Star Wars: Wyprawa na Batuu

Pakiet rozgrywki

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Lenna » 27 sie 2020, 21:24


youtu.be/A4swl1VObu8

Premiera: 8 września 2020

Obrazek


Obrazek


GŁÓWNE CECHY:
  • Przeżywaj przygody na krańcu galaktyki: Twoi Simowie z pewnością nie są już w domu. Czekają na nich Sokół Millennium, tętniąca życiem kantyna i unikatowe stroje z Batuu. Pozwól im zanurzyć się w niesamowitym świecie Star Wars™ Nawiąż kontakt z miejscowymi obcymi, by w pełni zrozumieć, co wyróżnia Batuu na tle innych planet. Twój Sim może zabrać do domu nowe, inspirowane podróżą elementy dekoracji, a także rozegrać partyjkę sabaka lub odbyć dla zabawy trening z mieczem świetlnym.
  • Stwórz wyjątkową historię Star Wars™: Ruch Oporu, Najwyższy Porządek i Łajdacy walczą o kontrolę nad Batuu. To jednak działania Twoich Simów będą miały decydujący wpływ na to, która ze stron wygra. W czasie wykonywania specjalnych zadań i podejmowania wyzwań możesz przechylić szalę zwycięstwa. Możesz nie tylko zmieniać świat, lecz także odblokowywać nagrody, takie jak dostęp do myśliwców, nowe stroje czy ważne misje na Batuu. Kto wie... Może nawet znajdziesz na Batuu swoją drugą połówkę!
  • Połącz siły z kultowymi postaciami: Dzięki wykonywaniu misji Twój Sim zdobywa punkty reputacji, im więcej punktów zbierze, tym większa szansa, że spotka się z przywódcami organizacji na Batuu. Możliwości będą zmieniać się w zależności od działań podejmowanych przez Simów. Czy zdecydujesz się pomóc Kylo Renowi w odkryciu tajnej bazy Ruchu Oporu? A może dołączysz do Rey i Vi Moradi w walce przeciw Najwyższemu Porządkowi? Niezależnie od tego, którą drogę wybierze Twój Sim — jeśli zabraknie Ci kredytów, zawsze możesz liczyć na Honda Ohnakę i jego łajdaków.
  • Zdobądź miecz świetlny i droida: Przemierzaj Batuu w poszukiwaniu kryształów Kyber i rękojeści, które po połączeniu tworzą najbardziej rozpoznawalny artefakt ze świata Star Wars™ — miecz świetlny. Zbierz wszystkie potrzebne części, aby stworzyć jeden z nich. Następnie zaproś innych Simów do pojedynków na miecze świetlne! Możesz też odwiedzić skład droidów i zakupić swojego własnego robota, który będzie towarzyszyć Ci w czasie podróży... i razić Simów prądem, by odwrócić ich uwagę. Możesz nawet zabrać swojego droidowego przyjaciela do domu, przyda się jako towarzysz na imprezach!
___

Mówcie co chcecie ale TAK JEZU JARAM SIĘ
Po przemyśleniu na spokojnie mam jednak małe zastrzeżenie. Chyba wolałabym po prostu kosmos, bo o ile kocham Star Wars strasznie, to The Rise of Skywalker tak mi tę markę obrzydził że na jakiś czas wolałabym od tego odpocząć. Z drugiej strony, nikt mi nie każe kupować tego teraz więc w sumie spoko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Guuki » 28 sie 2020, 9:23

Gdy jakiś czas temu pojawiły się przypuszczenia, że nowy pakiet rozgrywki może dotyczyć Gwiezdnych Wojen, pomyślałem, że to raczej mało prawdopodobne, by twórcy zmieszali ze sobą dwa różne uniwersa. A jednak!

Niezła gratka dla fanów. Gdyby wyszło coś podobnego ze światem Harry'ego Pottera sam pewnie skakałbym z radości. W tym przypadku Gwiezdne Wojny są mi niestety zupełnie obce - nigdy nie oglądałem żadnego z filmów, kompletnie nie wiem o co tam chodzi. Podczas rozgrywki ominie mnie więc mnóstwo smaczków i innych nawiązań do sagi. Dlatego odpuszczę sobie ten pakiet rozgrywki, nie jest mi potrzebny do szczęścia.

Swoją drogą, duża fala krytyki spadła na twórców. Zobaczcie też na łapki w dół pod zwiastunem. Wszyscy czekają na więcej realizmu, na wiejskie życie na przykład, a oni jeszcze bardziej czynią grę nierealną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Shattered » 28 sie 2020, 13:15

No nic dziwnego.. To ma być symulacja życia. Jak gracze mają dość robienia tego co robią w życiu realnym to po co w to grają :doge:
A jak ktoś chce coś innego to przecież można odpalić inna grę, np. Masz Effect.

Totalna załamka, gracze stękają o samochody, poprawienie niemowlaków, a oni wyskakują z czymś o co nikt naprawdę nie prosił. I po co to ? Na chwilę jak Strangerville. Kolejny, monotonny pakiet.
Brak mi słów normalnie.
Myślałam, że jakaś nadzieja jeszcze jest dla tej części ale niestety się myliłam. EA myśli jedynie o kasie, więc i fala krytyki ich nie będzie obchodzić.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Ururu » 28 sie 2020, 18:48

Jaram się totalnie. Wiadomo może, czy w tym pakiecie będzie nowe otoczenie, które pokazywali w zwiastunie? Jest totalnie cudowne.

Jestem ciekawa skąd u EA taki pomysł. Mam teorię, że to Disney znowu chciał wepchnąć Gwiezdne Wojny na niepodbite jeszcze tereny.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Smustle » 28 sie 2020, 19:21

Kurcze, szczerze mówiąc nie wiem co o tym sądzić.
Zapewne hardkorowi fani Star Wars się ucieszą, a pozostali nie muszą kupować tego pakietu, ale z drugiej strony nie bardzo rozumiem idęę jego istnienia. Dla mnie mógłby on nie powstać i nie odczułabym żadnej straty. I w sumie to jakieś takie troche dziwne to mieszanie uniwersów. Rozumiem i lubię jakieś nawiązania do popkultury w simsach, ale to co tu się odjaniepawliło to moim zdaniem trochę przesada, bardziej to wygląda jak coś typu merchandise tylko że w formie wirtualnej :mysli: Nie wiem, jakieś mało "simsowe" to.

Dotychczas prawdziwe marki były tylko w akcesoriach, co jeszcze dało się jakoś przełknąć, bo takie dodatki są specyficzne i wiadomo że nie każdemu się spodobają, a jednak akcesoria są mniejsze więc jeśli okażą się słabe to oznacza to mniej zmarnowanego potencjału. Tutaj mamy większy pakiet, a co za tym idzie na pewno więcej ludzi zawiedzionych nimi, bo mogłoby to być coś, czego chce dużo ludzi i dodawać naprawdę dużo do rozgrywki, zamiast czegoś co spodoba się tylko pewnemu określonemu targetowi (który zapewne jest raczej wąski bo nie każdy fan Star Wars będzie chciał grać w Star Warsy w simsach).
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: książę » 30 sie 2020, 16:18

Strasznie stulejarski ten pakiet. :P Nie moje klimaty. Może następny będzie miał bardziej przyziemną tematykę, bo fantastycznych dodatków (wampiry, magia, Star Wars, coś pominąłem?) już wystarczy.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Kapitan Indra » 31 sie 2020, 11:53

Powiem tak: nie jestem fanką Gwiezdnych Wojen. O ile uwielbiam fantasy i s-f, tak tego nie mogę przetrawić. Naprawdę próbowałam przebrnąć przez wszystkie kanoniczne filmy, jednak zawsze mnie strasznie nudziły. Więc nie jestem tak całkiem zielona w temacie, ale, powtarzam, fanką nie jestem. Jedyne, co obejrzałam i się nie zanudziłam, to Kosmiczne jaja, czyli parodia serii ;) Więc zastanowię się, czy mam kupić ten pakiet, jeśli tak zrobię, to tylko dlatego, by wniósł do mojej rozgrywki trochę więcej kosmosu niż to, co mamy. I mam nadzieję, że po zakupie i instalacji nie przekonam się, że po mieście chodzą NPC z jakimiś rogami na twarzach, z mieczami w rękach i w hełmach.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Guuki » 01 wrz 2020, 19:49

Oficjalny zwiastun rozgrywki:


youtu.be/oe5N_0TQOkM
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Jhud » 06 wrz 2020, 21:18

Shattered pisze:
28 sie 2020, 13:15
No nic dziwnego.. To ma być symulacja życia. Jak gracze mają dość robienia tego co robią w życiu realnym to po co w to grają :doge:
A jak ktoś chce coś innego to przecież można odpalić inna grę, np. Masz Effect.
Zawsze to samo. Symulacja życia =/= realizm, symulatory życia są po to aby -robić co się tylko chce-, a nie tylko symulować nudne, codzienne życie. Życie to życie, nawet jeżeli nie ma nic wspólnego z realizmem. Animal Crossing to też symulator życia, jeden z największych i najbardziej popularnych zaraz po Simsach a nie widzę antromorficznych zwierząt w realu :doge:. Simsy są dla każdego gracza i każdy może sobie grę podbudować we własny styl rozgrywki, oczekiwanie od tej gry jedyne tego co się podoba jednej grupie a nie drugiej jest strasznie głupie. Oszem, jak chcę sobie pograć w kosmosie to mogę pograć w Mass Effect, ale czy w Mass Effect mam taką wolną rękę jak w Simsach? No nie. Może nie chcę ratować wszechświata, tylko zrobić własną kosmiczną rodzinę i bawić się ich życiem codziennym? No właśnie :P Są ludzie co nie grają fantastycznymi elementami tej gry a i są tacy co grają TYLKO takimi elemntami, i obie grupy graczy są tak samo ważne, i mówienie że jedna grupa jest gorsza od drugiej i że powinna grać w inną grę aby "nie psuć" innym rozgrywki jest mega samolubne.

Sorry za rant, ale po prostu nie lubię argumentu że simsy to symulator życia więc muszą być mega sterylne i realistyczne.

Mimo tego, to pakiet i tak nie dla mnie, i wiem że wielu ludzi, NAWET FANÓW STAR WARS, nie jest z niego zadowolonych. Na pewno coś z niego użyję, ale jednak trochę nie na czas ten pakiet. Zwłaszcza że poprzednie pakiety/dodatki były raczej odebrane dość negatywnie i w grze trzeba jeszcze dużo rzeczy dopracować. Kosmitów zrobili na odwal, bo są to po prostu zwykli simowie noszący maski, rękawiczki i ubrania.... nawet im się całego skina nie chciało zrobić... żałosne. Naprawdę zrobiony trochę na odwal, myślę że gracze TS4 jak i fani Star Wars zasłużyli na coś lepszego. Ale i tak pewnie kupię i jestem ciekawy czy może moje zdanie się zmieni podczas rozgrywki.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Guuki » 08 wrz 2020, 8:54

Pakiet od wczoraj jest dostępny i kosztuje 20 zł więcej niż standardowy pakiet rozgrywki - 89 zł. soft2
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Lenna » 08 wrz 2020, 9:51

Aż się roześmiałam xD Teraz to się dopiero drama zacznie.

Jhud - podpisuję się rękami i nogami, dla mnie Simsy to przede wszystkim medium do opowiadania historii i najbardziej lubię, kiedy mogę tam zamieścić wszelkie nadnaturalne elementy i tworzyć własne fantastyczne, kosmiczne opowieści, kreować swój własny świat w grze. Inne gry nie dają takich możliwości.
Z tym że ja bardziej pozytywnie podchodzę do nowego pakietu (albo pochodziłam, ale o tym zaraz xD) i nawet kosmici nie ostudzili za bardzo mojego hajpu, to było do przewidzenia w sumie xD Ale z tą ceną to ich chyba pogięło, ja naprawdę byłam gotowa to kupić ale nie da się ukryć że ten pakiet jest z ich strony skokiem na kasę, próbują przyciągnąć do gry fanów Star Wars którzy są gotowi kupić nawet podstawę żeby w to zagrać i najwyraźniej liczą na to że to przyniesie więcej zysków niż strat z rozzłoszczenia graczy Simsów. Do tego podbicie ceny pakietu, żeby wydoić fanów SW jeszcze bardziej xD I niestety ale chyba się na to złapię bo i tak pewnie kupię, ale oczywiście na promocji (jak wszystko do czwórki).
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: książę » 08 wrz 2020, 9:57

Można się było tego spodziewać, z tego co pamiętam specjalny pakiet z Katy Perry do „3” też był droższy niż zwykłe dodatki.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Star Wars: Wyprawa na Batuu

Postautor: Guuki » 09 wrz 2020, 8:36

Lenna pisze:
08 wrz 2020, 9:51
próbują przyciągnąć do gry fanów Star Wars którzy są gotowi kupić nawet podstawę żeby w to zagrać
I właśnie dla takich powstały poniższe zestawy z podstawką :cwaniak:

Obrazek

Na DOTsim pojawiło się wyjaśnienie skąd podwyżka ceny:
> DOTsim: Nowa cena pakietów rozgrywki. Mamy komentarz Electronic Arts
Wychodzi na to, że od teraz wszystko co wydane do TS4 będzie droższe, bo euro. :|
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości