Witaj w Pracy - Wrażenia

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Witaj w Pracy - Wrażenia

Postautor: Shattered » 02 kwie 2015, 21:08

Kariera medyczna
Moja simka zatrudniła się w szpitalu..
Szpitalu tylko z nazwy, bo szpitala nie przypomina.. Pusto jak w Silent Hill.
Łącznie z moją simką, w budynku jest 3 pracowników.....
Na pierwszym szczeblu kariery możemy z rejestracji prowadzić simów do sal.. Fajne co? Tylko często zdarza się tak, że prowadząc sima sim "nakazuje" położyć mu się na kozetce, która jest już zajęta. Przez co poprzedni sim wstaje, a my musimy ponownie go prowadzić..

Nic nie umiemy, a więc nie możemy leczyć pacjentów.. Tak więc siedzą na tych kozetkach i czekają jakby na rozgrzeszenie.. Bo lekarza nie ma..

Jeśli ktoś marzył o atmosferze niczym z Chirurgów czy Ostrego dyżuru, może od razu zapomnieć......

Oczywiście kontynuacja irytujących rzeczy z podstawy.. Mamy za zadanie pogadać ze współpracownikami.. Chcemy tylko jedną interakcję wykonać. Sim ją wykonuje, a po chwili siada przy biurku, aby kontynuować rozmowę z simem :facepalm:

I oczywiście to samo z interakcjami przy kozetce, rozmawiamy z pacjentem a on czasem potrafi wstać..

Wszystko jest naprawdę wciągające. Wyobraźcie sobie gdyby w szpitalu były tłumy :curious: Tylko właśnie te błędy i to siadanie albo rozmowa w dziwnych miejscach, może odrzucać

Kariera detektywa
Sim szuka spraw za pomocą komputera.. Czasem to nieco irytujące, gdyż wszyscy pracownicy nic innego nie robią, poza siedzeniem przy komputerach..
W końcu, gdy już znajdziemy sprawę, wbijamy na miejsce przestępstwa.. I co? Jedzie z nami współpracownik, który na miejscu zamiast szukać wskazówek czy coś, siedzi sobie w komputerze i gra w gry :facepalm:



Kariery naukowca nawet nie zamierzam tknąć. Wg mnie tylko zmarnowane miejsce..


Fotografowanie
Fajnie, że tak szybko to dodali. Możemy robić zdjęcia ślubne.. Szkoda tylko, że nie możemy robić zdjęć: dziecko - dorosły albo grupowych z większą ilością simów niż tylko dwójka...
Nie wiadomo jak rozwijać umiejętność. Nie ma żadnych książek czy coś..


Poród: z tym wiązałam największe nadzieje...

Simka zaczęła rodzić w domu, razem z mężem wybrała się do szpitala.. Po wyborze z kim ma pójśc, od razu teleportacja.. :facepalm:

Zgłoszenie się do recepcji szpitala, który gdyby nie recepcjonistka, przypominałby szpital w Silent Hill.. Pusto, pusto i jeszcze raz pusto.. Fajnie to wygląda, co? Tak rodzinnie. Szkoda tylko, że bez emocji.. Sim totalnie się tym, że jego partnerka rodzi nie przejmuje.. :facepalm:
Obrazek

Po jakimś czasie, simka poszła rodzić.. Normalnie, beż żadnej animacji skurczowej, czy coś, uśmiechnięta...

Zasiadła na maszynę.. Przyszła doktorka. Okazała się być nieumiejętna, bo wyciągała simce serce, czymś oblewała, dopiero po jakimś czasie wyjęła dziecko.. Okazało się, że są bliźniaki.. I co? Dzieci już automatycznie znalazły się "na świecie".. Jeden w tym inkubatorze, a drugi w domowej kołysce :facepalm:

Simka wstała, przytuliła to które było w tym łóżku szpitalnym i wyszła z sali.. I teleportacja do domu.................
Totalnie nie rozumiem dlaczego nie dali jakichś nosidełek, dlaczego nie wychodzimy ze szpitala.. Tylko tu gdzie stoimy.. paszoł sio

Ach i bym zapomniała.. W tym czasie gdy simka tuliła to dziecko, pacjentka przylazła i przytuliła drugie :doge:


To się dzieje gdy urodzimy trojaczki
Obrazek

Coś czego nie rozumiem. Nie ma animacji odkręcania kranu, a dodają takie smaczki jak akt urodzenia po narodzinach w szpitalu. soft9


Biznes
Ta nowa dzielnica to porażka.. Tzn. może nie dzielnica, tylko wielkość parcel.. Każdą z tych parcel mogli podzielić na dwie, a tą największą w ogóle na trzy...
Chcesz zrobić małą cukiernię to nie możesz, bo idiotycznie będzie wyglądała w otoczeniu :facepalm:

Ubrania kupujemy tylko z manekinów. Wieszaki to jedynie dekoracja..

Ale teraz najgorsze...
Nie wspomnę już o tym, że nie możemy obsługiwać klientów przy kasie, bo szkoda słów.

Coś czego się obawiałam! Obsługując klienta, nie obsługujemy go indywidualnie, tak jak w realu, że podchodzimy i obsługujemy...

Tylko robi się konwersacja. Simowie z pokoju się włączają do rozmowy.. Albo jak już wspominałam, rozmawiają stojąc do siebie tyłem, albo przodem do ściany.
No wyobraźcie sobie, że obsługujecie klienta, który stoi do was tyłem przy ścianie, twarzą do ściany! I jeszcze w tym momencie kasujecie od niego należność :facepalm: :facepalm: :facepalm:
To najbardziej mnie odrzuca i totalnie zniechęca.


No cóż. Dodatek ma ogromny potencjał, ale jest zepsuty przez irytujące rzeczy z podstawy oraz klasyczne bugi..
Wspomnę również, że nie ma możliwości zamykania drzwi...
Może gdy naprawią te siadanie i uinteligentnią rozmowy, dodatek będzie warty zakupu. Ale teraz, wg mnie jest nie warty. Można tylko napsuć sobie nerwów i zniechęcić się do tej serii
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2015, 22:01 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Wrażenia, opinie

Postautor: Pappy » 02 kwie 2015, 21:46

Shattered pisze:No cóż. Dodatek ma ogromny potencjał, ale jest zepsuty przez irytujące rzeczy z podstawy oraz klasyczne bugi..
Dokładnie. Podstawa zrujnowała wszystko, zwłaszcza "inteligentni simowie"... Brak słów.
Shattered pisze:Kariery naukowca nawet nie zamierzam tknąć. Wg mnie tylko zmarnowane miejsce..
Tu się nie zgadzam, jak dla mnie najciekawsza (ciekawsza niż zadania związane z jedzeniem w szpitalu.) Spodobała mi się opcja pytania współpracowników o kryształy i metale, często nam dają jakieś rzadkie a kolekcja rodziny się uzupełnia. ^^

I tak jak powiedziała Shattered, za duże parcele w Magnoliowej Promenadzie! Zbudowałem sobie malutką piekarnię, szkoda słów aby opisać jak to wygląda w otoczeniu... Pozostałe miejsce trzeba było wypełnić chodnikiem aby choć odrobinę wpasowało się w otoczenie, bo trawa tam wyglądała okropnie.

U mnie akurat nie było pusto w szpitalu, było całkiem sporo pracowników.

A w karierze detektywa poraziły mnie jeszcze randomowe osoby w domach. Czemu w domu Ćwirów nie było Ćwirów tylko zupełnie nieznane mi osoby? o.o

EDIT: O, przypomniało mi się jak popatrzyłem na sb:

Kosmici to porażka. Ładnie wyglądają, ale nie można modyfikować ubrań, jedynie te kosmiczne skafandry są dostępne... soft2
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: Witaj w Pracy - Wrażenia

Postautor: Column15 » 07 kwie 2015, 10:45

Oj tam, przesadzacie.

Według mnie dodatek jest ciekawy, ale ma za mało opcji jak na taką cenę. 6/10
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 22:29 przez Column15, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: Witaj w Pracy - Wrażenia

Postautor: bluekuba » 07 kwie 2015, 18:28

Czas żebym i ja podzielił się moją opinią na temat dodatku. Sporo było hejtów przed premierą i niedociągnięć, więc byłem nader ciekawy co to rozszerzenie przyniesie. Mam mieszane odczucia.

Kariera medyczna
Na tą kariere czekało zdecydowanie najwięcej osób, no bo kto w dzieciństwie nie był ciekawy jak to jest leczyć ludzi. Samym szpitalem jestem bardzo rozczarowany, tyle pustego miejsca i takie nieintuicyjne miejsca. Sama mechanika kariery jest dość średniawa, ci sami pacjenci dzień w dzień przychodzą z tymi samymi objawami. Litości! Z czasem lekarz dostaje więcej opcji i jest to oczywiście ciekawsze i fajne. Samym porodem jestem nawet zaskoczony. Ale obecność 3 pielęgniarek stojących i oglądających poród jest zbędna. Sama kariera mnie trochę rozczarowała, spodziewałem się czegoś więcej.

Kariera detyktywistyczna
Przyznam że z tą karierą wybawiłem się najbardziej i najfajniej się grało. Posterunek jest idealnie zbudowany i nie świeci pustkami jak szpital. Tyle pracowników, więźniowie. Bardzo profesjonalnie zrobione. Same sprawy są naprawdę świetne i przemyślane. Uśmiałem się jak nigdy aresztując swoich pierwszych przestępców. Fajnie zrobiona jest też opcja przesłuchiwania oskarżonych, mamy różne interakcje co do dobrego gliny i złego gliny. Kariera ta zaskoczyła mnie pozytywnie i bardzo mi się spodobała.

Kariera naukowa
Z tych wszystkich trailerów ta kariera najbardziej mnie zaintrygowała. Tyle fajnych wynalazków. I się nie zawiodłem. Sama parcela kojarzy mi się z dwójkowym Dziwnowem i ten klimat jest świetnie zrobiony. Dla osób które lubią zbierać skałki jest to raj! Fajna zabawa z tymi wszystkimi wynalazkami i potkami. A opcja zamrożenia współpracownika - cudo! Irytowała mnie niekiedy opcja że musimy rozmawiać z daną osobą, a nie z kimkolwiek jak mieliśmy to w poprzednich profesjach. Ilość obiektów związana z tą karierą też mnie mile zaskoczyła, jak i opcja iż możemy na parceli naukowca budować.
Nie zawiodłem się co do tej kariery i mi sie bardzo spodobała.

Własny biznes
Z początku informuję że z biznesem z dwójki nie miałem doczynienia, więc jak porównać także nie mam. Okej budujemy biznes ale takich typowych obiektów z nim związanych jest mało, co mnie zasmuca. Sam fakt że możemy zbudować piekarnię jest totalnym picem na wodę bo niezmiernie trudno jest nią prowadzić. Mechanika pracowników jest beznadziejna. Najczęściej nie przychodzą do pracy na czas i rzadko kiedy wykonują swoję obowiązki, które po jakimś czasie trzeba ustawiać od nowa i od nowa. Sprzedawanie przez tablety mi osobiście się spodobało, choć ewidentnie brakuję tu opcji kasy, która ma te same opcje co są na interfejsie biznesu - bez sensu. Ale manekiny fajne. Osobiście biznes średnio mi się spodobał i powinien być z czasem ulepszany.

Magnoliowa Promenada
Najgorsza część dodatku. Jest bardzo mała. Moje oczekiwania okropnie nie zlały się z tym co dostaliśmy. Na zdjęciach może wygląda to uroczo i fajnie, lecz grywalność na tej okolicy jest beznadziejna. Sklepy które dostaliśmy równie okropne, bez wstawienia jakiś lepszych z galerii się nie obyło. Mamy też park obok sklepów.. który świeci pustkami, zwykła łąka. Rozczarowanie i to jakie.

Nowe umiejętności
Mile zaskoczyła mnie umiejętność fotografowania. Na samym początku mamy tak wiele opcji, filtry są naprawdę świetne. Fajna jest opcja studia fotograficznego i robienia sobie zdjęć ślubnych. Umiejętność pieczenia nastawiona pod możliwość zrobienia piekarni, której zrobić niezbyt możemy - bezsens. Urocze są te wszystkie wypieki, lecz trochę nie potrzebne, bo ni najeść się nimi do końca, ni co. Cieszy mnie fakt że w tej generacji gotowanie jest tak obszerną umiejętnością, podzieloną jeszcze na Wykwintne Gotowanie i Pieczenie, lecz kosztem Majsterkowania oczywiście.

Podsumowując dodatek miał swój potencjał, który został wykorzystany ale częściowo. Biznes i dzielnica handlowa zostały totalnie zjechane i potraktowane po macoszemu. Kariery są najbardziej rozwiniętą częścią tego rozszerzenia. Miło że obiekty w CAS i nowe umiejętności są fajnie zrobione. Myślę że jak na pierwszy dodatek jest on zrobiony dobrze, lecz nie idealnie. Wart jest on kupna. Oceniam dodatek na mocne 7/10.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - Wrażenia

Postautor: Guuki » 01 maja 2015, 12:45

Na pierwszy ogień poszedł biznes. ^^

Ten czwórkowy biznes daje radę. Są w sumie wszystkie elementy z TS2 oprócz kolejek do kas, ale to płacenie tabletem wcale nie jest takie złe, skoro w innych krajach europejskich to już norma. Niektóre funkcje nawet udoskonalone w porównaniu z Dwójką.
Podoba mi się, że można wydzielić oddzielny budżet na prowadzenie biznesu, więc kasę jaką chcesz zostawić sobie na życie zostawiasz i się nie martwisz, że wszystko pójdzie na towar w sklepie. Zdobywa się punkty doświadczenia, za które można kupić nagrody np. szybsze podliczanie klientów, szybsze uzupełnianie towaru (czyli inna wersja dwójkowych rang). Klientów w sklepie jest mnóstwo, chociaż codziennie ci sami... I normalnie machają łapką, by zdjąć towar z półki, i pojawia się znaczek "brak towaru".
Wkurza mnie tylko, że większość klientów zamiast robić zakupy to sobie ucina pogawędki, zgromadzają się w kółeczku i tańczą do muzyki na przykład, zamiast kupować. A jak już się zdecydują na zakup i czekają, by ich podliczyć, to szybko się niecierpliwią i wychodzą wkurzeni - trochę uciążliwe, gdy masz do obsłużenia paru klientów na raz, a nie stać cię na pracowników.
I spodobało mi się też to jak emocje wpływają na prowadzenie biznesu. Spięty i zestresowany Sim ma na przykład odblokowaną opcję "Błagaj o zakup", która wygląda przekomicznie.
Podsumowując, wcale ten czwórkowy biznes nie jest taki zły jak się spodziewałem. Dobrze, że przekonałem się o tym na własnej skórze, bo z licznych komentarzy i recenzji można jednak wyciągnąć zbyt powierzchowne wnioski.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości