostałej części miasta to są właśnie takie zabytkowe budynki! Szczerze to wciąż nie mogę uwierzyć, że EA wpadło na tak genialny pomysł dając nam miasto w europejskim klimacie. O miasto z wieżowcami się nie martwcie, bo przecież musi się jeszcze pojawić co najmniej jedno rozszerzenie dotyczące karier gwiazdorskich i moim zdaniem to właśnie tam takie miasto bardziej pasuje :P My w Polsce nie mamy miasta typu Windenburgu, ale np. w UK mają New Castle, które nie wygląda jak Nowy York, a mimo to jest imprezową stolicą kraju.

A, co zawartości gry - dodatek jest głównie stworzony z myślą o rozrywce dla młodych simów. W sumie to nawet dobrze się stało, że dodatek nie będzie zawierał żadnych gwiazdorskich karier (no, tego jeszcze w 100% nie wiadomo, ale raczej jest to pewne), bo przecież jak ktoś młody zaczyna życie na własny rachunek w większości przypadków nie planuje zrobić kariery jako aktor, czy muzyk :P Chcą się bawić, spędzać czas z przyjaciółmi, a niekoniecznie robić karierę jak celebryta..
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 22:51 przez Bart, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 05 sie 2015, 22:49

^ Skoro to "jezioro' to udekorowany basen, to tym bardziej spisuje to w moich oczach dodate na bezsensowny. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 sie 2015, 23:23

Jackob pisze:To niestety jest basen, który ma wyglądać jak jezioro. :P Woda jest zielona, rośliny są - zgadzam się. Animację jednak będą takie jak przy domowym basenie. Zobaczcie, simowie siedzą nad brzegiem 'jeziora' zanurzając nogi dokładnie tak samo jak w zwykłym basenie. W oddali widać proste i kanciaste brzegi.
Ale ładnie to wszystko wygląda. ^^
chodzi pewnie o ten moment
Obrazek
Istotnie, wyglada to jak basen.. i to siedzenie na brzegu, ale moim zdaniem jest to zintegrowany element dzielnicy, a nie wybudowany basen na parceli. Tak na moje oko. Za duzo tu szczegółów. Wiec mysle, że to będize jako nieruszalny element krajobrazu
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sie 2015, 23:29

Ja też myślę, że nie jest to basen. Może animacje pływania i siedzenia na brzegu będą takie same ale jestem prawie pewien, że jest to tak jak napisała Raszpla, zintegrowany obiekt. Coś w rodzaju jeziorka wśród ruin jakiegoś zamku.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: ollie » 06 sie 2015, 0:51

Prócz tego chyba widziałem gdzieś okrągłe krawędzie (byłyby czymś świetnym do aktualizacji xd

Wracając do dodatku... Uznając, że nie ma on być poświęcony głównie nocnemu życiu, może być dobry. Ale dostępne obecnie informacje nie pozwalają mi tego oceniać :P

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 06 sie 2015, 1:08

Ja tam was nie rozumiem. Kto z was chodzi codziennie albo co kilka dni na jakąś szaloną imprezę gdzie alkohol się leje itp? Twórcom chodziło o coś zupełnie innego. Spędzanie czasu z przyjaciółmi nad ogniskiem, w kawiarni czy nad jeziorem to to, co każdy z nas robi codziennie i to, czego nam brakuje w 4. Rynek miasta jest świetny, w ogóle miasto jest ładne, nie to co brudne i bugujące się Bridgeport w 3. Myślę że jest to natchnienie Weroną z 2. Podoba mi się ta szafa, a raczej garderoba ^^ i motyw z przyjaciółkami które udzielają modowych porad :sweet: Ale taniec grupowy wygląda na związanie trochę dziwnie, sztucznie i jak zrobione przez kogoś kto pierwszy raz robi animacje.. a o nazwie nawet nie wspomnę, bo uważam że wszędzie powinny być angielskie, bo równie dobrze można tą grę nazwać "Simowie 4"
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 06 sie 2015, 1:57

Spędzanie czasu z przyjaciółmi nad ogniskiem, w kawiarni czy nad jeziorem to to, co każdy z nas robi codziennie i to, czego nam brakuje w 4.
Bez dodatku też można było z "przyjaciółmi" wybrać się do parku, baru czy innej miejscówki, nie jest do tego potrzebny dodatek... soft1
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 sie 2015, 8:57

Ale dodatek rozszerza grę. Chciałbś zawsze mieć do wyboru tylko park, muzeum i klub? W dwójce też było kilka parcel od razu, gdzie sim mógł się udać, w trójce też, a mimo to te części tez zyskały dodatki o klubach.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 06 sie 2015, 10:06

W sumie to może wyjść z tego coś fajnego... Mam nadzieję że będą też jakieś aktywności dla staruszków i dzieci ;__;
Poza tym, czy tylko ja gdy zobaczyłem nazwę dodatku (Get Togehter) i okładkę pomyślałem "czy oni dodają online?"? :D

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 sie 2015, 10:32

dzejan jutro konferencja o simach więc może jeszcze się okaże, że będzie multi jakiś ;p

Ogólnie to zabawne, debatujemy nad tak błahymi sprawami jak gra komputerowa jakbyśmy byli rzymskimi senatorami rozmawiającymi o jakimś palącym problemie Imperium :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: ollie » 06 sie 2015, 12:13

Właśnie, ta nazwa jest myląca :doge:

Temat dodatku - fajny. Wszystko fajne, tylko czy warte swej ceny? póki co możemy mówić, że nam się podoba, bo nie znamy niedociągnięć i oczywistych braków tego dodatku, ale kto wie? Może nas jeszcze zaskoczyć :)

PS. 0:05 sekunda filmu :facepalm: nie postarali się soft9

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Mint » 06 sie 2015, 16:44

Nowe cechy i nowa aspiracja potwierdzone!

(Źródło)

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Cain » 06 sie 2015, 17:12

KUR...CZACZKU, nareszcie :aww: Nareszcie nowe cechy i aspiracja, brakowało mi czegoś nowego.

Swoją drogą, do podstawowej gry powinni też dodać parę cech, takich ogólnych dość. W każdym razie jestem ciekaw, co tu dadzą.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 06 sie 2015, 17:37

Co do nazwy - "Cześć, jestem Wojtek, też mam 12 lat i również lubię kotki! Spotkajmy się!" soft9

A na serio to nic ona nie mówi, po prostu jakieś tam spotkanie - nie wiadomo kogo, gdzie, jak. Niemiecka jest lepsza.
Niebezpieczny pisze:a o nazwie nawet nie wspomnę, bo uważam że wszędzie powinny być angielskie, bo równie dobrze można tą grę nazwać "Simowie 4"
Też bardzo dobre rozwiązanie :)

Co do dodatku - ma potencjał. Miejmy nadzieję, że jest w nim więcej niż to, co do tej pory zobaczyliśmy. Ewentualnie znowu będziemy musieli liczyć na modderów... :bored: Na razie mam wrażenie, że powinien być to pakiet rozgrywki. Niech tylko nie idzie w ślady GTW, czyli wszystko fajnie, ale za mało. Zapewne kupię podczas świątecznych promocji, bo 120 zł powinna kosztować podstawka z dodatkową zawartością. soft1

Przynajmniej kolor przewodni to nie pomarańczowy :wub:
Obrazek
av by teaplease.

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 07 sie 2015, 0:12

Będą 2 nowe umiejętności: Didżejowanie i umiejętność tańca.
https://www.facebook.com/TheSimsPL/phot ... 52/?type=1

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Spotkajmy się - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 07 sie 2015, 0:54

O, całkiem fajne umiejętności! Liczę, że dojdą nowe kariery jak didżej czy tancerz/tancerka. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości