Daves St 27 by kaczuszka

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 14 maja 2016, 19:56

Obrazek

Witajcie. Chciałem przedstawić moją kolejną parcelę mieszkalną, którą ostatnio zbudowałem.
Miał być on lekko modernistyczny, ciepły. Mam nadzieję, że się podoba.
Całość warta jest około 90 000,-

Zachęcam do komentowania. Bardzo motywuje do dalszego tworzenia. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: Kasim Hazim » 14 maja 2016, 20:00

Świetna bryła, zresztą jak i wszystko w tym domku. Wszystko idealnie do siebie pasuje, kolorystycznie też jak najbardziej wszystko dopasowane - kawał świetnej roboty, zresztą jak zawsze.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: Kapitan Indra » 14 maja 2016, 23:44

O rany, jaki śliczny domek! Bryła po prostu słodka, kuchnia strasznie przytulna i fajnie zaplanowany ogród. :yes: No, w łazience trochę za zimno, ale tylko to mnie nie pasuje. Reszta super :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: Rai » 15 maja 2016, 21:34

Ooooch, to ten piękny dom z działu o architekturze. <3
O bryle i elewacji już mówiłam, więc nie będę się kolejny raz zachwycać. <3
Kącik przy wejściu wspaniały, te graty przy stoliku i na nim, wieszak... Cudowne szczegóły. <3
Kuchnia nie powaliła mnie na kolana, ale jest w porządku. I też są fajne bibeloty, kalendarz, zdjęcia, świetna dbałość o szczegóły.
Łazienka też fajna. Ładne ściany.
Salon świetny, poza akwarium... Wywaliłabym je. :( Jest ogromniaste. Świetny kącik pod schodami z biurkiem.
Sypialnia urocza. <3 Tylko obraz dziwnie nisko?
Druga łazienka też poprawna jak najbardziej.
Szczerze powiem, że dom w środku nie powalił mnie na kolana. Jest ładny, fajny dopracowany... Ale ta bryła jest tak genialna i elewacja, że ustawiły mega wysoko poprzeczkę. I niestety czuję niedosyt... Chociaż środek jest w porządku. Ale nie tak przecudowny jak dom od zewnątrz. ;)
Buduj dalej, oglądanie Twoich domów to sama przyjemność!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: książę » 15 maja 2016, 22:03

Mam ambiwalentny stosunek do tego domu - z jednej strony jest bardzo ładny, a z drugiej - przeraźliwie nudny. We wszystkich pomieszczeniach powtarzają się posadzki, dywany, szafki...

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: Cain » 26 maja 2016, 0:33

Ja nie będę tutaj słodzić jak reszta, bo mam trochę rzeczy do wytknięcia, ale to wynika z tego, że sam bym tak nie umeblował/zbudował i jednak, trochę rzeczy nie wyglada tutaj najlepiej.

O ile bryła jest całkiem spoko, tak elewacja - przynajmniej na zdjęciach - nie prezentuje się tak dobrze. No i jeśli to modern, to czy nie powinien mieć bardziej nowoczesnego, uporządkowanego ogrodu? Ustawienie roślin jest w porządku, ale w mojej opinii ziemia jako ścieżka do budynku w takim stylu... no wiesz jak to wygląda.
+ małe okno w bryle na czerwonej części, tak zaraz przy krawędzi - według mnie brzydko się prezentuje.

Wnętrza ogółem - nie są złe. Najbardziej ujęła mnie kuchnia.

Wnętrza oddzielnie - jest trochę, na co mógłbym narzekać.

Przede wszystkim wejście, to zaraz z wieszakiem na ścianie i kaktusem. Te szafki przy całej reszcie domu wyglądają dziwnie niepasująco, dodatkowo powiedziałbym, że ta część niczym się nie wyróżnia, jest mdła.
Jak pisałem, kuchnia mnie oczarowała, choć teoretycznie jest cos w ścianach i w szafkach, że się ze sobą trochę gryzą. Ale naprawdę, to połączenie wyszło Ci nieźle. Dywanik tutaj tylko nie pasuje, a raczej jego kolor - zwykły biały by wystarczył (jesli taki wariant kolorystyczny jest).

No cóż, ten stolik z krzesełkami też dość nudnie wyszedł. Znów niebieski wariant kolorystyczny obiektu - krzesła - nie podoba mi się, nawet to z niczym nie współgra.

Łazienka jest chyba OK.

Salon... :facepalm: No wiadomo, nie jest źle, ale to chyba jednak nie szczyt Twoich możliwości. :doge: Kremowa sofa i kremowy stolik do kawy nadają pomieszczeniu wrażenie brudnego, niezbyt schludnego, zżółkłego. Do tego znów nie podoba mi się dobór koloru ścian - zieloną mogłeś zestawić z inną, ale nie z tą, którą tam dałeś.

Podoba mi się kącik z komputerem. :)
I chyba korytarz na piętrze - wyglada mega estetycznie z niebieskimi drzwiami przerywającymi wszechogarniającą nudę. TAKIE akcenty się ceni. Za to fotele przy ceglanej ścianie... Hm, może drugi w innym kolorze?

Sypialnia i okno koszmarek, na które narzekałem na początku - bo tak, źle wygląda nawet w środku. Zdecydowane NIE dla doboru ścian, tym razem wini tutaj ta niebieskawa - wyglada nudnie z łóżkiem, nad którym, jesli zdecydowałeś się wtopić jego ramę w ścianę, powinny być jakies obrazy czy kalkomanie, bo ściana łyso wyglada. Albo jakies półeczki, o. Niebieskie drzwi wyglądają super na tej ścianie w sypialni ❤️

Odważna decyzja jesli chodzi o zestawienie szafek ze ściana w łazience. :doge: Coś sprawia, ze nie wyglada to źle, chociaż totalnie do siebie nie pasuje. Kwiatek po lewej trochę duży, mega dominuje - powinien znaleźć się na podłodze, a nie tak wysoko. Miętowa szafka nad toaletą to taki mały koszmarek. Wielkie okno nie pasowałoby do łazienki, ale na szczęście są żaluzje - zawsze mkżna wyobrazic sobie, że w czasie kąpieli zasuwa się je, by sąsiedzi nie podglądali. :P

Myślę, że ogród jest całkiem dobry, mam na myśli czesc ze stołem. Tutaj nie ma mocnych akcentów przerywających szarość, ale wyglada to całkiem estetycznie. I tutaj są płyty, które powinny znaleźć się w scieżce przed domem! :P Mam wrażenie, że część z poletkami okropnie (jak ścieżka do domu) nie pasuje do całego stylu, tak samo część z ogniskiem. Wiem, że piszesz o zamyśle lekko modernistycznym, ciepłym, co nie oznacza, że to ma być typowy modern - ale jest różnica miedzy łączeniem czegoś i wyglada to wtedy dobrze, a łączeniem czegoś i wyglada to wtedy dziwnie, a tutaj odnoszę wrażenie, ze tak jak w drugim przypadku właśnie jest.
Może jakieś wyższe ogrodzenie, coś, co nadawałoby domostwu droższy, bardziej zwarty wygląd?

Ogółem - dom nie jest zły, ale mam mu trochę do zarzucenia rzeczy, o których właśnie napisałem. :P Dla mnie mocne 6/10 za nie do końca dopracowane pod względem kolorystycznym wnętrza i niezbyt konsekwentne trzymanie się całej idei modernu z zewnątrz (i troszeczkę wewnątrz). Wiem, że w czwórce nie ma palety kolorów jak w trójce, wiele obiektów jest trudnych do dopasowania, ale to da się zrobić lepiej, to dałoby się zrobić lepiej.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Daves St 27 by kaczuszka

Postautor: Lunon » 19 sie 2016, 19:04

A tym razem nie podoba mi się bryła xD
Nie wiem, dla mnie za dużo się dzieje w tej elewacji.
Chociaż ta rynna jest fantastyczna.

Środek jest bardzo ładny, choć niektóre elementy drażnią.
Choćby granatowa rama lustra :P
Dobrze, że zróżnicowałeś kolorystykę we wnętrzu. ^^


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość