Witaj w Pracy - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 mar 2015, 11:57

Mnie również nie chce się wierzyć w brak kolejek do kas i płacenia banknotami. To musi być! Po co by wtedy tworzyli kasy, skoro za wszystko odpowiedzialne miałyby być tablety...? Z drugiej strony, widziałem listę interakcji dostępnych po kliknięciu na kasę i nie było niczego w stylu "obsługuj" czy "stań za", i to jest niepokojące. Niemniej ciężko mi pojąć, żeby EA z tego zrezygnowało, bo przecież to oczywisty element biznesowej rozgrywki. No nic, zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 mar 2015, 12:00

Z tego co pisał Glossy to z czasem możemy awansować nasz biznes i kupować nowe, lepsze kasy (więc może do czegoś muszą służyć niż tylko zarządzania?) plus usprawnienia jakieś do sklepu i pracowników. Więc może to z czasem dopiero pojawia się możliwość sprzedawania z tabletami i wtedy na przykład jest szybciej niż przy kasie?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 mar 2015, 12:03

SimGuruAzure to powiedziała w wywiadzie... Na kasie są inne opcje, ustalania cen itp. A płacąc, podchodzimy do klienta z tabletem..
To takie nowoczesne...... soft2


youtu.be/fVhFH2snE7s

Czyli, krótko mówiąc... zepsuli dodatek, tak samo jak podstawę..
Świetna okazja do powrotu włamywaczy.. I co?

Nasi simowie nie mogą popełniać przestępstw.. Nie mogą nawet mandatu dostać!
Nie mogą iść do szpitala jeśli są chorzy... Baa, nawet tych parcel nie mogą odwiedzić jeśli tam nie pracują....
Masakra..

Biznes.... Niby głupota, dla niektórych to nie przeszkadza... Ale wyobraźcie sobie, że prowadzicie cukiernię i wasz sim podchodzi z tabletem i odbiera należność za ciastko :facepalm: No ludzie, ja jestem staroświecka... Uwielbiałam patrzeć jak w dwójce simowie bez rangi szukają odpowiednich przycisków na kasie... Albo te kolejki :aww: No wspaniale to wyglądało...
A tutaj? Szkoda gadać..

Urodzimy dziecko i co? Sio, paszli?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Pappy » 16 mar 2015, 13:24

Shattered pisze:Czyli, krótko mówiąc... zepsuli dodatek, tak samo jak podstawę..
Opinie. soft9
Shattered pisze: Nie mogą iść do szpitala jeśli są chorzy...
W tym dodatku nie dochodzą choroby przez które musisz chodzić do szpitala, tylko gorączka, przeziębienie itd. Z takimi chorobami nie chodzi się do szpitala, czy to ze mną jest coś nie tak? xD W dwójce do której wszyscy nawiązują, leki trzeba było tworzyć samemu, na dodatek tylko jeżeli jesteśmy naukowcami. Więc i tak jest lepiej.
Shattered pisze: Baa, nawet tych parcel nie mogą odwiedzić jeśli tam nie pracują....
Masakra..
Od kiedy szpitale są wolne dla zwiedzających? soft9
Shattered pisze:Urodzimy dziecko i co? Sio, paszli?
Simowie teoretycznie idą do szpitala, mi by się za każdym razem nie chciało czekać aż szpital się załaduje a potem wracać i to samo... I tak za każdym porodem... Przez całą serię czwórki. .. :unsure:
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: beldor » 16 mar 2015, 15:57

Shattered pisze:SimGuruAzure to powiedziała w wywiadzie... Na kasie są inne opcje, ustalania cen itp. A płacąc, podchodzimy do klienta z tabletem..
To takie nowoczesne...... soft2

Czyli, krótko mówiąc... zepsuli dodatek, tak samo jak podstawę..
Świetna okazja do powrotu włamywaczy.. I co?
A po co ich mieli dodawać? W ts2 i ts3 też już byli zbędni . Po założeniu alarmu nie przejmowałeś się ich istnieniem. Inna sprawa że Sim będący w karierze Wojskowej/Policyjnej nie potrafił takiego włamywacza powstrzymać :p
Nasi simowie nie mogą popełniać przestępstw.. Nie mogą nawet mandatu dostać!
Nie wyobrażam sobie tego jakoś - największym przestępstwem jaki na chwile obecną simowie mogą popełnić to przewrócenie kosza na śmieci . Co byś chciał by dodali ? Morderstwa ? Bo złe parkowanie odpada :p
Nie mogą iść do szpitala jeśli są chorzy... Baa, nawet tych parcel nie mogą odwiedzić jeśli tam nie pracują....
Masakra..
Odwiedzasz na co dzień szpital kiedy masz katar ? ;p
Biznes.... Niby głupota, dla niektórych to nie przeszkadza... Ale wyobraźcie sobie, że prowadzicie cukiernię i wasz sim podchodzi z tabletem i odbiera należność za ciastko :facepalm: No ludzie, ja jestem staroświecka... Uwielbiałam patrzeć jak w dwójce simowie bez rangi szukają odpowiednich przycisków na kasie... Albo te kolejki :aww: No wspaniale to wyglądało...
A tutaj? Szkoda gadać..
W krajach innych niż polska płacenie telefonem , kartą bezdotykową jest na porządku dziennym. Stanie w kolejce do kasy było fajne.. 10 lat temu .
Urodzimy dziecko i co? Sio, paszli?
[/quote]
A wolisz patrzeć jak sim przez 3 dni leży w łóżku i nic nie robi ? Bo normalnie po porodzie kobieta nie hasa sobie wesoło po szpitalu korzystając z jego dobrodziejstw - jak robienie sobie dla zabawy rezonansu magnetycznego np ;p
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 16 mar 2015, 16:26

Ogólnie nie rozumiem totalnie tego pomysłu zbierania kasy tabletem xD.
Rozumiem postęp postępem, ale to nawet nie ma sensu... Nie mogę wyobrazić sobie sklepu, w którym za klientami lata sprzedawca, żeby wziąć od nich kasę (no chyba, że jakiś ekskluzywny butik który obsługuje kilku klientów dziennie). Chyba logiczniej jest, żeby większa ilość osób ustawiła się w kolejce do jednej, niż jedna latała za każdym. Jak już chcieli iść w postęp i ułatwić sobie sprawę to mogli zrobić, że Simowie przykładają po prostu kartę/telefon/zegarek/portfel do kasy i płacą zbliżeniowo. Wtedy nie musieliby robić animacji otwierania kasy i wydawania reszty, jak ich to tak bardzo boli.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Eq » 16 mar 2015, 19:56

Mam nadzieję, że płacenie przez tablety będzie możliwe gdy przedsiębiorstwo się rozwinie...
Według mnie położyli ten dodatek - coraz bardziej 4 się stacza.

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 16 mar 2015, 20:01

Czyli w sklepach pewnie pracownicy nie będą mieli przypisanych funkcji tylko będą i doradzać, i zbierać kasę. To może być dla EA też wytłumaczeniem, czemu w sklepach mało ludzi, że inaczej ludzie z tabletami by nie wyrabiali.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Pappy » 16 mar 2015, 20:39

lemurek6 pisze:To może być dla EA też wytłumaczeniem, czemu w sklepach mało ludzi, że inaczej ludzie z tabletami by nie wyrabiali.
W sklepach mało ludzi będzie na początku, wraz z rozwijaniem się przedsiębiorstwa i kupowaniem reklam sklep może być pełny simów.

Jakby dodali kasy itd. to mam jakieś wrażenie że i tak byście hejtowali ten dodatek, bo wszystko byłoby takie same jak w dwójce.

Moim zdaniem lepiej najpierw zagrać bądź obejrzeć jakieś porządne filmiki, przeczytać opinie zanim zacznie się snuć swoje. Kto wie, może z tabletami i manekinami gra będzie bardziej zabawna? soft9
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: schwimmen » 16 mar 2015, 21:50

Sklep nie może się aż zanadto rozwwinąć gdyż możemy zatrudnić tylko 3 pracowników :(

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Jackob » 17 mar 2015, 18:15


youtu.be/Gry82h4VZBA

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podmieniłem na polską wersję tego wideo. ;) //Guuki

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Bart » 17 mar 2015, 19:11

AHA :|
Czy ktoś ogarnia co do informacji o dodatku wnosi ten zwiastun? :unsure: :wat: -.-
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: beldor » 17 mar 2015, 19:38

Zwiastun jak zwiastun - musi koniecznie pokazywać coś nowego ? Jeśli tak to wszystkie Launch trailery do gier powinny być zakazywane :p
Mam wrażenie ze to lekka parodia Grey's Anatomy, ale mogę się mylić .
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 mar 2015, 19:57

Myślałem, że dzisiaj pojawi się wideo prezentujące kosmitów... tak spekulowano. A tu jacyś nudzący się w pracy lekarze. ;0
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: ollie » 17 mar 2015, 22:12

Obrazek

Może nie jest aż tak źle... Ten regał z magazynami jest super :D

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 mar 2015, 23:40

Filmik z rozgrywki:


youtu.be/pk84qF719y4

Ja nie oglądam, nie chcę sobie psuć zabawy w odkrywanie po premierze. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 mar 2015, 10:43

Nie podoba mi się, że kosmici sobie łażą chordami jak gdyby nigdy nic...

Fajnie, że jak wykonujemy akcję: Zrób zdjęcie razem, to przenosi nas w ekran wybierania filtrów i kadru itp.. Ale nie podoba mi się, że trzeba robić 10 zdjęć, bo sim ma małe umiejętności fotograficzne
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 mar 2015, 12:05

Fajne jest to, że praktycznie wszystko można sprzedać. Własne obrazy, fotografie, rzeźby czy inne wymysły. To stwarza nieograniczone możliwości prowadzenia sklepu. Koniecznie muszę zbudować sklep z gnomami ;p

Ale jak to należało się spodziewać, mamy trochę uproszczeń, klasyka przy ten generacji. No cóż... Nie rozumiem tylko, dlaczego w nowej dzielnicy tory tramwajowe nie łączą się na skrzyżowaniu ze sobą? o_O Są po prostu urwane w pewnym miejscu i nadal tego nikt nie załatał, a premiera już niedługo.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 mar 2015, 12:13

BOŻE! Trzymajcie mnie....... Jest dwójka simów w tym jego sklepie... Widać od razu, że kosmici... Niebieska skóra, jakieś skafandry... Sim aktwyny, pogadał z nimi może przez jakieś 5 interakcji... i pokazał się komunikat, że nasz sim odkrył, że ten sim z którym gadaliśmy jest kosmitą...... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Nie możemy od razu zatrudnić pracownika, tylko musimy zdobyć najpierw odpowiednią ilość punktów..

No jak dla mnie, biznes zepsuli.. O kosmitach nie będę lepiej się wypowiadała...

Tak, tak.. Wiem, tylko narzekam, a dodatek jest wspaniały.. Tak, wiem.. Nie muszę go kupować
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Bart » 18 mar 2015, 12:38

Shattered pisze:BOŻE! Trzymajcie mnie....... Jest dwójka simów w tym jego sklepie... Widać od razu, że kosmici... Niebieska skóra, jakieś skafandry... Sim aktwyny, pogadał z nimi może przez jakieś 5 interakcji... i pokazał się komunikat, że nasz sim odkrył, że ten sim z którym gadaliśmy jest kosmitą...... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Nie możemy od razu zatrudnić pracownika, tylko musimy zdobyć najpierw odpowiednią ilość punktów..

No jak dla mnie, biznes zepsuli.. O kosmitach nie będę lepiej się wypowiadała...

Tak, tak.. Wiem, tylko narzekam, a dodatek jest wspaniały.. Tak, wiem.. Nie muszę go kupować
Shatt, nie narzekasz, bo nie oszukujmy się - spartolili ten dodatek!

Założę się, że będzie to tak jak w TS3. Całe miasto wróżek, wilkołaków, wampirów.. i dopiero po jakimś roku się skapną, żeby dać opcje, która wyłączy rozmnażanie się tego syfu.. Od teraz w 4 będziemy mieli miasto pełne kosmitów.

Co do karier to jedyną rzeczą jaką mogę tu zarzucić to to, że gdy sim będzie chory nie będzie mógł odwiedzić szpitala oraz to, że nie ma przestępców i nasz sim przestępca nie będzie mógł trafić do więzienia (tak sobie teraz myślę, że to by było coś jakbyśmy dostali osobną parcelę więzienie i nasz sim by tam trafiał np. na tydzień i normalnie żył przez ten czas. Może w kolejnej generacji czeka nas taka "niespodzianka").

Mimo wszystko najlepszą częścią tego dodatku będzie biznes. Jedyny defekt to te wszech obecne uproszczenia..

Promenada Magnolii to jakaś pomyłka! Przecież tam jak byk zmieściłaby się jeszcze jedna parcela!.. ale tak teraz myślę, że może to otoczenie będzie się rozrastało z czasem? W Zatoczce i na Oazie nie ma już miejsca, a tam jak najbardziej.. :wat:

Ale mimo wszystko i tak się nie mogę doczekać, aż moi simowie otworzą własną piekarnię ^^
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości