Zjawiska paranormalne

Akcesoria

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Zjawiska paranormalne

Postautor: Lenna » 12 sty 2021, 22:11


youtu.be/6k6LwdCvccE

Premiera: 26 stycznia 2021

Obrazek


Obrazek


Obrazek


GŁÓWNE CECHY:
  • Poznawaj upiornych współlokatorów: Może się okazać, że w Twoim nowym domu mieszka ktoś jeszcze, jeśli trafisz na jedną z nowych parcel z nawiedzonym domem! Uspokajaj podstępne widma, by móc napawać się spokojem, lub pozwól im szaleć i straszyć w dzień oraz w nocy.
  • Oczyść swój dom ze złych sił: Jeśli chcesz się pozbyć swoich nowych współlokatorów, Duch Guidry służy radą. Usuwaj przeklęte obiekty, przeprowadzaj seanse, kontaktuj się ze zmarłymi i otrzymuj prezenty od widm! Możesz nawet przywołać Kościldę - kościaną pokojówkę.
  • Osiągnij spokój ducha: Rozwijaj swoje zdolności parapsychiczne, by zaimponować Guidry'ennu i zdobyć licencję badacza zjawisk paranormalnych! Gdy już się odpowiednio przygotujesz, podejmuj się zleceń wolnego strzelca, by pozbyć się nieproszonych gości w domach innych Simów. Upiorne zjawiska się rozprzestrzeniają - tylko Twój Sim może położyć im kres.
___

Jak zobaczyłam tytuł to od razu palpitacje serca.
Niestety sam zwiastun trochę osłabił mój entuzjazm :(
Jestem zawiedziona, że jednak zrobili z tego akcesoria a nie pakiet rozgrywki ze wszystkimi rzeczami, które były w ankiecie. I gdzie jest kariera Mrocznego Kosiarza, ja się pytam? ;( Fajnie że dali łowcę duchów, ale duchów to ja się już nałapałam w trójce, a z tym Mrocznym Kosiarzem to jednak byłoby coś nowego, świeżego. A już się zdążyłam podjarać :(
Poza tym te duchy wyglądają jak z jakiejś bajki dla dzieci, w ogóle nie są straszne, wszystko z humorem i family friendly. Ciuchy i meble jak z Kina domowego, znowu jakiś boho styl, to już było.
Nie tego oczekiwałam.
Czuję tu strasznie zmarnowany potencjał, liczyłam raczej na coś w klimatach Midnight Hollow z trójki, widziałabym tu całe nawiedzone miasteczko z opuszczonymi domami, duchami, cmentarzami (taka stracona okazja, żeby je wprowadzić soft1 ) budynki jak z horrorów, obdrapane ściany, creepy lalki, seanse spirytystyczne, opętania i inne takie. Jakby dodać do tego karierę Mrocznego Kosiarza to chyba bym się rozpłynęła z zachwytu. Tymczasem dostajemy coś, co wygląda jak gra dla przedszkolaków, wyprute z jakiegokolwiek klimatu. No i po raz kolejny rozdrabnianie zawartości, jak się tylko da. Czy akcesoria nie powinny być przypadkiem tylko pakietem mebli i ubrań, które możesz sobie opcjonalnie dokupić jeśli potrzebujesz więcej?
Z pozytywów:
Kościlda :love: :love:
Fajna muzyczka w zwiastunie xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Zjawiska paranormalne

Postautor: Smustle » 13 sty 2021, 19:02

Beka xD
Zgadzam się z Lenną, że akcesoria to za mało na taką tematykę. Wyczuwam upiorności v2, może ciut lepsze bo jednak fajniejsze atrakcje niż dłubanie w dyni i latanie w stroju wróżki.
Te duchy takie słitaśne kawaii lol Nawet mi się podobają, ale jakieś takie mało... duchowate? Nie wiem, zbyt podobne do tych pokemonopodobnych cosiów ze śnieżnej eskapady. Rzeczywiście jak dla dzieci.
Ziomas z drugiego zdjęcia przypomina mi Klausa z The Umbrella Academy. W sumie on tam gadał ze zdechlakami więc nawet pasuje xD
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Zjawiska paranormalne

Postautor: książę » 13 sty 2021, 22:39

Z tymi duchami to może będzie tak jak w TS3? Tam na początku ghostbuster łapie właśnie takie duchy-kacperki, dopiero na wyższych poziomach pojawiają się normalne duchy.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Zjawiska paranormalne

Postautor: Jhud » 13 sty 2021, 23:28

Obrzydliwe te "kawaii" duszki są. Jak nie-Japończycy próbują coś na wzór kawaii zrobić to nigdy to dobrze nie wychodzi imo, bo widać, że jest na siłę inspirowane właśnie tym stylem i to nie jest organiczne. Nie wiem jak to wyjaśnić, ale tego nie lubię xD
O ile naprawdę lubię klimaty paranormalne, to dla mnie to bardziej podchodzi pod spiritualizm, czego mam o wiele wystarczająco w domu, dziękuję. (Zawód matki, nie pytajcie, mam dość tego.)
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Zjawiska paranormalne

Postautor: Levkoni » 14 sty 2021, 13:31

Już się wypowiedziałem w innym wątku na ten temat, ale mnie boli, że akcesoria przestały być kolekcją mebli, a stały się rozgrywką.

Ale poza tym co chcę powiedzieć: meble jak zwykle cacy. Trochę martwię się o Kościldę, bo w poprzedniczkach sim pukał do trumny, żeby ją wybudzić i to było mega klimatyczne. Tutaj ma być przywoływana za pomocą tych rytuałów spirytystycznych co nasuwa mi myśl, że najpewniej będzie pojawiać się przywołana znikąd. Optymalnie by było, gdyby wychodziła z jakiegoś złowieszczego portalu, albo gdyby trumna powoli wyłaniała się z podłogi w oparach mgły, po czym otwierałaby się i wychodziłaby z niej Kościlda, ale to zapewne dla umęczonego studia już za wiele ;[

PS: Jhud, zaciekawiłeś mnie tym zawodem matki :cwaniak:
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Zjawiska paranormalne

Postautor: Guuki » 15 sty 2021, 9:36

Levkoni pisze:
14 sty 2021, 13:31
Już się wypowiedziałem w innym wątku na ten temat, ale mnie boli, że akcesoria przestały być kolekcją mebli, a stały się rozgrywką.
Mam z tym ten sam problem. Teraz akcesoria to po prostu jeszcze mniejszy pakiet rozgrywki. soft2 Niby mamy tu jakieś meble, ale stylem przypominają te z "Kina domowego", o czym pisała Lenna, więc nic nowego.
Tematyka "Zjawisk..." nie dla mnie. Nie jarają mnie duchy, seanse spirytystyczne i nawiedzone domy. Wręcz przerażają i wolę się od tego trzymać z daleka. :P
Jedynie fajnie, że dojdzie nowa emocja - Przestraszony, i to w darmowej aktualizacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Zjawiska paranormalne

Postautor: Lenna » 16 sty 2021, 18:21

Kościlda będzie przywoływana stołem do seansów spirytystycznych. Nie będzie trumny, ani nie będzie mogła się wprowadzić ani być współlokatorem.
Ludzie się śmieli, że pewnie skopiują funkcje lokaja, ale nie zrobili nawet tego.
Po prostu skopiowali kościotrupy z Przygody w dżungli i ubrali je w strój pokojówki xD
Nie mam już nawet słów, zrobili chyba wszystko, żeby zepsuć te akcesoria.
Niech jeszcze powiedzą, że jedyne duchy jakie będzie można łapać to te pokemoniaste duszki. Pewnie tak będzie, bo w trailerze jedyny duch jaki się pojawił to ten NPC. Strzelam że cecha "nawiedzony dom" też będzie przywoływać tylko te duszki, bo jakże by inaczej. Pitolę, nie interesuje mnie to, niech sami sobie łapią te pokemony.
Jestem podwójnie zawiedziona, bo strasznie mnie jara taka tematyka i czekałam na coś takiego od zawsze. Mogli ulepszyć duchy, dodać im nowe opcje, dodać cmentarze, opętania, cokolwiek. W trójce można było nawet łapać duchy wyglądające jak ze średniowiecza i dawnych czasów. Tymczasem oni jak zawsze w czwórce potrafią zrobić tylko 50%.

Polecam ten film, dobrze powiedziała co myślę o czwórce xD Z tym że ja już dawno przestałam mieć jakąkolwiek nadzieję że z tej gry jeszcze coś będzie.
https://www.youtube.com/watch?v=I1pM4LGYZA4
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Zjawiska paranormalne

Postautor: Jhud » 18 sty 2021, 22:47

Jezu, ciągle zapominam sprawdzać ten wątek, bo myślę że to temat o jakichś zjawiskach paranormalnych w naszym życiu, a nie że to pakiet do simsów xD
Z tą kościldą to jakiś żart, faktycznie. Mam nadzieję że będzie mod na to...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Zjawiska paranormalne

Postautor: Shattered » 19 sty 2021, 19:05

No cóż, symulacja życia, gracze wręcz wyją o ulepszone niemowlaki, samochody, a oni wyjeżdzają z takim czymś.. I na co to, znów coś na chwilę..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Zjawiska paranormalne

Postautor: Kapitan Indra » 20 sty 2021, 23:44

Szkoda, że Kościlda nie będzie "pełnowartościowa", jak w poprzednich częściach gry. Liczyłam na to. Te duszki też kiepskie... jedynie obiekty fajne, coś z nich można zrobić. Kupię i tak, dla kompletnej kolekcji, ale czy będę korzystać z wszystkich opcji? :conf:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Zjawiska paranormalne

Postautor: Dodo » 22 sty 2021, 19:51

Rany, czy naprawdę nie można było tego upchnąć razem z Upiornościami i zrobić z tego dodatku? Te duszki chyba żywcem wyjęto ze Śnieżnej eskapady, są zbyt słodkie. Jedyne, co mi się podoba, to te laleczki i meble. I Kościlda, rzecz jasna, chociaż szkoda, że nie będzie ona funkcjonować podobnie, jak w TS1 i TS3. No, i ten nowy typ parceli, Nawiedzony dom, może się komuś przyda. Ciekawa jestem, jak by to funkcjonowało w San Myshuno, w mieszkaniu :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Zjawiska paranormalne

Postautor: Levkoni » 22 sty 2021, 21:49

Obejrzałem live, bez polotu na ta nowa kariera. Bardziej kojarzy mi się z karierą w szpitalu z WwP, serio xD Sim więcej tam miał sprzątania jakiś zielonych kałuż i dziwnych obiektów, które pojawiają się randomowo na podłodze niż akcji z duchami. Dosłownie, cały czas coś sprzątał i usuwał. Te zielone pokemony, tzn. duszki to tylko latały sobie w kółko. To były jakieś niskie szczeble tej kariery, ale coś wątpię, że na tych wyższych będzie więcej... akcji. Do kariery pogromcy duchów z trójki to się nawet nie umywa.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Zjawiska paranormalne

Postautor: Kapitan Indra » 24 sty 2021, 19:00

Recenzja od Szalonej Szynszyli:

youtu.be/JLhGLxdgATo
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Zjawiska paranormalne

Postautor: Levkoni » 25 sty 2021, 13:30

I dlatego jestem przeciwnikiem wpychania gameplayu do akcesoriów. Teoretycznie wydaje się, że rozgrywki sporo wtłoczyli jak na akcesoria. No właśnie, tylko "jak na akcesoria" bo ten temat zdecydowanie zasługiwał na Pakiet Rozgrywki. W akcesoriach spłycili to maksymalnie, jak się da, nie umywa się do tropienia i polowania na duchy z trójki. A szkoda, bo temat fajny, a ja zawsze byłem fanem paranormalności w simsach.

Niech z tymi akcesoriami zostaną już przy tym, co było - zestawie mebli z 1-2 obiektami z jakąś dodatkową aktywnością. Bo na tym rozbijaniu gameplayu cierpi tylko zawartość. Jestem pewien, że w pakiecie rozgrywki Kościlda dostałaby trumnę, tak jak to zawsze bywało >:(
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Zjawiska paranormalne

Postautor: Lenna » 26 sty 2021, 0:57

Jhud pisze:Jezu, ciągle zapominam sprawdzać ten wątek, bo myślę że to temat o jakichś zjawiskach paranormalnych w naszym życiu, a nie że to pakiet do simsów xD
Najlepsze, że na forum jest drugi temat o takim samym tytule xD

Obejrzałam ten live, wcale mnie nie zachęciło.
Nowa umiejętność ma tylko 5 poziomów, no bo jeszcze przypadkiem wbijanie jej będzie za długo trwać i biedni gracze się przepracują xD
Czy ta Kościlda ma animację pojawiania się prawie jak zmiana formy wampira? Nawet to zrecyklingowali? xD
Upiory przynoszące smakołyki i lubiące prezenty, trzymajcie mnie.
I jeszcze oczywiście gadka o tym, jakie te duszki są urocze i słodkie! Pluję na urocze, chciałam czegoś creepy i z klimatem, ale oni najwyraźniej mają chyba 5 lat.
Całkiem fajne te objawy nawiedzonego domu, mryganie świateł i tak dalej, myślę że był w tym jakiś pomysł i można to było ciekawie rozwinąć, ale mam wrażenie, że brakuje tutaj klimatu właśnie. Wszystko jest zbyt dziecinne, a grafika czwórki nie pomaga. Może gdyby chociaż zrobili nowe miasto jakoś by to wyglądało, a nie kurde w Wierzbowej Zatoczce.
Łapanie duchów polega po prostu na sprzątaniu domu soft9 No super.
Eh, trójkowa kariera łowcy duchów też nie była idealna i robiła się mocno powtarzalna po pewnym czasie, ale przynajmniej miała świetny klimat. Ta upiorna muzyczka, zmiana koloru świateł, czy nawet te brzydkie drewniane maxisowe domy w Twinbrook (xD) tworzyły odpowiedni nastrój. Do tego egzorcyzmowanie mebli, tropienie ducha, walka z nim, wciąganie go do tej maszyny... Nic z tego nie zostało tutaj :( Tylko jakieś fruwające wkurzające pokemony i sprzątanie glutów.
Nowe ciuchy i fryzury są przepiękne, meble zresztą też, choć nadal uważam że wtórne i nie pasuje mi ten styl do tej tematyki.

Ja na te akcesoria czwórkowe to chyba psioczę od samego początku xD Dla mnie akcesoria powinny być tylko i wyłącznie pakietem mebli i ubrań. Nawet bez żadnych dodatkowych aktywności, bo to się kończy tak, że wycinają zawartość która powinna być w dodatku albo w podstawie, jak np. lokaj albo jacuzzi. Najbardziej szanuję akcesoria trójkowe, tam zawsze wszystko było w dodatkach np. pojawiły się tylko 3 wersje jacuzzi w Po zmroku, ale w Imprezie w plenerze doszło kolejnych 5 (!) modeli, jakby komuś było mało i chciał sobie opcjonalnie dokupić. Ogółem w większości przypadków akcesoria wtedy były takim jakby rozszerzeniem poprzedniego dodatku. A w czwórce musisz mieć wszystko, bo inaczej nie będziesz mieć tak podstawowej rzeczy jak pralki xD Najlepsze, że później w żadnym innym pakiecie nie dostaniemy nowej pralki, no bo wtedy nie byłaby ekskluzywnym obiektem dla Wielkiego prania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Zjawiska paranormalne

Postautor: Galcia » 04 sie 2022, 19:23

Dopiero się zorientowałam, że ten pakiet istnieje. :D A oglądam sporo simowego contentu, więc naprawdę nie wiem jakim cudem mnie to ominęło... Wiedziałam, że dodali do gry Kościldę, ale myślałam, że była w Wampirach albo Przygodzie w Dżungli. Jedyne wyjaśnienie jakie przyszło mi do głowy, to że ten pakiet jest po prostu bardzo słaby. soft9 Stąd pytanie: jak oceniacie go z perspektywy czasu? Używacie opcji, które w nim doszły? Warto go kupić?
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości