Dzień w Spa

Pakiet rozgrywki

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Niebezpieczny » 02 lip 2015, 11:46

Sim z okładki jest jakiś dziwny. Rozmazane tekstury, wszystko wygładzone w fotoszopie.. jak zupełnie inna gra
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Guuki » 02 lip 2015, 12:19

Czytam te informacje o pakiecie i już pojawiają się pierwsze rozczarowania: rybki w akwarium jako ozdoba (nie można ich karmić); brak możliwości prowadzenia własnego spa (a niby zapowiadali, że następne rozszerzenia będą dostosowywane pod własny biznes); brak nowych cech charakteru oraz aspiracji.
Z plusów to cieszę się na nowy rodzaj śmierci, bibliotekę parcel, nowe potrawy i drinki.
Premiera nawet szybko, pierwsza połowa lipca (a zapowiadali na koniec miesiąca).

Zastanawia mnie to:
nowinka: pisze:Dzień w Spa idealnie przygotuje przyszłe gwiazdy filmowe, które będą mieć piękne ciała.
Jakiś czas temu pojawiały się rendery i plotki o dodatku w stylu Hollywood, może to kolejna podpowiedź... ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: ollie » 02 lip 2015, 13:39

Czytając te informacje stwierdzam, że ten pakiet nie jest zły. Jest po prostu... Nijaki. Niby fajnie, że takie coś dochodzi, do tego w końcu skupili się na trybie budowania, ale... Jak zwykle ale... Ale nie za taką cenę.

Podsumowując, jest nijaki jak cała ta seria od początku trzeciej generacji.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Levkoni » 02 lip 2015, 15:10

Mi tam się taka polityka wydawania pakietów i dodatków podoba, nie czuję się w żaden sposób oszukiwany czy zmuszany do kupienia tego. Akcesoria mogłyby mieć więcej obiektów, ale poprzedni pakiet, Ucieczka w Plener, był bardzo udany i ten też dobrze się zapowiada. Gra przynajmniej żyje i cały czas pojawia się coś nowego. Poza tym nie widzę większej różnicy w tym co było przy TS2 czy TS3 a tym co jest przy TS4. W TS2 już pojawiały się pakiety z meblami, a w TS3 pakiety z meblami i mega drogie Store.

A informacji ujawnionych rozczarowuje ponowny brak aspiracji i cech charakteru - kiedy oni zamierzają dodawać nowe, bo wcale tego tak dużo nie ma! :/

Guuki a co do możliwości prowadzenia SPA - niestety ale poprzedni dodatek dodał biznes, który pozwala jedynie na sprzedawanie przedmiotu, a nie usług. Tutaj trzeba by było sprzedawać usługę. Mam wrażenie, że w przyszłości sprzedaż usług dojdzie albo jako część jakiegoś dodatku, albo w aktualizacji.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Stara-Raszpla » 02 lip 2015, 15:29

Fajnie by bylo gdyby EA jednak laczyla dodatki ktore daje.. w sensie, jesli zakupilam Witaj w pracy, to nastepne parcele jakie beda ( np SPA ) mialy mozliwosc utworzenia w nich biznesu.. i tak samo.. mogliby dodac latwke, ktora pozwoli rowniez sledzic kucharza w pracy i inne zawody...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Lenna » 02 lip 2015, 15:45

Może jest nijaki, bo... cała ta gra jest jakaś nijaka.
W sumie, ten pakiet wygląda nawet fajnie, gdyby nie to, że moim zdaniem to mogło spokojnie znaleźć się w jakimś dodatku. A EA rozdrabnia wszystko na mniejsze części. Jak dla mnie Perfekcyjne Patio oraz obydwa pakiety mogłyby być częścią dodatku o tematyce wypoczynkowej. Wtedy zapłacilibyśmy 100 zł za całość, a nie - akcesorium 40 zł, Ucieczka w Plener 60 zł, Dzień w Spa 60 zł.
Jeszcze nie byłoby to takie straszne, bo nikt nie każe kupować, ale może się okazać, że nie mając głupiego akcesorium, nie będziemy mieć w grze jacuzzi, a taki sobie pakiet dodaje np. nowy rodzaj śmierci. I teraz albo kupujesz pakiet, albo nie masz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Cain » 02 lip 2015, 16:31

Faktycznie jest tak, jak mówi Jackob - mogliby wydać pakiet pod koniec lipca czy nawet w sierpniu i dodać nowy świat. Co to byłby za problem dodać okolicę, która jest jednym wielkim kurortem? Mamy przykład Hidden Springs w trójce, to był duży świat, ale mogliby zrobić chociaż jego namiastkę w takim pakiecie, bo to by pasowało. Z dodanymi parcelami to jednak nie jest to samo. To prawie tak, jakby dodali tylko parcele w Ucieczce w Plener, wtedy ten pakiet wydawałby się tak samo nudny :doge:

Nie oczekiwałem, że światy (dzielnice) będą dodawane w każdym pakiecie, ale skoro tutaj by świat pasował, to czemu tego nie zrobić? Tłumaczą się dodaniem Newcrest, co mnie to obchodzi, darmową zawartość mogą sobie robić nadprogramowo, ale niech się nie tłumaczą tym, że nie zrobili tego, bo dali nam COŚ DARMOWEGO. soft1
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Levkoni » 02 lip 2015, 17:40

Cain pisze:Tłumaczą się dodaniem Newcrest1
Ta, zrobili takie Newcrest, które wygląda jak Wierzbowa Zatoczka w zasadzie, ten sam klimat :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Cain » 02 lip 2015, 17:48

^ No właśnie, a tutaj dodaliby górski kurort i byłoby coś. Co z tego, że w poprzednim pakiecie też jest coś górskiego, no ale jednak z dwojga złego wolę takie coś niż Wierzbową Zatoczkę powielaną w Magnoliowej Promenadzie, Newcrest i parcelach szpitalnych/policyjnych soft1
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: ollie » 02 lip 2015, 18:25

Mogliby już dla odmiany powielić pustynię...

Jest tyle pomysłów na miasta, a oni tylko raz odeszli od schematu :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Levkoni » 03 lip 2015, 12:33

A może to i dobrze, że nie dodają nowego miasta. Niedawno Simguru wspominali o tym, że myślą nad usprawnieniem wyglądu mapy miast, więc kto wie, co przyniosą kolejne aktualizacje :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: ollie » 03 lip 2015, 13:28

W sumie chciałbym taką mapę jak z tego filmiku, jednak mógłbym poczekać wiedząc, że dostanę nową okolicę xd

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Shattered » 03 lip 2015, 20:34

Nie no. Faktycznie wszystko psujá...

To znaczy ze jak powstanie dodatek w ktorym bedzie restauracja, to nasi simowie rowniez nie beda mogli jej prowadzic?

Malo, malo. W porownaniu z Ucieczka ktora jest naprawde swietna to prezentuje sie tragicznie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Hanka Milanka » 04 lip 2015, 2:10

Moim zdaniem opcja z rozdrabnianiem się byłaby spoko, ale gdyby kosztowało to połowę taniej - akcesoria ze 20 zł, pakiet rozgrywki ze 30 zł. Według mnie fajnym pomysłem byłyby też właśnie wyżej wspomniane łatki do śledzenia pracy w pozostałych zawodach, jakie są dostępne już od podstawy, jako darmowej aktualizacji dla posiadaczy "Witaj w pracy". Tych co jeszcze dodatku nie mają mogłoby to skłaniać do zakupu dodatku na długo po premierze i tak czy inaczej wydawcy by na tym zyskiwali. Ogólnie moim zdaniem powinni dawać aktualizacje nie tylko do podstawy tak jakby, ale także do dodatków (chociaż pewnie jeżeli zechcą coś dodać nawet w tematyce poprzedniego dodatku to i tak zrobią z tego odrębny pakiet rozgrywki czy akcesoria -.-).
Tak samo moim zdaniem niekoniecznie musieliby dawać nowe 4parcelowe otoczenie jak np. Promenada Magnolii, tylko mogliby zaktualizować ją i dodać do niej kolejną 'wypoczynkową' dzielnicę, bo trochę bez sensu będzie mieć w przyszłości pełno 4 parcelowych mieścinek.

Co do samego 'Dzień w SPA' to tematyka mi się nawet podoba, nie korzystałabym może z tego nie wiadomo jak często znając życie, ale z pewnością fajnie byłoby mieć to w grze i oderwać simów od codziennego życia w stresie itp. Tylko tu pojawia się kwestia poruszona na samym początku mojej wypowiedzi - cena. Nie jestem tylko pewna czy chce wydawać 60 zł za samo spa (kiedy za drugie tyle można kupić normalny dodatek), nawet, jeżeli i tak kupowałabym go pewnie na spółkę z siostrą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Levkoni » 04 lip 2015, 10:58

Shattered pisze:Malo, malo. W porownaniu z Ucieczka ktora jest naprawde swietna to prezentuje sie tragicznie
A ja uważam, że nie prezentuje się gorzej od Ucieczki w plener. W ucieczce dostaliśmy nowe otoczenie, ale za to tutaj mamy sporo obiektów z nowymi akcjami oraz w końcu, simów, którzy wykonają nam usługi! I to jest bomba jak dla mnie. W trójce prawie wszędzie panowała samoobsługa. Wchodził sim do lokalu i musiał robić sam wszystko. A kiedy w Store pojawiły się obiekty do masażów to nawet nie było masażystów tylko losowego sima trzeba było prosić o masaż.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Jackob » 07 lip 2015, 11:40

Czy ogórki nie powinny być niżej? Producenci mają spore problemy z akcesoriami na twarzy. Przypominają mi się okulary, które od premiery nie zostały jeszcze naprawione i trzymają się w powietrzu spory kawałek od nosa. Wyobrażam już sobie, jak będą wyglądać ogórki jeśli nasz sim będzie miał mniej pospolitą twarz. Pewnie będą lewitować nad czołem albo nosem. :curious:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Levkoni » 07 lip 2015, 15:19

Ja myślę, że ogórki to właśnie działają jak okulary, dlatego też lewitują ;D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Shattered » 07 lip 2015, 19:22

Bedzie mozna kipnac w saunie..

Czyli co? Z pakietem dostaniemy parcele ktore bedziemy mogli ustawic w swiecie?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Guuki » 07 lip 2015, 22:40

Przeczytałem ten oficjalny wpis od EA i parę rzeczy mnie pozytywnie zaskoczyło: umiejętność wewnętrznej harmonii, teleportacja, trzy różne parcele, kąpiel błotna dostępna we wszystkich wannach, śmierć w saunie.
Premiera już za tydzień. Najlepiej będzie sprawdzić te rzeczy 'na własne oczy'. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 Dzień w Spa

Postautor: Shattered » 07 lip 2015, 23:42

ObAWIAM sie jednego.. Joge bedziemy mogli uprawiac :unsure: czy cwiczyc za pomoca kocow? recznikow, mat? ktore bedziemy w wyposazeniu.. A wiec obawiam sie tego ze simowie po wybraniu interakcji beda wybierac dziwne miejsca na cwiczenia...

Np. kiedys simka mi umierala.. W domu pelno miejsca a ona poszla na zewnatrz, przy scianie sobie padla....
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości