Zjedzmy na mieście

Pakiet rozgrywki

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Misiek » 06 cze 2016, 23:03

No nie. I kolejne błędy. Głupio, że usunęli toasty i nie dodali zaręczyn. Mógł być to super pakiet. Moja ocena 9,0 spadła na 8,2. Miejmy nadzieję że już więcej nie zabiorą czegoś dobrego z tego rozszerzenia, chyba że dadzą coś w zamian.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Levkoni » 07 cze 2016, 14:17

Galcia ma rację, pracownicy będą się zmieniać pewnie tylko w restauracjach, które nie należą do nas. To tak jak z lokalami typu bar czy SPA, czasem pracują tam Ci sami simowie, a czasem się zmieniają. To gra chyba losowo generuje sobie. U mnie na przykład Grzegorz Landgraab przez całe życie pracował jako nauczyciel jogi w SPA aż umarł ze starości, podczas gdy masażystka obok zmieniała się w tym czasie kilka razy. Tak samo będzie w restauracjach.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Shattered » 07 cze 2016, 19:34

Niestety pojawiają się głosy graczy, którzy twierdzą że simowie wstają z miejsc, czyli musical chairs nie zostało naprawione
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Levkoni » 07 cze 2016, 20:27

Najlepiej samemu sprawdzić bo jeśli chodzi o siadanie na kanapach to nie jest naprawione, ale na krzesłach przy stole to już tak :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: KąsaczPL » 07 cze 2016, 20:41

A co, mają siedzieć przyklejeni klejem do krzesła i ani drgni? ;P Ja takiego nic nie zauważyłem, żeby wstawali z miejsc, siedzieli sobie normalnie chyba, że klikniesz simką żeby poszła np. do toalety to pójdzie i potem można kliknąć żeby wróciła na swoje miejsce (na innych nie możesz usiąść). A tak ogólnie nie wiem co to było ale poszedłem simką i dzieckiem do restauracji gdzieś o 16. Zostało im wybrane miejsce, zamówiłem napoje i dania i czekałem... I gdzieś tak czekałem do 02 a oni nadal dań nie dostali (chociaż inni simowie dostawali). Wtedy musiałem drugi raz zamówić dania i już normalnie je dostali. Gdyby tak 2 raz nie zamówił to by chyba do śmierci czekali na dania. Nie wiem jak 2 raz pójdzie to bo tylko 1 z nim byłem w restauracji.

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: adasdelrey » 07 cze 2016, 22:26

Właśnie oglądam overview u TheSimSupply. I już zauważyłem jak te kołki zmieniają się miejscem ;_; Oczywiście przy zamówionym stole. Ale co gorsze, wzięli napoje, położyli na podłodze i stali jak jakieś słupy.
Kolejną rzeczą, która mi się nie spodobała to jak kelner rzucił brudnymi talerzami, które zbierał ze stolików, niczym Magda Gessler tylko dlatego, że trzeba było zanieść zamówienie do stolika... Serio?
Jeszcze mogę poskarżyć się na to, że po przybyciu na parceli jak zwykle przybywa również pełno simów i przy kierowniku sali robi się jedna wielka kolejka i w sumie nie da się ogarnąć o co chodzi. Nie zdziwię się jak kiedyś to się zatnie i anuluje się interakcja.
Reasumując. Pakiet wnosi mało na to co widzę. Obiekty stricte do restauracji, mało do codziennej rozgrywki. Chodzenie do tych restauracji nie jest takie przyjemne jak mi się to wydawało, ale to raczej ze względu na błędy... Może do przeżycia, ale przy prowadzeniu restauracji może być uciążliwe. A jeżeli mowa o prowadzeniu restauracji - ok, ale nic nadzwyczajnego.

EDIT:
Zauważyłem jeszcze, że jakaś randomowa simka zaczęła zmywać naczynia. Boziu, daj na wytrzymanie.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Shattered » 07 cze 2016, 22:43

Ja jak narazie mogę przyczepić się tylko do tego, że mało simów przychodzi do restauracji i niektórzy zamiast siedzieć przy stolikach to prowadzą rozmowy z innymi..
Bolążka czwórki, wiecznie simowie chcą rozmawiać..
A tak poza tym, nie zauważyłam niczego co wymieniłeś adaś.
Brakuje strasznie opcji wznoszenia toastu.. Po jaki huk oni to usunęli?

Problemem jest... ustawienie restauracji w grze. Ustawiłam jedną i nie mam miejsca już soft2
Sky Fits Heaven

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: KąsaczPL » 07 cze 2016, 23:02

Jak drugi raz przyszedłem do restauracji to już normalnie dali dania. Może to był jednorazowy przypadek.
A tak po za tym pakiet dodaje nowy gatunek muzyki "jazz" i nową kolekcję do zbierania (trzeba robić zdjęcia tych dać molekularnych). Nie wiem czy zostało dodane w tym pakiecie czy to jest już od dawna ale dzieci mogą sprawdzić gdy się kliknie w szklankę czy ta szklanka jest do połowy pełna. :P A w mojej bibliotece jest 6 parcel restauracyjnych.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Levkoni » 07 cze 2016, 23:42

Pograłem trochę i ogólnie jest fajne, ale bez WOW.

Sama restauracja funkcjonuje fajnie. Simowie ani razu mi się nie przesiadali podczas jedzenia. Bardzo fajnie wygląda wybór potraw z menu, szkoda tylko, że nie można za jednym razem wybrać od razu dania głównego, przekąsek i deseru - można do dania dobrać tylko napój, ale nie można na raz zamówić np. dania głównego i deseru.

Personel też funkcjonuje fajnie. Szef sali przyjmuje gości i sadza ich przy stolikach, kelnerzy zbierają zamówienia i przynoszą jedzenie, kucharz gotuje. Animacje są ładne, szczególnie kucharz ma fajne ruchy przy gotowaniu, kelnerzy też zachowują się dość realnie - kłaniają się, spisują zamówienia, wywalają potrawy. I nie zauważyłem jakiś braków (nie licząc tego, że rachunek płaci się "atuomatycznie" bez ingerencji simów).

Co do obiektów to nie są jakieś bardzo wyczesane. Twórcy postawili na nowoczesne, choć dość klasyczne formy. Stoły i krzesła wyglądają przeważnie jak z tanich barów. Ogólnie to kojarzą mi się z wyposażeniem niezbyt ambitnych restauracji hotelowych. Ale z drugiej strony w grze i poprzednich dodatkach jest już tak duży wybór tych obiektów, że może nie ma co narzekać. Ogólnie przedmioty nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia no i jest ich dość mało (ok 165 przy czym w SPA było ok 181).

Restauracji nie prowadziłem własnej, ale nawet przy tych gotowych jak postawimy je w swoim mieście to można wybrać strój personelu i parę innych opcji co jest fajne.

A dlaczego nie odczułem wow? No właśnie przez obiekty, które moim zdaniem szału nie robią no i samo funkcjonowanie restauracji tak na prawdę nie wnosi wiele nowego niż to co oferowały restauracje w TS2. Oczywiście jest dużo więcej swobody w customizacji menu czy pracowników, ale same restauracje funkcjonują właściwie identycznie jak w TS2 :) Co z jednej strony jest komplementem, z drugiej strony szkoda, że nie dodano czegoś więcej (np. dodatkowego personelu w postaci zespołu muzycznego czy maskotki zabawiającej dzieci).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Kapitan Indra » 08 cze 2016, 20:14

Ja pograłam wczoraj i powiem tak: podobają mnie się te szyldy, na których można umieścić jakie się chce logo z dostępnych :)Poza tym kupiłam Simce restaurację i nie zauważyłam większych błędów. A już do reszty mnie się spodobało układanie menu i dobór strojów. Nowych potraw jest całe mnóstwo, ciekawe tylko, czy Sim może się ich nauczyć. Moja Simka ma najwyższy poziom umiejętności gotowania i jak na razie na jej liście opanowanych przepisów widziałam tylko z nowego pakietu czarno-białe ciasteczka. A dodam, że jeśli posiadamy pakiety Kuchnia na wypasie i Kino domowe, to w liście potraw, które można dodać do menu restauracji pojawią się wszystkie rodzaje lodów i jogurtów oraz wszystkie trzy popcorny :)
Animacje są świetne. Kucharz pichci aż wióry lecą, kelner ( a moja Simka kupiła restaurację Chez Lama, tę specjalizującą się w kuchni molekularnej, więc zatrudniła kosmitę jako kelnera :P ) zbiera zamówienia i podaje potrawy, można też zatrudnić barmana - i jeśli w restauracji znajduje się fortepian, dodatkowo pianistę. Jakoś nie narzekam na razie na błędy, tylko mało miałam klientów.
Obejrzałam też wszystkie stroje, fryzury i dodatki w CAS. Fryzur jest mało, ale ubranka, a szczególnie gotowe style są godne polecenia.
Jedno mnie tylko zdziwiło. Po zamknięciu restauracji do drzwi lokalu zapukał sprzątacz. Zanim moja Simka poszła do domu, on zaczął sprzątać. Czyli jeśli mamy usługę pokojówki/sprzątacza do domu, rozciąga się ona też na restaurację? :wat:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
chloe
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2014, 20:01

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: chloe » 08 cze 2016, 20:32

Dobra, ja nie wiem co robię źle ale mi kucharz nie gotuje. nawet nie ma na nim opcji zarządzania pracownikiem. Podchodzi na chwilę do stanowiska, coś tam sekundę kroi a potem odchodzi i robi co chce...... ktoś ma pomysł o co tu loto?

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 09 cze 2016, 14:15

Mała rada. Radzę zatrudniać młodszych pracowników, bo dłużej u nas popracują. Zatrudniłem dwoje staruszków, ale po parunastu dniach dostałem komunikat, że muszę zatrudnić nowych. Szefa sali zatrudniłem, przyszedł. Zatrudniłem też nową kucharkę, ale zamiast tej przyszedł duch tej starej kucharki, który pracuje ZA DARMO <3

Ogólnie pakiet jest ok. Początki są trochę trudne, ale potem idzie jakoś sprawniej. Jedyne co mi przeszkadza to to, że kelnerzy zazwyczaj kręcą się i nic nie robią. Stanie przy stoliku gości, których obsłużył i stoi. W małej restauracji 1 kelner to za mało, bo nie nadąża (przez co zazwyczaj krytyk nie dostawał jedzenia i wychodził) a przy 2 to stoją i nic nie robią. :x Mam nadzieję, że to poprawią. :D

A obiekty są śliczne <3

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Shattered » 15 cze 2016, 18:13

I przyjęcie urodzinowe również skopali.. Tort przynieśli, znaczy magicznie się pojawił, simka zdmuchnęła i wszyscy zjedli go na stojąco... Potem dopiero usiedli przy stole..
Gdy już usiedli przy tym stole i kazałam im wziąć kolejny kawałek tortu, to wstali i znów jedli go na stojąco :facepalm:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: książę » 15 cze 2016, 18:19

Czego oczekiwałaś? W tej części gry, mimo czterech obiektów na krzyż w dodatkach i grafiki jak z aplikacji na iPada z 2010 roku, niczego nie potrafią poprawnie wykonać.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Stara-Raszpla » 26 cze 2016, 13:38

U mnie gra zachowuje sie poprawnie. Przypadł mi naprawdę do gustu ten pakiet. Jeden z lepszych moim zdaniem. W końcu mamy prawdziwą restaurację :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Atax » 30 cze 2016, 15:52

Mam pakiet od dwóch dni. Postawiłem w mieście restaurację Chez Lama i jeszcze tego samego wieczora simka dostała od ukochanego smsa mówiącego, że za nią tęskni i zaprasza ją do restauracji ^^
Wszystko działa świetnie. Uwielbiam animacje, interakcje pojawiające się w trakcie spożywania potrawy i te wszystkie komunikaty od kelnerów i szefa sali nadające restauracji prawdziwego klimatu
Urzekło mnie jeszcze to, że nikt sie nigdzie nie przesiada, a stoliki obok zajęte były przez innych simów, którzy spokojnie sobie jedli i plotkowali, tworząc w restauracji taki realistyczny, acz niezbyt głośny gwar <3
Prowadzenia restauracji jeszcze nie próbowałem, ale po kilku wypadach do gotowych restauracji muszę przyznać, że pakiet jest mega dopracowany :)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 Zjedzmy na mieście

Postautor: Guuki » 16 wrz 2016, 22:23

Zabrałem Simkę do restauracji. Po otrzymaniu dania odeszła od stołu i zaczęła jeść na stojąco. :facepalm:

Obrazek

A już nie wspominając, że najpierw odniosła kieliszek z winem na zmywak...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Zjedzmy na mieście

Postautor: Shattered » 25 cze 2019, 12:51

O matko, poważnie? Nie mogę zjeść posiłku w restauracji bo ciągle ktoś zabiera moim simom jedzenie :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Zjedzmy na mieście

Postautor: książę » 03 paź 2020, 9:54

Czy będąc w domu mogę jednocześnie jeść jakąś potrawę i coś pić jak w restauracji?

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Zjedzmy na mieście

Postautor: Lenna » 03 paź 2020, 15:08

Tak, wystarczy wziąć jedzenie i picie jednocześnie
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości