Akcesoria i pakiety rozgrywki

pogawędki ogólne

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Akcesoria i pakiety rozgrywki

Postautor: Cain » 21 gru 2014, 1:31

Twórcy zaprezentowali nam niedawno nowość w The Sims 4 - pakiety rozgrywki! Wyjaśnili w swoim wpisie na oficjalnym blogu, że pakiety rozgrywki to coś więcej niż akcesoria, ale mniej niż dodatek. Pozwoliłem sobie stworzyć ten temat, by każdy mógł się wypowiedzieć (ogólnie) na temat tej nowości w czwórce. ;)


Pracowałem wraz z członkami zespołu The Sims 4 nad czymś naprawdę fajnym. Jestem podekscytowany, mogąc podzielić się tym z Wami, ponieważ wiem, że to pozwoli Wam snuć jeszcze bardziej wyjątkowe i cudowne historie o swoich Simach.

Niech wystarczą dwa słowa: Pakiet rozgrywki Czym jest pakiet rozgrywki – zapytacie? Pakiety rozgrywki są unikalne dla The Sims 4. Nasz pierwszy pakiet rozgrywki pojawi się w styczniu 2015 roku, ale zanim o tym powiem, wyjaśnię, czym jest pakiet rozgrywki.

Jakieś dziewięć lat temu, za czasów The Sims 2, wprowadziliśmy do serii The Sims pakiety akcesoriów. Miały one zmienić sposób, w jaki mogliście tworzyć opowieści o swoich Simach. Pakiety akcesoriów skupiały się na określonym motywie i zawierały stroje, fryzury, meble i dekoracje.

W The Sims 4 chcieliśmy kontynuować tę tradycję, jednocześnie dając Wam JESZCZE WIĘCEJ możliwości snucia opowieści, takich jakie chcecie. Jest to możliwe dzięki temu, że pakiet rozgrywki wprowadza nowe funkcje, nowe obiekty oraz nowe ubrania oparte na jednym, centralnym motywie. Dzięki rozbudowaniu gry przez pakiet rozgrywki możemy dać Wam niektóre z tych rzeczy, o które prosiliście. Bardzo się z tego cieszymy.



Co sądzicie o tej nowości?
Moim zdaniem jest to pewne wyjście, bardzo dobre wyjście - pakiety takie mogą zastąpić Store, kosztują mniej niż niektóre zestawy z trójkowego Sklepu i wprowadzają trochę więcej niż jakiś zestaw.
Z drugiej strony twórcy wcale nie powiedzieli, że Store w czwórce nie będzie (zawsze może być, prawda? no bo nie zaprzeczyli, że nie będzie), a akcesoria odejdą w niepamięć. Bodajże Grant Rodiek spytany o akcesoria zamilczał (na wieki wieków, amen), więc... :doge: Myślę, że gra będzie przez to trochę poszatkowana - a to na akcesoria, a to na pakiety, a to na dodatki... Czyli $$$. Tematyka Ucieczki... mogłaby spokojnie służyć jakiemuś dodatkowi na wzór dwójkowych Podróży i też byłbym zadowolony. Ogólnie stanowisko mam neutralne, na razie chcę zobaczyć, jak poprowadzą politykę czwórki. :P
A co Wy uważacie?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 1:36 przez Cain, łącznie zmieniany 1 raz.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: salberg » 21 gru 2014, 1:33

Hej, to zawsze więcej forsy do wydawania.

Naprawdę nie ma co szukać jakiejś większej głębi...

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Larissa » 21 gru 2014, 1:39

Cos kombinują.
Mi sie wydaje, ze to będą pseudo-dodatki, tzn normalne akcesoria o jakiejś tematyce ale dodadzą do nich pare funkcji więcej związanych z danym tematem i policzą sobie za to znacznie więcej pieniędzy. Bo w końcu teraz można smażyć kiełbaski w lesie i do tego dostaniesz 5 ubrań,mebli i pierdół na krzyż, abyś mógł sobie snuć super historie twoich simow...

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Niebezpieczny » 21 gru 2014, 14:44

Moim zdaniem to będą po prostu uzupełnienia dodatków. Dodadzą dodatek typu podróże, w pakiecie rozgrywki będzie dodany nowy świat do zwiedzania, kilka nowych ciuchów itp. Zrobią wszystko dla $$$ ale mi się podoba :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Eq » 21 gru 2014, 15:34

Jeśli zastąpią tym akcesoria, to jestem za. Według mnie, jest to lepszy pomysł, bo w akcesoriach dostajemy tak naprawdę kilka rzeczy i to wszystko, a musieliśmy za to płacić tyle co za pakiety rozgrywki.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: salberg » 21 gru 2014, 16:10

Nie zastąpią. ;)

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Cain » 21 gru 2014, 16:20

Eq pisze:Jeśli zastąpią tym akcesoria, to jestem za. Według mnie, jest to lepszy pomysł, bo w akcesoriach dostajemy tak naprawdę kilka rzeczy i to wszystko, a musieliśmy za to płacić tyle co za pakiety rozgrywki.
A jak to sobie wyobrażasz, to po pierwsze... Co dadzą w dodatkach? Tutaj jest pakiet rozgrywki, na pewno nie tak bardzo rozbudowany jakby mógł być i może graczom wiele rzeczy brakować. A w dodatku dadzą resztę pakietu plus coś całkiem z tyłka i co i co i co, i $$$.

Akcesoriów tym nie zastąpią, przynajmniej tyle wiemy. Na razie akcesoria nie są ani anulowane, ani potwierdzone w tej generacji.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Eq » 21 gru 2014, 16:33

Jeśli mają być akcesoria, dodatki i pakiety rozgrywki to bez sensu...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Jackob » 21 gru 2014, 17:32

Akcesoria były już bez sensu przy trójce. W store było to samo. Możliwe, że przez store akcesoria już się tak nie sprzedawały. Myślę, że w czwórce pakiety rozrywki zastąpią akcesoria.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: ollie » 21 gru 2014, 17:49

Według mnie, jeśli nawet miałyby być akcesoria, ale nie pojawiłoby się Store, to te pakiety rozgrywki są najlepszym rozwiązaniem, jakie mogli wymyślić.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Levkoni » 21 gru 2014, 18:03

Ja też uważam, że przy Pakietach Rozgrywki akcesoria stają się bez sensu... Tym bardziej, że na pewno będzie jeszcze coś jak store.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Larissa » 21 gru 2014, 20:43

A mi sie wydaje, ze zastąpią albo przynajmniej wydadzą mniej akcesoriów do tej generacji.
No bo jak juz mówiłam, bardziej by im sie opłacało zrobić akcesoria i dodać do nich parę nowych funkcji, nazwać je pakietami rozrywki i policzyć sobie za to więcej pieniędzy niż za zwyczajne akcesoria a dużo więcej się nie napracują.
Zresztą, myślę nawet, ze w tej generacji będzie mniej dodatków. Zrobią parę głównych, z najważniejszymi tematami typu pogoda czy zwierzaki,a skupią się na tych pakietach rozrywki o przeróżnych tematach.
I wydaje mi sie, ze male dzieci pojawią sie w formie właśnie takiego pakietu... ale to wszystko to tylko teoria.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Jackob » 21 gru 2014, 20:49

Będą po prostu serwować nam w mniejszych dawkach nowości aby gra nam się nie nudziła. Dotychczas robili tak z aktualizacjami. Teraz zamiast jednego dodatku możliwe, że pojawią się trzy pakiety rozrywki, a dopiero po nich dodatek. :P

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: salberg » 21 gru 2014, 20:50

Nie zrezygnują z akcesoriów, najwyżej ograniczą je do dystrybucji cyfrowej, w cenie mniejszej od pakietów rozgrywki. Myślę, że tu granica między dawnymi akcesoriami a store zaczyna się właśnie zacierać...

Dodatki raczej pozostaną w formie pudełkowej, chociaż kto wie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Levkoni » 21 gru 2014, 21:01

Mnie cieszy takie rozwijanie gry, chociaż to wszystko razem pewnie będzie więcej kosztować niż w przypadku trójki. Simsy to specyficzna gra, bo mało która inna jest przez tyle lat "dopieszczana" różnymi dlc. W zasadzie to w podobny sposób traktowane są chyba tylko gry mmo :P Czyli dużo dodatków i aktualizacji z nową zawartością.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Guuki » 22 gru 2014, 13:13

Jeżeli nie będzie Store, a na razie nic nie wskazuje na to jakoby miało być, to jestem za. Tutaj w jednym pakiecie dostajemy wszystko co "trójkowe" Store oferuje osobno - m.in. nową okolicę i obiekty specjalne. I jakby tak na to spojrzeć, to cena w sumie nie jest przesadzona. Zawsze to jakieś urozmaicenie rozgrywki. I do kupienia od razu w Origin, nie trzeba się bawić w SimPointsy, instaluje się niemal natychmiast, także same plusy. Zobaczymy jak to się rozwinie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Kasim Hazim » 09 sty 2015, 0:49

Jak dla mnie, to takie zwykłe robienie kasy w każdy możliwy sposób. Większość tego co będzie w tych całych pakietach śmiało mogłoby się pojawić w dodatkach, no ale po co, skoro można zbić na tym dodatkową kasę. bezsens i tyle. Jak dla mnie podobne naciąganie na kasę, jak store do trójki.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: simunia » 05 lut 2015, 21:59

Pakiety rozgrywki to dobry pomysł ciekawa jestem co ile one będą się pojawiać.

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Atax » 13 lut 2015, 13:05

Fajnie by było, gdyby zrobili pakiet rozgrywki o małych dzieciach.
Może nawet kariera opiekunki by się pojawiła ^^

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Pakiety rozgrywki

Postautor: Pappy » 13 lut 2015, 13:51

^@Atax wolałbym małe dzieci w dodatku albo aktualizacji, tylko błagam nie w pakiecie rozgrywki... soft2
Ja nie mam zamiaru kupować pakietów rozgrywki, nie lubię kupować czegoś, czego nie mogę potrzymać... soft9 Dlatego mam nadzieję że to nie zastąpi akcesoriów, tylko store.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości