Custom Content - Pogaduszki

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 lip 2014, 15:22

Custom content (cc) czyli dodatki nieoficjalne

Zapraszam do dyskusji o dodatkach nieoficjalnych!

Jesteś ich zwolennikiem, czy raczej przeciwnikiem? Używasz zamienników skóry, oczu..?
Dodatki nieoficjalne rzeczywiście psują klimat gry?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 21:02 przez Jackob, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 13 lip 2014, 15:33

Nie wyobrażam sobie gry bez zamiennika skóry i oczu, bo te oryginalne mi się po prostu nie podobają. Wyglądają sztucznie. Ogólnie najczęściej pobieram cc do CASu: włosy (bo te twórcom gry w każdej generacji wychodzą nieciekawe), ubrania (dla mnie jest ich zbyt mało), suwaki itd.
Zdarzy mi się ściągnąć też coś do trybu kupowania lub budowania. Najczęściej z mysims3blog, tsr lub simblrów, bo wiem, że tam znajdę dodatki dobrej jakości.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Bart » 13 lip 2014, 15:36

Tak, CC niszczą klimat gry. Jak czasami patrze na simów niektórych osób i na to co z nich zrobili to płakać mi się chcę. Zero w nich naturalności, nieskazitelnie piękne twarze (i ten charakterystyczna "połysk" dla skinów CC), mnie takie coś tylko zniechęca do gry. Z fryzurami to samo (chociaż tutaj te lepiej wykonane jeszcze jakoś się bronią). Jak dla mnie CC mogły by nie istnieć.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 13 lip 2014, 15:36

Z dodatków nieoficjalnych używam fryzur (te z podstawy i dodatków są nieładne), szminek, zamiennika skóry u Simów oraz obiektów (głównie dekoracji i mebli).
Uważam, że dobrze zrobione dodatki idealnie komponują się z tymi oficjalnymi i nie psują klimatu gry (przynajmniej w moim odczuciu).
Główną zaletą CC jest to, że są darmowe. Można zatem mieć wiele cudownych rzeczy stworzonych przez graczy dla graczy. Problemem jest tylko ich odpowiedni dobór - nie zawsze każdy obiekt wygląda tak ślicznie w grze jak na obrazku w Internecie (o czym mogłem przekonać się pobierając kilka fryzur).
Podsumowując: dodatki nieoficjalne na plus, ale z umiarem. :)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 lip 2014, 15:44

ale fakt jest tez taki ze wiekszosc fryzow jest zbyt "zdjęciowa" aby mogla dobrze wkomponowac sie w gre...Simy wygladaja potem dizwie.. co do skinow.. zauwazylam ze u graczy ktorzy uzywaja zamiennika skina (sama kiedys uzywalam wkoncu powrocilam do jedynego slusznego.. od EA) dolna powieka wyglada jakby biedakowi jakby odstawala.. wyglada to conajmniej jakby simowi mialo oko za chwile wyjsc z orbit... widzialam kilka fotek uzytkownikow forum gdzie te skiny az tak nie straszyly... ale w wiekszosci wyglada to wmoim odczuciu zle...

Oczywiscie zle w znaczeniu kompozycji z reszta swiata...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 13 lip 2014, 16:15

Uh no więc tak.. simów nigdy nie umiałem robić i pomijając fryzury, to zawsze byli maxisem. Nie przeszkadzało mi to szczególnie, dla mnie byli ładni :D Co innego z trybem kupowania i budowania. Oczywiście podstawą jest dla mnie to, co od początku znajduje się w grze, ale po roku grania (max) to już się nudzi. Następnie w dodatkach wychodzi jedna, dwie barierki, jakieś okna itp - jest tego po prostu za mało. Posiłkuję się więc dodatkami z neta, ale tylko tymi, które są zrobione dokładnie. Muszą mieć mieć wyraźną teksturę, być szczegółowo wykończone i nawiązywać do stylu mebli od EA. Nie trawię, po prostu nie trawię wszelkich przedmiotów-plastików, wyjętych prosto z edytora 3d, pozbawionych wyraźnej tekstury albo cienia. Jestem do sprawy nastawiony pozytywnie, bowiem na prawdę można solidnie uzupełnić sobie simsy przeróżnymi interesującymi przedmiotami. Jednocześnie jednak (staram się) zrozumieć osoby, które nigdy przenigdy niczego nie ściągną. Wiem, czym jest duch gry, zamysł twórców. Owszem, nie warto sobie zawalać folderu nędznymi dodatkami, ale te solidnie wykonane mogą dobrze uzupełnić downloads. A jeśli ktoś na prawdę nie ma zamiaru "modyfikować zamysłu artystów z EA", nie powinien także edytować zdjęć w gimpie... przecież wtedy wychodzi na jedno.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 lip 2014, 16:23

Ja domek buduje tylko tyle zeby grac.. nie zmieniam stylow wiec ograniczona ilosc mebli mi nie rpzeszkadza.. poza tym wystarczy spojrzec na prace Loki. .zero CC a sa po prostu cudne.. da sie ? da sie :) trzeba umiec po prostu
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 13 lip 2014, 16:28

Nie mam nic przeciwko CC, sama ich używam i uważam, ze każdy niech sobie robi co chce, przecież to do nas należy gra i to w naszych rękach leży wybór co chcemy w niej mieć. Nie sądzę, ze odejmują one klimatu grze, nie mi.
Najczęściej sięgam po zamienniki skina, oczu i włosów, szczególnie włosów. Zdarzyło mi się ściągać ciuchy, bo trudno się oprzeć takim ładnym kreacją, szczególnie te dla dzieci których w grze zawsze mi brakuje. Ściągam również tapety i podłogi, bo te w grze są zazwyczaj wieśniackie. Oczywiście staram się kontrolować ich ilość, nie chce przesadzać bo zbyt zmodyfikowani simowie mi tez się nie podobają. Najczęściej korzystam ze stron typu TSR albo tumblr różnych twórców.

Edit: Przypomniało mi sie jeszcze, ze ściągałam meble dla dzieci bo w grze zawsze jest ich mało i są brzydkie, i od czasu do czasu makijaż dla simek. Po prostu w grze brakuje mi dużo rzeczy i nic na to nie poradzę. Zresztą, projektanci i twórcy dodatków od EA mają jakiś kiepski gust (utknęli w czasie)albo nie umieją zrobić dobrych dodatków. Wystarczy spojrzeć na czwórkowe włosy i ich piękną teksturę. soft9

Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Śliwka » 13 lip 2014, 16:39

Sama używam kilku CC, głównie fryzur, gdyż te od EA po prostu mi się nie podobają. Mam też kilka ubrań, zamiennik skina i oczu. A, i piegów. Jestem jednak zdania, że przesadna ilość CC psuje klimat gry np. ta simka jest okropna, dlatego staram się używam mało dodatków z internetu. Ale jeżeli ktoś lubi używać ich masowo, to jego sprawa, nie będę ingerowała w cudzą grę.

Awatar użytkownika
Simonne
Posty: 121
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:14

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Simonne » 13 lip 2014, 17:37

Ja jestem wielką zwolenniczką CC :P Nie wyobrażam sobie gry bez zamienników oczu (!!!) i skina. Posiadam też sporo fryzur, bo tu EA się nigdy nie popisuje, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety. Pobieram też ubrania, dodatki oraz suwaczki i rozszerzone menu piegów i znamion, bo tu EA też się nie wykazało. Mebelki, wzory, drzwi, okna, płotki, kolumny itd., też lubię. Zawsze pobieram też różne pierdółki typu rośliny, obrazy itp. Ale staram się wybierać rzeczy dobrej jakości.
Obrazek

Bück dich befehl ich dir
Wende dein Antlitz ab von mir
Dein Gesicht ist mir egal
Bück dich

<3 WRÓCIŁAM BY SIAĆ ZŁO W WASZYCH UMYSŁACH I SERCACH <3


Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 13 lip 2014, 17:58

rgx97 pisze:Podsumowując: dodatki nieoficjalne na plus, ale z umiarem. :)
Dokładnie :)
Nie wyobrażam sobie gry bez CC, obojętnie czy to dwójka czy trójka. "Czyste" EA-owskie simy, są dla mnie po prostu brzydkie, nudne. Nie obejdę się bez skina, oczu, brwi. Jeśli chodzi o włosy, to niektóre fryzury od EA mi się podobają i z nich korzystam, tak samo jeśli chodzi o ubrania (głównie ze Store), ale trochę CC też mam, zwłaszcza dla małych dzieci :wub:
Dom też zawsze mam pobrany, bo nie umiem i nie chcę mi się budować :P Mam też parę obiektów czy wzorów CC. Plus oczywiście jeszcze jakieś mody, ale to już inny temat.

W żaden sposób nie ujmuję to mojej grze klimatu. Po prostu ją urozmaica. Moi simowie nie są jakimiś idealnymi plastikami. Tak że trochę tych CC mam, staram się pobierać te dobrej jakości, a nie jakieś rozmazane dziadostwo. Jestem na tak, ale właśnie z umiarem.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 13 lip 2014, 23:25

Mnie z kolei rażą zamienniki skóry i oczu. Jest taki jeden popularny, który tak zmienia rysy twarzy, że wszyscy Simowie są podobni do siebie, coś im się robi wokół oczu i ust, że są wprost ohydni. Nie wiem, kto jest autorem, ale kilka osób na forum tego zamiennika używa... Sama z CC używam tylko fryzur i wzorów. Rozumiem, ze każdy lubi co innego, ale po prostu czasami nie mogę patrzeć. I tak Simowie trójkowi wyglądają jak ludziki z serii filmów o Shreku, ale przeładowani CC z kolei są sztuczni i okropni.
Zraziłam się natomiast do butów i ciuszków CC, odkąd pewnego razu uzyskałam coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 14 lip 2014, 6:53

Indra widze w tobie brak tolerancji dla niepelnosprwnych :) chcialas gre realna a nie podoba ci sie simka bez nogi... no nie ladnie nie ladnie ;) a podobno amdin ma byc wzorem hihih

Co do zamiennikow oczu...
Takw czoraj przegladalam relacje i jenda rzucila mi sie w oczy. [nie pamietam nazwy uzytkownika]... nie wiem czyu to jest kwestia slabej jakosci fotki czy czego.. bo simow masz ogolnie fajnych i relacja tez spoko.. ale zmaiennik skina u simki (zdjecie w balonie) tak dziwnie sie rozmazal.. i w zasadziewyglada jakbh skora wokol ust jej sie stopila.. no i wlasnie te oczy... super widoczne na u tego pochylonego sima... zrestza i simki tez.. no ale jak tobie sie to podoba... to w sumie tobie maja sie twoi simowie podobac :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 14 lip 2014, 12:02

Na to jakich ja cc, zamienników używam wypowiem się później. :P
Teraz chciałbym przybliżyć wszystkim różnicę między nieumiejętnym wybieraniem oraz korzystaniem z dodatków nieoficjalnych.

Wiele osób zachwala TSR, że wszystko jest tam dobrej jakości i można pobierać.

Autor tego stroju, choć otrzymał złotą gwiazdkę nie postarał się. Wszystko jest tutaj jednolite, żadna część tego stroju nie odstaje.
Czyli cc przez które wszyscy myślą, że cała reszta jest tak samo niedopracowana.

Obrazek

Dla porównania strój cc w bardzo dobrej jakości.

Obrazek

Fryzury z TSR, one akurat są bardzo dobre, ale każda ma ten połysk.

Obrazek

Retextura:

Obrazek Obrazek

Jest ich wiele. Ale każdy ma inny gust i każdemu co innego się podoba.

Dorzucę jeszcze zdjęcie sima, który już nawet tak nie wygląda.

Obrazek

Wystarczy dobrze poszukać, a znajdą się cc w stylu maxis, takie które sprawią, że simowie wyglądają jak żywi ludzie oraz takie które zamienią waszych simów w netowe potwory. :P Trzeba umieć szukać i korzystać z nich umiarem. ;)

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 14 lip 2014, 12:12

Mi się ten połysk właśnie podoba :)

Kwestia gustu co do CC i tyle także nie wiem w sumie o co halo ?

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 14 lip 2014, 13:00

Nie potrafilabym grać bez cc. Ubrania i fryzury maxisowe mi sie okropnie nie podobają z wyjątkami. Rzadziej pobieram elementy trybu budowania/kupowania.
Raz wejdziesz na simblr, kończysz z masą pobranych dodatków. :p
Obrazek


Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 16 lip 2014, 0:25

Jackob pisze:Wystarczy dobrze poszukać, a znajdą się cc w stylu maxis, takie które sprawią, że simowie wyglądają jak żywi ludzie oraz takie które zamienią waszych simów w netowe potwory. :P Trzeba umieć szukać i korzystać z nich umiarem. ;)
Zgodzę się co do tego umiaru :) Jednak ja wolę, jeśli Sim nie wygląda jak żywy człowiek (jak będę chciała popatrzeć na ludzi, to wyjdę z domu :P ), tylko jak trójkowy Sim, netowych potworów nie znoszę, a dodatki w stylu maxis są mnie zbędne, wystarczy to, co w grze :) I po prostu nie mogę patrzeć, jak pół forum korzysta z jednego skina CC i jednego zamiennika oczu, które zmieniają wszystkich Simów w bliźniaczo podobne do siebie potworki o błyszczącej buźce upstrzonej sztucznie wyglądającymi znamionami i piegami i nieprzytomnym wzroku pijaczka :P
No, ale rozumiem, że ktoś takich Simów lubi i pozostaje mnie tylko cierpieć w milczeniu ^^
Korzystam tylko z fryzur dobrej jakości i znanych twórców (bo fryzury nie ingerują w wygląd rysów twarzy - ostatnio wywaliłam jakąś dla obu płci, która przy okazji zmieniała oczy w czerwone puste soczewki, zdjęcie w dziale z błędami z gry) i wzorów, bo po prostu kocham narzędzie Stwórz Styl i zmianę tekstur ciuszków pokryć mebli, ścian oraz podłóg ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 lip 2014, 9:49

Używam tego skina, na zdjęciach nie wygląda zbyt przekonująco oraz trzeba mieć dobrą grafikę aby ładnie się prezentował. Zdecydowałem się na skina po tym jak zobaczyłem różnicę na ustach simów. Na skinie od EA mamy taką jakby szminkę nałożoną. :P
Jeszcze korzystam z zamiennika oczu (jest ich mnóstwo do wyboru więc zależy co komu się spodoba). I nie można zapomnieć o zamienniku brwi i zarostu (ten) Widać na nim włoski, a EA ma tylko grubą kreskę. :P Jeszcze (znienawidzone przez Indrę xd) piegi i pieprzyki. Stworzone przez Polkę więc tym bardziej trzeba je mieć. Do tego wszystkiego kilka makijaży (chyba dobrze odmieniam), fryzur oraz ubrania ciążowe czyli odpowiednio zmodyfikowane ubrania od EA. To chyba wszytko. :P
Używam tylko albo aż tylu cc. Wystarczy mi to co mam i podoba mi się gra z tym co mam :D

Czasem ciężko sprawić aby nasi simowie się komuś podobali bo każdy lubi co innego i używa (lub nie) innych cc. ;)

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 16 lip 2014, 11:47

Jackob co do tsr - to fakt nie wszystko tam się nadaje, ale jest kilku kreatorów (w tym nasza cudowna Gosik), którzy tworzą cc naprawdę dobrej jakości ;) ale fakt, ubrania wolę pobierać z simblrów, za to na tsr są ładne i w stylu maxis meble.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 Custom Content - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 lip 2014, 14:39

Jest jeszcze nasz uzdolniony [url=ttps://www.thesimsresource.com/artists/pyszny16]pyszny16[/url]. ^^ Dodatki od tej dwójki są świetnie wykonane i można śmiało pobrać wszystkie ich dzieła. :P


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości