Modyfikowanie Przyjaźni

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Modyfikowanie Przyjaźni

Postautor: Stara-Raszpla » 19 lip 2015, 22:57

Witajcie,
Poradnik ten jest stworzony, głownie aby zaradzić nowemu błędowi powstałemu w wyniku ostatniej lipcowej aktualizacji, niemniej jednak, dla tych, którzy chcą wpływać nieco na relacje simów, może okazać się również interesujący.

Problem:
Po najnowszej aktualizacji, zauważono problemy podczas zawierania znajomości. Mimo 100% paska znajomości simowie nadal są neutralni.

Rozpoznanie:
Problem pojawia się gdy po zapoznaniu nowego sima, zmienimy lokacje ZANIM nawiążemy z nim relacje przyjaźni. Od tego momentu, nie będzie już możliwe aby stał się on naszym przyjacielem.

Rozwiązanie :
I - Wersja bez kodów

Resetujemy znajomość poprzez :
- doprowadzenie do wrogości a następnie odbudowanie relacji ( musimy pamiętać aby nastąpiło to podczas jednej lokacji, nie możemy jej zmienić.
- flirtujemy z simem. Wejście w relacje romantyczne "resetuje" w pewien sposób status.

II - Wersja z kodami

Jako, że pierwsza wersja jest nieco zbyt czasochłonna i traci się mnóstwo czasu na jej wykonanie, polecam bardziej, nieco może trudniejszą wersje z użyciem kodów.

1. Destrukcja znajomości
Musimy tutaj doprowadzić, to sytuacji w której sim zapomni o drukim simie. Problemem tej metody jest to, że kod, który wykonuje to zadanie, nie akceptuje imion simów a ich numery ID

Aby taki numer pozyskac wpisujemy komende
sims.get_sim_id_by_name ImieSima NazwiskoSima
Jeżeli sim ma imie lub nazwisko wieloczłonowe używamy cudzysłowia np:
sims.get_sim_id_by_name Gustave "de la Vallière"
Wynik jaki uzyskamy po wpisaniu tej komendy :
Obrazek

Kod ten należy spisać.

Jako że zauważyłam, iż nieraz gra zatraca po czasie tę przyjaźń nawet jeśli regularnie się spotykamy z danym simem, bezpiecznie jest zapisać sobie te numery ID w pliku tekstowym do ponownego użycia

Mając obydwa numery ID, wpisujemy komende :
relationship.destroy ID.sim1 ID.sim2
np.
relationship.destroy 2542163368214559 362542163370320972
W ten sposób z zakładki znajomości zniknie nam portret danego sima

2. Ustawienie na nowo znajomości
Teraz będzie łatwiej. Musimy na nowo sprawić aby nasz sim poznał sima, i ich sobie zaprzyjaźnić. Robimy to jedną komendą
modifyrelationship ImieSim1 NazwiskoSim1 ImieSim2 NazwiskoSim2 wartosc Friendship_Main
W miejsciu wartości, wpisujemy ile % zapełnienia paska znajomości ma się pojawić. Należy jednak uważać, bo gdy uruchomimy tę komendę, dla dwóch simów którzy już się znają, to do paska znajomości zostanie DODANY % zapełnienia.
Czyli, jeżeli mamy 2 simów których relacja jest na 70% a chcemy aby była na 50%, to musimy ODJĄĆ 20%. Tak, komenda ta akceptuje wartości z minusem.



Mam nadzieję że poradnik okaże się przydatny
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Modyfikowanie Przyjaźni

Postautor: Levkoni » 20 lip 2015, 11:09

Pewnie się przyda niektórym. Ja na szczęście nie mam takiego błędu, więc mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał z niego korzystać ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość