Mój pierwszy zwierzak

Akcesoria

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Bart » 06 mar 2018, 19:51

I oto jest zwiastun tego "cuda" :| Nawet nie bardzo wiem jak to oceniać, bo sam fakt że to akcesoria do dodatku już sam w sobie jest trochę parodią :O Akcesoria tak naprawdę dodają tylko chomika/szynszylę jako "coś nowego", a w większości składają się z tego co w magiczny sposób nie trafiło do "Psów i kotów".. :brawo:


youtu.be/sr5DqxBuVPE
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Jhud » 06 mar 2018, 20:16

Ehh, nie jestem fanem propagowania tego że chomiki i inne gryzoniopodobne to dobre zwierzątka dla dzieci, no ale przynajmniej terrarium w miarę się ma do minimalnych wymogów w rzeczywistości...
Oprócz tego to te akcesoria dla zwierzaków są niezłe, fajny jest ten akwario-stół (?)
Szkoda że tylko dają terrarium z gryzoniami, a nie ptaki, gady (przecież nawet w jedynce były), może króliki... a wątpię czy zrobią dodatkowe akcesoria jeszcze.
Straszne naciąganie no ale biorę...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Dolce_Lamiya » 06 mar 2018, 20:19

To było do przewidzenia, że te małe zwierzęta będą rozdrobnione. Sprytnie bo teraz mogą wydawać zwierzęce akcesoria do woli.
Nie zadziwia mnie też szeroki wachlarz dodanych rzeczy w tym akcesorium. Nie zdziwiłbym się też, gdyby teraz po tym akcesorium zrobili następne dodające nowe rzeczy dla chomika/szynszyla, a np. specjalnym obiektem byłby wybieg dla gryzonia XD
Coś czuję, ze ta seria nawet się jeszcze nie zaczęła rozkręcać soft1 Podziwiam tych, którzy to kupują.
A i oczywiście czekam na akcesoria "Moja pierwsza kawia domowa" <3 xD
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Jhud » 06 mar 2018, 20:27

Ten chomik czy co to ma być i tak bardziej jak kawia/świnka morska wygląda, więc może tego nam oszczędzą. :P Tylko świnki po kołowrotkach nie latają.
Nie widzę tam szynszyla jakoś, najwyżej jeża.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Levkoni » 06 mar 2018, 21:01

Moim zdaniem z jednej strony spoko. Mimo wszystko w Psy i Koty doszło sporo rzeczy dla zwierzaków, a w simsach zawsze tego mało było. Teraz zwierzęta dostaną po raz pierwszy jakieś dodatkowe akcesoria, podczas gdy w TS2 i TS3 to co miały w podstawce musiało im wystarczyć.

Z drugiej strony wiedziałem, że małe zwierzęta rozdrobnią ale wolałbym, żeby wydali pakiet rozgrywki z różnymi małymi zwierzakami, a nie upchnęli świnkę morską w akcesoria. Akcesoria mogli już w 100% zostawić psom i kotom i dać w nich na przykład wybieg dla psów i kotów, który umożliwi organizowanie pokazów. Obiekty też są kiczowate.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: ollie » 08 mar 2018, 0:06

W poprzednich generacjach wszystkie zwierzaki były w jednym dodatku, nie sądzę żeby Psy i Koty były tak przeładowane zawartością, że na chomiki (które też nie są najobszerniejszym tematem akcesorów) wywalać do osobnego pakietu. Poza tym to jakiś żart, że wprowadzają nową zawartość do dodatku, takie coś powoduje chaos i w ogóle powinno być nie do pomyślenia.

Anyway, czekam na sequel - The Sims 4 Mój Drugi Zwierzak wprowadzające ryby.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Jhud » 08 mar 2018, 1:33

No właśnie bym już nawet bardziej zrozumiał te akcesoria gdyby były o samych "małych" zwierzakach, oprócz chomików i innych gryzoni mogliby dać króliki, gady i inne takie, a na dobrą sprawę dali po prostu jedno terrarium z paroma zwierzakami do wyboru które jest jednym obiektem... Zamiast tych mebli mogliby dać więcej zwierzaków.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Kasim Hazim » 08 mar 2018, 20:28

Patrzę na to, patrzę, patrzę i po prostu nie wierzę w to co widzę. EA robi sobie po prostu z ludzi nie dość, że żarty, to jeszcze bandę debili. Tak, bandę debili, wciskając im coś, co powinno znaleźć się w dodatku, ale po co, jak można nabić na tym dodatkową kasę, bo ludzie naiwnie wydadzą kasę na takie, za przeproszeniem, gówno. Wiem, że niektórym zależy na skompletowaniu całej serii, blablabla, ale przegrałem w tą grę połowę życia i w każdej części, a grałem od pierwszej, takie rzeczy były po prostu w dodatku. Teraz EA uznało, że wyda milion pakietów rozgrywek (choć całe życie, w każdej serii było parę dodatków wychodzących co kilka miesięcy i akcesoriów) by nabić kasę na czymś, co zawsze było w dodatkach i dalej powinno w nich być.

Sytuacja byłaby całkiem inna, jakby faktycznie dodali super dużą ilość zwierząt domowych - króliki, świnki morskie, chomiki, szynszyle, papugi. Ale nie, dali chomika, który sobie odlatuje rakietą w siną dal (o losie!), sima w przebraniu chomika i o super sprawa wydajcie kasę! Dla mnie to naciąganie naiwnych ludzi na kaskę, bo ludzie to kupią, a EA dalej będzie tak robiło. Wydadzą za jakiś rok cztery pory roku - śnieg dodadzą w pakiecie rozrywki, wydadzą podróże - dadzą tylko wczasy w górach, a morze dadzą w pakiecie rozgrywki. Szczerze dawno przestałem się gubić co w jakim dodatku jest, ile w ogóle dodatków do czwórki jest i w ogóle kiedy wychodzą. Jak dla mnie to jakaś parodia. A co z tymi co nie mają zwierzaków? Pakiet nie będzie działał? Już nie wspomnę, że połowa zwiastunu, to rzeczy i opcje z innych dodatków z poprzednich części. BRAWO EA! :brawo2: Mogli już zrobić jakieś akcesoria (nie wiem czy w ogóle używanie akcesoriów zamiennie z pakietami rozrywki jest odpowiednie, gdyż pojęcia nie mam czym to się różni od siebie) z wiejskimi zwierzętami, krowy, kury, świnki, ale nie, dają chomiki, które będą miały wszystkie opcje z poprzednich części. Żenada.

Smutne to Wam powiem. Grałem w simsy od dzieciaka i miało to swoją magię, klimat, a teraz to mam wrażenie, że czwórka to jakaś parodia nastawiona tylko na naciąganie ludzi na kasę. Nie gram w tą grę od dawna, ale jak na to patrzę, to żal mnie ściska. Szczególnie, że niektórych postawa to "biorę co dają, nie jest źle".
Moim zdaniem z jednej strony spoko. Mimo wszystko w Psy i Koty doszło sporo rzeczy dla zwierzaków, a w simsach zawsze tego mało było. Teraz zwierzęta dostaną po raz pierwszy jakieś dodatkowe akcesoria, podczas gdy w TS2 i TS3 to co miały w podstawce musiało im wystarczyć.
Boże, serio uważasz, że wydawanie akcesriów, które powinny być w dodatku jest spoko? Bo nie wiem, czy sobie żartujesz, czy tak serio. XD
Anyway, czekam na sequel - The Sims 4 Mój Drugi Zwierzak wprowadzające ryby.
:love: :love: :love:
No właśnie bym już nawet bardziej zrozumiał te akcesoria gdyby były o samych "małych" zwierzakach, oprócz chomików i innych gryzoni mogliby dać króliki, gady i inne takie, a na dobrą sprawę dali po prostu jedno terrarium z paroma zwierzakami do wyboru które jest jednym obiektem... Zamiast tych mebli mogliby dać więcej zwierzaków.
Wydawanie takich akcesoriów nadal byłoby wielką żenadą ze strony EA bo dalej wszystkie takie gryzonie powinny być w dodatku ze zwierzakami jak dotychczas. Jakby rozbudowaliby to jakoś mega super, albo dodali wiele innych zwierzaków, których dotychczas nie było, to może jeszcze okej.

Podsumowując: Kicz, naciąganie na kasę i żenada :grumpy:
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Levkoni » 09 mar 2018, 19:22

Kasim, nie chodzi mi o to, że spoko bo wydają takie akcesoria tylko że zwierzaki coś tam dostaną mimo wszystko nawet po premierze dodatku. Choć jak na to teraz patrzę to więcej w tych akcesoriach dupereli dla simów niż samych obiektów dla psów i kotów. W każdym razie bardzo często ludzie jęczeli i to widać było w komentarzach, że zwierzaki potem już nigdy nic nie dostawały. To co otrzymały w dodatku zawsze było wszystkim na co mogły liczyć. I tak, w samym dodatku Psy i Koty pojawiło się sporo rzeczy z nimi związanych, dodatek wcale nie jest zły (pomijając jego astronomiczną cenę). Też liczyłem, że małe zwierzęta dadzą w jakimś pakiecie rozgrywki, skoro pominęli je w głównym dodatku. I nie chwalę polityki EA, tak jak nie bardzo podoba mi się ogólnie polityka monetyzacji gier w obecnych czasach. ALE prawda jest taka, że w TS2 dostaliśmy z psami i kotami raptem chomika i chyba papugę, które w zasadzie nic dla rozgrywki nie znaczyły. Były bo były, prawie jak obiekty dekoracyjne. To samo było w TS1. Jedynie w TS3 dostaliśmy dużo małych zwierząt ale spójrzcie prawdzie w oczy, sprowadzone tam zostały do durnych znajdziek. Tylko konie sprawiają, że ten dodatek był wyjątkowy. Nie chodzi mi tu o zachwalanie takiej polityki tylko o zwrócenie uwagi, że EA nie od dziś zdziera z graczy pieniądze, a obecnie tylko przystosowała się do tego, jak wygląda ten rynek w przypadku wszystkich dużych graczy. Coś z dodatku wytną, dadzą coś innego w zamian, a to co wycięli upchną w pakiecie za dodatkowy hajs. A najbardziej chyba ludzi bolą ceny, bo skok w porównaniu z TS3 jest ogromny (gdzie dodatki oficjalnie kosztowały chyba 89 czy 99 zł, a teraz są po 149 zł!). I ja bym na Twoim miejscu nie czekał tak bardzo na kolejną część, jeszcze wspomnisz moje słowa że skończy się na losowych skrzynkach lub czymś podobnym ;)

Tak abstrahując już od samych kwestii co jest fair a co nie, to też ja już jestem za stary na tą grę i jakoś tak patrzę na to wszystko z większym dystansem :P Kto chce kupuje, kto nie chce nie kupuje i git.

IndraEDIT: Jeśli napiszesz poprawnie, to ci nie uzna za przekleństwo.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Dolce_Lamiya » 09 mar 2018, 21:15

Z tego co mi się wydaje to chomik w innych częściach gry nie był tylko dekoracją. Można było wykonywać różne interakcje jak przytulanie, karmienie itp. Nie wiem co wymyślili w TS4, ze wydają dla chomika osobne akcesorium, ale założę się, że całe terrarium jak i chomik to będzie taka sama dekoracja. Przełomowym byłoby wyciągniecie go z klaki i nie wiem puszczenie do specjalnego boksa po pokoju (nawet w rzeczywistości opiekunowie tworzą wybiegi dla chomików itp., bo daje im to więcej miejsca), a tak to chomik znów jest przytwierdzony do terrarium i możemy go tylko przytulać, karmić. Jedyna nowość, to to, ze po śmierci odleci rakietą i tyle.
Po prostu oddzielenie tego chomika od dodatku zwierzęcego to strzał w kolano. Co będzie następne? Rozdzielenie zjawisk atmosferycznych i pór roku na pakiety rozgrywki/dodatki/akcesoria?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Jhud » 09 mar 2018, 21:39

W The Sims 3 można było wyjmować chomiki z klatki i nawet chodzić z nimi, też można było je "wypuścić" ale w sensie na wolność, chociaż można je chyba potem znowu złapać. Mam nadzieję że taka opcja też będzie i tu, ale na to się raczej nie zapowiada.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Shattered » 13 mar 2018, 16:29

Brak słów...



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Galcia » 13 mar 2018, 17:03

Hahaha, no tego jeszcze nie grali, żeby sprzedawać akcesoria z recolorami obiektów z dodatku! :haha: Jestem pod wrażeniem. :brawo2: I tak kupię jak będzie w pakiecie, przynajmniej dali to śmieszne stoło-akwarium.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Levkoni » 13 mar 2018, 19:15

Dla mnie to żenada. Ja nigdy nie miałem nic przeciw akcesoriom (oprócz ich absurdalnej ceny). Uważam, że każde coś tam od siebie wnosiły, nawet jak były rozdrabnianiem dodatków. Ale to są jedyne akcesoria, które nie wnoszą NIC, a jeszcze bezczelnie nawet nie próbują się kryć z tym, że są wyrwanym mięchem z Psów i Kotów. To nawet Wtórne Przyjęcie dodało chociaż ubrania które miały nowe modele, a nie rekolory... Na początku nie wzbudziły we mnie aż tylu emocji, pomyślałem sobie "a spoko, że dadzą coś psom i kotom dodatkowego" ale widzę, że to nieporozumienie...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: PoProstuAnia » 24 mar 2018, 22:31

Jeden z graczy zrobił to, czego EA się nie chciało, a mianowicie dodał więcej rodzajów gryzoni :) Wydaje mi się, że to absolutny must-have dla posiadaczy akcesoriów :)

http://kalino-thesims.tumblr.com/post/1 ... d-recolors
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Mój pierwszy zwierzak

Postautor: Kapitan Indra » 26 mar 2018, 23:21

Jedyna rzecz, która mnie się w tych akcesoriach podoba, to ten stół-akwarium, czy jak to nazwać :) Strój zwierzęcy dla człowieka oraz stroje dla zwierząt są po prostu beznadziejne.
Zaraz, zaraz, czy ja dobrze widzę? Chomik odlatuje rakietą? :wat:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości